Магічна сила лікарських трав
Важко сказати, коли люди вперше звернули увагу на цілющі властивості трав. Швидше за все, це відкриття було зроблене випадково, а пізніше методом проб і помилок чоловік навчився не тільки готувати ліки, але і на їх основі створювати косметичні засоби і духи. Це було доступно не кожному.
Народні лікарі і "косметологи-парфюмери" повинні були володіти не тільки спостережливістю і здатністю аналізувати, але ще і відмінною пам'яттю і особливо чутливим нюхом (як правило, вони знали не одну тисячу рецептів і могли із закритими очима визначити, яка перед ними травичка або квіточка).
Ті, що оточують відносилися до цих людей з повагою, але не без побоювання. Одні з них вважали, що тут не обійшлося без участі темних сил. Інші вірили в їх вибрану. З часом людство зрозуміло, що насправді лікування травами, а також створення на основі рослин засобів по догляду за шкірою особи і тіла не має нічого спільного з чаклунством, чарівництвом і містикою... Але все таки найцікавіше і дивовижніше в цій історії те, що через тисячоліття, що ведуть фармацевтичні і косметологічні компанії використовують, хай змінені, але рецепти наших прапрабабусь.
Хмара ароматів
Ароматичні лікувальні ванни - одна з процедур, що дісталася нам в спадок від предків практично в первозданному вигляді з тією лише різницею, що нинішні рецепти включають не тільки трави, але і ароматичні масла. Ви без особливих зусиль зможете приготувати таку ванну самостійно.
Покладіть в полотняний мішечок пучок трави і підв'яжіть його до крана у ванні. У основу (наприклад, молоко або сіль) додайте декілька крапель натурального ефірного масла, а потім розведіть цю суміш у воді для ухвалення ванни. От і все. Тепер можна насолоджуватися протягом 20 мин. В результаті покращає загальне самопочуття, а шкіра стане гладшою. Крім того, подібна процедура додає тілу своєрідний тонкий аромат.
Під час ванни не втрачайте час дарма. Зробіть легкий масаж волосяною щіткою: круговими рухами масажуйте тіло від ступень догори (це покращує кровообіг). Після ванни закутайтеся в теплий халат або великий махровий рушник і полежте спокійно декілька хвилин.
Сільський рецепт
До розряду екзотичних відносяться ванни з суміші сіна і сухих альпійських квітів. Побалувати себе подібною процедурою можна або на курорті, або в SPA-салонах. Не біда, якщо у вас немає такої можливості. Приготуйте собі міні-ванну з сінної трухи для рук або ніг. Фахівці рекомендують робити такі ванни при артритах (гостре або хронічне запалення суглобів). До речі, якщо при роботі за комп'ютером у вас болять руки, цей спосіб теж стане в нагоді.
Купання в семи водах
Трав'яна ванна - не єдиний спосіб привести організм в порядок. Дуже благотворно діють контрастні обливання - чергування гарячіше і прохолодної води активізує обмін речовин в організмі і тренує судини. Звичайно, найпростіше проводити цю процедуру стоячи під душем. Але, щоб підсилити ефект, можна заздалегідь приготувати відвар з лікувальних трав (наприклад, розмарину, базиліка, низки або шавлії), а потім додати його в ємність, наповнену прохолодною водою.
Спочатку ви приймаєте звичайний контрастний душ, а в самому кінці обливаєте себе настоєм з трав. Після цього не треба витиратися досуха. Потрібно лише злегка промокнути тіло рушником і нанести зволожуючий крем.
SPA-курорт
Суміші лікарських трав, вживаних при прогріванні здатні допомогти у відновленні енергетичної рівноваги. Сприяють корекції фізичного і емоційного стану людини. Впливають на підшкірно-жировий шар, примушуючи активізуватися обмінні процеси в жирових відкладеннях. Тому на SPA-курортах часто пропонують подібні заморські процедури. Наприклад, в є унікальна трав'яна лазня - індійська сауна «Сведана».
«Сведана» - це м'яка процедура, яка впливає парою з відвару цілющих трав на все тіло людини. Голова при Сведане знаходиться в прохолоді для створення відчуття спокою і відвертості, тоді як трав'яна пара, закутуючи все тіло, глибоко проникає і «вичищає» його, не перегріваючи і не викликаючи в нім зайву напругу. Ця процедура покращує циркуляцію крові, стимулює потіння, відкриває пори шкіри і активізує мембрани кліток. У міру того як піт виходить через шкіру, він вимиває глибоко розташовані токсини, прискорюється процес виведення шлаків і відбувається спалювання жиру, значно зменшується об'єм стегон і талії.
Але потрібно пам'ятати, що здоров'я і краса схоже на ніжну рослину, яка вимагає постійної турботи і дбайливого відходу. Сподіваюся, наші ради допоможуть вам виглядати краще і відчувати себе упевненою і чарівною!
|