Субота
23-06-03
13:41

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

День бабака

День бабака

День бабака - традиційне народне свято в США і Канаді, що відзначається щорічно 2 лютого. Вважається, що цього дня потрібно спостерігати бабака, що вилазить зі своєї нори, і по його поведінці можна судити про близькість настання весни. Якщо день похмурий, бабак не бачить своєї тіні і спокійно покидає нору - зима скоро закінчиться, весна буде рання. Якщо ж день сонячний, бабак бачить свою тінь і ховається назад в нору - буде ще шість тижнів зими. У декількох містах і поселеннях США і Канади цього дня проводяться фестивалі, присвячені місцевим метеорологічним бабакам, які привертають численних туристів. Відпочинок у Карпатах

 

Бабак або їжак?
Історія виникнення свята йде корінням в дуже давні часи, коли 2 лютого за григоріанським календарем християнами Європи стало наголошується Сретеніє Господньо. Вже тоді погоду саме цього дня почали вважати відповідальною за характер початку довгожданої весни, що наближається. У Північній Америці до цих пір популярна стара шотландська приказка: «If Candlemas Day is bright and clear, there'll be two winters in the year» (День Сретенія яскравий і ясний - бути двом зимам в році).

Традиція людей перекладати відповідальність за довгострокові прогнози погоди на «братів наших менших» починалася ще в Стародавньому Римі, де 2 лютого наголошувався День їжака. Метеорологічний прогноз цього дня будувався по поведінці розбудженого їжака, який бачив або не бачив свою тінь. Жителі Західної Європи зберігали цю традицію і в пізніші періоди, а переселенці до Америки з їх числа разом з іншими своїми традиціями захопили з собою і її. У Північній Америці, де не водилися їжаки, роль метеоролога перейшла до бабака.

Найпопулярніші гризуни

В наші дні найбільш відомих бабаків-метеорологів сім: Панкссатонейський Філ (Punxsutawney Phil), Уайртонський Віллі (Wiarton Willie), Чак із Стейтен-айлендського зоопарку (Staten Island Chuck), Шубінакадський Сем (Shubenacadie Sam), Бальзакський Біллі (Balzac Billy), Бабак Джіммі (Jimmy the Groundhog) і Чи Генерал Беарегард (General Beauregard Lee).

Фестивалі
Бабак, що живе на Індичому горбу містечка Панксатоні в горах Пенсільванії (США) - найперший офіційний бабак-метеоролог. Ось вже більше ста років, починаючи з 1887 року, на честь цієї події там проводиться щорічний фестиваль, що став знаменитим після виходу фільму «День бабака», зіркою якого став бабак по кличці Філ, що нині живе там, - найвідоміший «гризун-синоптик» в Америці. До речі, в 1997 році подивитися на Філа приїхало 35 тисяч чоловік - в 5 разів більше, ніж населення всіх міст округу.

Конкуренти
Канадські бабаки, найбільш авторитетні з яких, - що проживає в містечку Шубенакейді в провінції Нова Шотландія бабак Сем і що проживає в Уайртоне в Онтаріо бабак Віллі - є серйозними конкурентами Філа: часто вони упевнено спростовують думку свого знаменитого «колеги».

Уайртонський Віллі є офіційним канадським метеорологічним бабаком, на честь якого в провінції Онтаріо також проводиться традиційний щорічний фестиваль, що відзначив в 2006 році своє п'ятдесятиріччя. Окрім фестивалю в свою честь і відповідного власного комітету, що постійно діє, Уайртонський Віллі має ще і свій власний сайт в інтернеті: www.wiarton-willie.org.[11-01-16][Все для туристів]
Історичні вогні янтарного міста (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що одягнути на Новий рік? (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Головні визначні пам'ятки Австралії (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Польща: скарби миру (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 1439 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: