Понеділок
25-01-27
03:30

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Кухня Куби: гуаява наяву

Кухня Куби: гуаява наяву

Відомий вислів «Шлях до серця чоловіка лежить через шлунок» на Кубі звучить так: «Любов входить в будинок через кухню». Кубинці люблять суміщати романтичні зустрічі з відвідинами ресторанів і барів. Але перевагу вони віддають вечіркам в патіо, коли вдається, і повеселитися, і обмінятися новинами.

Гуляння в патіо
Туристів на Острові свободи пригостять лангустою, рибою, черепашачим і крокодиловим м'ясом і навіть жаб'ячими лапками. Але для самих кубинців по-справжньому смачний обід немислимий без великого шматка свинини, а ще краще - смаженого поросяти. Запитаєте будь-якого місцевого жителя, без чого не можна представити кухню його країни, і він не замислюючись, відповість: «Звичайно, без м'яса!» І хоча через економічні проблеми дозволити його собі сьогодні може далеко не кожен, кубинці називають себе мясоєдамі.
Більшість будинків на Кубі побудовані так, щоб всі приміщення провітрювалися: у них обов'язково є крізний коридор, що пов'язує передпокій із заднім двориком. Клімат цієї карібської країни дуже жаркий, а тому тут просто не обійтися без природної вентиляції. Крім того, така традиція забудови має найбезпосередніше відношення до місцевих звичаїв. На задньому дворику -

у патіо - зазвичай проходять великі сімейні гуляння з нагоди національних і домашніх свят, і аромати приготованих блюд вириваються прямо на вулицю, примушуючи перехожих ковтати слинки.
У патіо, під покровом мангових і апельсинових дерев і пальм, збирається вся сім'я, щоб зажарити поросяти. Це цілий ритуал. Чоловіки розкладають вогнище і встановлюють рожен. Процедура супроводжується дружніми бесідами, піснями під гітару, обміном анекдотами або просто смішними історіями. А жінки тим часом готують решту всіх блюд для святкового столу.
У повсякденному житті меню кубинців не обходиться без квасолі і рису в різних видах і комбінаціях. У нього також включається велика кількість овочів і фруктів, які удосталь ростуть на острові.
Відпочинок у Карпатах

Омлет від конкістадорів
В кубинській кухні простежується вплив різних європейських, африканських і навіть китайських кулінарних шкіл. Це змішення привело до того, що навіть бувалі мандрівники, яких не здивувати екзотикою, визнають: не обов'язково у пошуках її колесити по всьому світу - достатньо один раз відвідати Кубу.
Задовго до того, як сюди прибули перші європейці (а це відбулося п'ять століть назад), місцеві жителі їли ананаси, а також до цих пір майже невідомі російським гурманам гуанабану, чирімойю, мамей, гуаяву і мараньон. Це всього лише декілька назв з довгого переліку тропічних плодів, звучності імен яких цілком відповідає їх смак.


До цього меню іспанські конкістадори додали яловичину і свинину, вершкове масло, овочі і вино. Саме іспанці завезли на острів солону сушену тріску. Після століть, не дивлячись на достаток свіжій риби, солона тріска залишається у кубинців одним з самих затребуваних продуктів. Без неї немислимо, наприклад, блюдо під назвою «Бакалао а ла Віськаїна» - тріска, приготована по старовинному баскському рецепту з гашеними в маслі прянощами і овочами. Взагалі завдяки колонізаторам креольська кухня придбала витонченість, що виявилося, наприклад, в способі приготування яєць. На Кубі почали готувати пишні омлети з начинками з шматочків м'яса, овочів або морепродуктів.

Раби і коренеплоди

Що з'явилися тут пізніше африканські раби теж збагатили місцеву кулінарію, навчивши кубинців готувати блюда з коренеплодів типу ньяме і маланги. Ніде, окрім Куби, у гурманів не буде можливості спробувати ритуальне афро-кубінськоє блюдо «Кимбомбо». Це одночасно витвір кулінарного мистецтва і жертвопринесення африканським богам, зокрема, одному з головних в афро-кубінськом пантеоні - боові Чанго.

Невід'ємна частина меню
Останній внесок у формування унікальної кубинської кухні в середині XIX століття внесли китайські емігранти, кулінарні пристрасті яких просто не могли не відбитися на смаках остров'ян. Вихідці з Китаю привнесли в креольську кухню блюда з рису, який з часом став невід'ємною частиною кубинського меню.
А ось тридцятирічна дружба з СРСР практично не залишила в нім сліду. Пам'ять простих кубинців зберегла лише горілку «Столична» та радянські консерви. Особливо тушковане м'ясо, яке тут до цих пір часто згадують, називаючи «карне русява» - російське м'ясо.

Маленький вибір для великого меню
В цілому вибір продуктів, використовуваних місцевими господинями, невеликий. З м'яса кубинці віддають перевагу свинині і курятині, у меншій мірі - яловичину і баранину, із зернових - рис і кукурудзу. У їжу також часто вживають чорні боби, юку, солодку картоплю і банани, які готують тисячью і одним способом.
Їжу тут люблять приправляти соусами. Найбільш популярний з них - креольський - з томатів, лука, перцю, часнику і масла, а також соус мохо з часнику, зелені, лимонного соку, рослинного масла і перцю. Але велика кількість фруктів не могла не наштовхнути місцевих кухарів на думку готувати і фруктові соуси, наприклад, з манго і папайя.

