Риба-місяць і індонезійський дайвінг
Риба-місяць - одна з найдивовижніших морських істот. Її латинська назва переводиться як «млинове жорно», що цілком відповідає розміру і формі цієї риби, що нагадує величезний диск, сплюснутий з боків. Спинний і черевний плавники у риби-місяця вузькі і довгі, протистоять один одному і зрушені далеко назад. Тіло до передньої частини плавно звужується і закінчується витягнутим круглим ротом, повним зубів, зрощених в суцільну пластину. Шкіра незвичайно товста, міцна і еластична, так що, дайвери, прагніть уникати зіткнення лоб в лоб - говорять, що навіть обшивка корабля такого не витримує і з нього облуплюється фарба. А ось забарвленню риби-місяця, яка, до речі, буває самою різною - від коричневої до сіркою і навіть білою, нічого.
Екзотична зовнішність не рятує Ні екзотична зовнішність витрішкуватого «плавучого жорна», ні крупні розміри не рятують рибу-місяць від нападу хижаків - акул, ластівок, морських левів. У каліфорнійських водах останні влаштовують справжні криваві побоїща - вони прагнуть відкусити у риби-місяця плавники, після чого та стає абсолютно безпорадною і гине на дні океану. На жаль, людина також представляє серйозну небезпеку для цього морського мешканця. У деяких східно--азіатських країнах, де риба-місяць вважається делікатесом, її виловлюють спеціально, а в інших місцях тисячі особин гинуть просто при промисловому лові іншої риби.
Майже акула
Найпоширеніший вид риби-місяця з сімейства Molidae - це молу-молу. Вони, до речі, є і найкрупнішими представниками серед своїх побратимів. Молу-молу плавають переважно на невеликій глибині, виставивши плавник на поверхню - і він такий схожий на акулячий, що заспокоїтися можна, тільки коли молу-молу виплигне назовні, щоб показати себе у всій красі - ні, це не акула. Із-за цього трюка, який риби викидають частенько, і з'явилася друга назва вигляду - риба-сонце. На самій же справі любов до «сонячних ванн» має більш ніж прозаїчне пояснення - молу-молу таким чином прагнуть позбавитися від численних паразитів, що мешкають у них на шкірі. Відпочинок у Карпатах
Позер для фотоохоти Краще місце в азіатських водах, де дайвери зможуть побачити цю диво-рибу - це острів Балі в Індонезії. З липня по жовтень глибоководна зустріч з чудовим океанським жителем гарантована практично сто відсотків. Їдьте на швидкісному катері, що відправляється від Санура на Балі, в східному напрямі - і через 45 хвилин ви досягнете о. Нуса Пеніда. Тут є добра дюжина чудових дайв-спотов, особливу увагу радимо звернути
на Crystal Bay і Blue Corner - улюблені місця фотоохоти на молу-молу. Риба-місяць не особливо полохлива, і при певній вправності до неї можна підпливти практично впритул. Але врахуйте, що будь-який Ваш необережний рух оберне її в стрімку втечу, вражаючу для такого важкоатлета. Про останнє розпитуйте гідів, вони також охоче покажуть, де караулити заповітний момент, коли риба-місяць вискакує з води, щоб стати на хвилину рибою-сонцем, повірте, це незабутнє видовище!
|