Чотири причини вибрати Мальдіви
Мальдівський архіпелаг - це більше тисячі крихітних коралових острівців, об'єднаних в декілька острівних систем, - атолів. Острівці розсипані в Індійському океані на південний захід від Індії, на самому екваторі. З півночі на південь Мальдіви тягнуться двома паралельними ланцюжками на відносно велика відстань - близько 820 км., зі сходу на захід розміри архіпелагу скромніші - всього 120 км. Зі всіх островів заселені близько двохсот, 88 з них - курорти. Відомо, що Мальдіви користуються величезним успіхом у туристів всього світу. Виникає питання: чим саме вони заслужили таку любов? Причин туристичного успіху островів Мальдівських, зрозуміло, декілька. Ми назвемо тільки головні.
Перша причина - безпека Мальдіви вважаються одним з найбезпечніших і спокійніших місць на Землі. Тут немає злочинності (мабуть, завдяки повній відсутності телебачення і радіо). За всю історію островів Мальдівських тут не було жодного терористичного акту, а революції і повстання давно відійшли в далеке минуле. Та і звідки тут узятися терористам або повстанцям, якщо велика частина місцевих жителів задіяна в обслуговуванні туристів і лише і старається їх всіляко пестити і леліяти? До речі, туристи на Мальдіви приїжджають з цивілізованих країн з високим рівнем життя, так що з боку відпочиваючих погроз теж ніяких. Географічна віддаленість від материка виключає можливість появи на Мальдівах інфекційних захворювань, таких, як малярія або атипова пневмонія. Атмосферу спокою і заспокоєння з
оздаєт навіть тутешній виключно рівний клімат: протягом всього року температура повітря на островах тримається в районі 25-30 градусів тепла, а води - 24-27 градусів тепла. Раніше кращим часом для відвідин Мальдів вважався період з листопада по квітень, проте, сучасні кліматичні зміни, що особливо торкнулися південних широт, привели до того, що сезонні дощі, весни, що починалися з середини, і що тривають до грудня, влітку практично перестали йти. Так, до речі, думка, що існує серед туристів, що відпочинок в таких екзотичних місцях, як Мальдіви, може обійтися в кругленьку суму, виявляється зовсім невірним. Тут можна знайти відпочинок на будь-який гаманець.
Друга причина - дайвінг Для дайвінга тут надаються дійсно унікальні можливості, оскільки одна з коштовностей Мальдів - їх багатющий підводний мир. У прозорій і теплій воді Індійського океану при гарній погоді (а гарна погода стоїть тут практично круглий рік) можна бачити предмети на відстані більше 60 метрів. Причому під час підводного плавання дайверу іноді навіть не доводиться працювати ластами, оскільки могутні океанічні течії самі несуть його вперед. Вражає і різноманітність послуг, пропонованих місцевими дайвинг-центрами. Під керівництвом досвідченого інструктора тут можна відвідати затонулий корабель або зануритися в кораловий грот, досліджувати строкату стіну коралового рифа або постежити за рифовою акулою або ширяючим в невагомості ськатом-мантой. Можна і просто поплавати з маскою і ластами в теплій неглибокій лагуні, милуючись
химерно-строкатими тропічними рибками. Тут все залежить від Вашого досвіду, а ще більше - від Ваших бажань. Природно, дайвінгу всіх охочих тут же і навчають. Бувалі люди говорять, що тільки на Мальдівах можна по-справжньому оцінити всі радощі дріфтінга (підводного плавання за течією) або нічного занурення серед морських мешканців, що світяться. Вартість дайвінга на Мальдівах в середньому $350-500 за десять занурень, в різних готелях і дайвинг-центрах ціни разниє. Додамо, що особливою популярністю у дайверов на Мальдівах користуються острови Гиравару, Еллайду і Парадайз. Недалеко від останнього є унікальне місце, зване "вертушкою" або "каруселлю". Два що зустрічаються в цьому місці течії утворюють водоверть, яка не засмоктує пропливаючого дайвера углиб, а, навпаки, піднімає його вгору, тим самим, приносячи ні з чим не порівнянне задоволення... А острів Ган цікавий тим, що біля нього під час другої світової війни затонув англійський корабель "Брітіш Лойалті". Сьогодні це ще одна дайверськая визначна пам'ятка Мальдівськая.
Третя причина - рибалка острови Мальдівськие давно стали местомом паломництва любителів океанської рибалки. Риби тут стільки, що одну з курортних зон - Ари-атолл - іноді називають "риб'ячий суп". Зловивши у відкритому морі рибу-вітрило, рибу-меч, блакитного або чорного марліну, тунця або цілу акулу, можна тут же попросити почистити і приготувати Вашу здобич на вечерю. Проте слід знати, що по місцевих законах ловити рибу поблизу островів заборонено. Тому, щоб уникнути штрафів, краще довірити вибір місця для рибалки готелям. У будь-якому готелі Ви завжди знайдете і готову до виходу в морі човен, і азартних місцевих рибаків, готових ловити з Вами рибу від зорі до зорі. Взагалі, не слід забувати, що мальдівци - народ рибаків, і економіка цієї країни, окрім туристів, тримається ще і на лові тунця і іншої океанської риби.
Четверта причина - невинна природа і краса місцевих пейзажів Океан, хмари, заходи, відтінки океанської води, гаї кокосових і бананових пальм на вузьких смужках суші, крізь які видно безкрайня далечінь, химерні вигини берегів, бухти, відокремлені пляжі - і всім цим можна милуватися, здійснюючи круїзне плавання між островами. Туристам тут пропонуються сучасні моторні яхти або екзотичні дерев'яні дхоні - традиційні мальдівськие човни, на яких тубільці століттями виходили в морі на лов риби. До речі, милуватися Мальдівамі можна і з повітря - всіх охочих катають над островами на вертольотах і гідропланах.
Але взагалі за "цивілізацією" сюди їхати не варто - навпаки, на Мальдівах, як ніде, можна усамітнитися і стикнутися з природою. Серед сотень коралових острівців є безліч нежилих - Ви можете поселитися там поодинці (або, наприклад, з ким-небудь удвох) і прожити декілька днів в "режимі робінзона". Якщо скажете, тубільці іноді привозитимуть Вам пищу... Відчуття злиття з природою, таке дорогоцінне для сучасної "західної" людини, не покидає Вас на Мальдівах ніде, навіть в єдиному місті архіпелагу - столиці Мале. Тут повністю відсутні високі будівлі, а місцеві жителі частіше користуються велосипедом, чим машиною. До речі, в Мале є декілька визначних пам'яток: Національний музей, Султанський парк і велика мечеть П'ятниці, найстародавніша мечеть країни.
Що корисно знати туристам Мальдіви - це безвізова країна. При вильоті з країни в міжнародному аеропорту "Хулуле" стягується збір у розмірі $12 з людини. Туристам, що збираються на Мальдіви, слід пам'ятати, що це мусульманська країна, і, не дивлячись на те що місцеві закони досить ліберальні, тут все ж таки існує ряд обмежень, які можуть торкнутися, у тому числі і наших туристів. Наприклад, в країну не можна ввозити алкогольні напої, та і розпивати їх в суспільних місцях строго заборонено. До речі, за вживання алкогольних напоїв
місцеві жителі можуть отримати декілька років в'язниці (отже поїти місцевих жителів теж не рекомендується), туристи ж звільняться у такому разі грошовим штрафом. Крім того, забороняється ввозити на Мальдіви порнографічні матеріали і зброю для підводного полювання, ламати корали і ловити рибу поблизу берегів, а також - увага! - вступати у близькі відносини з місцевими жінками. При відвідинах населених пунктів слід одягатися трохи скромніше, ніж ми звикли, відповідно до мусульманських уявлень про моральність. Не можна купатися голими (вдень). Топлес на пляжах дозволений тільки на острові Кураматі... Хоча це остання обставина, як не дивно, на світову популярність Мальдів, що росте, ніяк не впливає.
|