Вівторок
24-11-05
14:21

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

4.6. Реклама


4.6. Реклама

Реклама дозволяє вам донести певну послання широкої аудиторії - за плату. Вона може бути виключно дорогим інструментом промоушн, і вже увійшло в приказку, як важко її оцінити. Часто кажуть: "Вважаю, що половина моєї реклами - це порожня витрата часу, от тільки не знаю, яка саме".

Легко уявити рекламу просто як один з інструментів промоушн, але насправді в ній можуть використовуватися стільки різних засобів і методів, що можна сказати, що реклама сама по собі є цілим комплексом інструментів промоушн. Реклама ефективна при створенні та зміцненні "обізнаності", але це не обов'язково тотожний збільшення обсягу продажів. Мало знайдеться таких організацій, які б не виграли в певній мірі від реклами, але оскільки реклама, як правило, обходиться дорожче, ніж будь-який інший інструмент промоушн, планувати її потрібно ще більш ретельно, ніж всі інші види діяльності по стимулюванню збуту.
Визначення цілей

Ще в 1925 р. Денієл Старч сказав: "для успіху [реклами] її повинні бачити, читати, їй повинні вірити, пам'ятати її, і вона повинна спонукати до дії". Це справедливо і до цього дня.

Реклама найбільш ефективна, коли:

- Вам необхідно забезпечити поінформованість про вашу послузі;
- Ваш продукт (або послуга) має певні переваги, які споживачі можуть помітити не відразу;
- Ви запускаєте нову послугу або продукт;
- Є можливість чимось виділити вашу послугу або продукт серед таких ваших конкурентів.

Швидше за все, звертаючись до реклами, ви ставите одну чи дві з наступних головних цілей:

- Створити новий ринок і забезпечити поінформованість (і потенційні продажі) серед споживачів, не знайомих з вашим продуктом;
- Нагадати про свій продукт (чи послузі) тим, хто раніше вже ними користувався, спонукавши їх знову скористатися ним, або ж зацікавивши їх іншим його аспектом;
- Поширити інформацію про вашу компанію або послуги.

Характер будь-якої рекламної кампанії в значній мірі визначається поставленими цілями та засобами, наявними на неї в бюджеті. Перш ніж розміщувати яку б то не було рекламу, вам необхідно прийняти до уваги:

- Роль, яку відіграє реклама у вашому плані маркетингу;
- Характеристики ваших цільових ринків;
- Найбільш ймовірну реакцію, яка може послідувати з боку ваших цільових ринків.

Реклама переслідує або тактичні, й стратегічні цілі. Стратегічна реклама спрямована на створення поінформованості про продукти, розробку фірмового стилю організації, її іміджу. Вона має більш довгострокову перспективу, більш широкий вплив, ніж тактична, - але й обходиться дорожче.

Тактична реклама націлена на конкретні сегменти ринку і переслідує мету переконати їх відвідати вказане місце і придбати певну послугу (іноді також в певний час). Тактична реклама має менш довгострокову перспективу.
Цільові ринки

Необхідно чітко визначити цільові ринки. У більшості випадків реклама спрацьовує найкраще, коли в ній міститься одне ключове послання. Це особливо важливо, якщо ви можете дозволити собі придбати площа всього лише для кількох рядків тексту. Якщо у вас обмежений бюджет і всього кілька сантиметрів, які ви в праві заповнити, може виникнути спокуса вичавити з цього все, що можна: втиснути максимальну кількість описів і деталей. Як правило, такий підхід помилковий - швидше за все, основним відчуттям, яке виникне у читача, буде замішання.

Вибір одного головного послання допоможе навіть самої маленької компанії створити більш самобутній імідж. Тут ми знову повертаємося до питання про те, що необхідно продавати блага, а не властивості і робити упор на "унікальному торговій пропозиції" (УТП). Очевидно, що необхідні також певний рівень інформації, але подана вона повинна бути відповідним тоном з урахуванням цільового ринку.
Вибір ЗМІ

Як би ретельно ви не планували вашу рекламу заздалегідь, раз у раз трапляється, що вам дзвонить агент з реклами і робить "спеціальна пропозиція". Часом дійсно газета проводить акцію, але частіше за все вам просто пропонують місце для реклами, оскільки хтось інший відмовився від нього, або ж тому, що рекламна площа просто погано продається (а це значить, що виникла "сприятлива можливість" такою зовсім не є) . Рекомендуємо ні в якому разі не погоджуватися - вам завжди представляться інші можливості, а ваша реклама буде набагато ефективнішою, якщо ініціатива буде виходити від вас і рекламна кампанія буде спланованою, а не рухомої підвернув у останній момент "спеціальними пропозиціями", особливо якщо мова йде про нові публікації, про які ніхто ніколи не чув і які майже миттєво зникають.

При виборі відповідного ЗМІ, як правило, керуються трьома критеріями:

1. Вартість площі в друкованому виданні або часу на радіо, телебаченні і в кіно дуже важлива - це очевидно. Вона виражається в "вартості на тисячу контактів" (СНТ). Даний показник, хоча і є корисним мірилом, дає лише оцінне значення числа потенційних читачів або людей, які можуть побачити рекламу. Як правило, чим більший тираж, тим нижче вартість на тисячу. Цифра СНТ дозволить вам також порівняти витрати на рекламу з вартістю використання інших форм промоушн, зокрема таких, як пряма поштова реклама.
2. Придатність: якщо необхідні графіка, колір або рух, потрібно вибрати такий засіб масової інформації, яке забезпечить це.
3. Доречність: вибране вами ЗМІ має підходити для рекламованого товару чи послуги та бути чітко націленим.

Перш ніж купувати де б то не було площа, зателефонуйте в рекламні відділи, які вас цікавлять ЗМІ і попросіть екземпляр їх "пакету". У цих пакетах описуються різні рекламні можливості, ціни, профілі читачів, глядачів чи слухачів, а також наводяться технічні дані щодо публікацій і програм.

Обмежений бюджет більшості організацій змушує зробити вибір на користь друкованої реклами, відмовившись від теле-і радіореклами. Доведено, що телебачення є дуже переконливим засобом донесення рекламного сигналу, але реклама на ньому обходиться дорого. І справа не тільки в тому, що дорого коштує рекламний час - виготовлення хорошої реклами також обходиться недешево. Якщо ваш бюджет достатньо великий, щоб ви могли дозволити собі телевізійну рекламу, то вам слід звернутися в рекламне агентство, яке допоможе вам не тільки придбати час, але і створити ефективну рекламу.

Радіореклама коштує дешевше, ніж телевізійна, і може бути особливо корисна для заходів та продуктів туризму, таких як широковідомі пам'ятки. Радіореклама менш ефективна для продуктів і послуг, що вимагають детальних роз'яснень.

Вибір друкованих видань, в яких можна опублікувати рекламу, широкий. Крім місцевої та центральної преси, є також спеціалізовані журнали та путівники, які видаються радами з туризму. Якщо ви організуєте будь-які подорожі для туристів "з особливими інтересами" і навіть маєте продукт, який можна пристосувати під такі подорожі, то ці журнали можуть бути дуже корисні.

Поради з туризму випускають безліч видань. Ціни на рекламу в них зазвичай помірні, але більшість з них публікують матеріали під кутом зору інформування, а не переконання. Це не завжди погано: багато відпускники, перш ніж придбати путівку, вивчають путівники як джерело перехресних посилань.

Отримавши "пакети" та інформацію про відповідні публікаціях, скористайтеся описаними нижче критеріями, щоб відібрати найбільш перспективні для вас.

Профіль читачів

Чи відповідають читачі вашим цільовим ринкам? У профілі читачів повинні міститися детальні дані про читачів: їхньому віці та соціально-економічному профілі, а також подальші подробиці - хобі та інтереси, можливо дані досліджень про те, коли вони вважають за краще брати відпустку і як його проводити. Продукти туризму є значним джерелом доходу для багатьох видань, тому вони, як правило, мають більш детальною інформацією, яку нададуть на ваше прохання.

Тираж

Більшість друкованих видань повідомлять вам про своє тираж і кількість читачів. Останній показник більш цікавий, оскільки він представляє фактичне число людей, які побачать і прочитають публікацію, а не просто тих, хто її отримає. У деяких випадках між цифрами тиражу та кількості читачів буде значна різниця. Деякі з елітарних щомісячних журналів мають відносно невеликий тираж, але ними користуються довго, і показники числа читачів у таких видань високі, особливо якщо останні належать до тих, які можна побачити в прийомних лікарів або в стоматологічних клініках! Аналізуючи показники кількості читачів, візьміть до уваги метод розповсюдження публікації. Чи відноситься видання до тих, які люди дійсно набувають в газетних кіосках або запрошують в центрах інформації для туристів, або ж до тих, які з'являються у вашій поштовій скриньці?

Дата виходу в світ

Вам необхідно спланувати заздалегідь і вибрати видання, терміни подачі матеріалів в які ви зможете витримати. Але ще важливіше - дата виходу у світ. Якщо більшість людей планують відпочинок і купують у вас путівки в листопаді, то мало пуття в рекламі, яка з'явиться в травні, хіба що це тактична реклама, і ви шукаєте можливість заповнити порожні місця.

У "пакеті", швидше за все, будуть міститися деталі планованих публікацій, які можуть представляти для вас інтерес. Іноді корисно розміщувати рекламу на врізку в матеріалі на відповідну тематику, але не забувайте, що конкуренти, ймовірно, вчинять так само. Часом доцільніше буває виділитися і отримати більший ефект, помістивши рекламу в інший час, якщо воно вам підходить.

Розцінки на рекламу

Вирішальним фактором неминуче буде питання про те, чи зможете ви собі дозволити рекламу в обраних вами виданнях і чи буде досягнутий ефект можна порівняти з витратами. Встановіть свій бюджет заздалегідь і дотримуйтесь його. Можливо, ви вирішите доручити розміщення вашої реклами агентству, що фактично не спричинить для вас додаткових витрат, оскільки воно отримає комісійні з друкованих видань; часто у агентств вже є спеціальні розцінки.

Незалежно від того, купуєте ви рекламну площу через агентство або ж розміщуєте рекламу безпосередньо, неодмінно постарайтеся обумовити знижку. Це може бути знижка, призначена для тих, хто розміщує рекламу в даному виданні вперше, знижка за серію рекламних оголошень або ж просто знижка, пов'язана з тим, що ваш бюджет занадто малий. Розглядайте зазначені розцінки на рекламу як орієнтовні. Ви можете отримати знижку до 50%. Розміщаючи рекламу, завжди запитуйте, чи немає можливості, щоб хтось із журналістів написав статтю за вашими матеріалами, і з ким можна зв'язатися з цього питання.
Переваги та відносні переваги використання різних ЗМІ для реклами
Телебачення:

- Перевершує інші ЗМІ як засіб контакту з масовим споживчим ринком;
- Дозволяє компаніям підтримувати присутність продукту і бренду перед очима споживачів;
- Впливає на масовий споживчий ринок, переносячи абстрактні подання на конкретний продукт;
- Є більш ефективним завдяки з'єднанню звуку, кольору і руху.

Преса:

- Дозволяє звертатися до конкретних соціально-економічних груп;
- Дає можливість охопити певні географічні регіони;
- Дозволяє передавати більш складні сигнали;
- Реклама в ній менш дорога в порівнянні з телебаченням.

Радіо:

- Забезпечує географічне націлювання;
- Дозволяє звертатися до чітко визначним сегментам ринку (молодь, домогосподарки);
- Витрати на радіорекламу відносно невисокі, що полегшує повторення.

Кіно:

- Особливо ефективно для спілкування з молоддю;
- Дозволяє націлюватися на споживчі сегменти;
- В своєму розпорядженні можливості використовувати ефект руху і звуку;
- Можна також звертатися до географічно роз'єднаним ринків.

Плакати (постери):

- Гарні для конкретних цільових сегментів (покупці в магазині та ін);
- Низькі витрати.

Центральні щоденні видання:

- Високі витрати;
- Підходять тільки для великих розгалужених мереж з клієнтами по всій країні.

Місцеві щоденні видання:

- Гарні для місцевих ринків.

Місцеві вечірні газети:

- Мають високі показники СНТ;
- Забезпечують широкий місцевий охоплення;
- Охоплюють велику кількість читачів. Місцеві щотижневі видання:
- Мають широкий місцевий охоплення;
- Мають широке коло читачів протягом семи днів;
- Характеризуються високими показниками СНТ;
- Гарні для націлювання на аудиторії домогосподарок, людей похилого віку і старожилів.

Галузеві журнали:

- Гарні для окремих сегментів ринку. Провінційні журнали:
- Адресовані елітарної публіці;
- Гарні для звернення до вищих соціально-економічним групам;
- Мають велику кількість читачів у розрахунку на один примірник (тобто відносяться до числа видань, переглядаються у приймальні лікаря, тощо);
- Ними користуються протягом довгого часу. Щомісячні / щотижневі журнали:
- Гарні для звернення до конкретних цільовим сегментам;
- Як правило, проглядаються членами сім'ї по кілька разів.
Оцінка рекламних кампаній

Ви ніколи не дізнаєтеся, яка з двох половин вашого рекламного бюджету стала вдалою інвестицією, якщо не будете відстежувати результативність реклами. Ведіть облік ЗМІ, в яких ви поміщали рекламу, відзначаючи, коли реклама вийшла у світ і свої витрати на неї. Подбайте, щоб весь персонал був обізнаний про необхідність моніторингу витрат на рекламу - попросіть співробітників питати у замовників, звідки вони дізналися про вашу компанію, і записувати їхні відповіді.

Ви можете проводити моніторинг працюють для вас видань, відстежуючи різні типи реклами, розміщуючи коди на відривних купонах, які потім надсилаються вам для отримання більш докладної інформації.

Складніше проводити моніторинг у разі рекламування місць призначення і визначних пам'яток, куди люди просто приїжджають. Вам слід, де тільки можливо, проводити короткі опитування відвідувачів (це можна легко зробити, використовуючи студентів на робочих місцях) - опитуючи репрезентативні групи або окремих відвідувачів в різні пори року.

Ефективність будь-якої реклами можна підвищити, якщо ретельно її продумати і спланувати заздалегідь. Реклама повинна бути складовою частиною маркетингового плану, що дозволяє скоординувати діяльність. Ви можете домогтися більш високої обізнаності про свій продукт, якщо рекламна кампанія проводитиметься одночасно з піар-кампанією і кампанією прямої поштової реклами.
Рекламна термінологія

У світі реклами широко використовується жаргон, тому корисно його розуміти. Більшість друкованих видань і програм надають прейскуранти, що дозволяє вам оцінити пропоновану ними "вартість за гроші". Ось деякі терміни, з якими ви можете зіткнутися:

- ВВ: "можливості бачити" - частота, з якою люди читають або переглядають випуск газети чи журналу, тобто якщо ви прочитали три з шести випусків щоденної газети і в шести випусках поспіль була надрукована реклама, то ВВ становить три.
- Коло читачів: кількість людей, які заявляють, що вони прочитали або переглянули середній випуск газети чи журналу.
- Посвідчення тираж: кількість примірників газети чи журналу, що продаються в середньому на один випуск протягом певного періоду.
- Число читачів у розрахунку на екземпляр: середня кількість людей, які прочитали номер газети чи журналу.

Радіо-і телекомпанії також надають інформацію про своїх радіослухачів і телеглядачів, використовуючи різні терміни:

- Аудиторія: кількість людей, що мали ВВ, - можливість бачити (або чути) програму або рекламу.
- Покриття: частка цільового населення, що має ВВ, принаймні, одну рекламу.
- Рейтинги: відсоток сімей, які включили телевізор для перегляду програми комерційної телестанції в певний час. Одиницею виміру цих рейтингів є "окуляри телевізійного рейтингу" (ОТР). Є можливість визначити, скільки ОТР отримала та чи інша реклама.
- Частота: частота ВВ для даної кампанії.
Загальні поради, як зробити вашу рекламу більш успішною

Подбайте, щоб мати достатній бюджет, і ретельно сплануйте свою рекламну кампанію заздалегідь. Одинична реклама, реклама "з нагоди" навряд чи матиме необхідну дію.

Виберіть один чіткий, потужний сигнал.

Визначаючи свій рекламний сигнал, подбайте, щоб він був позитивно сприйнятий цільовим ринком.

Ретельно продумайте, де розміщувати рекламу. Плануйте заздалегідь. Будьте обачні, не приймайте "спеціальних пропозицій" від видань, в яких ви в іншому випадку не стали б публікувати свою рекламу.

Пам'ятайте, що всі розцінки на рекламу є орієнтовними. Не соромтеся попросити знижку.

Зміст


[11-01-16][Все для туристів]
«Ту стань! 2011» (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Канада: особливості поведінки (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Сербія: відпочинок і лікування (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Як правильно відпочивати з дітьми (0)