Середа
24-05-29
07:36

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

4.6. Використання нових технологій для маркетингу в туризмі


4.6. Використання нових технологій для маркетингу в туризмі

Ефективність маркетингу залежить від інформаційного забезпечення, його надійності, оперативності, високої швидкості оброблення і передачі даних. Цим вимогам відповідають сучасні інформаційні системи, що застосовують комп'ютерні технології.

Використання інформаційних технологій - це один з найважливіших факторів формування ринку послуг туризму на сучасному етапі. Передбачається створення системи інформаційного забезпечення туризму за допомогою створення єдиної туристично-інформаційної мережі України, інтегрованої в міжнародні системи, банків даних вітчизняних і закордонних фірм, засобів розміщення туристів, маршрутів, турів, реклами, туристичних ресурсів, інвестиційних проектів реконструкції і будівництва об'єктів інфраструктури і т. п.

Основна частина туроператорів і турагентів самостійно впроваджує нові інформаційні технології, спираючись на прогресивний вітчизняний і закордонний досвід. Однак виникає ще одна важлива проблема: застосування нових інформаційних технологій, систем бронювання і резервування, мережі Інтернет, розширення спектра фінансових послуг і розрахунків за кредитними картами призводить до реальної небезпеки незатребуваності туристичних фірм як посередників між постачальниками послуг і їхніх споживачів.

У сучасних умовах потенційний мандрівник, не звертаючись до допомоги посередників, самостійно через домашній комп'ютер може визначити маршрут поїздки на транспорті, замовити місця в готелі, додаткові і супутні послуги, оплатити їх по кредитній картці. Нові інформаційні технології створюють своєрідну конкуренцію традиційним способам обслуговування туристів, що може вплинути на їхнє впровадження. З іншого боку, відмова від застосування досягнень техніки і технології для конкретної турфірми визначає зниження її конкурентоспроможності, тому що фактор часу стає вирішальним при резервуванні.

Комп'ютерні системи резервування розглядаються як інструмент маркетингу, що постачає інформацію про динаміку споживчого попиту, заповнення засобів розміщення, погоджень дій туроператоров і турагентів, інших партнерів.

Досвід використання вітчизняних систем резервування і бронювання пов'язане із системою резервування авіаційних квитків "Сирена".

Нині широко використовують такі системи. Система "Сирена-2,3" орієнтована на регіональні центри і сумісна із системою "Сирена-2М", але відрізняється від останньої меншими капітальними витратами і меншим обсягом "місць збереження". Технологічно досконаліше зроблена система "Сирена-2000" розрахована на обслуговування до 30 млн пасажирів на рік. Вона проходить випробування; розрахована на стикування із закордонними системами.

Система "Ключ" призначена для фірм, орієнтованих на внутрішній і в'їздний туризм. її відмітною рисою є бронювання недорогих місць розміщення в більше ніж 40 містах Росії, СНД і країнах Балтії. Система не передбачає твердого мінімуму бронювання, а оплата за відсутності місць не стягується. Важлива особливість системи - централізовані взаєморозрахунки з одним партнером - системою "Ключ", а не з кожним готелем окремо.

Умови бронювання здійснюються з урахуванням цін, категорії готелю, часу, набору додаткових послуг і ін.

Закордонні системи бронювання і резервування мають високий технічний рівень, мобільність, багатофункціональність, надійність, простоту в управлінні, інтегровані в глобальні мережі Інтернет. До таких систем відносяться "Габріель", "Сейбр", "Галілео", "Амадеус", "Worldspan", "Fidelio Hotel Bank" та ін.

Система "Амадеус". Amadeus Global Travel Distribution - це багатофункціональна, розгалужена система бронювання і резервування, в яку входять:

- понад 38 тис. туристичних агентств за допомогою 108 тис. терміналів;
- 430 авіакомпаній з 60 тис. терміналів;
- 35 тис. готелів та інших засобів розміщення;
- 55 фірм по оренді автомобілів та ін.

"Амадеус" має інформацію про місця на рейси міжнародних авіакомпаній, оренду автомобілів, бронювання місць у готелях. "Амадеус" ідеально підходить для планування подорожей і пов'язаних з відпочинком послуг в усьому світі. Вона пропонує ресурси, що охоплюють усі культурні заходи, які заслуговують на увагу, що відбуваються в даній країні, що дозволяє запропонувати своїм клієнтам щонайповніший вибір послуг. Спектр послуг забезпечує можливість вибрати понад 1000 туроператорів по усьому світу, можливість бронювання залізничних послуг по Європі, засобів морського транспорту, квитків у театри і на концерти майже по всій Європі, а також страхування через вітчизняні страхові компанії клієнтів, що відправляються в ділові й туристичні поїздки.

Система "Worldspan" - одна з таких, що динамічно розвивається щодо комп'ютерної системи бронювання в світі.

Система "Galileo" є однією з провідних комп'ютерних систем бронювання в світі. Позиції "Galileo" у світі підсилилися після приєднання до неї в 1993 р. американської системи бронювання "Apollo".

Система бронювання "Fidelio Hotel Bank" містить на своєму сервері інформацію про дві тисячі готелів світу, включаючи ряд готельних ланцюгів. Вона входить у систему "Amadeus", "Sabre", "Galileo" і "Worldspan", а також у скандинавські мережі бронювання "Book Hotel". Робота в режимі реального часу дозволяє одержати підтвердження про бронювання протягом 7 секунд. Система працює також у режимі електронного каталогу.

Потужною інформаційно-технологічною системою в світі вважається мережа Internet. У 2006 р. за допомогою Internet було продано турів і супутніх послуг на суму близько 345 млрд дол.

Можливості Internet використовуються в туристичній галузі в таких формах:

- комунікації й ефективний зв'язок;
- реклама і просування туристичного продукту;
- маркетингові дослідження;
- електронна презентація фірми та її туристичного продукту;
- використання можливостей електронних міжнародних і міжрегіональних туристичних виставок, ярмарків;
- використання систем бронювання і резервування;
- самостійне формування туру і придбання туристичної путівки (ваучера);
- використання електронних каталогів туристичного продукту по країнах і напрямках;
- одержання країнознавчої інформації, оперативного прогнозу погоди в різних країнах світу, розкладу руху різних видів транспорту;
- одержання оперативної інформації з тарифів і цін для готелів, ресторанів, різних перевізників та інших туристичних послуг;
- використання мережі Internet для взаєморозрахунків;
- створення віртуального туристичного офісу й ін.
Тестові вправи

Дайте відповідь на тестові запитання

1. Які фактор" впливають на розвиток туристичного ринку людей похилого віку:

а) відсутність родинного кола;
б) наявність грошових заощаджень;
в) знижки, надані в несезонний період?

2. Які з наведених туристичних напрямів слід вважати перспективними?

а) діловий туризм;
б) пішохідний туризм;
в) дитячий туризм;
г) гірський туризм?
Питання для самостійної підготовки

1. Які основні показники застосовують у туристичній діяльності?
2. У чому полягає специфіка маркетингу послуг туризму?
3. Дайте характеристику сегментації туристичного попиту.
4. У чому полягає мотивація міжнародних подорожей?
5. Дайте характеристику демографічним і соціально-економічним критеріям сегментації туристичного попиту.
6. За якими напрямами проводиться аналіз ринкових можливостей.
7. Охарактеризуйте соціально-економічні критерії; що впливають споживчий вибір на туристичному ринку.
8. У чому полягають поведінкові стереотипи туристів?
9. Дайте оцінку розвитку міжнародного туризму на найближчу перспективу.
10. Охарактеризуйте стратегічний маркетинг в туризмі.
11. Назвіть засоби реалізації маркетингу.
12. Як використовуються нові технології для маркетингу у туризмі?

Зміст


[10-03-04][Все для туристов]
Гуцульский Говор (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Цей загадковий SPA (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Сафарі. Африканське полювання. (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
День бабака (0)