Середа
25-01-22
08:48

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Вінчальне плаття, не заховане в скриню...

Вінчальне плаття, не заховане в скриню...

Цим місцям і справді як не можна до речі порівняння з не захованим в скриню вінчальним платтям. Край рівнин і горбів, що обрамляє русло Луари з її притоками Ендром, Вьенном і Шером, не просто географічний центр, а справжнє серце Франції.

Долині річки, що розкинулася на землях стародавніх провінцій Орлеана, Турені, Анжу і північній частині Бери, призначено було стати колискою французької культури. Тут народилися безсмертні поезії Війона і сатири Рабле, починалася наукова кар'єра Декарта. У різні роки з цим прекрасним куточком було пов'язано життя і творчість Вольтера, Мольера, Бомарше, Руссо, Беранже, Пруста, Бальзака, Гюго, Флобера, Метерлінка, Франса.

 

{\f0\fs24 Концентрации столь блестящих людей, очевидно, способствовала аура края, веками формировавшаяся его жителями. Высшей ценностью для них была независимость. Особенно наглядно это выразилось во время Столетней войны. Тогда долина Луары стала надежным приютом французской стороне после захвата англичанами и бургундцами столицы королевства Парижа. С этих земель Людовик XI занялся восстановлением централизованной королевской власти. И как знать, удалось бы это монарху, не будь {\f0\fs24\b Фортифікаційна архітектура

краї бере початок в XI столітті, формуючи архітектурні традиції середньовіччя. Останні представники династії Капетінгов виявилися нездібними підпорядкувати амбітних сеньйорів, і землі в долині Луари стають фактично самостійними державами, що особливо не визнавали королівську владу. Феодальна усобиця, що розгорілася, вимагала захисту володінь фортецями, чиї масивні стіни і донжони виглядали чужорідними елементами на тлі пастельного пейзажу благодатної долини. Втім, з появою артилерії минула неприступність замків сходить нанівець. Поступове зникнення військової загрози міняє їх архітектурна зовнішність, додаючи вишуканість внутрішньому убранню і обробці. Замки "спускаються" з горбів, а рови і донжони використовуються в декоративних цілях. Фортеці знаходять риси заміських будинків і резиденцій, в яких сліди військової архітектури витісняються прекрасними садово-парковими ансамблями.

Зміна архітектурної традиції в значній мірі обумовлена переконаннями Карла VIII, Людовика XII і Франциска I. Ці монархи прониклися італійською гуманістичною ідеєю, згідно якої могутність країни визначається не силою зброї, а культурою, витонченістю, багатством і способом повсякденного життя, оточеною розкішшю. Так в XIV-XVII вв. долина Луари була вибрана местомом для будівництва замків, що стали справжніми шедеврами середньовічної палацової і паркової архітектури. Зараз ця територія включена в Список усесвітньої культурної спадщини ЮНЕСЬКО.

Долі луарських замків багато в чому схожі. Вони знали зльоти і падіння, палацову суєту із змовами і інтригами, періоди творення і руйнування, зміну власників. Їм довелося пережити вандалізм натовпу часів революції і бомбардування Другої світової війни. Але, всупереч усьому, замки не втратили минулої пишності, зберігши унікальність зовнішності і історії.

Карл VIII перетворив стару фортецю на розкішний палац. Він, по словах Гюстава Флобера, підноситься над містом, як би кинувши собі під ноги купу дрібних камінчиків біля підніжжя скелі, представляючи благородний і імпозантний силует. Тут любив бувати Франциск I, Леонардо да Вінчі, що запросив з Італії. Останні три роки свого життя майстер провів в сусідньому замку Кло-люсе. По свідоцтвах, що дійшли до наших днів, монарх і художник часто ходили один до одного в гості по підземній галереї, що сполучала замки, проводячи немало часу за філософськими бесідами. Можливо, в ході однієї з них у юного короля і виникла ідея звести замокнув, французький, що об'єднав, і італійський архітектурні стилі.

Местомом для будівництва нового замку Франциск вибрав оточене лісами село Шамбор. Леонардо був автором одного з перших проектів. І хоча йому не призначено було здійснитися, багато ідей та Вінчи лягли в основу остаточного проекту. Зокрема, в оригінальних подвійних гвинтових сходах. Вона влаштована таким чином, що що піднімається по ступенях не бачить того, що спускається і навпаки.

Кам'яне мереживо замку Шамбор захопило Європу. Сном, що відбувся, назвав його Альфред де Віньі: "Все це здається збіглою думкою, блискучою мрією, яка раптом прийняла тверде тіло". Зараз тут державний музей, а лісовий парк навколо замку має статус національного мисливського заповідника, де два-три рази на рік приймають гостей президента країни.

Блискучим зразком архітектури предстає замок Шенонсо, створений на річці Шер. Ймовірно, головний секрет його елегантності в тому, що впродовж всієї своєї історії замок зводився, облаштовувався і управлявся сім'ю жінками, дві з яких були королевами. Завдяки їх сильному характеру, діловому чуттю, смаку і знанням архітектури, з'явилася на світло перлина Шенонсо. Можливо, і доля Амандіни Аврори Люсі Дюпен склалася б по-іншому, не проведи вона в цих місцях дитячі роки. А мир би так і не дізнався Жорж Санд.

Відвідини луарських замків схожий на подорож в часі, де кожен камінь зберігає пам'ять про минулому, яке, як відомо, у кожного своє. Для Катерини Медічи, наприклад, замокнув Блуа не раз ставав укриттям під час паризьких заколотів, а для Марії Медічи - местомом дворічного висновку під домашнім арештом. У Оноре де Бальзака замокнув Азей-ле-рідо пов'язаний із спогадом про мадам де Берні, музою його "Лілії в долині", де палац на острові порівнюється з гранованим діамантом, вставленим в оправу річки Ендр. Відчуття домашнього затишку обволікає відвідувачів замку Шеверні настільки, що вони мимоволі відчувають себе на прийомі сімейства маркіза Юро де Вібре. І, до речі, це не так вже ілюзорно, оскільки маєтком до цих пір володіють нащадки стародавнього дворянського роду. Стараннями цієї сім'ї в замку під час Другої світової війни збереглися предмети національного надбання Франції, у тому числі і знаменита Джоконда...

Ще до середини минулого століття Луару борознили каравани судів. Тепер же про минуле судноплавство нагадують лише покинуті причали і доки. Змінився і традиційний сільський пейзаж долини. На щастя, замків це не стосується. Їх стіни лише яснішають з часом. Говорять, така особливість місцевого каменя, з якого вони побудовані.



[10-03-04][All for the tourists of]
Center Europe (0)

[09-09-18][Яремче]
Яремче р. Прут Водоспад (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Метро як об'єкт поклоніння (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
«Хомячьі» закупівлі або календар світового розпродажу (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-08-22)
Переглядів: 1350 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: