|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
А не злітати-но нам на шабаш? ..
А не злітати-но нам на шабаш? ..
«- Присягаєшся ти слухатися і шанувати своїх наставників і начальників, підмітати горища, прясти клоччя, бити в бубон, верещати, вити, літати, варити, підмазувати, смоктати, піддувати, смажити - щоразу, як тобі накажуть? - Клянуся! - У такому разі, мила, ти вже відьма. В добрий час! »(Ф. Гойя, підпис до офорту № 70 із серії« Капрічос »). А не злітати-но нам на шабаш? .. Чим яскравіше і сміливіше весна, тим ми стаємо розкутіше і тим повніше хочемо відчути життя. У голову час від часу приходять на перший погляд божевільні бажання. І коли, як не навесні, спробувати здійснити хоча б частину з них?
Мені здається, що останній день квітня і перший день травня - це не тільки найпрекрасніше мить року, але ще й саме таємниче ... І, можливо, саме заплутане в сенсі свят.
Наприклад, що ми відзначаємо 1 травня? Більшість дадуть відповідь - день праці і весни. Ну так, якщо виходити з пропозиції Паризького конгресу II Інтернаціоналу, на якому в 1889 році 1 травня було оголошено Днем солідарності робітників усього світу. Наші дідусі й бабусі, мами і тата теж відзначали цей день в колонах, правда, про соціальні вимоги в радянські часи ніхто вже не згадував.
Наші ж давні предки слов'яни 1 травня відзначали Жівін день - день богині весни. Наряджали молоду берізку і водили навколо неї хороводи. У Стародавніх римлян цей день теж був пов'язаний зі святкуваннями на честь богині весни - Флори. Італійські юнаки до цих пір в цей день співають своїм коханим серенади під балконами і засипають їх квітами. Романтично!
А ось про тих жінок і дівчат, які позбавлені цієї уваги, ми і поговоримо сьогодні ...
Є таке прислів'я - всі жінки за природою своєю ангели, але якщо їм обламали крила, вони літають на мітлі. Саме в ніч з 30 квітня на 1 травня відьми всього світу відзначають своє професійне свято - Вальпургієву ніч.
Що цікаво - свою назву Вальпургієва ніч отримала на честь черниці Вальпурги, яка заснувала в Німеччині новий монастир, а в 778 р. була канонізована. Так вже вийшло, що шабаш відьом збігся за датою з святкуванням 1-го травня пам'яті св. Вальпурги.
У Німеччині відьми напередодні 1 травня злітаються на гору Брокен в провінції Гарц, відомої під назвою Лиса гора, для проведення шабашу. Київські відьми теж злітаються на Лису гору, але на свою, незалежну. Не знаю, чи є в Росії своя Лиса гора ... Але неодноразово чула і навіть читала, що російські відьми відзначають Вальпургієву ніч у Жигулівських горах.
Ну, що ж, місце це дуже цікаве, з давніх часів оповите таємницями, овіяне легендами. За твердженнями місцевих людей похилого віку, саме в Жигулівських горах приховано безліч скарбів, в тому числі і Стеньки Разіна. А вже з тим, що в Жигулівських горах повно рідкісних і навіть реліктових рослин, і зовсім ніхто не сперечається. Безсумнівно, що серед них є чаклунські трави, з яких можна варити приворотне зілля.
Так чи інакше, в цю ніч скромним юнакам і добропорядним чоловікам краще сидіти вдома, щоб не стати легкою здобиччю загуляли відьом. Хоча чула і не раз, що знаходяться сміливці, які мріють потрапити на банкет відьом. Потрапити на нього, напевно, дійсно можна. Але чи можна повернутися? .. Поки що жоден чоловік не розповів світові про свої пригоди в цю містичну ніч.
А ось застережень і способів захистити себе і своє житло від нечистої сили існує безліч у всіх народів світу.
Городяни у Вальпургієву ніч захищали свої будинки різними методами: хтось встромляв голки в поріг, хтось клав під двері гілку полину, хтось малював на двері хрест. Деякі заривали перед хвірткою невеликий осиковий кілок. Вважалося, що відьма не могла через нього переступити.
Захистити було здатне і намисто з квітів будяків, якщо повісити його на воротах чи на хвіртці. У наші дні ті, хто живе в багатоквартирних будинках, можуть покласти квітку будяка під килимок біля дверей або заховати його в яку-небудь щілину над дверима.
Від пристріту і заздрості допомагає звичайна шпилька, якщо на неї накрутити червону нитку і заховати теж десь біля дверей. Деякі носять застебнуту шпильку з собою, наприклад, в сумочці або гаманці.
Одна моя знайома розповідала, що їй шпилька допомогла налагодити відносини зі свекрухою. Вона точно так само намотала червону нитку на шпильку, напросилася до свекрухи з ночівлею і заховала шпильку у Вальпургієву ніч у будинку своєї другої мами ... За словами знайомої, свекруха стала буквально "ручний". Однак я не беруся стверджувати, що допомогла саме шпилька. Може бути, все сталося тому, що молода жінка сильно повірила в ефективність цього засобу.
Тепер багато поділяють відьом на білих, чорних, сірих, червоних і навіть зелених ... Мені здається, що білі відьми - це нащадки тих, хто в старі часи, коли лікарі були малоефективні і доступні тільки дуже багатим людям, лікували всіх інших травами і змовами. Адже саме слово відьма походить від «відати» - знати. І диявол тут ні при чому. Можливо, він допомагає чорним відьмам і частково сірим ...
Головною прикметою чорної відьми середньовічні автори називають наявність у неї хвоста. У зв'язку з цим дається мудру пораду, як зловити відьму. Для цього на неї потрібно накинути мотузку, сплетену з жодного разу ненадеванних шароварів.
Зелена відьма - це, напевно, та, що в основному користується магією трав ... А червона відьма займається любовною магією ...
За старих часів у селах обдуреною дівчині можна було або втопитися в найближчому ставку, або спробувати пошукати захисту у місцевої відьми. Зазвичай в таких випадках відьма просила принести шматок тканини від одягу спокусника. Цей шматок після відповідного наговору на прохання відьми дзвонар прив'язував до мотузки дзвони і після того, як дзвін починав дзвонити, хлопець, який кинув дівчину, не знаходив собі місця до тих пір, поки не посилав старостів до звабленої.
Якщо жінка не є професійною відьмою, але в ній прокинулися у Вальпургієву ніч смутні почуття і бажання, вона може побути чаклункою на одну ніч і приготувати любовне зілля, наприклад, таке:
Взяти жменю плодів шипшини, заварити в термосі на 4 години. Жменя пелюсток червоної троянди залити холодною водою, накрити серветкою і залишити на 1 годину. Потім поставити на вогонь, довести до кипіння, процідити. Відвар плодів шипшини теж процідити, змішати два відвару, розлити в чашки і додати в кожну по 1 чайній ложці меду. Поки розчиняється мед, над чашкою, призначеної коханому, шепотіти своє ім'я. Над своєю чашкою - його ім'я. Напій випити разом після 12 годин 1 травня.
|
Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
|
Переглядів: 932
| Рейтинг: 0.0/0 |
|