Вівторок
23-06-06
15:59

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Ближче за гори можуть бути тільки гори... Східної Європи

Ближче за гори можуть бути тільки гори... Східної Європи

Оцінюючи численні пропозиції турфірм підкотитися на гірських лижах, ловиш себе на думці: а не чи існував цей вид активного відпочинку завжди? Насправді гірські лижі, і тим більше дошки, винайдені порівняно недавно, вони є, як відомо, дуже складними високотехнологічними виробами. Але вже якщо такі речі укупі з іншою гірськолижною екіпіровкою сьогодні сталі доступні широким масам, то зрозуміло, що в гонку за залучення любителів гірських трас включається з кожним роком все більше європейських країн, зокрема Росія. Пропонований огляд присвячений тому, що в даному плані відбувається в країнах Східної Європи, ще не таких розкручених, як "споконвічно гірськолижні" Австрія, Швейцарія, Франція, Італія, Німеччина etc.
Болгарія
В рейтингу найбільш затребуваних російськими туристами гірськолижних курортів (топ-80), складеному за даними офісів по туризму конкретних країн і відділів маркетингу

аеропортів прибуття, болгарські Бансько і Боровец займають відповідно 4-і і 15-і місця. Трохи далі, на 30?й позиції, знаходиться курорт Пампорово. У такій послідовності їх, як правило, і рекламують на ринку.
Бансько - number one ще і тому, що він молодий, але розвивається найдинамічніше: нові готелі з'являються тут щороку. Звідси і результат - минулого року російських туристів, що відвідали його, було майже на третину більше, ніж в році позаминулому. І це при тому, що висота Бансько над рівнем морить найменша серед курортів позначеною нами ударної болгарської трійці - 935 м. Боровец здіймається увись на 1323 м, Пампорово - на 1650 м. Порівняєте тепер їх зони катання: у Бансько на горі Тодорка це 1100-2500 м, у Боровца з його більш

складним скельним рельєфом (тому тут і підйомників більше) - 1323-2560 м і, нарешті, у пампорової гори Снежанка - 1450-1926 м.
Зате (ось, ймовірно, в чому головна спортивна перевага Бансько!) загальна протяжність гірськолижних трас тут складає 55 км. проти 40 км. в Боровце і 25 км. в Пампорове. У тому, що стосується трас для бігових лиж, ситуація зовсім інша: у "низькорослого" Бансько - всього 9 км., у двох інших курортів - відповідно 20 і 40 км.
Розташований біля підніжжя Пірінського гірського масиву (сьогодні це національний парк, оголошений ЮНЕСЬКО об'єктом світового природного значення), Бансько на рідкість органічний. Могутні кам'яні будинки, брущатка на вулицях - містечко немов виросло з гір, що оточували його. Від кожного готелю до гірськолижного центру ходять автобуси.
Боровец - старий і найбільший курорт Болгарії, розташований в 70 км. від Софії на північному схилі гори Мусала, найвищою на Балканському півострові (2925 м). Тут є біатлонний комплекс, велика кількість довгих і складних трас (але існують і зелені для початківців, причому знаходяться вони на пристойній висоті). Крім того, Боровец відомий

своїми гірськолижними і сноуборд-школамі: досвідчених інструкторів вистачає на всіх! Додамо сюди виключно розвинену систему розваг, від пристрою дегустації вин до організації оглядових екскурсій на вертольоті, - і картинка курорту готова.
Символ Пампорово - 93-метрова телевишка на горі Снежанке. У гарну погоду з неї відкривається вигляд на море Егейськоє. Родопи - це південь Болгарії. Тут краща екологія, краще сонце і повітря, краща кухня. Достатньо пологі і широкі траси, прокладені в лісових масивах, "не б'ють по мізках" (так сказав мені один з любителів курорту). Не забороняється тут і кататися по цілинних схилах. Окрім відвідин Софії і Пловдіва організовані цікаві екскурсії по монастирях, етнографічним селам і на бальнеологічний курорт Санданськи.

Словаччина
Новий Куршевель - це тепер не у Франції, а в Словаччині. Отже, курорт Високі Татри, 35-і

 

місце в топ-80. Склав він конкуренцію і словацьким Низьким Татрам - за рахунок того, що останнім часом тут побудовано декілька нових готелів. Звернемо знову ж таки увагу, що Високими Татри є скелі, причому найвищі в Карпатах, Низькі Татри - це лісисті схили і альпійські луги. До того ж в Низьких Татрах - надійніший сніжний покрив. Хоча, звичайно, стовідсоткової гарантії наявності снігу і морозів не буває ніколи, і професіонали не можуть вам її обіцяти ні за які гроші.
Гори (це стосується практично будь-яких гірськолижних курортів) непередбачувані. З ранку начебто сонячно, а до полудня, дивишся, з'явився туман або стіною повалив сніг. Буває і така напасти, як сильний вітер, що викликає різке падіння атмосферного тиску: тоді і у тренованих спортсменів погіршується самопочуття (аж до непритомності). Інший тип вітру називається просто і ясно - снегоєд: сьогодні на трасі відмінний сніжний покрив, а завтра його як корова мовою злизала.
Найбільш популярні курорти Високих Татр - Штребське Плесо, Смоковци і Татранська Ломніца. Важливий момент - на всі зони катання діє єдиний ski-pass, абонемент, що дає право на необмежене користування підйомниками.
У Низьких Татрах явним лідером вважається курорт Ясна, розташований на північному схилі

 

гірського масиву Хопок (2024 м), що в кінці Деменовськой долини. Тут знаходяться кращі в Словаччині гірськолижні траси для будь-якого рівня підготовки, їх загальна протяжність більше 50 км. І що особливо приємно, деякі готелі стоять прямо у самої лижні.
Широко рекламований нині курорт Доновали окільцював своїми трасами однойменне селище в просторому виярку. Тут дві основні зони катання - для новачків і для досвідчених гірськолижників - і, крім того, майже 60 км. бігових маршрутів. З екзотики назвемо школу параглайдінга.
Охочим зробити інтелектуальну розминку пропонують екскурсії до Братислави і Відня. До того ж в країні розвинена лікувальна мережа, створена на основі цілющих грязей і мінеральних вод. У невеликій республіці - більше 20 лікувальних курортів! Вже згадуваний нами Штребське Плесо розташований на березі високогірного озера, він має власний медичний центр. Одне там погано - замало номерів.
Словенія
Якщо їхати не на новорічно-різдвяні свята і не в найшикарніші готелі, то

 

тиждень катання в Болгарії і Словаччині обійдеться в 300 євро. Словенія і Польща знаходяться приблизно на одному ціновому рівні, але це вже дорожче. Правда, для Словенії зазвичай пропонують не "пакетні" ціни, а такі, коли за мешкання і переліт платити треба порізно. З включеним у вартість путівки авіатрансфером виходить добра тисяча євро.
У Словенії, де, як відомо, головними цінностями для народонаселення є сімейні, і відпочивати добре всією сім'єю. Країна багата термальними джерелами, і пов'язані з цим дивом природи послуги надають тут на дуже високому рівні.
Для любителів відвідувати за одну поїздку декілька країн відзначимо, що до Словенії з Австрії туристи без проблем в'їжджають по шенгенській візі. Взагалі ж гірські лижі для словенських - національний вид спорту, навіть на державному прапорі зображена гірська вершина Тріглав (2864 м) - верхівка словенських Альп.
Найвідоміший курорт тут - Краньська Гора: понад 30 км. гірськолижних трас (більше всього синіх) на північних схилах гори Вітранк і 40 км. - бігових. Тут можна влаштувати ексклюзивну висадку на схили з вертольота і романтичне нічне катання на санях. Власне містечко Краньська Гора виключно живописний, тут і басейни, і казино, і нічні клуби.
У унікальному місці, на березі озера Бохинь (льодовикового походження), знаходиться однойменний гірськолижний курорт, до складу якого включено декілька спортивних центрів. Один з них, "Вогел", обладнаний швидкісною гондолою, є найсніжнішим зі всіх

