Середа
24-05-29
07:51

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

4.5. Стратегічний маркетинг в туризмі


4.5. Стратегічний маркетинг в туризмі

Маркетингова стратегія визначає спосіб досягнення поставлених цілей і завдань маркетингу. Сучасна типологія маркетингової стратегії включає різноманітні варіанти.

Стратегія зростання означає використання всіх явних і прихованих можливостей туристичної фірми для збільшення обсягу продаж туристичних послуг за кордоном. Наведемо деякі рекомендації щодо розробки маркетингової стратегії для окремих туристичних фірм:

- інтенсивно розробляти сильні та позитивні сторони туристичного продукту, приділяти увагу його унікальності;
- усувати наявні недоліки в прийомі й обслуговуванні іноземних туристів;
- особливо інтенсивно використовувати сприятливі умови, що виникають на ринках закордонних країн, для реалізації туристичного продукту;
- вести активний пошук нових сегментів закордонного туристичного ринку;
- сконцентрувати зусилля на спеціалізації туристичного продукту.

Розроблена стратегія маркетингу повинна бути поетапно втілена в конкретних, діях, для чого необхідно мати ефективні засоби їхньої реалізації. Для кожної позиція, яка увійшла в ці плани, потрібні конкретні засоби, що забезпечили б досягнення поставлених завдань. Іншими словами, для туристичної фірми настає етап маркетингової технології і маркетингового процесу, в якому використовуються основні чотири засоби (рис. 4.2). При розробці стратегічних і поточних планів важливо спиратися не тільки на аналіз закордонних туристичних ринків, а й на наявність сприятливих внутрішніх факторів. Так, наприклад, при сприятливій кон'юнктурі закордонного туристичного ринку можна різко збільшити плани прийому іноземних туристів до України.

Засоби реалізації маркетингу

Але якщо ці плани не будуть підкріплені відповідними матеріальними, фінансовими, трудовими ресурсами в Україні, тоді вони виявляться нереальними і призведуть до негативного ефекту - дискредитації туристичної фірми через незадовільне обслуговування іноземних туристів.

І навпаки, іноді ми вважаємо, що якщо в нас є десь готель, будинок відпочинку, пансіонат, то нам буде досить легко одержати необхідну кількість іноземних туристів, з огляду на те, що попит на закордонному туристичному ринку в даний момент не може забезпечити завантаження цих підприємств.

Звідси випливає, що головний принцип стратегії і планування маркетингу складається в тісному зв'язку потенціалу закордонного туристичного попиту з нашими реальними внутрішніми можливостями, зокрема з наявністю матеріально-технічних, Фінансових і кадрових ресурсів, формальних і неформальних зв'язків у сфері міжнародного туризму, організаційно-правовим положенням туристичної фірми та ін.

Усі ці питання враховуються в планах і програмах підтримки маркетингової стратегії. До них належать також плани впровадження нових технологій, модернізації й автоматизації виробничих процесів, заходів для підбору, розміщення, навчання і стимулювання кадрів тощо.

Зміст


[10-03-16][Все для туристів]
Виклик гірським потокам (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Кращі напої для вогкої осені (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Марокко: купувати дірхами з рук не можна, але можна, проте не стоїть (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Розповіді про Австралію (0)