Неділя
24-12-22
06:10

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Шведський стіл» де і як

Шведський стіл» де і як

Хочете вірте, хочте немає, але "шведський стіл" насправді придумали шведи. Багато століть назад, коли скандінави чекали приїзду безлічі гостей, вони робили заготівки з їжі довгого зберігання - солоної риби, вареної картоплі і овочів, копченого м'яса - щоб не готувати кожного разу наново, і нагодувати всіх новоприбулих. Їжу подавали на стіл у великих мисках, і кожен брав стільки, скільки захоче. Зараз, зрозуміло, ситуація інша: у нормальному готелі кухар повинен подавати на стіл виключно свіжу їжу. Залишився лише принцип подачі: вся їжа - на очах у гостя і він може сам визначити, чого він хоче спробувати, а чого немає, і покласти стільки, скільки хоче. Тому «шведський стіл» вважається найдемократичнішою формою живлення, він дозволяє гостю поїсти смачно, різноманітно і швидко.

 

Кухонна економіка При всій своїй великій кількості «шведський стіл» обходиться готелю куди дешевше, ніж порційна подача. По-перше, тому, що готується все "оптом", і дуже багато блюд на шведському столі складено з одних і тих же інгредієнтів. Оливки - в чотирьох салатах і одному гарячому, копчена рибка - в двох видах закусок, боби - в двох салатах і одному гарячому... Звичайно, на «шведському столі» кожен гість може навалити собі величезну тарілку їжі з верхом, що при порційній подачі неможливе. Але практика показує, що таке відбувається тільки в перші дні відпочинку. Потім гість говорить: "Не влізаю в купальник" і повертається до загальнолюдської норми або зовсім сідає на дієту. Тому в дні великих заїздів їжі готується більше, але потім її кількість знижується.
При такій системі кухар може використовувати недорогі продукти, але, приготувавши їх рясно, красиво і смачно, заслужити похвали гостей. При порційній подачі так дешево не звільнишся.
«Шведський стіл» також "грає" на вартості блюд. Так, у високий сезон, коли гостей багато, салат може складатися наполовину з морепродуктів, наполовину - із зелені. А в низький сезон, коли туристів в готелі небагато, той же салат "худне" і зелені стає значно більше. Кількість блюд зберігається, а їх собівартість різко падає.

Залежно від мередіана

Склад меню "шведського столу" зав'язаний на культурних, релігійних і національних особливостях - базове меню завжди буде місцеве. Але в більшості готелів навіть спеціально підкреслюють, що в «шведський стіл» входять європейські (а саме самі нейтральні) блюда. Питання в тому, як місцевий кухар їх розуміє. Наприклад, в Індонезії кухаря-європейця вдень з вогнем не знайдеш, а місцевий кухар швидко забуває "європейську школу" і починає навіть картоплю фрі рясно засипати перцем і спеціями.
Нерідко шеф-кухар балує постояльців так званими "вечорами національної кухні", коли вся вечеря складається виключно з блюд якоїсь національної кухні - італійською, мексиканською і так далі Але це ще більш менш звично, а ось в Таїланді, наприклад, можуть пригостити ... смаженими кониками.
Якщо зі Сходом Ви знайомі тільки по Туреччині, то інші країни можуть Вас розчарувати в плані «шведського столу». По-перше, в мусульманських країнах, до яких відносяться також Єгипет, ОАЕ і Туніс, категорично не їдять свинину. У Туреччині, в принципі та ж картина, але там недолік м'яса прагнуть компенсувати рибою, птахом, салатами і фруктами в немерених кількостях. У Єгипті ж, навпаки, «шведський стіл» зазвичай небагатий, вибір блюд менший - курка, баранина, салати під майонезом, а фрукти поступають в основному влітку. Зате у всіх країнах Сходу столи ломляться від солодощів: і пахлава, і щербет, і рахат лукум, і всякі тістечка, і якісь печені кошики з наповнювачем, назва якому складно підібрати.
А ось в Південно-східній Азії відмовляються не тільки від свинини, але ще і від яловичини: корова - священна тварина. Хоча, знавці стверджують, що справа тут не тільки в релігії. Просто в крові індійських корів живе вірус, небезпечний для здоров'я людини, тому індуси і тайци вважають за краще обмежуватися все тією ж куркою. А свинину вони не їдять з інших міркувань: це тварина в їх розумінні неїстівна, тому що харчується відходами. Втім, для нормальних східних людей, щастя в іншому - в приправах. Тому на їх «шведських столах» Ви неодмінно побачите масу баночок і чашок з соусами і порошею, що мають задоволеною різкий запах і дуже гострий смак.
Зате в Європі є і свинина, і яловичина, і курка. Але подається все це в куди менших кількостях: обжиратися тут вважається неінтелігентно. Знову ж таки побачимо ми і національні особливості: у Італії меню побудоване на десятках видів спагеті, а в Іспанії на столі майже постійно житиме паелья.
Цікавий парадокс спостерігається в Греції, Болгарії і Хорватії: країни начебто морські, а риби на «шведському столі» Ви майже не побачите. Головне, без чого там не можуть обійтися - оливки і бринза, а вже останнє залежно від зірок у готелю.

 

Два салати, три зірки
В європейських країнах залежність від зірок готелів більш ощутіма. З категорією готелі зв'язано і різноманітність меню, і кількість блюд «шведського столу». Якщо у готелю всього дві зірки, максимум, що Вам запропонують - бутерброд з розчинною кавою на сніданок і що-небудь смажене з овочами під майонезом на вечерю.
Чим вище категорія готелю, тим більше асортимент. У Іспанії, наприклад, різноманітність починається вже з трійок. Правда, вони діляться на хороших і не дуже. У тих, які хороші, Вам можуть дати цілий таз полуниці, витончені салати, креветок, смажену рибу і тушковане м'ясо - і все це в одну вечерю. У поганих готелях можете розраховувати на 3-4 простеньких салату і пару нехитрих гарячих блюд. Правда, і вартість мешкання тут куди нижче.
Якщо ж категорія готелю - 5 зірок, то блюд не обов'язково стане більше, але їх склад обернеться у бік екзотики і дорогих інгредієнтів. Наприклад, звичайні креветки будуть замінені королівськими, на сніданок подадуть полуничні фреш, а серед фруктів може опинитися який-небудь рамбутанг.
У тій же Індії готелю високої категорії роблять ставку на свої улюблені приправи: якщо в двох-три звездочном готелі Вас нагодують звичайним рисом, тут поставлять на стіл рис червоний, рис жовтий і рис білий. Тільки не думайте, що це різні сорти - просто в кожну тарілку налили свій соус. Зате соуси не прості, а приготовані з особливих, високоякісних компонентів, для дійсних гурманів.
А в турецьких висококласних готелях крім всіляких страв, як правило, влаштовані дієтичний стіл і стіл для дітей, де лежать всякі гамбургери і картопля фрі. Шкідливо? Зате діти задоволені.
Втім, насправді, загальних правил організації шведського столу для готелів немає. Директор кожного готелю і шеф-кухар вирішують самі, яким буде меню. Наприклад, в Хорватії майже на одній території коштують два готелі: один - 2 зірки, інший - 4 зірки. Ціна за мешкання, природно, різна. Проте, сусіди з дорогого готелю кожен вечір намагаються прідті на вечерю в дешевий. І є із-за чого: там, на вибір пропонують смажене м'ясо двох видів, декілька сортів риби, п'ять різних гарнірів, два супи, масу соусів, різноманітні тістечка і морозиво... Правда, у постояльців сусіднього готелю шансів мало - черговий офіціант пропускає в буфет тільки по спеціальній картці.

Те, що кухар прописав

Скільки б зірок не було у готелю, погоду на кухні робить шеф-кухар, і на залучення професіоналів грошей не жаліють. Адже якщо біля керма коштує талановитий кухар і сильний організатор, готель швиденько набере рейтинг, стане популярним, зможе підняти ціни і все одно буде повний. Шеф набирає собі команду, і дуже часто запрошує на роботу кулінарів з різних країн - наприклад, з Таїланду або Італії, щоб щодня пригощати гостей екзотикою. У Туреччині, наприклад, є один готель, де шеф-кухар "виписаний" з Далекого Сходу, а всіма блюдами є суші і їх різновиди.
Багато готелів навіть роблять шеф-поваров своєю фірмовою карткою. І туристи прицільно їдуть в один і той же готель, знаючи, що там їх чекатиме кохана ськалапіна під соусом, створена знаменитим майстром.

Просто додай води
Окрема тема - напої. Якщо готель не працює по системі "все включено", то на вечері всі соки, води і провина продаються за окрему платню і в «шведський стіл» у жодному випадку не входять. Зате на сніданку - сік, кава, какао, чай, все безкоштовно. У деяких іспанських готелях навіть шампанське з ранку наливають, мабуть, припускаючи, що у клієнтів була бурхлива ніч...
Якість і кількість всіх напоїв, як платних, так і безкоштовних, залежить знову-таки від особливостей країни і шеф-повара, і у меншій мірі - від зоряності готелю. Якщо Ви живете в європейському готелі, будь то п'ятірка або двушка, - Вам рідко запропонують на сніданок свіжовичавлений сік. Те, що виливатиметься із спеціального автомата в центрі їдальні, приготоване з порошку, типу "Зуко" або "Інвайт". Кава, зрозуміло, теж розчинний. У окремих готелях умільці вмудряються додавати воду і алкогольні напої. Але не думайте, що Вас одурюють. Просто загальна економія - в крові у європейців, особливо в південних країнах, типу Італії, Іспанії, Франції.
А натуральні соки зазвичай з'являються в турецьких і східно--азіатських їдальнях - чим далі від Європи, тим краще. На Мальдівах, наприклад, Вас напоять соком зі свіжого ананаса або кавуна. У Туреччині ж, все, як правило, обмежується апельсином.

