Субота
23-06-03
22:53

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Головна » 2010 » Жовтень » 10 » Євреї
19:07
Євреї

Євреї

Євреї — найстаріша національна та релігійна меншина на Прикарпатті. У середньовіччі єврейство було однією з найважливіших ланок передачі східних культурних елементів на Захід. У XVI-XVII сторіччі майже половина всіх європейських євреїв проживала на українських землях Речі Посполитої (Правобережжя та Галичина). За литовсько-руським правом вони мали власну адміністративну та судову організацію, були організовані в окремі громади – «кагали», займалися торгівлею, фінансовими операціями, орендою магнатських маєтків та промислових закладів.

В українському фольклорі залишилось багато легенд про великого єврейського проповідника та засновника хасидизму рабі Ісраеля Бешта й опришка Олексу Довбуша. Вочевидь, вони були близько знайомі між собою — рабі попереджав ватажка опришків про зраду, лікував його рани. Як мовиться в пісні, перша їх зустріч відбулась, коли розбійники хотіли пограбувати ескорт однієї знатної пані. Бешт, який її супроводжував, молитвою змусив Довбуша вгрузнути в землю й тим зупинив опришків. Відтак Довбуш повірив у силу рабі й став йому приятелем.

Про ці та ще безліч цікавих фактів ви можете дізнатись, взявши участь у спеціалізованому турі, організованому фірмою «Надія». «Прикарпатський мідраш» — це історична мандрівка галиціонерством (галицьке єврейство). За три дні ви зможете відвідати місця зародження хасидизму, могили засновників династій, старі синагоги, унікальні кладовища XVII-XVIII сторіччя в Бучачі, Болехові, Печеніжині, меморіал жертвам голокосту біля Коломиї. Наприкінці туру гостей чекає приємний сюрприз — вечеря з набором страв із старовинної книги пані Естер з родини Мешулема Мура.

 [10-01-30][Все для туристів]
Ріки Карпат — дороги водного туризму (0)

[09-09-01][Відпочинок за кордоном.]
Пекін - тут варто побувати хоч би раз в житті! (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Кращі шашлики для відпочинку на дачі (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Великі солі (0)


Категорія: Все для туристів | Переглядів: 759 | Додав: vechervkarpatah | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: