Субота
23-06-03
23:41

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Індія: історія Гоа

Індія: історія Гоа

Історія цього чудового і непізнаного штату загадкової країни Індії заслуговує окремого опису.
Імперія Маура
Починається вона в III столітті до н.е., коли імперія Маура заснувала Гоа. Життя тут розвивалося достатньо швидко, це доводять численні експонати археологічного музею, що знаходиться в будівлі собору Святого Франциска Ассизського, що збереглися, - з часів появи тут людей і до наших днів, тут можна побачити також пам'ятники неоліту III тисячоліття до н.е., історії індуїста з III століття до н.е. по XV століття н.е. і ін.
Вже на початку н.е. правив Сатавахам Колхапур. Люди на території Гоа почали розуміти своє вигідне географічне положення.
Потім, в 580 - 750 рр. н.е. сидів Чалукян Бадамі.
А наступні декілька сторіч пройшли при правлінні Шилхара, Кадамба і Чалукян Каліані.

Мусульманське вторгнення
Перший Раз мусульмани вторглися до Гоа в 1312 р., але в 1370 р. Харіхара Перший імперії Віджаянагар розбив їх і заснував столицю в місті Кхампі, штат Карнатака. Приблизно 100 років Гоа був важливим портом для кораблів з арабськими скакунами для кавалерії цієї імперії.
У 1469 р. Султан Бахмані Гулбарга захопив правління.
Відпочинок у Карпатах

У 1510-му році в Азії йшла запекла боротьба за контроль над ринком спецій. Португальці були одними з кращих мореплавців. Їм потрібний був свій морський порт в Індії, і вони відвоювали собі самий ласий шматочок західного побережжя - Гоа. У той час землями Гоа управляв Аділ Шах Байджайпура, і в його плани не входило здатися без бою. Португальці під командуванням відважного капітана Альфонсо Альбукуєрг висадилися на березі Гоа і намагалися пройти на південь, але були зупинені Замаріном Калькутським. Вони направили свої озброєні кораблі до берега, але зустріли лютий опір і були вимушені ретируватися. У тому ж році, португальці подвоїли свої сили і знову атакували побережжя. Аділ Шах був убитий і правління перейшло в руки переможців.

Ідеальна база
Гоа, оточений гаванями і широкими річками був ідеальною базою для португальської армії

і ієзуїтських священиків на чолі зі святим Франциском Ксавьером, прибулим в 1542 р.
У 1543-му році, португальці розширили свій вплив на райони Салцетте, Бардез і Мормугоа. У теж час, в Гоа потрапили перші іспанські інквізитори, що поклало початок змішенню культури індуїста і християнської в Гоа.
Отже, на початку XVI століття Гоа стає столицею Східних заморських територій Португальської корони.
Декілька століть Гоа було головною міжконтинентальною торговою базою у всій південній Азії. У цій торгівлі основним товаром були спеції і коштовності, що у величезній кількості вивозяться з Індії. Ці багатства дозволили Гоа, як перевалочному пункту, перетворитися на багатющий і процвітаючий край.

Майже
столиця

Столиця - Старий Гоа отримала епітет «Лісабон Сходу», що підкреслює багатюща обробка і архітектурні особливості численних пам'ятників історії і культури, що збереглися з тієї епохи. Особливо велично виглядає базіліка Бом-Ісуса XVI століття, в якій зберігаються нетлінні мощі покровителя Гоа - Святого Франциска Хавьера, а також кафедральний собор Це. Зараз в археологічному музеї Гоа знаходиться дуже різноманітна експозиція Середньовіччя, де представлена навіть колекція портретів португальських губернаторів - віце-королей Гоа, починаючи з 1509 року, коли перший з них Дон Браганца після 3-місячного плавання прибув в свою резиденцію до Старого Гоа. Унікальне і листування королів Португалії з віце-королямі Східних колоній, читаючи яку, ми неначе потрапляємо в Середньовіччі, в гущавину подій, пов'язаних з періодом Великих географічних відкриттів і освоєння європейцями дальніх заморських земель.

Ласий шматочок
Потрібно відзначити, що в ті часи, на такий ласий шматочок як Гоа, око поклали і інші сильні морські держави. Так в 1603-му і 1640-му році, припливали із зарядженими гарматами данці, але обидва рази спільними зусиллями португальців і місцевих жителів загарбники були з ганьбою повержені.
Під португальським прапором, Гоа був крупним портовим і торговим центром. Як і будь-яке значуще місто, він мав храми (індуїсти і християнські одночасно), торгові ряди, багаті і бідні квартали, а спокій жителів охороняли фортеці. Все це збереглося до

наших днів.
У 1763 р. Гоа розширився. Додалися провінції Понда, Санкием, Куїпем і Канакона (Ponda, Sanquem, Quepem, Canacona).
У 1788 р. додалися Сатарі, Педнем і Бічолім (Satari, Pednem, Bicholim).
До 1960 року штат Гоа був португальською колонією, в 1961 Гоа отримав незалежність.
А з 30 травня 1987 р. Гоа є повноправним 25 штатом Індії.[10-03-04][All for the tourists of]
Transcarpathia (0)

[09-08-07][Відпочинок і поради]
Жіночий секс-туризм: буде все як я хочу? (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Вартість життя в Доміникане (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Бразилія: головна визначна пам'ятка (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-14)
Переглядів: 1332 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: