|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
Єгиптяни як вони є
Єгиптяни як вони є
Народ Єгипту - це фараони у відставці. Великі досягнення у всіх галузях науки, світова слава, обожнювання, страх і схиляння - все пішло, кануло в небуття на відкуп історикам і археологам. Ролі великих імперій передаються у віках, як естафета, яка пішла від Єгипту давним-давно. Але на світовій сцені ця країна залишилася, тепер граючи зовсім інші ролі, вже не першого плану. Єгиптяни як вони є Ми звикли їздити в Єгипет як на дачу. Це так само недорого, але, на відміну від нашої дачі, там завжди є сонце. І чим менше стає його тут, тим актуальніше воно для нас там.
ЕгіптянінПріезжая в цю країну перший раз, всі рвуться виконати мрію дитинства і побачити піраміди. Багато хто також виконують мрію більш зрілого віку і після пірамід їдуть в Луксор. Любителі екстриму ігнорують і те, і інше, занурюючись на дно Червоного моря з аквалангами. А хто приїжджає в другій і десятий рази (їх не так вже й мало!), Задоволений сбичей всіх мрій, велику частину часу гріє кісточки на пляжі і відривається на шведському столі. І дуже рідко хто цікавиться, що ж являє собою сучасний Єгипет - той, власне, народ, до якого ми їдемо в гості за всіма перерахованими вище благами?
Пропоную трохи поміркувати про життя цього народу, адже його представники - це не тільки безсердечні плейбої, які використовують у своїх цілях ласих на красиві слова російських жінок, і не тільки любителі заробити на туристах, на кожному кроці пропонують вам дешеві сувеніри або сумнівні послуги усього за " One pound, please ". Про Москву теж говорили, що у нас ведмеді по Червоній площі ходять. Але в медалі дві сторони, і те, що по іншу сторону, ніколи не буває однозначною. Трагедія цього народу - в його історичній долі.
Історія Єгипту - одна з найдовших, якщо порівнювати з іншими країнами. Переказувати її ще раз немає сенсу, це було зроблено тисячі разів, але через зрозумілою складності завдання ні разу не вдалося зробити це повністю. Хотілося б лише нагадати основні моменти, щоб спробувати зрозуміти націю - учасницю подій світового значення. Тільки уявіть собі - жила велика країна - царство Єгипетське. Ні з ким не воювала довгий час, і розвиток йшло дуже швидкими темпами. Єгипет був настільки багатий, що міг собі дозволити будівництво неймовірних за величиною і до цих пір незбагненних за задумом храмів, гробниць-пірамід і статуй.
Починаючи з 332 р. до н.е., коли в Єгипет увійшов Олександр Македонський, імперія поступово приходить в занепад, і це через кілька століть тягне за собою нападу з боку Персії та Візантії. У 7 столітті Єгипет був захоплений арабами-мусульманами, і тут можна було б поставити крапку в найдавнішої історії, якби не таємнича народність, яка сповідує християнство, - копти. Походження слова «копт» (перекручене від арабського «Qobt») говорить саме за себе. Копт означає «єгиптянин». Копти зберігають чистоту крові і намагаються не змішуватися з єгиптянами. Вже багато століть їм це вдається - копти не схожі на інших жителів Єгипту, вони зберегли красу точених профілів фараонів, немов зійшли з давніх рельєфів. У них світла шкіра і красивий розріз очей. До цих пір вони намагаються одружуватися або на жінках-копти, або на іноземках - європейок.
Копти не визнають цивільних шлюбів і розлучень, вони одружуються тільки один раз і вінчаються в церкві. Таїнство шлюбу для них свято, і зовсім не так, як це прийнято в іншому християнському світі. Дивним чином саме християнські нащадки давніх єгиптян-язичників зберігають частина пішла культури.
Однак повернемося до арабського завоювання. Після 7 ст. н.е. з кожним новим поворотом колеса історії Єгипет переставав бути Єгиптом. Арабський світ важкою ходою пройшовся по єгипетській землі. При перевороті зазвичай першим справою захоплюють пошту, телеграф і вокзали - стратегічні пункти. Такими стратегічними пунктами в Єгипті були мова та релігія.
Протягом багатьох тисячоліть проіснував єгипетська мова. Будь-яка мова, а тим більше такий древній, пов'язаний з духом народу, визначаючи його світобачення. Але розмовна єгипетський мова зникла з ужитку вже до 17 ст., І це, звичайно, позначилося на характері і звичаї єгиптян. Остання фаза розвитку староєгипетської мови - це коптський мову, саме він зберіг до наших днів елементи мови фараонів. Але копти - це невеликий відсоток населення, за різними даними - від 6 до 20%. Інша частина населення говорить арабською і, звичайно ж, сповідує іслам.
Релігія - це другий стратегічний момент в арабському завоювання Єгипту. Про релігію неможливо судити в термінах «добре - погано», але ясно одне: це зовсім інша релігія, ніж та, що була в Єгипті раніше. Інші цінності - і тепер вже зовсім інший народ. Рамадан, піст, молитва п'ять разів на день, жінки в хіджабах, насторожені очі.
ЕгіптянінЕгіпетскіе чоловіки люблять хвалитися тим, що їм можна мати чотири дружини, це лестить їхньому самолюбству. У реальності все набагато складніше. Для того, щоб батьки хоча б однієї дівчини дали згоду на шлюб, молодий єгиптянин повинен мати певний рівень достатку. А якщо він бідний, то йому залишається працювати до похилого віку ... і заробити достатньо чи померти холостяком.
Але навіть якщо, припустімо, все вийшло, і він одружився - наскільки вдалим буде цей шлюб? А от ви погодилися б вийти заміж за людину, яку бачили лише кілька разів у житті і ні разу не залишалися з ним наодинці? Я думаю, що погодилися б, тому що при існуючому положенні жінок у Єгипті краще все-таки бути в шлюбі, ніж у ньому не бути. Єгипетська жінка в 59% випадків з 100 неписьменна і, як правило, не працює. І якщо чоловік виявиться людиною, яку з часом можна полюбити, то, вважайте, вам дуже пощастило в цій лотереї під назвою шлюб.
Але все тече, все змінюється, і з розвитком туризму в Єгипту хлинули нові віяння. З'явилося багато молодих, красивих і забезпечених туристок, головна перевага яких навіть не в цьому, а в тому, що вони вільні і розкріпачені. Це не могло не підірвати і без того хиткі підвалини моральні єгипетських чоловіків. Вони стали віддавати перевагу приїжджих єгиптянка. Але в медалі, як ми пам'ятаємо, дві сторони, і той же, туризм приніс суспільству відносне добробут і нові можливості - одні єгиптянки пішли вчитися, інші стали допомагати своїм чоловікам у сімейному бізнесі.
Але рівень життя все одно поки що залишається дуже низьким. Приходять в єгипетські будинку впадає в око в першу чергу дуже старі меблі ручного виробництва. Всі, хто був у Єгипті, бачили недобудовані будинки без дахів. Так виглядає велика частина міст. Добудовувати - значить платити більше податків. Ось так і живуть, благо, дощ у них - рідкісне явище.
Харчування теж визначається міркуваннями економії. Після щільного сніданку, що складається з фасолевой каші без приправ і рослинних котлеток з тамейі, їсти не хочеться до вечора. А в солодощі, мало чим відрізняються від турецьких, ллють занадто багато масла - воно символізує багатство, якого так не вистачає. Один єгиптянин, що одружився з російською дівчиною, був у подиві, коли дізнався, що на сніданок можна готувати омлет і пекти млинці з сиром. Адже у його батьків було прийнято варити курячий бульйон на перше, а потім цю ж саму курку смажити на друге.
ЕгіптянінПредпосилок для найближчого швидкого розвитку та збагачення Єгипту поки немає, так як єгиптяни не дуже люблять працювати, за що їх, у свою чергу, не дуже люблять трудоголіки-турки, що працюють в єгипетському туризмі. Основна проблема - це inshallah (що у вільному перекладі означає «якщо буде на те воля Аллаха»). А воля Аллаха, як водиться, незбагненна, тому єгиптяни повністю складають з себе відповідальність за що б то не було. У діловому світі це, м'яко кажучи, заважає. От якщо б фараони свого часу жили за принципом «іншалла», то не було б у Єгипті зараз ні великих пірамід, ні статуй до неба, і нічим було б залучати туристів.
ЕгіптянінЕгіптяне зараз не будують храми. Навіть Асуанську греблю допомагали їм будувати ми, і потім ще багато в чому допомагали. За це вони нас, напевно, і люблять. Але, може, і не за це, але все одно більше, ніж європейців. Ми їх, напевно, теж любимо, хоча б за те, що нам є куди їздити до моря взимку. А до моря нам хочеться часто, тому з єгиптянами ми спілкуємося і будемо спілкуватися, і так виходить, що до цього народу ми не можемо залишатися байдужими.
|
Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
|
Переглядів: 1320
| Рейтинг: 0.0/0 |
|