П’ятниця
23-06-09
13:07

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

6.2. Структура туристського продукту


6.2. Структура туристського продукту

Туристський продукт - сукупність речовинних (предмети споживання), нематеріальних (послуги) споживчих вартостей, необхідних для повного задоволення потреб туристів, що виникають під час їх подорожі.

Туристський продукт складається з трьох елементів: тур, додаткові туристично-екскурсійні послуги, товари (рис. 6.2).

Структура туристського продукту

Рис. 6.2. Структура туристського продукту

Чим туристський продукт відрізняється від туристського пакету? Тим, що туристський пакет - це тільки частина туристичного продукту, точніше - обов'язкова частина туру (тур більше або дорівнює туристському пакетом).

Тур - первинна одиниця туристичного продукту, що реалізується клієнту як єдине ціле, продукт праці туроператора на певний маршрут і в конкретні терміни (рис. 6.3).

Структура туру

Рис. 6.3. Структура туру

Якщо клієнт просить організувати йому подорож до Парижа, то перше, що пропонує туроператор, - туристський пакет (дата, час вильоту та номер рейсу з «Шереметьєво-2»; дата і час прильоту в аеропорт "Шарль-де-Голь»; назва фірми або ім'я особи, що зустрічає; проїзд від аеропорту до готелю «Ріц»; розміщення в двокімнатному номері готелю по категорії «ВВ»; дата і час виїзду з готелю в аеропорт, дата, час вильоту та номер рейсу з аеропорту «Шарль-де-Голь» ). Потім туроператор цікавиться, чи є ще якісь обов'язкові послуги, які клієнт хотів би мати у Парижі під час його відвідин. Клієнт просить включити в обов'язкову програму: оглядову екскурсію по Парижу «Парі-візвон»; поїздку до Версалю з обідом; відвідування нічного шоу «Лідо» або «Мулен Руж» з вечерею; екскурсію на Ейфелеву вежу з обідом; відвідання Лувру і вечеря в одному з ресторанів Сіті; прогулянку на теплоході по Сені з обідом на теплоході. Це ті умови, які туроператор повинен виконати обов'язково (табл. 6.1). Ці обов'язкові умови в туризмі прийнято називати комплексом послуг на маршруті.

Таблиця 6.1.
Структура туру "Москва - Париж - Москва"
Послуги

День
1 2 3 4 5 6 7 8
Турпакет Відліт
("Шереметьєво-2")
Приліт
("Шарль-де-Голь")
Трансфер "Готель Ріц" Сніданок
Готель Сніданок
Готель Сніданок
Готель Сніданок
Готель Сніданок
Готель Сніданок
Готель Трансфер
Відліт
("Шарль-де-Голь")
Приліт
("Шереметьєво-2")
Комплекс послуг на маршруті Оглядова екскурсія Ейфелева вежа
Обід Версаль
Обід Прогулянка на теплоході
Обід "Лідо"
Вечеря Лувр
Вечеря
Самостійна програма Вечеря Обід
Вечір
Вечеря Вечір
Вечеря Вечеря Вечір
Вечеря День
Обід День
Обід Трансфер

З таблиці видно, що тур не покриває всього часу подорожі і залишає туристу багато вільного часу для вибору власної програми. Ця «своя» програма може бути реалізована за допомогою багатьох альтернатив. І якщо на другий день перебування в Парижі у вас вільний вечір, обід і вечерю, то приймає туроператор запропонує вам масу альтернатив: і шопінг, і культурну програму, і відвідини джаз-клубу, і прогулянку по вечірньому Монмартру з гідом і т. д.

Обов'язкову програму - турпакет і комплекс послуг на маршруті, тобто тур, туроператор оформить у вигляді туристської путівки або ваучера - документа, в якому гарантовані всі обов'язкові для фірми і клієнта послуги.

Товари - специфічна матеріальна частина туристичного продукту, що включає туристські плани і карти міст, листівки, буклети, сувеніри, туристське спорядження і т. п., і неспецифічна частина туристичного продукту, куди входить велика кількість товарів, які є дефіцитними або більш дорогими в місцях постійного проживання туристів.

Додаткові туристично-екскурсійні послуги - послуги, не передбачені ваучером або путівкою, доводяться до споживача в режимі його вільного вибору. Додаткові послуги не входять в основну вартість путівки. До них відносяться: прокат, телефон, побутове обслуговування, пошта, обмін валюти, додаткове харчування, громадський транспорт, рент-кар, зберігання речей, розваги, резервування місць, комерційне TV, відео, придбання квитків, користування міні-баром і т. п . Ці послуги купуються туристами за додаткову плату.

Як свідчить статистика, структура вартості туристичного продукту при інклюзив-турах з Росії в європейські країни становить:

ТПР (100%) = Т (30%) + ДТЕУ (40%) + Тв (30%),

де ТПР - вартість туристичного продукту;
Т - вартість туру;
ДТЕУ - вартість додаткових послуг;
Тв - вартість придбаних товарів.

З цієї структури видно, що туроператор виручає менше 1 / 3 вартості турпродукту. Набагато більше туристи залишають у місцевої туристичної індустрії безпосередньо, минаючи послуги туроператора. Значна частина витрат російських туристів надходить до місцевого бюджету через торгівлю.

Зміст


[10-04-10][Все для туристов]
На Черногоре (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Курорти Білорусії 3 (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Карпати влітку! Семінар-презентація (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Польща (0)