Найулюбленіше і особливіше
Улюблене блюдо кубинців і туристів - «Ла Кальдоса», густий суп з курчати, лука, часнику, орегано

моркви, солодкої картоплі, масла, шинки і всього, що опиниться під рукою. Інгредієнти укладають в глиняний горщик, який ставлять на маленький вогонь і довго гасять. З курятини роблять і вишуканіші блюда, наприклад, смаженого курчати з соусом з гірких апельсинів.
Особливості гастрономів різних районів країни прийнято пояснювати різним темпераментом їх жителів. Так, в жаркому Сантьяго-де-Куба і взагалі в східній частині острова готують більш пряну гостру їжу. У центральній і західній частині в шані кокосовий горіх і шоколад. Наприклад, для жаріння там використовують виключно кокосове масло і кокосове молоко.

До назв підхід творчий

Назви блюд - особлива стаття. Про те, що кубинці підходять до них творчо, свідчить хоч би

поширена страва «Маври і християни» - рис з чорними бобами. Звідки воно узялося, навряд чи хто-небудь зможе вам пояснити, тим більше що впливи маврів на традиції гастрономів Куби не вдалося поки виявити жодному кулінарові. Деякі говорять, що назва походить від кольору: квасоля (маври) - темна, а рис (християни) - білий, але це лише одна з версій. Ще на Кубі є блюдо під назвою «Старий одяг» - з рубаного м'яса з креольським соусом, шматочки якого, на думку кубинців, зовні нагадують обрізання тканини.
Квасоля різних квітів - біла, червона і чорна - взагалі широко використовується в приготуванні їжі. Так, з чорних бобів кубинці готують смачний суп - потахе. Дуже популярно тут знамените блюдо конгрі - з червоної квасолі з рисом, в яку додають іспанські копчені ковбаски «чорісо».

Національне блюдо - символ довголіття
А своєю національною стравою кубинці вважають юшку ахиако, в якій об'єдналися майже всі інгредієнти кубинської кухні, за виключенням хіба що дарів морить. Як це не дивно, в країні, омиваній з усіх боків морями, морепродукти не прижилися. Місцеві жителі практично байдуже відносяться до делікатесів з омарів і креветок, віддаючи перевагу над ними океанічній рибі

наприклад, морського окуня. Зате в ахиако є різні види м'яса, коренеплодів і овочів, які за всього бажання не дістати на наших ринках. Кубинці упевнені, що ахиако - не тільки їх внесок в світову кулінарію, але і уособлення особливого кубинського стилю, що об'єднав кулінарні традиції чотирьох континентів.
До речі, на Кубі ахиако вважають символом довголіття. І недаремно. Один з місцевих довгожителів, Беніто Мартінес, що давним-давно відзначив своє сторіччя, повідомив «по секрету» пресі, що все життя «зловживав» ахиако, суміщаючи її з міцною кавою, кубинським ромом і сигарами.

Право на сніданок, обід і вечеря
Особливе місце в кубинській кулінарії займають банани. Їх, звичайно, їдять і в сирому вигляді, але на стіл

вважають за краще подавати у вигляді густого супу або зажареними. Причому смажать і стиглі, жовті, і зелені банани. На останніх варто зупинитися докладніше. Чомусь іноземці, зокрема росіяни, що вперше потрапили на Кубу, вважають зелені банани кормовими. Але незабаром розуміють, як помилялися.
Зазвичай зелені банани ріжуть тонкими скибочками і кидають в кипляче масло, чекаючи, поки вони стануть яскраво-жовтими. Після цього банани підсолюють, і смак їх нагадує хрустку картоплю. Є і складніший спосіб: зелені банани ріжуть товстими скибами і злегка обсмажують в оливковому маслі. Як тільки вони зробилися м'якими, їх знімають з вогню і, виклавши на тарілку, натискають на кожен кружечок денцем стакана або пляшки, надаючи округлу форму. Виходить щось ніби млинчиків, які знов обсмажують в маслі до готовності і подають, посипавши крупною морською сіллю. Це блюдо тут часто їдять на сніданок, запиваючи його чашкою кави. Солодкий напій (а кубинці - відомі ласуни) добре поєднується із смаком солоного банана. Використовують його і як гарнір, разом з квасолею і рисом.
Обсмажені шматочки солодких сортів бананів кубинці кладуть в піроги і пудинги, а ще в одному відомому блюді змішують їх з подрібненим сиром. Кубинський десерт - це всілякі фрукти: цілком, шматочками і в пірогах. Уявіть собі, наприклад, пиріг з гуавой або з кокосовим горіхом, апельсинами і гарбузом.
Як закуску або легку вечерю господині готують салат з авокадо, в який на свій розсуд можуть додати лосося, манго або ананас, не забуваючи при цьому присмачити скибочки авокадо соком лимона-лайма. Ще один салат подають тільки до м'яса: авокадо нарізують шматочками і заправляють сіллю і

оцтом.
Королем фруктів на Кубі вважається ананас. А самі просунуті кулінари використовують навіть ананасні кірки. З них виходить приємний освіжаючий напій, чимось російський квас, що нагадує. Для цього необхідно всього лише зібрати кірки, що залишилися після гуляння, покласти їх у воду і додати трохи цукру. І вже через пару днів Ви зможете угамовувати спрагу ананасним напоєм.
З грейпфрута, який, як відомо, сприяє зниженню кров'яного тиску, кубинці готують варення і цукати, заздалегідь усунувши гіркоту.
Жителі Острова свободи ще пам'ятають жарт про те, що три завоювання кубинської революції - право людини на освіту, здоров'я і культуру - були досягнуті завдяки сніданку, обіду і вечері. Жарти жартами, але насправді у важкі часи кубинцям завжди вдавалося отстоять і зберегти одне з головних своїх достояній - багаті традиції креольської домашньої кухні.



[10-03-29][All for the tourists of]
From light to light (0)

[09-09-19][Карпати]
Карпатські Горгани. (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Данія: визначні пам'ятки (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Шомон: Лиса гора (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-15)
Переглядів: 1520 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: