Понеділок
23-06-05
21:38

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

6.3. Інсентів туризм


6.3. Інсентів туризм

Поряд з поїздками на конгреси та виставки діловий туризм включає інсентив тури. Поняття "incentive" (англ.) трактується як спонукальний, що заохочує. Під даним видом туризму увазі поїздки, якими комерційні фірми нагороджують своїх співробітників за високі показники в роботі або мотивують їх до більш продуктивної праці в майбутньому, а також проведення виїзних семінарів, нарад, конференцій. Виділяють два види інсентив турів: індивідуальні тури; виїзні семінари, конференції, дилерські школи.

Перший інсентив тур був проведений в 1910 р. в США компанією National Cash Register Company of Danton. Агенти і дилери компанії були нагороджені безкоштовною поїздкою в Нью Йорк за відмінні результати в роботі. Початок регулярного використання поїздок у вигляді заохочення було покладено в 60 ті рр.. ХХ ст. завдяки початку польотів цивільних реактивних літаків.

Інсентів туризм переслідує кілька цілей:

- Презентація та просування нового продукту або послуги;
- Підвищення продуктивності та якості;
- Створення дилерської та агентської мережі;
- Формування лояльної і згуртованої команди.

Залежно від цілей виділяють три види інсентив про грам:

1) заохочувальні програми;
2) мотиваційні програми;
3) побудова команди (team building).

Інсентів програма - кращий засіб для заохочення співробітників, службовців, керівників вищої ланки, клієнтів або дилерів, ефект від якого триватиме довгий час.

Відмінною особливістю інсентив програм є те, що вони розробляються виключно індивідуально під конкретного замовника. Ці тури припускають висококласне розміщення і обслуговування на маршруті.

Частка інсентіва в секторі ділового туризму складає тільки 8%, а в загальному потоці відвідують, наприклад, Іспанію та Францію, "премійовані" туристи займають не більше 5 - 7%. Обсяг інсентіва в доході цих країн істотно вище. Це пояснюється більш високою ціною заохочувальних програм в порівнянні з ціною звичайних турів. Наприклад, щорічний оборот від інсентив туризму в Швейцарії перевищує 460 млн доларів США, хоча інсентівом в цій країні активно займаються не більше 20 туроператорів і близько 230 агентств.

Загальний річний оборот європейського інсентив туризму становить 4,5 млрд доларів США.

Початок використання поїздок у вигляді заохочення за успіхи в роботі було покладено в 60 ті рр.. XX ст. в США. На відміну від інших видів туризму, які, не встигнувши оформитися, ставали надбанням відразу багатьох країн у різних регіонах світу, інсентів досить довго "не залишав" Новий Світ. Лише в 1970 - 1980 ті рр.., З розширенням потоку премійованих туристів з Америки на старий континент, він охопив Європу, а потім був запозичений і Азією. Саме в цей час в Європі та Азії стали спеціально зводити п'ятизіркові готелі.

Географія інсентив туризму з тих пір практично не змінилася. США як і раніше є основним "постачальником" премійованих туристів. На їх частку припадає 60% поїздок до Європи по лінії інсентіва. Про популярність інсентив турів в США говорить випереджаюче зростання витрат американських компаній на заохочувальний туризм в порівнянні з витратами на матеріальне стимулювання праці працівників. Збільшується тривалість інсентив турів. Кращими напрямками заохочувальних турів з США вважаються Мексика, Великобританія, країни Азії і Тихоокеанського басейну.

Отже, в інсентив туризмі близько 80% поїздок припадає на Європу, 10% - на США, 6% - на країни Південно Східної Азії, 4% - на інші напрямки. Рейтинг інсентив напрямків у європейських туристів очолюють Франція, Іспанія, Швейцарія, Австрія, Кіпр, США, а також острови Карибського басейну.

Винагорода поїздкою одержує все більше поширення в Європі. Практика показує, що інсентив тури є найкращим стимулятором до праці в порівнянні з будь-яким споживчим товаром. У Великобританії на них припадає 2 / 5 загальної суми витрат фірм на винагороду своїх співробітників, у Франції та Німеччині - майже половина. Вартість інсентив турів варіюється від 500 до 1500 доларів США на людину і навіть вище, а тривалість - від трьох до семи днів. Маршрути заохочувальних поїздок пролягають переважно територією європейських країн: Франції, Іспанії, Швейцарії, Австрії, Кіпру, а також США і островах Карибського басейну.

За даними Європейської асоціації з інсентив туризму, серед основних країн - постачальників заохочувані туристів по раніше лідирують США (близько 60%), Великобританія (20%) і Німеччина (11%). В останні роки зросла кількість інсентив по сетітелей з Японії. Що стосується російських інсентив груп, то їх у Європі одиниці.

Домінуючим сегментом на ринку інсентив туризму залишаються групові поїздки, не дивлячись на зниження їх частки з початку 1980 х рр.. Кількість туристів у інсентив групі може коливатися від декількох до 100 чоловік і більше. У половині груп чисельний склад не перевищує 10 осіб. Інсентів групи комплектуються з працівників виконавчої ланки компаній, співробітників середньої і вищої керівних рівнів, а також пересічних споживачів, наприклад постійних покупців. Склад інсентив груп включає керівний персонал (31%), менеджерів з продажу (20%), споживачів (26%), агентів і дистриб'юторів (14%).

З розширенням ринку інсентив туризму з'явилися фірми, які спеціалізуються на організації заохочувальних поїздок. Вони надають кваліфіковану допомогу в розробці спеціальних програм стимулювання трудового колективу. За договором з адміністрацією компанії туристська фірма планує і організовує інсентив тури. Дієвість цієї системи заохочення не в останню чергу залежить від того, наскільки вдало обраний маршрут подорожі. Поїздка повинна бути привабливою для працівників і відповідати їх віку, стану здоров'я, релігійних переконань і особистим інтересам. Тому турфірма часто випереджає свою роботу спостереженням за потенційними клієнтами. Найбільш відомими туристичними фірмами, що організують заохочувальні поїздки, у США є "Є. Ф. МакДоналд Тревел Компані", "Маріца Тревел Компані" і "Топ велью Інтерпрайзіс".

У найпростішому випадку інсентив тур - це звичайний тур з проживанням в чотири-або п'ятизірковому готелі і насиченою екскурсійною програмою. Такі стандартні програми, як не дивно, найбільше замовляють американські туристи. Існує й інший різновид інсентіва, коли програма поїздки будується у відповідності з якою то головною ідеєю. Інсентів оператори пропонують на вибір, як правило, 20 - 30 програм по кожній країні. Це може бути турнір з гольфу для інсентив групи в заміському клубі, прогулянка на повітряній кулі, пікнік на альпійській вершині, круїз з музично танцювальними вечорами, питний або гастрономічний тур.

Зростання числа інсентив турів послужив поштовхом до розширення тематики конгрессно виставкової діяльності та проведення спеціалізованих форумів по заохочувальний туризм. Це зростання спричинив за собою організацію університетських курсів підготовки кадрів для даного сегмента туристичного бізнесу, сприяло утворенню численних асоціацій, товариств і т. д. Одним з них є Товариство посадових осіб у сфері заохочувального туризму (SIТЕ), яке знаходиться в Нью Йорку. У ньому складається 650 членів. В даний час SIТЕ налічує 18 комітетів, управляє університетом інсентив туризму, проводить регіональні зустрічі, семінари, торгові виставки.

Експерти відзначають, що інсентив туризм чекає велике майбутнє. У XXI ст. він стане головною формою заохочення працівників у провідних галузях світового господарства.

Програми інсентив турів залежать від спеціалізації організаторів поїздки та регіону. Найбільш популярними регіонами для проведення заохочувальних поїздок стають рекреаційні та ділові центри. Як приклад можна навести інсентив тур, організований фінансовою корпорацією ТКБ в Гонконг.
Програма інсентив туру "Гонконг", 30.09-04.10.2006 р.

29.09 - Виліт Москва - Гонконг о 20:10, а / п Шереметьєво 2.

30.09 - Прибуття в Гонконг о 10:00. Зустріч в а / п. Трансфер на причал. Перехід на яхті на причал Гонконгу. Під час переходу невеликий коктейль. Яхта проходить під найвищим в Азії висячим мостом і прямує в бухту Вікторія до причалу Ван Чи. На автобусах короткий переїзд в готель Grand Hyatt. Процедура check in на яхті. Розміщення. Екскурсія по Гонконгу починається зі знаменитого ринку Вань Чай, далі переїзд на Пік Вікторія, найвищу точку Гонконгу. Далі відвідування знаменитої плавучої села Абердин і прогулянка на китайських сампанах. Екскурсія закінчується в Ріплс Бей. Обід в традиційному ресторані кантонской кухні "Дім Сам". Увечері круїз з коктейлем. Зупинка в рибальському селі Лей Юе Мун. Відвідування ринку морепродуктів. Вечеря в знаменитому китайському ресторані морепродуктів "Хой Тін". Повернення в готель.

01.10 - Сніданок в готелі. Трансфер на причал Тай Там Бей, перехід на катерах до місця змагань. Групу зустрічають "танцюючі леви". Потім починається церемонія відкриття гонок на "кораблях драконів". Розрізається смажений порося і приноситься жертва богу моря, щоб кожна команда домоглася успіху. Група ділиться на команди (в кожній команді 11 чол. - 10 веслярів і один з барабаном). Інструктор пояснює, як управляти човнами. Змагання складаються з п'яти заїздів, що перемогла в трьох заїздах команда оголошується переможцем. Після змагання - невеликий ланч, церемонія нагородження переможців з врученням дипломів. Повернення в готель. Майстер клас китайської кухні. Увечері трансфер в район Temple street. Вечеря в знаменитому ресторані "Пекінська качка". Після вечері пішохідна екскурсія по нічному Гонконгу і знаменитим нічним ринків. Повернення в готель.

02.10 - Ранній підйом. Участь у майстер класі і змагання з китайської гімнастики Тай Цзи. Повернення в готель. Сніданок. Трансфер на Нові території, де починається велосипедний пробіг. Учасники проїдуть уздовж Місячної річки до старовинних районам Гонконгу, проїдуть через село Цзан Тай Ук, де живе народність юань, відвідають знаменитий даоістскій храм Че Кунг. Обід в класичному ресторані Гонконгу "Юкка", тут знімалися знамениті гонконзькі бойовики 1970 - 1980 рр.. Після обіду відвідування найбільшого зі збережених у світі храму Ван Тін Сін (даосизм). Повернення до Гонконгу. Вечеря в "Коулун Клаб" (ресторан на найвищому поверсі Центру міжнародної торгівлі). Повернення в готель.

03.10 - Ранній сніданок. Трансфер в порт. Відплиття на острів Ланьтау. Екскурсія в знаменитий монастир За Лінь, де в горах розташована найбільша в світі статуя Будди. Вегетаріанський обід. Переїзд в рибальське село Тай О. Учасникам вручаються рибальські снасті, проводиться короткий інструктаж. Змагання з риболовлі. Після завершення переїзд в Гонконг. Увечері прощальний вечеря в знаменитому Китайському клубі, членами якого є багато офіційних осіб і фінансисти. Китайський клуб розташований на самому верхньому поверсі будівлі Old China Bank.

04.10 - Сніданок в готелі. Трансфер в а / п. Виліт в Москву.

В останні кілька років учасниками інсентив турів стають працівники бюджетних некомерційних організацій. У цьому випадку фінансування здійснюється спонсорськими підприємствами. Такого роду заохочувальні поїздки поєднують в собі як екскурсійні та розважальні заходи, так і ділові зустрічі, конференції та семінари. Прикладом інсентив турів для працівників бюджетної сфери може послужити поїздка в Сінгапур для педагогів позакласного освіти Московської та Ленінградської областей. Основною метою програми було вивчення досвіду навчальних закладів Сінгапуру та Індонезії у проведенні позакласної роботи.
Програма спеціалізованого туру для працівників системи народної освіти
"Сінгапур - Індонезія (острів Бінтан)", 03 - 12.02.2007 р.

Система позакласного додаткової освіти та виховання (коротка довідка)

Дана система в Сінгапурі називається "супутня основний шкільній програмі система навчання і виховання". Основна мета: поглибити і розширити знання учнів з тих чи інших дисциплін, розширити можливості повноцінного відпочинку (заняття спортом), виховати здатність і бажання працювати в команді, привчити до самодисципліни, виховати здорове почуття впевненості у власних силах, патріотичне виховання.

Система включає:

- Організацію гуртків або товариств, які об'єднують учнів з тих чи інших напрямках (спортивні: туризм, баскетбол, футбол, теніс; культурні: національний танець, драмтеатр, живопис і скульптура, наукові: поглиблене вивчення іноземної мови, комп'ютерний клуб, фотографічне суспільство, гуртки за окремих наукових дисциплін) на базі навчального закладу;
- Участь школярів у різних гуртках і товариствах некомерційних організацій (наприклад, Червоний хрест, Союз бойскаутів);
- "Збагачують програми" - передбачають обов'язкове проведення позашкільних практичних занять на базі різних наукових товариств (дорослих) і підприємств.

Учні можуть брати участь у заходах даної програми з 4 го класу початкової школи. На цьому етапі участь добровільна. Починаючи з середньої школи участь хоча б в одному суспільстві або гуртку, а також заходах, що проводяться в рамках "супутньої основний шкільній програмі системи навчання та виховання", є обов'язковим.

Міністерство освіти Сінгапуру готове організувати зустрічі з колегами, школярами, відвідування навчальних закладів та установ системи позашкільного навчання та виховання.
Програма туру

03.02 - Виліт за маршрутом Москва - Дубай - Сінгапур о 11:10.

04.02 - Прибуття в Сінгапур о 05:40. Трансфер в готель 4 * Golden Landmark (в центрі міста). Розміщення. Відпочинок. Обід. Оглядова екскурсія по місту з російськомовним гідом. Спеціалізоване відвідування установи системи середньої освіти Сінгапуру.

05.02 - Сніданок в готелі. Спеціалізоване відвідування початкової та середньої школи Сінгапуру. Знайомство з системою освіти та позашкільної додаткової освіти. Обід. Екскурсія на острів Сентоза - 16:00 - 19:00. Вільний час.

06.02 - Сніданок в готелі. Спеціалізоване відвідування установи позашкільної додаткової освіти. Зустріч з працівниками позашкільної додаткової освіти. Обід. Вільний час. Увечері круїз по бухті Сінгапуру. Вечеря на борту.

07.02 - Сніданок в готелі. Трансфер в порт. Від'їзд на поромі на острів Бінтан (Індонезія). Час у дорозі - 1 год. Прибуття. Трансфер в готель 4 * Mayang Sari Resort (на узбережжі Південнокитайському моря). Розміщення. Відпочинок.

08.02-Сніданок в готелі. Спеціалізоване відвідування сільської початкової та середньої школи. Участь у житті школи. Обговорення з участю вчителів та учнів проблем освіти та позашкільної додаткової освіти. Вільний час.

09-11.02 - Сніданки в готелі. Вільний час для самостійного знайомства з мальовничим островом.

12.02 - Сніданок в готелі. Трансфер в порт. Від'їзд на поромі в Сінгапур. Трансфер в а / п. Виліт Сінгапур - Дубай - Москва о 22:00. Прибуття до Москви наступного дня в 8:10.

Географія інсентив турів постійно розширюється, зростає число учасників. У класифікації засобів розміщення з'явилися спеціалізовані "готелю для інсентив турів".
Контрольні питання до розділу 6

1. Дайте характеристику поняття "діловий туризм".
2. Які види ділового туризму?
3. У чому полягає особливість засобів розміщення в конгрессно виставковому туризмі?
4. У чому полягає специфіка конгрессно виставкового туризму?
5. Яка географія ділового туризму?
6. Що таке інсентив туризм?
7. Які цілі переслідує інсентив туризм?
8. Дайте характеристику видам інсентив туризму.
9. У чому полягають особливості географії інсентив туризму?
Література до розділу 6

1. Александрова А.Ю. Економіка та територіальна організація міжнародного туризму. - М., 1996.
2. Биржаков М.Б. Введення в туризм. - СПб., 2001.
3. Волков Ю.Ф. Введення в готельний та туристичний бізнес. - Ростов н / Д: Фенікс, 2003.
4. Зорін І.В., Квартальнов В.А. Енциклопедія туризму. - М.: Фінанси і статистика, 2000.
5. Сенін В.С. Організація міжнародного туризму: Підручник. - М.: Фінанси і статистика, 2003.
6. Соколова М.В. Історія туризму. - М.: Академія, 2004.
7. Економіка і організація туризму: міжнародний туризм / Под ред. І.А. Рябовой, Ю.В. Забаева, Є.Л. Драчова. - М.: КНОРУС, 2005.

Зміст


[10-10-17][Все для туристів]
Риба (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Значення туристичної галузі (0)
[09-09-19][Відпочинок і поради]
Приватний відпочинок. Судак. Крим. Відпочинок в Судаку круглий рік (1)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Історія канадського прапора (0)