Середа
23-03-22
05:38

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Марокко: купувати дірхами з рук не можна, але можна, проте не стоїть

Марокко: купувати дірхами з рук не можна, але можна, проте не стоїть

Країни, складові арабський мир, тільки на перший погляд здаються однорідними. При найближчому розгляді з'ясовується, що всі вони відрізняються один від одного по масі параметрів: є серед них великі і крихітні, багаті і бідні, республіки і монархії, держави із строгими ісламськими порядками і з не дуже строгими. Крім всяких глобальних речей, розрізняє їх і така дрібниця: у деяких арабських країнах на банкнотах і монетах ставлять звичні нам цифри (які ми через непорозуміння називаємо "арабськими"), а в інших користуються власними "сьогоденні арабськими цифрами". Так от, наприклад, на грошах Королівства Марокко - дірхамах - цифри такі самі, як і наших гривнах.

Дірахми бувають разниє.
Дірхами бувають не тільки марокканські - так називаються грошові одиниці ще декількох арабських країн. Що ж до іменно марокканських дірхамов, то вони бувають паперові (купюри гідністю 200, 100, 50 і 10 дірхамов) і металеві (монети по 1 і 5 дірхамов). Особливою художньою різноманітністю вони не відрізняються. Все дірхами, незалежно від матеріалу, з якого вони зроблені, прикрашає профіль однієї і тієї ж особи - Хасана II, короля Марокко. Не дивлячись на це, іноземцеві розібратися в дірхамах нескладно: по-перше, всі цифри знайомі, а по-друге, всі арабські написи на них продубльовані по-французьки.
Відпочинок у Карпатах

Ввезення обмежене
Ввезення іноземної валюти в Марокко не обмежене, але при в'їзді її належить декларувати. Хоча за оформленням валютних декларацій митники особливо не стежать, виконати цю формальність - у Ваших же інтересах. Річ у тому, що вивозити з країни іноземцям дозволяється не більше ВКВ, чим вони ввезли, і при виїзді декларацію у Вас можуть зажадати. Якщо її не опиниться, то розгляди з митницею не уникнути. Звичайно, якщо Ви не везете з собою десятків тисяч доларів, затримувати Вас не будуть, але можуть оштрафувати. Вивозити національну валюту з Марокко заборонено.

Долар живіше всіх живих
Курс дірхама досить стабільний. Проте, розрахунки в іноземних дензнаках (в основному в доларах США і французьких франках) практикуються в Марокко надзвичайно широко. Розплатитися ними можна практично де завгодно і за що завгодно, за винятком, мабуть, овочів і фруктів на базарі.

Обмінників
Hе складає проблем обмін валюти. Крім банків, займатися цим офіційно дозволено обмінним пунктам, які працюють на кожному кроці, деколи в найнесподіваніших місцях. Французьку вивіску "change" можна зустріти не тільки в магазинах, готелях, пунктах прокату автомобілів, але навіть в поліклініках і аптеках. При необхідності обміняти гроші можна у касира або продавця в будь-якому магазині. Існують в Марокко і вуличні міняйла типу тих, що ще недавно тинялися у інтурістовських готелів в містах наший країни. Формально обмін валюти приватними особами в Марокко заборонений, але поліція дивиться на ці операції крізь пальці. Правда, якщо в такій ситуації Вас обдурять, що трапляється, нарікати припаде тільки на себе.
Так, і майте на увазі, що поміняти невитрачені дірхами на ВКВ Вам вже не дозволять. Всі марокканські гроші треба в Марокко витратити без залишку.

Робота банків
Відділення банків працюють з понеділка по четвер з 8.20 до 12.00, а після обіду - з 14.30 до 17.30. В п'ятницю вони закриваються опівдні, а в суботу і воскресіння не працюють зовсім. Цілодобових банківських відділень немає. Якщо необхідність поміняти гроші виникла після заходу сонця, то найрозумніше - попрямувати в магазин сувенірів і ремісничих виробів (по-французьки вони називаються artisanant). Такі заклади є в Марокко біля кожного хоч трохи гідного готелю, функціонують вони цілий доба і крім свого основного бізнесу займаються і обміном валюти.

Курси валют
Обмінний курс у всіх офіційних пунктах зазвичай однаковий. Власне, міняйла користуються офіційним курсом, який щодня публікується в уранішніх газетах. З приватними особами можна

домовитися про обмін по декілька вигіднішому для іноземця курсу, але, як ми вже сказали, цей шлях зв'язаний з деяким ризиком.

Обналічиваніє і кредитки
Марокканські банки надають звичайні в міжнародній практиці послуги з обналічиванію дорожніх чеків і видачі місцевої наявної валюти за кредитними картками. Міжнародні кредитки приймають також в авіакомпаніях, пунктах прокату автомобілів і крупних супермаркетах, але за межами підприємств, зорієнтованих на обслуговування іноземних гостей, ця форма розрахунків не дуже поширена.[10-01-09][All for the tourists of]
On Malanku - in Vashkivci! (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Перу: Чан-Чан (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Що таке діловий туризм (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Туристичний гороскоп. Де і як відпочити 10-16 березня (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-15)
Переглядів: 1568 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: