Карпатський тур на автомобілі - Хмельницький - Яремче - Львів
Побіжно пробігтися по Україні і все побачити за один раз пракіческі неможливо. Тим більше таке дивовижний курортний район як Закарпаття. Це настільки цікаве місце, що тут можна зависнути на багато тижнів і все одно побачити тільки малу дещицю місцевих визначних пам'яток. Але тим більше це видається нереальним, коли не знаєш що, а найголовніше - де шукати ...
От щоб такого не сталося в вашу поїздку, пропонуємо відносно невеликий автомобільний маршрут, який покаже вам головні визначні пам'ятки Етій дивовижних місць. Його можна пролетіти і за 3-4 дні, а можна проїхати повільно, детально ознайомлюючись з місцевими красотами і пам'ятниками архітектури. А почнемо ми з міста Хмельницького, до якого можна дістатися з Києва через Житомир по хорошій трасі.
Хмельницький - невеликий (близько 260 тисяч жителів) і красиве місто. Його затишок пом'якшить вашу втому від дороги. Саме місто знаходиться трохи в низині, тому при в'їзді відкривається вражаючий вигляд. Це складно описати, його треба тільки бачити. Тут особливо вражають храми. У Хмельницькому їх досить багато, починаючи від старих і дуже древніх, закінчуючи сучасними, побудованими в дусі нео-стилю. Також у центрі міста можна прогулятися по мальовничій пішохідної вулиці (Соборна), де безліч затишних кав'ярень чекають до себе гостей. Соборна впирається в майдан Незалежності - ну прямо як у столиці України (Києві). Також варто відвідати дендропарк, Краєзнавчий будинок-музей Г.С. Верейського (вул. Подільська, 12) та Хмельницький художній музей (вул. Проскурівська, 47). Зупинитися ж можна в першокласних готелях міста.
Готелі Хмельницького чекають своїх гостей. Тепер наша дорога лежить в Кам'янець-Подільський.
Хмельницький - Кам'янець-Подільський - 101 км
Кам'янець-Подільський - Дуже древнє місто з величезною кількістю храмів та старих будов. Але зіркою серед цих кристалів історії є знаменитий замок 14-18 ст - історико-архітектурний музей-заповідник (вул. Замкова). Тут повідана історія середньовіччя. Також поруч розташувався музей стародавньої зброї. Також тут варто відвідати:
* Вірменський храм Свято-Миколаївський - вул. Довга
* Костел св. Миколая - вул. Вірменська, 1
* Собор О. Невського - вул. Соборна
* Гончарну вежу XVI ст. - Вул. Вали
* Вірменський бастіон XV-XVII ст - Вул. Замкова
* Дендропарк - між вул. Шевченка та Онуфріївської, переходить у сквер Васильєва і через вулицю Троїцьку триває парком ім. Леніна
Готелі Кам'янець-Подільського також приведені на нашому сайті.
Кам'янець-Подільський - Чернівці - 90 км
Чернівці невелике місто (мешканців то всього 250 тисяч) як і сама область. Вузькі, але затишні вулички міста приведуть вас до дерев'яних церков Миколи (17 ст), П'ятницька, Троїцька на Клокучка, Успіння на Клокучка (18 ст). Крім цього тут чимало й інших достопірмечательностей:
* Резиденція митрополита Буковини (зараз Чернівецький університет) - вул. Коцюбинського
* Музично-драматичний театр ім. Ольги Кобилянської - вул. Лисенко
* Зал органної та камерної музики - вул. Вірменська
* Свято-Духівський кафедральний собор - вул. Головний
* Художній музей - вул. Університетська
* Ратуша XIX ст. - Перехрестя вул. Головний і Руській, тут же розташовано багато торгових центрів.
Будьте уважні - з-за порівняно вузьких вулиць часто зустрічаються дорожні пробки. Тому наберіться терпіння.
Готелі Чернівців і дані про них вказані в самому описі курорту.
Чернівці - Коломия - 75 км
Коломия - затишне містечко біля самих Карпат. Особливо цікавий для огляду музей Писанки, присвячений цікавому мистецтву расскаскі великодніх яєць (вул. Чорновола). Будівля зроблено в оригінальній формі, яке практично ніяк не можна переплутати. Крім цього можна відвідати: - Музей народної творчості Гуцульщини і Покуття ім. Кобринського - вул. Театральна - Драмтеатр - вул. Театральна У місті знаходиться ряд прекрасно обладнаних готелів, готових надати найкращі умови для проживання в залежності від ваших вимог. Готелі Коломиї з радістю приймуть нових гостей. Через безпосередній близькості міста до Карпат, в готелях часто присутній послуга організації екскурсійних виїздів в гори - на полонину.
Коломия - Яремча - трасою вздовж річки Прут - 46 км (якщо хочете заїхати ще й в Івано-Франківськ - 114 км)
Яремча - невелике місто з величезною кількістю визначних пам'яток: - пам'ятник архітектури - дерев'яний ресторан «Гуцульщина»; - сувенірні ринки народного мистецтва Гуцульщини; - 3 водоспаду (наймальовничіший з них - Каскадний водоспад «Яремчанський Гук», тутже організований сувенірний ринок); - скелі і камінь Олекси Довбуша; - 2 мінеральних джерела; - вольєр з оленями і косулями; - церкви (Св. Петра і Павла, Чудо Архистратига Михаїла, Св. Пророка Іллі, Успіння Пресвятої Богородиці, Різдва св. Іонна Хрестителя, св. Іоанна Милостивого) ; - монистирі (чоловічий монастир св. Андрія, монастир монахів Студійського Уставу, жіночий монастир Об'єднання сестер милосердя св. Вікентія); - пам'ятники (Т. Г. Шевченка, партизанам-Ковпаківцям, С. В. Руднєва, О. Довбушу, П. П. Вершигори); - музеї (музей імені митрополита А. Шептицького, музей етнографії та екології Карпатського краю); - 2 гірський підйомника.
Готелі Яремче приємно здивують вас своєю комфортністю.
Яремча - Рахів - 65 км
Тепер рухаємося в саму Закарпатську область. Кордон Закарпатської області знаходиться найвищій точці гірського перевалу (931 м над рівнем моря), з прекрасним видом на Говерлу (найвищу гору України). Тут розташований невеликий риночек. В основному в ньому продаються різні сувеніри та одяг з шерсті баранців, виготовлені гуцульськими майстрами. Після цього перевалу йде звивиста гірська дорога, яка розкриває перед вами прекрасні краєвиди Карпат. Поруч в'ется невелика і чиста річечка, а величний ліс дарує вам дивовижну хвойну свіжість. Однак не варто відволікати увагу від дорожнього руху. Дорога тут вузька і звивиста, тому завжди варто бути напоготові, тому що в цих місцях часто трапляються аварії.
Рахів - невелике курортне містечко з прекрасними умовами відпочинку в будь-який час року. Основними визначними пам'ятками Рахова можна вважати:
* Гора Близниця, на якій зберігся рідкісний тепер представник флори - едельвейс (білотка альпійська)
* Водоспад «Труфанець» - смт Ясиня - найвищий водоспад у Закарпатській області, розташований в 2 км від траси Ясиня-Рахів
І, безсумнівно, Вам обов'язково варто відвідати готелі Рахова і перепочити тут деньок інший.
Рахів - Ділове - 17 км
Ділове - У села Ділове можна зупинитися і подивитися на географічний центр Європи. Цей центр ще в 1887 році вирахували австрійські топографи і поставили геодезичний знак на півночі села. Немов спеціально вибирали саме мальовниче місце цього району. Хоча норвежці в 1990 році вирахували такий же центр в Литві неподалік від Вільнюса. Втім, багато хто стверджує, що карпатські місця більш гідні називатися Географічним центром Європи. Навіть якщо не з географії, то по красі. Тут же розташований непоганий ресторанчик і невеликий риночек сувенірів - відмінний спосіб відпочити від довгої та насиченої поїздки. Крім цього варто заглянути в Дерев'яну Успенську церкву з експозицією народного історико-краєзнавчого музею.
Ділове - Данилово - 79 км
Не доїжджаючи небагато до Хуста (10 км) поверніть з основної траси в села Сокирниця, Крайниково, Данилово - вони практично все поруч і в кожному з цих сіл варто своя дерев'яна "готична" церква 17-19 століть, дані церкви дуже своєрідні і красиві. Також в селі Данилово можна відвідати цікавий музей краю і поговорити з його хранітільніцей - Павлиною Петрівною Шимон, місцезнаходження музею можна запитати у місцевих жителів.
Данилово - Хуст - 17 км
Хуст знаходиться в мальовничому місці Карпат, завдяки чому перетворився на відмінне курортне місце, куди з'їжджаються тисячі туристів зі всієї Європи і не тільки. Основними визначними пам'ятками Хуста можна вважати:
* Хустський замок XII ст. - На вершині 140-метрової конусоподібній гори
* Єлизаветська церква XIII ст.
* Реформаторську церква-фортеця XIII ст.
* Міська рада Хуста
* Долина нарцисів, яка кожен сезон цвітіння цих дивовижних квітів стає справжньою Меккою для багатьох мандрівників.
Готелі Хуста чекають вас.
Хуст - Берегово - 57 км
Берегово. У 30 км по трасі до Мукачево поверніть ліворуч у Берегово. Це невелике поселення теж припасли кілька дивовижних секретів:
* Костел Реформаторів XV ст.
* Архітектурний комплекс міського центру - ансамбль споруд XVII ст. «Княжий двір»
* Унікальний лижний трамплін із 50-метровим басейном
* Винні підвали, вирубані в скелі в 1913 р.
Також Берегово знамените своїми термальними джерелами і Невецкім замком. І само собою, готелі та санаторії Берегово відповідають європейському рівню і чекають вас у гості.
Берегово - Мукачеве - 30 км
Мукачево - невелике місто, побудований в старому європейському стилі. Великою популярністю у туристів користується замок «Паланок», зведений в 14 столітті на замковій горі. У старі століття паланком називали дубовий частокіл, чим і була на той час фортифікація. Однак за роки свого існування багато разів замок перебудовувався і все більш уркеплялся. Тепер це величезне захисна споруда з чотирма терасами, окруженнемі потужними стінами і ровами. А сам замок налічує близько 130 приміщень, де сьогодні знаходяться картинна галерея та історичний музей, з багатющою колекцією материалла про історію цього краю. Також цікаво побувати в римсько-католицькому костелі Святого Мартіна, в якому служба ведеться угорською мовою. Також буде цікаво відвідати:
* Ратушу 1906 р. - вул. Пушкіна
* Закарпатський російський драматичний театр - вул. Возз'єднання
* Реформаторську церква - вул. Духновича
* Палац князів Ракоці «Білий дім» XVII-XVIII ст - Пл. Миру
* Картинну галерею - вул. Федорова
Готелі Мукачево раді прийняти вас і вашу сім'ю на відпочинок будь-якої тривалості за цілком прийнятну ціну.
Мукачево - Ужгород - 43 км
Ужгород - невелике місто (близько 120 тисяч жителів) на самому кордоні з Польщею, з-за чого місцева культура тісно переплетена з польською. Пам'яток тут дуже багато. Це і храми, і красива набережна на річці Уж (тільки річка трохи зеленуватий), і навіть синагога. Особливо цікавий замок-музей (середина XIV ст.), Що стоїть прямо посеред міста (вул. Підградській). Втім, будучи в Ужгороді також варто відвідати:
* Закарпатський художній музей - Поштова площа
Ністративного будівля початку XIX ст. - Поштова площа
* Римсько-католицький храм Св. Георгія - вул. Фединця
* Хрестовоздвиженський кафедральний собор - вул. Капітульна
* Український муздрамтеатр - вул. Л. Толстого
* Ботанічний сад - Ботанічна набережна
Як бачите самі, обстежити все місто досить складно за один день, тому хорошу послугу зіграють готелі Ужгорода, які нададуть вам відмінний варіант ночівлі у комфортабельних номерах. Відразу за містом у села Невицьке знаходиться ще один дуже древній замок. Перші дані в історії про нього датовані ще 1274 роком. Його руїни виглядають дуже мальовничо. І що цікаво тут до цих пір ведуться розкопки. Так що на столах археологів ви можете знайти розкладеними стародавні артефакти минулих сторіч.
Ужгород - Львів - 240 км
Щоб вибратися на основну трасу до Києва з Ужгорода можна відправитися до Львова, до пріімеру найкоротшою дорогою через Ужоцький перевал. Вона проходить через мальовничі місця і відрізняється вкрай низьким трафіком. Проте варто врахувати два мінуси - дорога не в ідеальному стані і на заправних станціях може не знайтися бензину відповідної якості (так що бажано заправитися ще в Ужгороді). Про Львів ми не будемо особливо поширюватися - це зовсім окрема тема і її ми зможете прочитати тут. Ось такий от вийшов насичений карпатський тур довжиною в 860 км і з величезною кількістю вражень.