|
---|
Котедж "Карпатська тиша"
Відпочинок у Яремче
0977739122 - Любов 0665020962
|
|
Вечер в Карпатах
::::::Каталог для туриста::::::
21 травня - День захисту від безробіття
21 травня - День захисту від безробіття
У Росії це свято почали відзначати з 1992 року. Нерідко цей день називають Днем боротьби з безробіттям. Відомо, що в усьому світі від безробіття страждає величезна кількість людей. Конституція нашої країни гарантує всім росіянам право на працю. Існує закон «Про зайнятість населення РФ», який був прийнятий 19 квітня 1991 року. У цьому законі прописані механізми реалізації цього права та державної підтримки безробітних. 21 травня - День захисту від безробіття У 1991 році почала працювати служба зайнятості населення. До цього часу я чула про біржі праці тільки від своєї бабусі, яка намагалася знайти на них роботу у важкий час становлення радянської держави.
У сучасній Росії число безробітних різко збільшив кризу.
Велику частину безробітних складають жінки, люди передпенсійного віку і зовсім молоді - від 16 до 28 років.
Комусь із них заважає бути конкурентними відсутність досвіду у бажаній сфері праці, тривала перерва в роботі, відсутність професії та спеціальності.
Але без роботи сучасному російському громадянинові прожити практично неможливо, якщо він, звичайно, не має забезпечених родичів, готових його утримувати.
До того ж, без роботи втрачається сіль життя, люди втрачають орієнтири і власну значимість. І взагалі, без роботи просто нецікаво жити.
Останнім же часом, на жаль, все більшу частину нашого суспільства охоплює фатальний страх втратити роботу, нехай навіть низькооплачувану ...
Вчені говорять, що навіть стабільна економічна обстановка не рятує від страху втратити роботу, а вже коли економіку трясе, паніка залишитися без шматка хліба тим більше збільшується в рази.
Часом непереборний страх переростає у фобію.
Саме цей страх примушує багатьох людей ставати маріонетками в руках недобросовісних роботодавців.
Люди працюють по 10 годин 6 днів на тиждень, практично без відпустки.
Вони забувають про розваги, хобі, перестають спілкуватися з друзями, родичами, просиджуючи всі вечори в офісі і працює над черговими звітами або проектами.
Дослідники говорять, що в Росії страх втратити роботу найвищий у світі.
Причиною цього є не тільки кризу, що вибухнула, але і слабка соціальна система і повна відсутність у 99% росіян інших джерел доходу, крім зарплати.
Виховання багатьох з нас теж вносить свою лепту.
Адже багато наших співгромадян народилися, виросли, почали працювати ще в Союзі, де на кожному стовпі висіло - потрібні. І про безробіття ми тільки читали в газетах і щиро шкодували нещасних громадян, що живуть на Заході.
Ми були впевнені у завтрашньому дні. Нікому і в голову не приходило сумніватися в тому, що держава і подбати, і роботу дасть, і зарплату (нехай і невелику), і пенсію надасть, коли прийде час заслуженого відпочинку.
Тому зміни, події з нами, багатьох застали зненацька. І у світлі цього нічого дивного, що майже всі ми боїмося втратити роботу, немає. Правда, жінки, як правило, набагато сильніше за чоловіків побоюються втратити джерело доходу. Не менш сильно бояться втратити роботу і люди старшого покоління. Ось тому чималій кількості росіян доводитися триматися за нецікаву роботу.
А адже саме на роботі ми проводимо велику частину життя. І якщо робота не приносить задоволення, то швидко стає нудною і стомлюючої.
Ось і виходить, що половину життя, а то й більше, ми витрачаємо на заповнення холодильника, одяг, речі і добре, якщо щось із заробленого вистачає на подорожі під час відпустки. А багатьом при їх синицю в руках така перспектива тільки сниться.
Відсиджуючись на роботі належний час, люди дивляться на годинник ... А зранку йдуть на роботу, як на каторгу. Все життя починає представлятися сіркою і безрадісним.
Найгірше, коли до не коханої (а то й ненависної) роботи потрібно добиратися в громадському транспорті годину-півтора.
Коли робота часто не дозволяє просунутися по службі, отримати більш високу зарплату. Адже досягнення, як правило, відбуваються тими, хто любить свою роботу і буквально горить на ній. Нецікаву роботу рідко вдається робити на «відмінно», адже працюючи на такій роботі, людина думає не про успіх, а як би відбуває покарання.
І, природно, при першій же можливості, що з'явилася, така людина відволікається на дрібниці, увагу його розсіюється, він робить помилки.
Головним святом стає п'ятниця, а очікування вихідних починається з першої секунди настав понеділка.
Коли робота не викликає негативні емоції, стреси накопичуються, що в свою чергу погано відбивається на здоров'ї. Це тільки в російській класиці страждання прояснюють і очищають. Насправді в звичайному житті вони пригнічують нашу психіку, знижують самооцінку.
Після завершення робочого дня людина приходить додому знесилений, роздратований і часто відверто злий. При цьому ще й зриває свій негатив на домочадців.
Так що від ненависної роботи одного члена сім'ї може страждати вся сім'я в цілому.
Крім того від ненависної роботи з'являються всілякі неприємні хвороби типу мігрені, депресії, стрибків тиску, виразки і навіть онкології.
Людям, які не мають можливості позбавитися від ненависної роботи, психологи рекомендують зробити більш яскравою решту життя - ходити в театри, музеї, на виставки, виїжджати за місто на пікніки, спілкуватися з друзями, читати цікаві книжки, спілкуватися з чотириногим другом, присвячувати більше часу коханій людині і дітям.
Але в галузі праці є ще одне явище - трудоголіки. Це люди, яких хлібом не годуй - дай попрацювати. Всі ми, напевно, зустрічалися з такими людьми, які більшу частину життя проводять на роботі. Таку людину можна застати на роботі в 99 випадках з 100. Деякі колеги ставляться до таких людей з повагою, а кого-то вони дратують.
Часто страждають сім'ї трудоголіків, вони часом навіть забувають, як виглядає їхній чоловік і батько ... Хоча більша частина начальників-трудоголіків обожнює і ставить у приклад іншим службовцям.
Для самого ж трудоголіка в його трудоголізм нічого хорошого немає, тому як, працюючи на знос, він руйнує своє здоров'я. Психологи називають трудоголіків «машиною без гальм», яка рано чи пізно вріжеться в стовп, щоправда, невідомо, коли саме.
Зазвичай у такої людини знижена самооцінка. Він упевнений, що всі його цінують, люблять, поважають тільки тоді, коли він працює.
Трудоголіком може бути людина будь-якої професії, і навіть домогосподарка, яка крутиться як білка в колесі цілий день, не дозволяючи собі передихнути ні півгодинки.
Психологи вважають, що трудоголізм це така ж хвороба, як наркоманія ... І запущений трудоголізм вимагає серйозного систематичного лікування.
Показаннями є заборона на роботу у вихідні дні, говорити вдома про роботу також забороняється, настійно рекомендується відвести обов'язкове час на розваги, будь то хоровий спів чи банальна риболовля. Спілкування з друзями та родиною вітається.
Яка робота є кращою для людини? Звичайно улюблена і творча.
Психологи рекомендують раз на 5-7 років міняти місце роботи. За кордоном люди змінюють його набагато частіше. Змінюють не тільки роботу, але й місце проживання, набуваючи будинок ближче до нової компанії.
У нас так не прийнято ...
У центри служби зайнятості щорічно звертається величезна кількість росіян. Деякі з них перенавчався на інші професії, хтось намагається відкрити свою справу.
Але часом саме сумне полягає в тому, що улюблена робота не дає людині можливості заробити собі на гідне життя, і він просто змушений займатися справою, яка йому не до душі, щоб прогодувати себе і свою сім'ю.
Тому хочеться повторити кавказький тост з фільму «Кавказька полонянка» - «Нехай же наші можливості співпадають з нашими бажаннями».
І нехай наша робота приносить нам радість, задоволення і засоби займатися саме їй коханої.
|
Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
|
Переглядів: 838
| Рейтинг: 0.0/0 |
|