Врез 1:
Вівсянки немає
Всупереч розхожим переконанням, вівсянку на сніданок в готелях не подають практично ніде. Найбільш поширені наступні види сніданків:
Континентальний сніданок. Чисте знущання. Чай або розчинна кава, сік, булочка, масло, джем, шматочок ковбаси і шматочок сира. На континенті, тобто в Європі, вважається, що цим можна наїстися. Це широко поширено в дешевих європейських готелях і пансіонах.
Розширений континентальний сніданок.
Скромно, але вже не трагічно: до звичайного континентального сніданку додаються йогурти, різні пластівці і молоко. Ковбаса і сир - без обмежень. Щоб наїстися, хватіт, але за тиждень можна з'їхати з глузду. Подається в пристойних європейських готелях і недорогих - на всьому останньому світі.
Англійський
сніданок.
Хороша справа. Омлет, підсмажені бекон, сосиски, шампіньйони і скибочки помідорів. Якщо повезе, і Вам подадуть традиційний англійський сніданок, там будуть ще вафлі і чорний пудинг (це різновид кров'яної ковбаси). Подається в готелях Великобританії і деяких колишніх англійських колоній в Азії і Африці.
Американський сніданок.
Величезна порція яєчні з беконом, шинкою, сосисками і смаженої картоплі. Плюс до того - салати, сік і кава. Ах так, ще корнфлекс з молоком. Подається в Америці і стилізованих під "вестерн" готелях у всьому світі. Смачно, але важкувато.
Сніданок
за типом "Шведський стіл".
Дуже добре і дуже популярно. Обов'язково присутні не тільки холодні закуски (нарізки, салати, сирі), але і гарячіше (омлети, сосиски, іноді - м'ясо, риба) плюс до того - фрукти, соки і безліч різних булочок і пиріжків. Подається в більшості пляжних готелів.
Національний
сніданок
Це Ви можете побачити в Південно-східній Азії і деяких інших віддалених куточках землі. Смак і вигляд передати звичайними європейськими словами майже неможливо. Але іноді буває смачно. Зазвичай подається паралельно з європейською їжею.

Врез 2:
У шортах і смокінгах
Вечері також бувають різних видів.
«Шведський стіл»
На столі - салати, холодні закуски, декілька видів гарячого (птах, м'ясо, риба). Окрема секція присвячена десертам і фруктам. Напої можуть, як включатися у вартість, так і не включатися. Мається на увазі самообслуговування і найзвичайніший одяг.
«A la carte» Клієнтові подається меню, в якому напроти кожного блюда указується ціна. Зазвичай такі вечері не входять у вартість мешкання (виключення складають, мабуть, тільки турецькі готелі 5*, що працюють за системою Ultra All inclusive). У ресторани «A la carte» не прийнято ходити в шортах і кросовках, віддається перевага "цивілізованіший" одяг.
Меню «де жур»
Варіант комплексної вечері, винайдений французами. Вибору немає: всім гостям пропонується одна холодна закуска, одна гаряча (як варіант - суп), основне гаряче блюдо, десерт, кава або чай. У Франції перед десертом іноді подають "сирну дошку" - офіціант підкочує до Вас столик з декількома видами сирів, і Ви можете пробувати все, що Вам сподобається. На вечерю також прийнято бути хай не у вечірньому платті, але все таки не в шортах.
Вечір національної кухні
"Відхилення" шведського столу: акцент на блюдах кухні певної країни. Наприклад, мексиканською, китайською або італійською. Ніякої дресс-кода або вишукувань обслуговування не немає.
«Гала дінер»
В перекладі - урочиста вечеря, зазвичай присвячена національному святу або якійсь події (навіть якщо Ви не маєте до нього ніякого відношення). Ресторан багато прикрашений, перед вечерею в холі зазвичай пропонуються напої, іноді грає жива музика. Неодмінно готується якесь парадне блюдо (воно може бути швидше красивим, чим смачним). Гостей будуть раді бачити у вечірніх туалетах або хоч би просто красивому одязі.

Ось не коротко, зате дуже ясно, що, як і головне, за скільки можна обідати на своєму законному відпочинку.



[10-02-20][Все для туристов]
Сувенирный рынок (0)

[09-09-19][Яремче]
Яремча Ринки і "Прут". (0)
[09-09-18][Яремче]
Гірськолижний комплекс "БУКОВЕЛЬ" м. Яремче (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Морські круїзи знову в моді (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 4769 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: