Саки
Курорт Саки (на півдорозі між Сімферополем і Евпаторієй) унікальний і знаменитий з глибокої старовини лікуванням безпліддя у жінок і чоловіків, а також загоєнням ран. Відпочинок в Саках - це цілюще озеро з грязями і ропою, а також джерела мінеральної води, підкріплені сухим степовим кліматом і чарівною майстерністю лікарів. На курорті Саки у сакського кінця пересипу поблизу дороги підноситься горб Кара-тобе. Тут було розкопано позднеськифськоє городище. На південь від Сакського озера йдуть Михайлівське озеро, Кизил-Яр та інші, подрібніше. Просторий і малоосвоєний пляж, дуже зручний для поїздок з Сімферополя, є в у с. Новофедоровка. Це не так давно розсекречений авіаційний гарнізон і це робить відпочинок в Саках ще більш інтересним. Знаменитий він найбільшим в світі трампліном для тренувань палубної авіації, а також своїм відмінним аеродромом. Сакськоє солоне озеро розділене греблею на дві частини. Західний басейн - сировинна база Сакського химзавода, в східному - можна побачити, як здобувають лікувальну грязь. Найбільша глибина озера - близько метра, вміст солей в ропі 15 - 25% (у 10 разів вище, ніж в морі). Під ропою залягає шар грязі до 2 - 2,5 м завтовшки в центрі озера, а по краях товще. Під ним лінза куховарської солі потужністю 1,7 м, а нижче - сірі іли і, нарешті, корінні породи ложа - червоно-бурі глини. Визначна пам'ятка Саків - Курортний парк, закладений в 1890 - 1892 рр. Нова частина парку має насадження 1993 р. Завдяки артезіанським водам радують око і освіжають повітря два прекрасні ставки і фонтани, в посушливому просоленому степу відмінно себе відчувають до 80 порід дерев і чагарників, зокрема рідкісних екзотичних видів. Понад 30 скульптурних композицій пожвавили красу алей і квітників. У парку знаходиться краєзнавчий музей. Саки - центр крупного сільськогосподарського району, тому місто може представляти інтерес по частині 'овочі-фрукти, всякі продукти'.
1.5 Севастополь
Севастополь - одне з відомих міст України, культурний і туристичний центр, морський порт. Розташований в південно-західній частині Криму, в живописній місцевості, яку утворюють з одного боку відроги Кримських гір, з іншої - морське побережжя з безліччю зручних для судноплавства бухт. Найбільша з них - Севастопольська. На території Севастополя знаходиться відокремлене від міста оборонними стінами і баштами стародавнє городище Херсонес Таврійський. Відпочинок в Севастополі - це інтелектуальний і духовний відпочинок. До теперішнього часу Севастополь був відомий як могутня військово-морська база, і мало - як місто туристичних і рекреаційних можливостей. Хоча такі можливості у міста вельми значительни. Севастополь по кількості сонячних днів в році - перший регіон в Україні. Потенційна ємкість побережжя, протяжність якого складає 152 км., оцінюється в 130 тис. місць курортної мережі. Тільки тут на всьому Кримському півострові збереглося 25 км. невинної берегової межі. До зони Севастополя відноситься найпівденніший мис півострова - мис Сарич. Севастополь по праву називають музеєм просто неба. У місті знаходиться більше 2000 пам'ятників історії і архітектури. Ці і інші чинники дають можливість місту розвиватися в новому статусі - не тільки як базі двох флотів, але і як місту багатих курортно-рекреаційних можливостей, центру міжнародного історичного і православного туризму, науки, промисловості.
Севастополь це рекреаційно-туристичний центр, це чарівні ландшафти, прекрасні пляжі, неповторна краса приморського міста, а також безліч унікальних історичних і культурних пам'ятників, музеїв, примітних місць. До того ж помірний, схожий з субтропічним, клімат. Середньорічна температура лише на 1 градус нижча, ніж в Ялті. Купальний сезон триває з початку червня по жовтень. В околицях міста багато прекрасних піщаних пляжів, працюють декілька десятків санаторіїв-профілакторіїв, оздоровчих комплексів, пансіонатів, дитячих оздоровчих таборів. Розташовані вони в красивих місцях на березі затишних бухт Омега з її прекрасним піщаним пляжем і Ласпі з урочищем Батіліман -- це одне з найбільш екологічно чистих місць в зоні Південного берега Криму, а також у селищ Любімовка, Учкуєвка, Кача. Все це привертає сюди з кожним роком все більше не тільки туристів, але і відпочиваючих. І не дивно, що концепцією генерального плану подальшого розвитку міста передбачається перетворити місто Севастополь з режимної флотської бази в приморський екополіс -- міжнародний рекреационно-турісті-чеський центр.
Балаклава
Це унікальний куточок, що привертає до себе увагу багатьох людей зі всього світу. Її ім'ям названі вулиці, бульвари і станції метро в Англії, Франції і Туреччині, населені пункти в Австралії і на острові Маврикій. Ця дивовижна земля до цих пір зберігає таємниці тисячоліть. Відпочинок в Балаклаве - це повернення в минуле і екскурсії по сторінках історії. Само назва Балаклава виникла в XV столітті, спочатку воно звучало Балик-уве, що в перекладі з тюркського означає "сажалку для риб" - так охрестили Балаклавськую бухту що відбили її у Генуї турки. Давно злилося з Балаклавой село Кадиковка - колишнє селище Кади-кой, у якого 13(25) жовтня 1854 року відбулася знаменита битва Балаклавськоє. У 1941-42 роках у стенів Балаклави на смерть стояли воїни 456-го стрілецького полку Приморської армії. Сьогодні мирна Балаклава починає своє відродження. З військового міста вона перетворюється на міжнародний туристичний центр на побережжі Чорного моря. Стародавнє місто молодіє на очах: упорядковуються пам'ятники минулого, реставруються покинуті колись особняки російської знаті, перетворюється набережна, побудована англійцями в період Кримської кампанії. Все це робить відпочинок в Балаклаве інтересним і духовно збагаченим. У Балаклаве знаходяться 46 історичних пам'ятників, з них 21 - державного значення. В околицях Балаклави розташовано 18 пам'ятних для англійців місць часів Кримської війни 1853-1856 років. "Наймолодший" музей Балаклави відкритий на базі унікального заводу по будівництву підводних човнів, який за часів СРСР був надсекретним об'єктом. У Балаклаве можна подивитися храм 12 Апостолів, особняк М.А.Врангеля, дачі XIX в. на березі бухти, базу підводних човнів в Грігорьевськом гроті.
Бухта Ласпі
Знаходиться на Південному березі Криму, недалеко від Фороса у бік Севастополя. Обмежена мисом Сарич (найпівденнішою точкою не тільки Криму, але і всієї європейської частини СНД) зі сходу і заповідником Айя -- із заходу. Умовно ділиться на дві частини - Батіліман і Ласпі. Відпочинок в Ласпі унікальний по-своєму. Урочище Батіліман настільки живописно, а море тут настільки чисте, що в районі санаторію «Батіліман» влаштовуються цілі палаткові міста. І це не дивлячись на деякі проблеми з магазинами і водою. У Батілімане немає магазинів і кафе (за винятком єдиного бару на пляжі санаторію). Найближчий магазин (де продаються як продукти, так і господарські товари) в районі траси Севастополь-Ялта. А це від моря кілометрів п'ять в гору. Там же розташована заправка і декілька ресторанів. Місце дуже зручно для відпочинку автотуристів (хороший заїзд і є, де поставити машину). Оскільки Батіліман відноситься до території заповідника Айя, влітку ходять лісники і збирають «дань» -- по парі гривень з намету. Відпочинок в Ласпі хороший і для дітей - тут розташовано декілька піонертаборів і дельфінарій. На трасі Ялта-Севастополь, над бухтою Ласпі розташований оглядовий майданчик. Вигляд, що відкривається -- чудовий. Якщо проїздитимете мимо, рекомендуємо зупинитися і подивитися. Майданчик можна дізнатися по двох кафе з татарською кухнею, розташованих поряд.
1.5.3 Учкуєвка
Учкуєвка розташована на Північній стороні Севастополя і вважається самим кращим пляжем. Протяжність близько 1000 метрів. Берег звернений до моря майже на північний захід. Назву пляжу дало село Уч-куя (Три колодязі), що знаходилося тут в 18-19 вв. Останніми роками тут значно розширилася інфраструктура туризму: з'явилися багато пропозицій житла відмінної якості, відкриваються розважальні заклади. Є два варіанти дістатися до пляжу Учкуєвка:
1. Катером від Артилерійської бухти. Інтервал руху: 40 хвилин або 1 годину, в дорозі - 35-40 хвилин. При виході з бухти можете сфотографуватися на фоні Константіновськой батареї і молу з маяком - виходять прекрасні фотки. Ви спостерігаєте красиву панораму Північної бухти, музею Херсонесського, далі, на захід, видно маяк Херсонесський (на мисі Херсонес).
2. Катером від Графської пристані до Північної сторони (1,2 км. - 10 хвилин). Інтервал руху - 20 хвилин. Пляж - доглянутий, дрібна галька і крупний пісок. Глибина різко наростає і в 6-7 метрах від берега глибина 2 метри. З ранку вода чиста і прозора, поки немає прибою. Прибій починається ближче до полудня, вода стає жовтою і брудненькою. Відпочинок в Учкуєвке це бари, аквабайк, банан, бочка, що крутиться.
1.6 Центральний Крим
Центральний Крим - тут немає моря, немає відомих здравниць і величезної кількості місць відпочинку. Але від цього він не стає менш цікавий. Саме тут знаходиться унікальне місто Бахчисарай з головною визначною пам'яткою - пам'ятником архітектури XVI-XVIII століть - Ханським палацом (Хан - Сарай), а також середньовічним печерним Успенським монастирем. Саме тут знаходиться город-крепость Чуфут-кале і інші печерні міста. Відпочинок в центральному Криму це знайомство з історією Криму з його багатою культурною спадщиною. Місто Сімферополь зустрічає тих, що всіх приїжджають і перший дарил теплих променів кримського сонця.
1.6.1 Бахчисарай
Бахчисарай, цей дивовижний куточок Азії в центрі Європи - районний центр. Вперше назва Бахчисарай (Сад-палац) згадується в письмових джерелах в 1501 р. Серце Бахчисараю - це сам "палац-сад". Він був побудований на самому початку XVI в. сином засновника ханства - Менглі-гирєєм. У 1736 р. палац разом з містом був зруйнований майже до підстави російською армією. У 1736 році російські війська під команованієм Мініха дійшли до Бахчисараю з метою проучити і приборкати невгомонного ворога, чому чверть міста і частина ханських палат згоріли. Відновив палац Селямет-гирей. У будівлях палацового комплексу можна побачити величезні експозиції по археології і історії Криму. Звичайно, палац основна, але зовсім не єдина визначна пам'ятка Бахчисараю. На території району Бахчисараю розташовано 14 печерних міст і монастирів, найвідоміші з яких Успенський монастир (VIII - IX вв.) і фортеця Чуфут-кале. Бахчисарай - місто екскурсійне: майже кожен, хто приїжджає до Криму, вважає за необхідне для себе побувати в колишній столиці Кримського ханства, про яке так багато начулися ми ще з шкільної лави, відвідати Хан-сарай - Ханський палац, той самий, звідки "повелитель двох материків і володар двох Морея" відправляв в черговий злий набіг своє військо і за високими стінами якого кипіли пристрасті: де, "ревнощами дихаючи", страждала горда Зарема, і, "в неволі тихо в'янувши", сумувала юна Марія, де, не замовкаючи ніколи, "дзюрчить в мармурі вода і каплет хладнимі сльозами". Для туристів організовані відвідини гірничо-лісової зони АР Кримтурістічеськие стоянки в Кримутурфірми організуючі піші і велопоходи в Криму.
2. Карпати
Відпочинок в Карпатах чудовий тим, що тут різні смаки і переваги можна легко сумістити. А крім того, Карпати готові відкриватися вам круглий рік, адже будь-яка пора року має свої переваги. Весна дає можливість спостерігати її пробудження, літо одаровує солодкими плодами і прохолодними річками, зима - снігом і незабутніми гірськими спусками, а ось восени найвдячнішими відвідувачами будуть грибники, хоча хтозна, адже в Карпатах навіть дощ - прекрасний. Прозорі чисті річки, здорові сонячні промені і гірські вершини - це правильне, але достатньо поверхневе поняття відпочинку в Карпатах. Насправді, відпочинок в Карпатах - це відкриття для себе чогось нового, це відпочинок, який дає можливість відчути пульс Землі.
2.1 Берегово
Місто Берегово розкинулося на берегах невеликої річки Верке, у підніжжя гір, схили яких засаджені виноградниками, він відомий давніми традиціями виноградарства і виробництва вина. У перебігу багатьох століть власниками поселення були угорські королі. Це єдине місто Закарпаття, де переважаюча більшість населення угорської національності. Недавно відкритий угорський педагогічний інститут. Працює професійний угорський національний театр імені Д. Ійеша, аматорський народний театр при районному центрі культури і відпочинку. Активна участь в культурному житті міста бере школа ісськуств. У Берегове споруджені пам'ятники Шандора Петефі, Лайоша Кошута, Габора Бетлена і Дюли Ійеша, відкриті меморіальні дошки більше 42 діячам історії, культури і ісськуства.
2.2 Чинадієво
Селище міського типу Чинадієво розташоване в долині річки Латоріца на автостраді і залізниці Мукачево - Львів в 7 км. від районного центру Мукачево. У письмових джерелах село вперше згадується в 1214 році. По перекладах, назва селища з'явилася тому, що на цьому місці панове робили " розправу ", тобто суд. Відпочинок в Чинадієво привертає своєю корисністю і оздоровчим еффектом. У селищі Чинадієво і зараз знаходиться стародавній будинок замкового типу (XIV в.). В період окупації фашисти перетворили його на в'язницю, де піддавали звіриним катуванням борців за звільнення Закарпаття. Достаток лісів, що покривають всі схили гір, які підносяться над селищем, сприяв виникненню тут невеликого лісопильного заводу. На будинку середньої школи красується мармуровий барельєф А. С. Пушкіна. У 1937 році його ліпила скульптор Олена Мондіч до сторіччя з дня смерті великого російського поета. Під час фашистської окупації барельєф був захований населенням, а після звільнення знову установлений на будинку школи. Недалеко від Чинадієво по дорозі на Сваляву в колишньому лісовому палаці графів Шенборнів відкритий санаторій "Карпати" (профіль санаторію - кардио-неврологический). Поряд з ним, під тінню вікових дубів піднімаються нові корпуси будинку відпочинку. Трохи вище знаходиться літній спортивний студентський табір "Гойдалка". У 10 км. від селища між крутими гірськими схилами розташований санаторій "Синець", який славиться своїми лікувальними водами. Профіль санаторію - лікування захворювань серцево-судинної і периферичної нервової системи, опорно-рухового апарату. На сторінках нашого сайту Ви зможете підібрати для себе пансіонати, санаторії, бази відпочинку, готелі, приватний сектор не тільки в Чинадієво, але і інших містах Карпат.
Івано-франківська область знаходиться на південному сході від Львівської області. На півдні Франковськая область граничить з Румунією. Столиця регіону - Івано-Франківськ - маленьке затишне місто, яке відрізняється не тільки своїми архітектурними визначними пам'ятками, але і чистотою і охайністю вулиць. Івано-Франківськ - центр національної свідомості і українства. Відпочинок в івано-франківській області - це перша столиця Галицько-волинського князівства місто Галич, містечко народних умільців Косив, а також найбільш окультурений курорт місто Яремче. Тут привітні гостинні люди, які відвіку займаються зеленим туризмом і зможуть вам показати не мало цікавих місць. Відпочинок в івано-франківській області - це дійсне знайомство з Карпатами. Позначення туристичних об'єктів в івано-франківській області.
2.3 Шешори
Шешори славляться живописними водопадами на річці Містінци, яка бере свій початок з-під р. Грегит на висоті майже 700 м над рівнем морить і є правою притокою річки Пруть. Водопад Маленький Гук, висота падіння якого 2 метри, знаходиться приблизно через 100 м вище за течією від моста в центрі села. Відпочинок в Шешорах дає можливість побачити один з найкрасивіших водопадів в Карпатах. Пройдіть 150-200 метрів берегом річки вниз за течією, і перед Вами відкриється прекрасна картина, створена самою природою, відомий водопад Шешорський Великий Гук, висота падіння якого 5 м. Шум і гуркіт води, хмари водного пилу, кристально-чиста і холодна вода гірської Пістінки. Купання тут - одне задоволення! Шешори пропонують Вам різні види відпочинку. При необхідності, відпочиваючи в садибі гостинних господарів, Ви зможете за додаткову плату пройти курс фізіотерапевтичних процедур в санаторії, прийняти ванни і ін. А в цілому, тут лікує сама природа - чисте повітря і збалансоване харчування екологічно чистими і свіжими продуктами. З Шешор можна здійснити одноденний похід на овіяне легендами озеро Лебедин.
3.Чорноморське побережжя
3.1 Вознесенськ
Вознесенськ - один з найбільш великих промислових, культурних і історичних центрів Миколаївської області.. Клімат в регіоні - континентальний. Населення міста складає 40,6 тис. жителів. Вознесенськ - це місто царів, бандитів і художників. Історія міста починається з ХV століття, багата видатними подіями і пам'ятними датами. Вознесенщина живописна і цікава просторами, красою ландшафтів, історичною спадщиною, подарує туристам. У центі парку розташована визначна пам'ятка історії і архітектури, так звана Ротонда, яка була
Парк є найулюбленішим местомом відпочинку жителів і гостей міста, різноманітні атракціони, а по вихідним, вам запропонують цікаву розважальну програму з різними іграми, конкурсами, вікторинами і так далі Далі пропонуємо вам подарувати на ул.Ленина до музею видатного художника Е.А.Кибріка, який є одним з п'яти музеїв графіки в світі. Народний художник СРСР, академік Євгеній Адольфовіч Кибрік народився у Вознесенське в 1906 році, а в 1986г. у місті в його честь був відкритий музей. У музеї експонуються картини - репродукції творів великого художника. Значним внеском в ілюстраційне мистецтво сталі роботи Е. Кибріка до творів Ю. Тінянова, Р.Ролана, М.Гоголя і інших. Наступним об'єкт, який гідний уваги туристів, - це культурно-виставковий центр "Веселка", - розташований в прекрасному старовинному особняку. У п'яти залах прикрашених вишуканим ліпленням - демонструються репродукції картин великих майстрів світового живопису: М.К. Реріха, Яна Вермєєра Дельфтського, А.Дюрера, І.Шишкина, І.Айвазовського і багатьох інших художників. Експозиція постійно поповнюється. Тепер можна переміститися до Православного храму княгині Ольги, він побудований за ініціативою місцевого підприємця Синявського с.І. Кожне воскресіння і на релігійні свята в храмі проводяться служби, а також Таїнства Хрещення, Вінчання, Сповіді і Святий Дієприкметник. Завершити подорож пропонуємо біля історичного місця на виїзді з міста Вознесенська де був застрелений Мойша-Яков Вольфовіч Вінницький, тобто легендарний Мішка Япончик. Він був "королем" одеських бендюжников і командиром 54-го стрілецького українського полку ім. В.І. Леніна. Про нього ходили багато легенд в той неспокійний час. Сьогодні на місці його вбивства встановлений гранітний монумент і організована торгівля пам'ятними сувенірами, неподалеку знаходиться затишний ресторан, де Ви зможете відпочити від подорожі і поласувати смачними стравами української кухні. Найбільш витривалим, досвідченим і енергійним туристам пропонується краєзнавчий маршрут за межами міста Вознесенська. Першим об'єктом подорожі є Трікратський ліс - справжнє багатство посушливих південних степів у поєднанні із сторічними дубами. Він складається з двох урочищ: "Васильова пасіка" і "Лабіринт", цей ліс був насаджений в 70-х роках ХІХ століть графом В.П. Ськаржінським. Засаджена лісом територія перетиналася рукавами річки з різними відкидними і підвісними містками з одного берега річки на іншій, тому урочище і назвали "Лабіринт". Зараз урочище займає площа 247 гектар. Найбільша цінність урочища - старі могутні 120-200 літніх дубів, їх тут більше 350. Масив ділиться на 3 частини, яка непомітно переходить один в одного. У самому центрі його знаходиться ставок - улюблене місце рибаків. Значну особливість має "Міронів сад" - це єдине місце в Миколаївській області, де знаходяться колонії сірих чапель. Знайти його непросто, ліс збігаючи на дно яру, стає зовсім непрохідним. Густа гущавина, нагромадження скель, струмки з холодною кристально чистою водою роблять ці місця казково прекрасним. Наступним об'єктом подорожі є лісовий масив "Рацинська дача" - державний заповідник національного значення, який займає площу більш ніж 1780 гектарів. Тут живуть олені, кабани і косулі, зайці і фазани, росте більше 1000 багатообразних порід дерев. Гордість "Рацинськой дачі" - березовий гай і стадо бізонів за якими можна спостерігати в природних умовах під час кінної прогулянки. В центрі заповідника серед лісу розташована 2-х рівневий готель зі всіма зручностями, який з радістю готовий прийняти всіх охочих. Після подорожі по лісу можна відвідати озеро Баластне - це унікальне місце, яке створене природою і людиною. З однієї сторони високі береги, над якими підноситься прекрасний хвойний ліс, і з іншого боку озеро із затишними місцями для відпочинку і рибалки. Вода в озері кришталево чиста, там водиться багато риби. Вже не один десяток років лебеді обміловалі ці місця і завжди знаходяться там. Справжня перлина Вознесенщині - Актовський каньйону (Малий Крим). Це унікальний природний комплекс лісової і водної екосистеми у поєднанні з комплексом скель і гранітних валунів, розташований на одній з найстаріших ділянок суші Євразії. Ця місцевість не занурювалася в морські глибини впродовж 60 мільйонів років. Річка Мертвовод створила своєю течією унікальний каньйон. Геродот Галікарнасський писав про притоку Гипаніса (р. Південний Буг) - струмок Ексампей, що начебто означає "Священні шляхи" (р. Мертвовод). Каньйон - це пропасти серед голого степу, гранітна безодня в кристалічному щиті, на дні якого дзюрчить струмок Ексампей.
Висновок
На підставі вивченого матеріалу, можна зробити наступні виводи: що курортна зона України може запропонувати величезну кількість місць для відпочинку і санаторних комплексів у будь-який час роки, що особливо привертає відпочиваючих; має все ідеальні кліматичні, природні; історичні місця (монастирі, фортеці, історичні міста, музеї) які збереглися до нашого часу, і багато туристів прагнуть побачити ці історично-значущі місця; безліч архітектурних пам'ятників і будов; розвиненість готельних і розважальних комплексів.
Але щоб привернути відпочиваючих, особливо в літній період, необхідно:
1.пересмотреть і спростити митну систему України, адже скільки часу займає, щоб потрапити в країну візи і закордонного паспорта, багато відпочиваючих їдуть зарубеж, із-за простішого, швидшого оформлення заграндокументов, і меншому вартісному виразі.
2. привертати більше інвесторів, для нового будівництва і реконструкції готельних комплексів, або яких-небудь високорентабельних проектів, для залучення нових туристів.
3. понизити ціни на готельні, санаторні комплекси, і їх обслуговування щоб привернути якомога більше відпочиваючих.
4. зробити якомога більше екскурсійних і розважальних центрів відпочинку.
5. привернути російських туристів на українські курорти.
|