Природні умови Яремче
У геологічному відношенні територія Яремчанської міської ради відноситься до складчастих Карпат. Складний характер будови — це наслідок карпатської фази складчастості, яка відбувалась у три етапи: а) на границі олігоцену і міоцену; б) у пізньому тортоні; в) в середньому пліоцені. У даних межах виділяються дві структурно-фаціальні одиниці: Скибова та Чорногірська. В геологічній будові переважає крейдово-палеогеновий фліш.
Західна частина території розташована в межах Горган, для яких характерні круті асиметричні схили й гострі гребені гір. На їх вершинах зосереджені кам'яні осипища, представлені в основному пісковиками. Середні висоти коливаються в межах від 400 до 1542 метрів.
Східну частину території займають Покутсько-Буковинські Карпати, які являють собою систему паралельних хребтів, розділених річковими долинами Прутця Чемеговського, Піги. Абсолютні висоти дещо нижчі, ніж у Горганах (найвища точка — 1325 м).
Крайня південна частина даної території розташована в межах північних схилів Чорногори — найвищого гірського масиву Українських Карпат. Чорногора складена переважно із флішу; схили масиву глибоко розчленовані, у верхній частині виражений альпійський рельєф з льодовиковими формами (єдине місце в Україні). Поширені кам'яні осипища.
Основною річковою артерією на території міськради є Прут, витоки якого знаходяться на північних схилах Чорногори на висоті понад 1750 м. Цією територією Прут протікає меридіонально і є межею між Горганами і Покутсько-Буковинськими Карпатами. Долина ріки глибока. Вона подекуди розширюється біля виходів м'яких сланцевих порід, утворюючи досить великі улоговини (Ворохтянська, Микуличинська та ін.), а іноді звужується на перетині зон пісковиків. Схили долини круті. Нахили дуже великі і річка тече із значною швидкістю (1,5-3 м/сек). Русло кам'янисте і порожнисте, часто трапляються водоспади (найбільший — Яремчанський каскад).Стік Пруту досить великий. В Яремче середня багаторічна витрата становить 13,7 м3/сек, а найбільша — 22,9 м3/сек.Основними лівими притоками Пруту є Прутець Яблуницький (16 км), Жонка, Кам'янка; правими — Піга (11 км), Прутець Чемегівський (21 км).
Понад 60% території займають ліси, в основному буково-ялицево-смерекові, а вище 1100-1200 м — смерекові. Букові ліси з домішкою явора, ясена, в'яза, ялиці та смереки поширені на схилах до 500-600 м.Загальна площа земель сільськогосподарського призначення складає 6949 га, що становить 10,7% території.Структура земельного фонду виглядає наступним чином: рілля — 664 га, сіножаті — 3278 га, пасовища — 2773 га, багаторічні насадження — 234 га. Така структура земель пояснюється гірським характером рельєфу з переважанням крутих схилів, домінуванням лісів різного порідного складу та малородючими і малопотужними грунтами.
Сіножаті і пасовища розташовані в основному по схилах гір та на їхніх вершинах (полонини). В долинах рік знаходяться орні землі. Найбільші масиви орних земель розташовані у Микуличинській, Ворохтянській та Татарівській улоговинах Пруту. Забезпеченість землями сільськогосподарського призначення на території міськради значно нижча, ніж у Івано-Франківській області та Україні в цілому. Ці показники складають: по Яремчанській міськраді 0,3 га на людину, в тому числі ріллі — 0,03 га, тоді як по Івано-Франківській області, відповідно, 0,5 га/людину і 0,3 га/людину, а по Україні — 0,9 га/людину та 0,6 га/людину. На цій території поширені три види грунтів — бурі гірсько-лісові (буроземи), гірсько-лучно-буроземні та дернові і лучні. Буроземи поширені на добре дренованих материнських породах, що являють собою елювій-делювій карпатського флішу в межах лісового поясу до висоти 1500-1550 м. Це основний вид грунтів, який використовується для землеробства на цій території. Дернові та лучні грунти поширені в межах заплави і перших двох надзаплавних терас Прута та його притоків. Ці території інтенсивно використовується для землеробства.
Територія міськради характеризується багатством і різноманітністю видів флори і фауни, багато з яких є унікальними. Тут нараховується 46 видів ссавців (ведмідь, вовк, рись, лисиця, дикий кіт, Реакліматизовані зубри.дикий кабан, олень європейський), 180 видів птахів, численні плазуни, земноводні, риби.