Вівторок
24-05-21
18:48

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

4.2. Розміщення, транспорт і туристські агентства в діловому туризмі


4.2. Розміщення, транспорт і туристські агентства в діловому туризмі

Люди, які подорожують через виробничу необхідність, що беруть участь у конференціях і виставках або проводять інсентив-подорожі, в основному розміщуються в готелях. Наприклад, у Великобританії готелі разом з гостьовими будинками забезпечують дві третини ринку ділового туризму.

У великих містах готелі тісно контактують з платоспроможними бізнес-мандрівниками для заповнення свого номерного фонду в робочі дні тижня. А у вихідні готелі знижують тарифи і приймають спеціальні вихідні програми для туристів, які проводять свій відпочинок. Компанії або організатори конференцій і виставок також можуть домовитися про знижки, якщо вони зможуть гарантувати адекватну кількість гостей.

Бізнес-мандрівники пред'являють власникам або керівникам готелів свої вимоги і тим самим формують специфічний сегмент ринку. До таких вимог можна віднести наступні.

1. Високі стандарти обслуговування. Багато компаній (за оцінками "Американ Експрес", 47% фірм) розробили для себе правила вибору готелів для ділових подорожей своїх працівників. З тієї ж оцінкою, 39% компаній чітко співпрацюють з одними і тими ж готелями, з якими уклали довгострокові договори або де мають спеціальні знижки. Управлінська ієрархічна структура компанії є важливим чинником при виборі класу готелю (табл. 2).

Таблиця 2
Розподіл за категоріями готелів, обирають для менеджерів різних рівнів,%
Категорія готелю Члени Ради директорів Старші менеджери Менеджери середньої та нижньої ланки
П'ятизірковий 1949 14 квітня
Чотиризірковий 28 39 17
Тризірковий листопада 1933 42
Двохзоряні 3 лютого 1913
Інші 10 листопада 1924

Джерело: Business Travel & Expense Mene Management Report 1992, American Express Europe Ltd.

2. Засоби ведення бізнесу. Для ділових мандрівників готель під час подорожі замінює офіс, їм надаються факс, друкарська машинка, комп'ютер, ксерокс та ін Багато готелів мають бізнес-центри, де також можуть надаватися такі послуги або де гість може працювати на своєму комп'ютері.
3. Основним і часто використовуваним засобом під час бізнес-подорожей є, звичайно, телефон. Дослідження показують, що близько 68% бізнесменів дзвонять з готелів. Телефонний зв'язок з готелів має надбавку, яка за своїм рівнем займає третє місце після аеропортів та авіаліній. Ця обставина змушує бізнесменів користуватися телеграфу і телефонними автоматами, що знаходяться поза готелем, проте для цього потрібне додаткове кількість готівкової валюти. У сучасних умовах бізнесмени часто користуються спеціальними телефонними картками (наприклад, картками компаній А & Т, "Уорд Телекарт" або "Інтерглоб") для дзвінків зі свого готельного номера, минаючи додаткову плату за використання телефонних ліній готелю. Дзвінки за допомогою цих карток можуть обходитися дуже дешево або безкоштовно, оскільки телефонна компанія суму за розмову може дебетувати з кредитної картки клієнта.
4. Оздоровчі засоби. Люди, які багато часу протягом дня проводять на конференціях і засиджуються в ресторанах під час ділових обідів і вечерь, вимагають, щоб у готелях відповідним чином були обладнані оздоровчі центри та спортивні майданчики для разфузкі. Готелі, у свою чергу, пропонують послуги плавального басейну, сауни, масажних кабінетів, гімнастичних залів, фітнес-центру та ін
5. Організація харчування. Ділові мандрівники, в основному, віддають перевагу обідати окремо. Кращі готелі пропонують відокремлений вечерю.

Наочним прикладом готелю, успішно задовольняє особливим вимогам ділових мандрівників, є готель "Берклі" (член групи готелів та ресторанів "Савой"), один з трьох кращих готелів Лондона. Цей готель надає своїм гостям обслуговування, об'єднує обачність з ефективністю.

Обслуговування ділових гостей готелю починається задовго до їхнього приїзду. При прибутті в аеропорт Лондона їх зустрічають працівники компанії "Савой Груп", одягнені в синій костюм і кашкет (ця практика існує вже 40 років з відкриття аеропорту "Хітроу"). До обов'язків цих співробітників входять зустріч гостей та їх супровід до заброньованої автомашині (з водієм, без водія або таксі), а також попередження відповідних служб готелю про приблизний час прибуття туди гостя.

У готелі гостя зустрічає персонал служби прийому гостей, що говорить на різних мовах, - готель активно застосовує політику найму як одномовних, так і багатомовних співробітників, щоб гості в готелі відчували себе як вдома.

Номери в готелі обставлені так, щоб повністю задовольняти вимоги ділових гостей. Вони оснащені відеоплейєра для обслуговування малих ділових презентацій. Однак готель "Берклі" на відміну від інших готелів не створює у себе спеціальних бізнес-центрів, тому що його керівництво вважає, що їхні гості вважають за краще обачність і недоторканність, а бізнес-центри цього не можуть гарантувати.

Тим не менш діловим мандрівникам може бути наданий мобільний бізнес-центр, оснащений факсом, персональним комп'ютером, принтером та модемом. За бажанням гостя він може бути змонтований безпосередньо в номері, а при необхідності через консьєржа можна організувати послуги секретаря, який надасть та інші потрібні гостю послуги, тобто послуги перекладача, резервування місць в театрі чи ресторані та ін Крім того, гостю може бути запропонований мобільний телефон.

З додаткових послуг, що надаються готелем, можна виділити оздоровчий центр, який включає гімнастичний зал і критий басейн. Для зняття втоми і напруги пропонуються також послуги масажиста, ароматерапія і рефлексологія в центрі краси.

У день від'їзду гостя служба портьє зідзвонюється з аеропортом і залагоджує всі деталі, пов'язані з вильотом, тим самим знижуючи ймовірність стресів у гостя.

Компанія "Савой Груп" спеціалізується на спеціально розроблених для невеликих груп туристів інсентив-про-грамах, в які входять відвідування найбільш інтригуючих місць і організація зустрічей з відомими людьми.

У Лондоні пропонуються наступні програми:

- Сніданок у штаб-квартирі знаменитої ювелірної компанії "Тіффані" на Олд Бонд Стріт з подальшим відвідуванням магазину в супроводі гіда;
- Шопінг в магазині "Харродс";
- Індивідуальне відвідування Хаузходд Кавалрі Моунтед Реджімент і прогулянка верхи по Віндзорському гранд-парку.


У середині 70-х років у всьому світі і особливо в Західній Європі почалося будівництво готелів при аеропортах, які спеціалізувалися у наданні послуг, не пов'язаних безпосередньо з діяльністю аеропортів (спочатку готелі при аеропортах будувалися з метою надання нічлігу транзитним пасажирам).

В цей же час компанії різних профілів почали розташовуватися поблизу аеропортів, щоб уникнути надмірно високої орендної плати при будівництві в центрі міста. У свою чергу, власники готелів для того, щоб завоювати новий ринок, будували свої готелі за тими ж стандартами, що в центрі міста. Успіх такої стратегії заздалегідь був забезпечений завдяки тому, що рівень завантаженості готелів при аеропортах був вище (іноді від 10 до 30%), ніж аналогічних готелів у центрі міста. З іншого боку, поряд з аеропортами будувалося недостатньо ресторанів, що і змушувало працівників сусідніх фірм відвідувати ресторани, кафе або бари готелю.

Підтвердженням цьому можуть служити готелі, що знаходяться поряд з аеропортом в Брюсселі, які залучають достатня кількість клієнтів з довколишніх транснаціональних компаній. Наприклад, рівень завантаженості готелю "Холідей Інн" перевищує 70% протягом усього року (це може означати, що він практично заповнений протягом усього робочого тижня) в порівнянні з 50%-ним рівнем в центрі Брюсселя, а в Лондонському аеропорту "Хітроу" , незважаючи на велику кількість номерів, рівень завантаженості також вище, ніж у центрі Лондона.

У іншому готелі "Форте" Верхній "(840 номерів), розташованому поблизу того ж аеропорту" Хітроу ", рівень завантаженості складає 72 - 83% проти 60% у такому ж готелі в центрі Лондона. Це обумовлено тим, що майже кожна готельна ланцюг намагається побудувати один з своїх готелів поряд з аеропортом. Наприклад, у Парижі поряд з аеропортом Шарль де-Голль розташувалися готелі "Меридіан", "Хілтон", "Хаят". Останній відноситься до розряду великих готелів (400 номерів) і має конференц-зали, бізнес-і фітнес-центри, численні ресторани, бари і диско-клуб. Одним словом, готель являє собою суперсучасне будова, оснащене всім необхідним для обслуговування і пасажирів і бізнес-мандрівників.

Таким чином, розширення готельного бізнесу поряд з аеропортами в більшій мірі пов'язане з діяльністю прилеглих компаній, а також ринком конференцій, ніж з діяльністю авіаліній. Наприклад, що знаходиться поруч з лондонським аеропортом "Хітроу" готель "Шератон Скайлайн" 30% свого бізнесу пов'язує з ринком конференцій і може одночасно приймати 400 делегатів. Інший готель "Рамада Готель Хітроу", розрахований на 636 номерів, має театр і 30 конференц-залів різної місткості.

Останнім часом багато готелів часто застосовують концепцію готелю "Шератон" в аеропорту Франкфурта-на-Майні, за якою бізнесмени прилітають в місто і проводять усі свої справи, перебуваючи в готелі і не виходячи в місто.

Багато готельні компанії вважають, що ринок ділових подорожей збільшить завантаженість готелів та приведе їх до економічного добробуту. Доказом цього може служити те, що деякі готельні компанії більше половини свого бізнесу прив'язують до роботи саме на цьому ринку. Наприклад, одна з найбільших британських готельних груп "Куїнз Моаті Хаузес", що спеціалізується на роботі з бізнес-мандрівниками, присвятила цьому ринку 80% свого бізнесу.

Разом з тим покупці послуг очікують від готельних компаній конкурентоспроможних цін на проведення різних заходів. Наприклад, в період економічного спаду на початку 90-х років різко знизилося число проведених зустрічей иг конференцій в готелях багатьох готельних компаній, а також скоротилися розміри і тривалість проведених там зустрічей (наприклад, про великі втрати в цей період заявила така велика готельна компанія як " Рамада Інтернешнл "). Це призвело до того, що компанії-покупці в процесі переговорів могли значно знизити ціну продавців, що дозволяло багатьом менеджерам компаній, які займалися організацією ділових зустрічей, значно економити на розміщенні учасників у готелях, так як тарифи на перевезення транспортом знизилися незначно.

У результаті клієнти почали практикувати вимога спеціальних тарифів на розміщення в готелях, так звані "корпоративні тарифи", які могли бути на 10% менше звичайних. Шанси корпоративних клієнтів отримувати і надалі дисконтні тарифи на розміщення можуть залежати від наступних чинників.

По-перше, від їхньої лояльності, тобто багато компаній зацікавлені в скороченні числа співпрацюють з ними готелів в одному місті.

По-друге, використання готелю не в сезон дозволяє отримувати дисконт в інші більш завантажені періоди року.

Однак з метою скорочення витрат покупці часто використовують таку негативну тактику, як довгий вибір і відкладання покупки до останнього моменту, яка надає шкідливий вплив не тільки на готельні компанії, але і на індустрію зустрічей та конференції в цілому.

Тим не менш готельні компанії не збираються відмовлятися від дорогих готелів по одній постій причини, що компанії не будуть серйозно піклуватися про своїх працівників і не будуть їх розміщувати в більш комфортабельних і сучасних готелях. Тут важливо не захопитися питаннями економії, забувши про цілі ділового туризму, яке у відрядження працівників для ефективного ведення справ компанії і в інтересах компанії. Можливість відпочинку і навіть роботи в комфортних умовах повинна стати основним завданням бізнес-подорожей. Подорожі, чинені на рівні керівництва компанії, досить стомлюючі і повні стресовими ситуаціями.

Готельні компанії значно можуть виграти від співпраці з середніми компаніями, пропонуючи їм послуги середньої категорії, які опиняться по кишені їх керівництву. Наприклад, готельна компанія "Холідей Інн Уордуайд" у минулі роки збільшила завантаженість своїх готелів і прибуток завдяки тому, що керівники компанії більше розміщувалися в готелях середньої категорії, ніж в готелях класу люкс. Все більше стає число готельних компаній, що пропонують покедж-тури бізнес-мандрівників, які усвідомлюють можливості свого бюджету. Наприклад, в 1993 р. компанія "Інтерконтиненталь" розробила так звану схему "бізнес вибору", за якою клієнти, заплативши корпоративну вартість, можуть вибирати одну з наступних пільг: підвищення комфортності номера; 25%-ву знижку при покупці продуктів і напоїв; друга кімнату по полцене; безкоштовне паркування для автомашини. Такі схеми можуть служити гарним засобом у боротьбі за клієнта під час застою в бізнесі.

За прикладом авіакомпаній готелі почали застосовувати так звані клубні картки для своїх постійних гостей з метою залучення сегмента найбільш значущих гостей. Наприклад, в 1990 р. ланцюг "Хілтон" створила для ділових гостей "Хілтон Клаб", яка об'єднує 7 тис. членів, які внесені в загальну базу даних і тому можуть розраховувати на відмінне персональне обслуговування в будь-якому готелі цього ланцюга.

Іншим прикладом є клубна карта "Форте'с Хрест Клаб" компанії "Форте", яка в 1992 р. оголосила 28 готелів концепції "Хрест" бізнес-готелями. У результаті цього були підвищені категорії всіх номерів і вони були оснащені комп'ютерними модемами. Крім цілодобового обслуговування номерів готелі почали пропонувати інші бізнес-послуги, включаючи використання пейджера, поширення безкоштовних газет і ділових журналів, послуги секретаря. Якщо гість вважатиме, що ланцюг чотиризіркових готелів "Хрест" не виконує продекларовані їй умову: "гарантується обслуговування бізнес-класу", то йому може бути наданий нічліг. У 1993 р. компанія "Форте Хотельс" запустила клубну картку винятково для своїх постійних бізнес-гостей, пропонуючи безкоштовний сімейних відпочинок за схемою накопичених очок. При реєстрації в готелі член клубу отримує спеціальну картку, яку він може представляти в готелях даного ланцюга та отримувати окуляри. Зазвичай гість отримує одне очко за кожну проведену в готелі ланцюга ніч в той час, як корпоративні клієнти отримують два очки. При накопиченні десяти очок гість може вибрати одну безкоштовну ніч з п'ятниці до неділі не тільки для себе, але і для дружини і двох дітей до 16 років, але без харчування.

Люди, які подорожують по виробничих справах, використовують різні види транспорту так само, як і провідні свої відпустки. Проте так звані бізнес-мандрівники пред'являють особливі вимоги, за якими транспортні компанії відрізняють їх від інших сегментів ринку, об'єднуючи в окремий сегмент. До цих специфічним вимогам можна віднести:

- Швидкість. Люди, що здійснюють ділові поїздки, вимагають швидкого транспортування на відміну від відпочиваючих, які можуть добиратися до туристського центру не поспішаючи, а іноді зупиняючись в цікавлять їх місцях. У зв'язку з цим примітний гасло авіакомпанії "Брітіш Аеру-ейс": "Конкорд покидає Лондон в 10 годин 30 хвилин і прилітає в Нью-Йорк о 9 годині 30 хвилин, тому що час - це гроші";
- Комфорт. По-перше, бізнес-пасажири намагаються використовувати час у дорозі для роботи (на підготовку доповіді або ознайомлення з матеріалами конференції). По-друге, вони хочуть відпочити, щоб прибути до місця призначення у свіжому вигляді, тому важливо надати можливість діловим мандрівникам у дорозі відпочити від розваг і шуму;
- Надійність і пунктуальність транспортних послуг для ділових мандрівників мають велике значення. Організатори конференцій та інших заходів, а також учасники їх не терплять запізнень делегатів або пояснень, що вони затрималися через пробки на вулицях або очікували свого рейса на вокзалах або в аеропортах;
- Зручність. У комплексі з вимогами, пов'язаними зі швидкістю, бізнес-мандрівники вимагають також зручності графіків рейсів, при яких вони могли б прибувати в місця призначення в зручний час доби. Наприклад, керівники фірм віддають перевагу вилітати або прилітати в такий час, який співпадав би з їх робочим днем;
- Частота. При бізнес-подорожах ефективність їх може збільшитися при частих рейсах. Наприклад, при наявності тільки одного рейсу в день або всього декількох рейсів у тиждень керівники компанії можуть втрачати багато часу через раннього завершення конференції або іншого заходу. З іншого боку, часті рейси можуть надати можливість працівникам фірм працювати в офісі частина дня перед дорогою;
- Купівельна спроможність валюти. У періоди економічних спадів купівельна спроможність валюти відіграє важливу роль для бізнес-мандрівника. Транспортні компанії, які можуть забезпечити всі перераховані вище фактори і запропонувати доступні для ринку ділового туризму ціни, сміливо можуть просуватися на цьому досить конкурентному ринку.

Пасажири на авіалініях зазвичай обирають перший клас з обслуговуванням категорії люкс, що знаходиться в носовій частині літака, більш скромний економічний клас в хвостовій частині літака або бізнес-клас, розташований між двома попередніми класами. Однак якщо поїздка організується та фінансується компанією, що відправляє своїх співробітників у відрядження, то вони позбавляються реального вибору. Визначальним фактором тут є політика ділових подорожей, що проводиться компаніями, про яку мова піде нижче. Перевага того чи іншого вищеназваного класу на авіалініях залежить від займаної посади мандрівника в компанії. Однак деякі компанії у своїй політиці враховують ще й тривалість польотів (табл. 3).

Таблиця 3
Угрупування класів авіаперельотів, використовуваних для різних рівнів менеджменту,%
Вид класу
авіаперельотів Члени
Ради директорів Старші
менеджери Менеджери середньої та
нижньої ланки
Короткі перельоти
Перший клас 12 1 лютому
Бізнес-клас 44 34 18
Економічний клас 36 56 73
Інші 8 8 8
Дальні перельоти
Перший клас 23 6 лютого
Бізнес-клас 45 45 32
Економічний клас 14 29 41
Змінні 18 20 25

Джерело: Business Travel & Expense Mene Management Report 1992, American Express Europe Ltd.

Менеджери компанії, організуючі ділові поїздки своїх працівників, а також бухгалтери повинні побоюватися так званої помилкової економії. Наприклад, якщо вони вирішать заощадити на авіаквитках, то повинні пам'ятати, що дешеві квитки на авіаперельоти дуже незручні для зміни дати вильоту, а адже часто доводиться змінювати дату повернення з-за непередбачених змін у графіку того чи іншого заходу і, отже, доводиться платити великі штрафи. У далеких перельотах, наприклад, на Далекий Схід або в трансатлантичному перельоті до Америки під час дешевих рейсів можуть бути додаткові пересадки, які суттєво збільшують час в дорозі до місця призначення.

Останнім часом скорочується кількість місць у першому класі. Це відбувається, по-перше, через поліпшення умов перельоту для пасажирів бізнес-класу і, по-друге, з міркувань економії під час кризи початку 90-х років (ціна авіаквитків в перший клас в 2 рази вище, ніж у бізнес- клас). Завдяки цьому багато авіакомпаній скоротили кількість місць першого класу на рейсах, наприклад, "Сінгапур Аер-лайнс", "Свіссаер", "Люфтганза", "Кетей Пасифік", а остання на своїх літаках "Боїнг-777" зняла перший клас.

На внугріевропейскіх рейсах також відмовилися від першого класу, але на трансатлантичних рейсах він все ще становить значну частку. Однак тут немає ясності, яка частина цих пасажирів платить повний тариф першого класу. Авіакомпанії, боячись втратити клієнта, іноді перекладають пасажирів у перший клас з-за відсутності вільних місць у бізнес-класі. Багато ж пасажири літають за спеціальними клубними схемами. Наприклад, компанія "Континенталь Аерлайнс" підрахувала, що тільки 5% пасажирів, що літають у першому класі, приносять дохід компанії, тому зняла його.

У міру впровадження великих американських авіакомпаній на світовий ринок авіакомпанії багатьох країн, так само як і готельні компанії, почали застосовувати спеціальні схеми обслуговування з метою залучення ділових мандрівників саме до своїх компаніям. На даний момент існує багато схем, за якими пасажирам пропонується безкоштовний переліт, якщо вони налітали певну кількість миль (в таких схемах спільно з авіакомпаніями можуть брати участь готельні компанії і фірми з оренди автомашин). Крім безкоштовного перельоту ці схеми пропонують також гарантовану посадку при повній завантаженості рейсів, користування послугами аеропортів, додаткові послуги при отриманні або здачі багажу та ін

У Європі таку програму вперше застосувала компанія "Брітіш Аеруейс", за нею послідували "Аліталія" та "Іберія". Остання з 1992 р. почала застосовувати так звану програму "Іберія Плюс", за якою безкоштовні квитки можуть отримувати також члени сім'ї та компаньйони власників цих клубних карт. У тому ж році інша європейська компанія K. LM стала використовувати програму для пасажирів, що прибувають з Нідерландів, за якою необхідну кількість миль можна набрати, літаючи на літаках не тільки даної компанії, але й компаній "Британія", "Сітіхоппер" і "Норт- Вест Аерлайнс ". Ця програма пропонує додаткові послуги, такі, як спеціальні обіди, катання на лижах і на яхті, а також безкоштовні подорожі. Ще пізніше до цих програм приєдналася компанія "Аер Франс" зі своєю програмою "Фрікуенс Плюс". У цій програмі з березня 1993 р. могли брати участь і британці та отримувати безкоштовні квитки. Наприклад, після восьмикратного перельоту з Лондона до Парижа вони могли отримати безкоштовний квиток на рейс Лондон - Ніцца.

Схеми із залучення постійних клієнтів активно застосовуються і в авіакомпаніях Азії і Далекого Сходу. Наприклад, компанія "Джепен Аерлайнс" запустила свою програму в січні 1993 р. з метою збільшення завантаженості своїх літаків, а також японських готелів за рахунок мандрівників з Європи, Близького Сходу і Африки. Влітку того ж року інші великі компанії регіону, такі, як "Сінгапур Аерлайнс", "Кетей Пасифік" і Малайзія Аерлайнс "прийняли свої власні програми.

Якщо загальна тривалість подорожі не перевищує трьох годин, то більша частина ділових мандрівників воліє швидкісні поїзди, а не авіаперельоти. У Європі внутрішнім авіарейсам гідну конкуренцію складають такі швидкісні поїзди, як TGV "Сад-Іст" і TGV "Атлантік" у Франції, IC225 у Великобританії між Лондоном і Единбургом, ICE в Німеччині, ETR450 в Італії (тільки бізнес-клас, який з'єднує Рим з іншими діловими центрами країни), TAV в Іспанії, який з'єднує Мадрид з Севільєю, Х2000 в Швеції між Стокгольмом і Гетеборгом.

Велика концентрація відносно невеликих країн на європейському континенті зумовлює розвиток швидкісних залізничних сполучень між ними для ділових мандрівників, так як бізнес і комерція не знають кордонів. Проте існуючі залізничні сполучення швидкісних потягів не перетинають національні кордони за винятком французьких, які оперують на території Швейцарії.

Для подолання цієї проблеми в подальшому від європейських фахівців потрібно рішення деяких технічних, операційних і маркетингових питань. Ці проблеми пов'язані з різними видами електрифікації, сигналізації, різними рівнями висоти платформ на станціях, методик вимірювання вантажів і т. д. Існують міжкультурні відмінності на залізницях. Все це вимагає значної кооперації та орієнтації на клієнта.

Відповідно до планів, розробленими Співтовариством європейських залізниць та Міжнародним Союзом залізниць, передбачається створення загальноєвропейської мережі протяжністю більше 30 тис. км на початку наступного століття, зокрема, прокладка 10 тис. нових доріг, 10 тис. удосконалених і 11 тис. сполучних доріг.

Останнім часом ділові мандрівники все частіше використовують прості потяги між діловими центрами Європи, які помітно поліпшили обслуговування пасажирів (наприклад, користується популярністю маршрут Париж - Амстердам). Кількість пасажирів помітно збільшилася і в напрямку Східної Європи, наприклад, між Віднем і Будапештом, Віднем та Прагою.

У Японії також почали активно застосовувати швидкісні поїзди. Наприклад, коли час у дорозі між містами Токіо та Осака скоротилося до 30 хвилин, багато бізнесменів замість літака стали їздити потягом. У результаті цього авіакомпанія "Джепен Аерлайнс" скоротила кількість авіарейсів з Токіо до Осаки з семи до шести в день. Одночасно із-за такої конкуренції почали дорожчати тарифи на швидкісні потяги, наприклад, в 1993 р. квитки на швидкісні потяги на ті ж напрямку були дорожчими, ніж авіаквитки (30 000 ієн проти 28 352 ієн в економічному класі літака).

Хоча внутрішні авіарейси в США домінують, плани щодо швидкісних залізничних повідомленнях активно розвиваються. За федеральним планом передбачається запуск швидкісних поїздів компанії "Амтрак" між містами Нью-Йорк і Бостон (час у дорозі скоротиться в 4,5 -5 годин до 3 годин). Після успішного запуску в цьому напрямку компанія "Амтрек" планує нові ділові повідомлення між містами Сан-Франциско і Лос-Анджелес, Лос-Анджелес і Сан-Дієго, Чикаго і Детройт.

Основними партнерами компаній з оренди автомашин є аеропорти та залізничні станції, наприклад, 55% своїх доходів компанія "Авіс" отримує від пасажирів авіаліній, що прилітають переважно в міжнародні аеропорти. Ця компанія має формальні зв'язки з багатьма авіакомпаніями, наприклад, "Аліталія", САС, "Іберія" і "Брітіш Мідланд", і через їх систему бронювання також може орендувати автомашину. На початку 90-х років компанія "Авіс" у Франції почала спеціальне обслуговування під девізом "Поїзд і авто", що дозволяє при купівлі залізничного квитка одночасно бронювати та автомашину, яку після використання можна повернути або на місце, звідки вона була взята, або на інші 200 залізничних вокзалів Франції.

Компанія "Авіс", так само як і інші транспортні компанії, використовує свою програму заохочення постійних клієнтів під назвою "Авіс Клаб", яка гарантує своїм клієнтам 30%-ву знижку, прискорене бронювання, а також знижку при розміщенні в деяких готелях.

Багато компаній при відправленні своїх працівників в ділові подорожі регулюють питання оренди ними автомашин (за оцінками "Американ Експрес", 52% компаній регулюють це питання, а 23% домагаються суттєвих знижок).

В останні роки помітна тенденція переміщення пунктів з оренди автомашин у центральну частину міст. Це обумовлено тим, що, по-перше, земля біля аеропорту відносно дорога (складає більше ніж 6 - 9% обороту компанії) і, по-друге, багато швидкісні залізничні потяги прибувають на вокзали, що знаходяться в центрі міста. Тому в майбутньому автомашини будуть орендуватися в центрі міста для здійснення поїздок на підприємства, які виводяться з центру з екологічних міркувань. Наприклад, компанія "Герц", якій належить 30% ринку аеропортів Європи, почала переводити свої пункти оренди автомашин у центр міст.

Тарифи на оренду автомашин в основному залежать від витрат на утримання автомобільного парку і персоналу. Компанії з оренди автомашин до недавнього часу отримували значні знижки від автомобілебудівних компаній, однак в останні роки через складнощі на ринку автомобілебудування автопарки компаній з оренди автомашин скоротилися, відповідно піднявши тарифи на послуги. І в майбутньому, на думку самих компаній, тарифи на їхні послуги будуть зростати, а на думку тієї ж компанії "Герц", зростання складе 5 - 10%.

Так як стаття витрат на ділові подорожі компанії є однією з головних в корпоративних витратах, багато компаній формально підходять до ділових подорожей своїх співробітників для контролю їх витрат. Фахівці компанії "Американ Експрес" після проведення відповідних досліджень серед компаній уклали, що 52% мали формальну, зареєстровану політику, 43% слідували неформальним правилам і 5% не мали ніякої політики подорожей (Business Travel & Expense Management Report 1992 / / American Express Europe Ltd ., 1992.). Також було встановлено, що компанії з великою кількістю ділових мандрівників мають формальну політику подорожей. Так, компанії, в яких ділові шляхо-'шествія здійснюють менше 20 людей, складають 29%, а компанії з кількістю бізнес-мандрівників більше 50 складають 71%. При вивченні компаній з різних галузей економіки великої відмінності не спостерігалося. Наприклад, серед фінансових компаній 64% мали туристську політику, а серед торговельних - 42%.

У компаніях формальна політика подорожей розробляється в основному на рівні Ради директорів або Правління, а в деяких випадках цим займається адміністрація або департамент з персоналу.

Так, компанія "Американ Експрес" при виробленні політики з діловим подорожам рекомендує наступне:

1. Визначити відповідальних за розробку політики та її зміст.
2. Знайти баланс між комфортом подорожей та ефективністю витрат.
3. Упевнитися, що підсумковий документ визначає повну політику і філософію подорожей компанії і чітко описує всі правила.
4. Довести політику до відома кожного, хто організовує і фінансує подорожі.
5. Розробити чіткі процедури для виконання політики та звіту про хід її виконання.

Політику подорожей компанії в основному використовують для контролю за використанням працівниками засобів для розміщення та транспортування під час їх ділових подорожей.

Наприклад, основним пунктом політики подорожей може стати визначення класу при авіаперельотах і залізничних подорожах, так як останні є основними статтями бюджету подорожей.

Дослідження компанії "Американ Експрес" показали, що 76% компаній здійснюють контроль за перельотами своїх ділових мандрівників, 47% - за використанням коштів для розміщення мандрівників, з яких 39% вибирають готелі, з ким вони попередньо уклали угоду. З іншого боку, 56% компаній мають певний дисконт як мінімум для однієї з трьох категорій - повітряних перельотів, розміщення та оренди автомашин У 51% випадків мають місце знижки в готелях, в 23% випадків - при оренді автомашини, в 23% - знижки на послуги турагента, в 16% - знижки в авіакомпаніях і в 4% - у ресторанах.

В останні роки компанії все більше привертають туристські агентства або, як їх ще називають, "компанії з менеджменту подорожей" при організації ділових подорожей своїх співробітників замість того, щоб утримувати спеціальних менеджерів. Наприклад, в 1999 р. 80% британських компаній працювали з агентами при організації ділових поїздок своїх співробітників.

При плануванні ділової подорожі працівники компанії зазвичай передають агенту по телефону або факсом повідомлення про придбання путівки на ділову поїздку. Агент відправляє в компанію замовлений їй квиток через кур'єра (останнім часом використовується комп'ютерна мережа для друку квитка на місці). Очевидно, що фірми, роблячи акцент на туристські агентства, можуть заощадити кошти завдяки дисконту, яким користуються агенти. Разом з тим агентства, що спеціалізуються на продажі ділових подорожей, є найбільш затребуваним і динамічно розвиваються сектором роздрібної торгівлі подорожей. Звичайно, робота з вимогливими корпоративними клієнтами для них є важким, але дуже прибутковим заняттям.

Останнім часом завдяки стабілізації економіки спостерігається тенденція збільшення попиту з боку транснаціональних компаній на глобальні подорожі своїх співробітників. Ця тенденція становить істотну конкуренцію для туристських агентств, які займаються торгівлею діловими подорожами. У цьому зв'язку від агентів транснаціональних компаній потрібне встановлення глобальної інформаціейной мережі, щоб вивчати і контролювати витрати співробітників в подорожах.

Враховуючи вимоги клієнтів, п'ять лідируючих в бізнесі ділового туризму груп "Американ Експрес", "Карлсон", "Ва-гон-Літе", "Томас Кук" і Японське бюро подорожей в останні роки роблять спроби створити міжнародну мережу.

У 1989 р. туристські агентства з різних країн Європейського Союзу, що здійснюють ділові подорожі, об'єдналися і створили Європейську гільдію агенцій бізнес-подорожей. Це було важливим заходом у той час, коли авіакомпанії об'єднуються і створюють маркетингові альянси і міжнародні комп'ютерні мережі бронювання. Зараз в цю гільдію входять вісім національних гільдій Бельгії, Данії, Франції, Ірландії, Італії, Нідерландів, Іспанії та Великобританії з загальною кількістю 200 членів. Планується також вступ в гільдію Німеччини, Греції, Португалії, а згодом і Швейцарії, Швеції та Норвегії.

Основне завдання гільдії - уніфікація таких важливих елементів бізнесу, як ПДВ на тарифи авіарейсів, контроль над авіаперевезеннями, а також лобіювання інтересів членів гільдії в Європейському Союзі (гільдія має своє постійне представництво в Брюсселі).

Зміст


[11-01-16][Все для туристів]
Вікна на південь (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Ніагара: водопад і вино (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що подарувати коханим в день Святого Валентина? (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
По праву називають місто Яремчу (0)