Вівторок
24-06-25
21:34

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Частина 7. Інформаційні технології в управлінні туризмом


Частина 7. Інформаційні технології в управлінні туризмом

Серед найважливіших досягнень сфери туризму стала її комп'ютеризація. Комп'ютерна революція в туризмі має особливості, на які варто звернути увагу. Кожна з них розповідає про застосування комп'ютерів у сфері управління, прямо або побічно дає рекомендації менеджерам туристичних компаній, які зіткнулися з труднощами в застосуванні комп'ютерних технологій.

У розділі "Потенційні можливості комп'ютерних технологій" проводиться аналіз того, що відбувається, коли службовці компанії ігнорують ці труднощі. Основна думка цього розділу полягає в тому, що діапазон економічно перспективних комп'ютерних програм, доступний тепер багатьом туристським фірмам, обмежується недостатньою підготовкою персоналу, безпосередньо працює з комп'ютерами, а також недостатньою ініціативністю менеджерів. Керівники турфірм вже почали усвідомлювати, що для найбільш плідного використання комп'ютерних технологій в майбутньому необхідно підвищувати рівень кваліфікації співробітників уже сьогодні, а також інформувати менеджерів про великих можливостях комп'ютера. Наприклад, в туристській компанії "Арбат-Вояж" (Росія) при об'єднанні всіх комп'ютерів в єдину мережу співробітники фірм пройшли спеціалізований курс навчання, що істотно підвищило оціночні критерії продуктивності праці (наприклад, лінійний менеджер має можливість отримати необхідну інформацію відразу від декількох функціональних менеджерів усього лише натисканням декількох клавіш на своєму комп'ютері). Зросла і якість обслуговування клієнтів, так як менеджери отримали можливість швидше і точніше компонувати тур, кожен з них може вивести на екран свого комп'ютера інформацію про різні тури, заповнюваності готелів, авіаперельотах і т. д.

Розділ "Принципи успішної комп'ютеризації" представляє собою опис комп'ютерної технології моделювання показників ймовірності отримання прибутку з оцінкою інвестиційних ризиків. За словами комерційного директора фірми "Лужники-тур" (Росія), основна проблема тут полягає не в проектуванні повернення інвестицій, виходячи з якогось даного набору припущень, а в підборі саме адекватних припущень та забезпечення контролю їх виконання.

Подібне програмне забезпечення являє собою електронну версію для розробки однієї з частин бізнес-плану, при складанні якої керівник має можливість коригувати різноманітні фактори за допомогою комп'ютера. Вона допомагає економити час і підвищує якість передбачуваного проекту, але необхідно пам'ятати, що тільки правильне застосування електронної версії дає позитивні результати. На жаль, на даному етапі розвитку туризму в Росії такі комп'ютерні програми використовуються в роботі лише небагатьох московських турфірм. Це зумовлено багатьма факторами: високою вартістю технологічних проектів, відсутністю потреб в комп'ютеризації даній області, боязню допустити будь-яку ступінь провалу в процесі впровадження або використання коштів і т. д.

Керівники туристських компаній дотримуються різних поглядів на застосування комп'ютерних технологій. Наприклад, деякі застерігають, що під впливом програмістів менеджери найчастіше сліпо вірять у всемогутність глобальних інформаційних систем, які нібито автоматично постачають усіма необхідними даними для прийняття будь-яких рішень у галузі управління. Вони стверджують, що навіть правильно використовуваний комп'ютер може забезпечити тільки поступове удосконалення процесу виведення даних для прийняття управлінських рішень. Безумовно, кожна компанія має потребу в інформаційних системах, але менеджерам необхідно покладатися на свій розум, здоровий глузд і логіку, знати багато такого, що ніякий комп'ютер ніколи не буде здатний повідомити ім. Адже тільки тоді вони зможуть гнучко реагувати на зміни у зовнішній і внутрішньому середовищі фірми і приймати відповідні рішення.

Зміст


[10-01-23][All for the tourists of]
Dragobrat (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
Гірськолижний курорт «Славськоє» (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Маврикій: національні особливості (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Подорож в білі ночі Петербургу (0)