 

альпійських курортів, розташованих на такій же висоті (1880 м). Цікаво також, що в лютому в Бохине проходить фестиваль повітряних куль.
Добре розкрученими зимовими (і не тільки) курортами Словенії вважаються також Бовец, Блед, Маріборськоє Похорье, Рогла і Термі Зрече. І до кожного з них відносно чого-небудь можна предпослать слівце "самий". У Бовце - самому високогірному курорті республіки - лижники катаються відразу в трьох країнах: Словенії, Австрії і Італії. У старовинному Бледе є особливі природні і архітектурні визначні пам'ятки. Маріборськоє Похорье - найбільший курорт Словенії, де є термальний центр. У гірськолижному центрі Рогла, що є сусідами з термальним курортом Термі Зрече, побудований прекрасний критий стадіон: набридли лижі - грай в баскетбол!

Чехія
Чехія - стаття особлива. Прямо скажемо, це не для гірськолижних фанатів. Тому нефанати із задоволенням їдуть туди не тільки ради гір, але і для того, щоб подивитися країну. А то і підлікуватися. Ні, не тому, що того і дивися розіб'єшся на гірському схилі, а щоб підтримати здоров'я на належному рівні. До речі, недалеко від Карлових Вар е

 

сть невеликий гірськолижний курорт місцевого значення. Виходить, тут можна суміщати катання і оздоровче пиття, тим більше що лікування водами рекомендують обов'язково поєднувати із заняттями фізкультурою і спортом.
Найзнаменитіший з гірськолижних центрів Чехії (і одночасно найбільший) - Шпіндлеров Млин, що знаходиться біля підніжжя знову ж таки найвищого в країні судетського хребта Крконоше. Як гірськолижникам, так і сноубордистам радимо також тутешні курорти Пец під Снежкой, Гаррахов і Ракитніце.
Ну і, звичайно, бути в Чехії і не відвідати Прагу - нонсенс! Скільки днів борознити гірські схили, а скільки - бродити по празьких вулицях і мостах, кожен вирішує сам. Демократія!

Польща

 

За свідченням представництва польській туристичній організації в Росії, останнім часом в Татрах, Беськидах і Судетах щорічно з'являються десятки нових гірськолижних об'єктів, включаючи готелі, лижні траси і підйомники. Причому поляки не приховують, що транспортна ситуація в країні вельми складна. Націлювалися підкотитися з тамтешніх засніжених вершин - довідайтеся в туристичній компанії про все, що стосується трансферу.
Ще одне нововведення з розряду досягнень - на початок зимового сезону в Закопане завершилася реконструкція старовинного готелю Grand Hotel Stamary (1905 рік), що змахує на вигляд на добротний шляхетський замокнув. Окрім зовнішньої і внутрішньої стільності набір послуг в нім тягне на більше, ніж офіційні чотири зірки.
Все перераховане здорово, але якщо для нас Закопане - найбільш відомий польський гірськолижний курорт, то по мірках поляків він ледве входить в першу десятку кращих місць відпочинку. Чому?
Шість основних зон катання (гірськолижних комплексів) тут досить розрізнено і додатково належать різним власникам. Тому, ймовірно, єдиний ski-pass відсутній. До нижніх станцій підйомників треба, як правило, добиратися пішки або їхати яким-небудь транспортом. До всього іншого на ремонті знаходиться маятниковий підйомник комплексу Каспрови Верх, що належить польській залізниці. При цьому в Закопане в розпал сезону тьма народу і, відповідно, високі ціни.

Хочеш підкотитися в польських горах, порадили мені фахівці, відправляйся в Шчирк. Найбільший гірськолижний центр Верхньої Силезії (три основні зони катання) має сьогодні

 

найбільша кількість підйомників, частина з яких побудована до нинішнього сезону. Підйомники вдало зав'язані з трасами в "гірськолижну карусель". Більше 60 км. гірськолижних трас, серйозний перепад висот - це само по собі говорить про можливості справжнього катання. Разом з наявністю учбових схилів тут, на горі Ськшичне, знаходиться складна в Польщі траса слалому-гіганта завдовжки 2850 м з перепадом висот в 700 м. Не скотитися - так хоч би подивитися, як те роблять смільчаки!
Додамо сюди ж єдиний ski-pass і готелі, що буквально є сусідами з підйомниками. Якщо прорахувати все як слід, опиниться відсотків на сорок дешевше, ніж в Закопане. Ще один плюс - особливий високогірний мікроклімат на північних схилах Беськид, отже, катання більш гарантовано, ніж в тому ж Закопане.
Адже ось пролетіла цього року Австрія з традиційним відкриттям змагань на Кубок світу по гірських лижах в Зельдене. На 3000-метровій висоті температура "опустилася" до +12 °C, і довелося-таки організаторам переносити перший етап кубка на саму північ Фінляндії.
Одним з кращих в Польщі визнають фахівці і гірськолижний курорт Корбелов - також в Беськидах, на північних схилах гірського масиву Пільсько. На початок нового сезону тут введені в дію друге крісло і три підйомники бугелів. Протяжність трас на лісистих схилах Пільсько і Копеца - більше 30 км. при перепаді висот в 850 м, довжина щонайдовшої траси - 2,6 км., ще декілька - більше 2 км.
У Судетах (це південний захід країни) найбільшим і найпопулярнішим є Зеленець - гірськолижний центр для сімейного відпочинку. Він знаходиться на 900-метровій висоті на північних схилах Орліцкого хребта в близькому сусідстві з відомими цілорічними курортами Душникі Здруй і Кудова Здруй.
Просторі схили Зеленця між вершиною Шерліх і Орліцкимі горами дуже зручні для катання початківців і дітей. Двома десятками підйомників траси (їх загальна протяжність близько 15 км.) об'єднані в єдину мережу. У минулому сезоні на щонайдовшому маршруті тут почав діяти чотиримісний підйомник крісла.

 


З пропонованих в Польщі оригінальних екскурсій відзначу відвідини соляної шахти Велічка, глибина якої 125 м. Це ціле підземне місто недалеко від Кракова - з соляними озерами, своєрідними каплицями і колекцією старовинної гірничодобувної техніки. Працюють тут і магазини, і пошта, і ресторан. При необхідності у Велічке можна організувати конференцію або. весілля.
Нижня межа вартості одного тижня зимових польських задоволень - 450-500 євро (якщо їхати поїздом). Кататися добре з кінця грудня. Найбільший наплив туристів, що в основному їдуть групами, наголошується в січні, особливо в першій його декаді.
Румунія
Вперше в нинішньому сезоні на Новий рік і канікули один з операторів зафрахтував чартерний "Боїнг-757". Надалі будуть задіяні пристойні блоки місць на літаках "Аерофлоту", і, можливо, вже до наступного лижного сезону чартер до Румунії

 

стане постійним.
На курорті Синая минулого року відкрилася нова серія підйомників, що ліквідовувало черги, що спостерігалися раніше, особливо по вихідних днях. Побудували тут і каток, якого, як затверджують знавці, тільки і не хапало в цьому тусовочном містечку.
Курорт Пояна Брашов, найбільш розвинений в плані гірськолижної інфраструктури, також обзавівся перед торішнім сезоном швидкісними підйомниками, і з тим же ефектом: черг немає! На користь трасам пішло і активне застосування снігових гармат. На додаток до нових готелів вищої зоряності в поточному році тут відкривається шикарний "Ріо-ріца" - що називається, в королівському стилі.
Для початківців тут є дві спеціальні траси, хоча, як відомо, "хто почав, не той початківець", так що зовсім не образливе "чайник" звучить переважно.
Екскурсії тут не забороняються. Взимку готичний Замок Дракули вражає якось особливо сильно.[10-02-16][Все для туристів]
Через Ґорґан, попід Яйками (0)

[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Високий сезон на Мальдівах (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Сінгапур: визначні пам'ятки (2)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Данія і її чудасії (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-08-20)
Переглядів: 1661 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: