|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
Геокешінг: cокровіща навколо нас
Геокешінг: cокровіща навколо нас
«Та де ж він? За всіма розрахунками він повинен бути саме під цією шпалою ...». Руки все в землі, від азарту не помічаю, як почав моросіть дощик ... І раптом по окрузі розноситься переможний крик чоловіка: "Наше-е-е-їв!« Ех, ну чому знову не я? »Замурзана, але задоволена, я мчу до тієї самої шпал, щоб нарешті побачити, які «скарби» цього разу приготувала нам доля. Геокешінг, я тебе обожнюю! Геокешінг: cокровіща навколо нас Нам вистачило першого нашого схованки, щоб підсісти, як модно тепер говорити, на цю гру. Ну а далі - більше. Будь-яка подорож в будь-яку точку нашої країни чи за її прибудови супроводжується тепер цим захоплюючим заняттям - Геокешінг.
Гео ... що?
Хто не мріяв у дитинстві знайти скарби, самі що ні на є справжні. Хто-то уявляв себе піратом, що мріють роздобути скриня мерця. Особисто мені до душі був Остап Бендер, з його непереборною тягою до пригод. Подорослішавши, ми розуміємо, що чарівництва на світі не буває і знайти скарб в наші дні - це вже якось зовсім нереально. Але, виявляється, стати трохи дітьми і відшукати скарби простіше простого. Для цих цілей прекрасно підійде Геокешінг, гра, де ховають і шукають скарби, де дитячі мрії стають реальністю.
З'явилася ця забава в 2000 році в США, коли уряд Сполучених Штатів зняло гриф таємності з програм навігації GPS (Global Positioning System). Днем народження геокешінга можна вважати 2 травня 2000 року, коли якийсь американський хлопчина Дейв Алмер запропонував в одній з конференцій створити гру, за правилами якої одна людина буде ховати скарби, а інші за допомогою навігаційних приладів будуть їх шукати. Вже 3 травня Дейв заклав свій перший тайник. І, як кажуть, пішло-поїхало.
ГеокешінгВ Росію гра прийшла в 2002 році, коли група однодумців створила сайт www.geocaching.su, де спочатку викладалися схованки, створені в Московській області. Але поступово географія схованок на стільки розширилася, що тепер охоплює майже всі регіони Росії і країни колишнього союзу.
Але у російських геокешеров є одне дуже важливе відміну від американських колег. Якщо в наших соратників з-за океану пошук обмежується правильної навігацією і розрахунками координат, то російські витівники пішли далі. За правилами російської гри, тайник рекомендується створювати тільки в місці, яке представляє природний, історичний, культурний, географічний або який-небудь інший інтерес. Погодьтеся, набагато цікавіше подивитися напівзруйновану церкву, в якій вінчався Кутузов, або, скажімо, покинутий бункер, що збереглася з часів Великої Вітчизняної, ніж просто нишпорити у пошуках контейнера. Будь-який російський схованку, так чи інакше, прив'язаний до місця, з яким автор схованки захотів познайомити соратників по грі. До речі, автором схованки може стати будь-який бажаючий, тільки для початку я раджу все-таки знайти декілька тайників самим, щоб краще зрозуміти принцип і особливості закладки та вникнути в правила гри.
Принцип гри простий - знайшовши підходяще місце, один гравець закладає схованку, запам'ятовує координати, придумує завдання, а інший гравець цей схованку шукає.
Якими бувають кеші (вони ж тайники, вони ж скарби, вони ж закладки)
1. Традиційний. Найпоширеніший тип схованки. Являє собою невеликий контейнер, в якому обов'язково повинен бути блокнот схованки для того, щоб кожен гравець міг написати про те, як він знайшов цю закладку, що взяв і що поклав, олівець, яким геокешер і напише своє послання, невеликі призи. Щоб взяти цей тип схованки, досить вбити координати кінцевої точки в навігатора і відшукати захований контейнер.
2. Покроковий. Принцип такий же, як і у традиційного, за однією лише різницею: щоб дістатися до заповітного скарбу потрібно виконати ланцюжок завдань, послідовно наближаючись до місця закладки.
3. Віртуальний. Якщо з якихось причин створити традиційний схованку не виходить, то існує альтернативний варіант - придумати ключове питання, відповідь на який і буде служити заліком взяття схованки.
Крім того, тайники можна підрозділити на архітектурні, історичні, природні, техногенні, екстремальні. Будь-який гравець може підібрати щось на свій смак. Ми, наприклад, як люди, жваво цікавляться історією, воліємо схованки історичні чи архітектурні. Є товариші, яких хлібом не годуй, а дай полазити по всіляких катакомбах. Для таких геокешеров ідеальними будуть техногенні схованки.
Ну а тепер від лірики, переходимо до практики, отже, що необхідно для того, щоб поринути у захоплюючий світ пригод?
1. Головне, що потрібно мати для занять Геокешінг - бажання!
2. Супутниковий навігатор. Зараз все частіше на прилавках магазинів електроніки можна побачити GPS-приймачі. Вони бувають у вигляді самостійних пристроїв, зовнішніх модулів або ж вбудованими в КПК і навіть мобільні телефони. Поки в Росії використовуються ресурси американської системи GPS, але не за горами запуск в експлуатацію для цивільних цілей вітчизняної ГЛОНАСС (Глобальна Навігаційна Супутникова Система), яка обіцяє сильно збільшити точність позиціонування.
Самий найпростіший навігатор отримує сигнал від супутників, обробляє його і повідомляє вам координати поточного місця розташування. Пристрої складніше відображають розташування на карті, допомагають у плануванні маршрутів, підказують напрямок руху, запам'ятовують координати вподобаного місця або записують маршрут цілком. Все це далеко не повний перелік можливостей, які відкривають навігаційні системи. Повірте, штука це хороша не тільки для геокешінга. Автомобілістам, грибникам-ягідникам, та й простим туристам прилад не завадить.
Важливо: деякі схованки можна знайти і без GPS-навігатора. Але це швидше виняток з правил. Якщо придбати або орендувати GPS-приймач немає можливості, а грати дуже хочеться, то можна зв'язатися з геокешерамі і домовитися про спільну пошуку. Хорошій компанії в Геокешінг тільки раді.
3. Карти будь-які і різні. На жаль, на даний момент електронні картки систем навігації далекі від досконалості і не завжди GPS покаже путівець в російській глибинці. На практиці виявляється, що і паперові картки - річ корисна.
4. «Скарби». Невеликі сувеніри, які ви залишите в знайденому контейнері замість тих, що візьмете собі. Оскільки метою вашого пошуку скарбів не є вилучення скарбу, схованку після ваших відвідин не перестане існувати, а буде чекати наступного кешера.
Скарби повинні бути невеликими за розміром, тому що, як правило, схованки - це контейнери, розміром з компакт-диск. «Скарби» у лапках, тому що дійсно цінні речі класти в схованку не рекомендується. Це підвищує ризик розграбування закладки. На сайті гри наводиться такий список найбільш підходящих дрібниць для скарбу: компакт-диски, аудіо-та відеокасети (із записом і без), дитячі іграшки (до речі, Геокешінг - гра сімейна, дуже багато дорослих беруть із собою у подорож за скарбом дітей різного віку - міні-і навіть мікрокешеров), канцелярське приладдя, монети, значки, брелоки, запальнички. Список можна продовжити, але, сподіваюся, основний принцип вам ясний - щось невелике за розміром, але, можливо, потрібне наступного геокешеру.
Що ж робити, як же бути, треба скарб нам роздобути
Інструкція для новачків:
1. Зареєструйтеся на сайті гри. Для російських гравців основним сайтом гри є www.geocaching.su. У разі проблем з виявленням закладку, тільки зареєстровані користувачі зможуть отримати контактну інформацію у гравця, який заклав схованку.
Для людей просунутих, які знають англійську мову, можна заглянути і на сайт іноземних «колег» www.geocaching.com.
2. Підберіть схованку, орієнтуючись на його географічне положення і рівень складності (відзначений зірочками).
3. Уважно прочитайте опис схованки і завдання, які придумав для Вас автор схованки. Роздрукуйте опис і запишіть координати.
4. По координатах і підказкам знайдіть схованку на місцевості, виконавши всі запропоновані завдання.
5. Зі схованки можна взяти будь-який приз, замінивши його на свій, не менш цінний.
6. Обов'язково напишіть у блокноті схованки про свої відвідини. Крім того, вкажіть, що ви взяли і що поклали натомість.
7. Поверніть схованку на місце і замаскуйте його.
8. У кожного схованки існує Інтернет-блокнот. Не забудьте відзначитися і там.
9. Якщо схованка була віртуальним, то відправте відповідь на віртуальне питання.
Геокешінг - це захоплення для всіх. Будь-яка людина, незалежно від віку та статі має можливість цікаво, а часом і з користю провести вільний час. Потрібно лише захотіти піднятися з дивана, перестати всі вихідні безперервно дивитися телевізор і сидіти в задушливому місті. Замість цього відправляйтеся-ка в захоплюючу пригоду за скарбом. Можливо, саме ви незабаром станете гуру геокешінга.
|
Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
|
Переглядів: 981
| Рейтинг: 0.0/0 |
|