Понеділок
24-12-23
09:34

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

День саке в Японії

День саке в Японії

Це свято не відноситься до державних і вже тим більше не вважається вихідним днем. Але саме 1 жовтня щороку відзначають свій день професійні винороби Японії. Причому зустрічають вони його в кращих традиціях ударною працею. Саме в цей день починають виготовляти вино з нового врожаю. Це своєрідна данина святу.
День саке в Японії «День саке», або професійний день японських виноробів, був заснований в 1978 році Центральним зборами профспілки виноробів Японії. Перший день жовтня був обраний абсолютно не випадково. Саме до цього терміну завжди дозріває урожай рису, а значить, можна робити фірмовий напій, який знають і шанують у всьому світі.

Так як свято відзначають по-особливому, починаючи з виробництва вина, то слід розповісти про особливості технології. Саке помилково вважають горілкою. Насправді це вино, так як фортеця цього напою вирируется від 13 до 20 градусів. Для саке вирощують спеціальний рис. Він дуже великий і містить більше крохмалю, ніж інші сорти. Також беруть воду, кришталево чисту, що дуже важливо. І, звичайно ж, спеціальні мікроорганізми, які разом з невеликою кількістю дріжджів активізують процес бродіння і сприяють отриманню дивовижного напою.

Примітно те, що в кожній провінції варять саке за своїм особливим рецептом. І навіть якщо він буде точно такий же, як у сусіда, все одно обов'язково скажуть, що саке виготовлений за особливим рецептом.

У цей день кожен бар в Японії намагається запропонувати своїм клієнтам якомога більше сортів саке. Цікаво, що саке - це єдиний спиртний напій, який можна пити охолодженим або підігрітим. Чим, звичайно, і заманюють японські бармени відвідувачів. Адже в будь-яку пору року у них є що запропонувати своїм клієнтам.

Але свято не було б святом, якщо б у цей день призивне «Кампай» не чулося частіше, ніж зазвичай. Традиційно увечері цього дня бари збирають більше людей, в основному приходять компаніями. До речі, «Кампай» перекладається як «пий до дна», так що японці, хоч і інша нація, але в цьому сенсі мало чим відрізняються від нас.

Саке подають в спеціальному посуді. І це не відноситься тільки до свята. До столу напій подають в спеціальній пляшечці, обсяг якої становить приблизно 180 мл. У особливі дні, коли японці святкують Новий рік, саке подають у квадратних дерев'яних ємностях. П'ють ж його з маленьких стаканчиків об'ємом 30-40 мл.

Зараз винороби варять саке по зовсім іншій технології, ніж це робили їхні предки. Тому 1 жовтня в них є достатньо часу для того, щоб відсвяткувати своє професійне свято. Проте близько двох тисяч років тому, коли рецепт саке тільки привезли до Японії, технологія виробництва була такою. Для того щоб рис почав бродити, його ретельно пережовували, а потім спльовували в спеціальний посуд, де і відбувалося бродіння. Через деякий час був знайдений спеціальний гриб кодзі, який відмінно підходив для процесу зброджування.

Найвідоміші префектури, де історично розташовувалися найкращі виноробні, знаходяться в провінціях Кіото, Осака, Хього і Нара. Вважається, що рецепт туди потрапив з Китаю, де навчилися робити цей напій приблизно за 8 століть до Різдва Христового. Але навіть після того, як рецепт невідомим чином потрапив до Японії, пити дивовижний напій могли тільки члени імператорської родини. Правда, були ще синтоїстські храми, де монахи також балували себе хмільним напоєм. Можливо, саме звідти рецепт потрапив до звичайних селянам, які й розповсюдили його по всій Японії.

Так чи інакше, але якщо 1 жовтня ви раптом опинитеся в Японії, обов'язково зайдіть в один з барів, щоб покуштувати святковий стаканчик саке, сказавши «Кампай» і вимовивши тост за виноробів цієї загадкової країни. Місцеві жителі переймуться до вас повагою, адже самі вони мало що знають про це свято і, швидше за все, самі здивуються, що в їхній країні є «День саке».


[09-10-22][All for the tourists of]
Our sights are Architecture. (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Болгарія: національна кухня (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Загадки Wellness і SPA (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Головні визначні пам'ятки Австралії (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 945 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: