Неділя
23-05-28
02:01

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

4.1.2. Інноваційна стратегія підприємств


4.1.2. Інноваційна стратегія підприємств

Інноваційна стратегія господарюючого суб'єкта (організації, компанії, підприємства) виробляється в залежності від завдань, які йому належить вирішувати з урахуванням позиціонування на ринку, диверсифікації або спеціалізації діяльності, можливих конкурентних переваг, які може забезпечити його інноваційний потенціал. Найбільшого поширення набули:

- Наступальна стратегія, її мета - забезпечити лідируючу позицію на ринку, що вимагає високих витрат на нововведення;
- Оборонна - триматися впритул за лідером, запозичуючи його нововведення й вносячи в них деякі зміни (це скорочує витрати на інноваційні процеси);
- Імітаційна - слідувати за лідерами, повторюючи всі їх дії і не здійснюючи великих витрат на нововведення;
- Залежна - самозбереження компанії шляхом виконання на контрактній основі робіт для підприємств-інноваторів;
- Традиційна - боротися за виживання, використовуючи звичні консервативні технології при мінімумі витрат на нововведення;
- Опортуністична - заняття вільних ніш на ринку, при цьому витрати на інновації визначаються тактичними міркуваннями.

Названі інноваційні стратегії реалізуються кожна окремо або в залежності від обставин, наявності коштів одночасно в різних поєднаннях.

Господарюючий суб'єкт може визначити власну інноваційну стратегію в тому випадку, якщо чітко уявляє потреби ринку; здатний розробляти привабливі пропозиції і має надійну агентську мережу для постачання цих перед-положень на ринок. Стратегія визначає форми інноваційної діяльності компанії і найбільш ефективні дії для досягнення наміченої мети.

Нової стратегії завжди супроводжують ризики, так як вона розробляється в умовах високої невизначеності отримання позитивних результатів при реалізації інноваційних проектів. Вони розробляються так, щоб їх було важко скопіювати. Тому при визначенні інноваційної стратегії необхідно враховувати явище "гіперконкуренції". Цей термін використовує Річард Д'Авені, який розробив модель (так звані "7S"), що дозволяє врахувати ті аспекти, які впливають на процес управління інноваціями:

51 - краще задоволення зацікавлених сторін (Superior Stakeholders Satisfaction);
52 - стратегічне прогнозування (Strategic Soothsaying);
53 - швидкість (Speed);
54 - несподіванка (Surprise);
55 - зміна правил конкуренції (Shifting Rules of Competition);
56 - сигналізація стратегічних цілей (Signaling Strategic Intent);
57 - спільне і послідовне стратегічне протидію (Simultaneous and Sequential Strategic Thrusts).

Гіперконкуренції зачіпає чотири напрями.

1. Ціна і якість (Cost & Quality - С-Q). Цінова конкуренція і цінові війни неминуче призводять до необхідності використання нових засобів боротьби за ринок, розгортається конкуренція за якісні показники товарів і послуг (при визначенні інноваційної стратегії використовуються аспекти S1 і S3).
2. Вибір моменту змін і ноу-хау (Timing and Know-how - Т-К). Використовуються технологічні досягнення, нові ресурси і ноу-хау, здійснюється стратегія стрибкоподібного зростання інновацій для забезпечення вдосконалення продукту таким чином, щоб його не можна було копіювати або створити гідний замінник (застосовуються аспекти S2, S3 і S4).
3. Вторгнення (Strongholds - S). Вживаються заходи щодо створення різного роду заслонів для віддзеркалення спроб вторгнення конкурентів в регіон, сферу діяльності або сегмент ринку, які контролюються або входять до зони впливу певної компанії (використовуються аспекти S6 і S7).
4. Використання фінансових ресурсів (Deep Pockets - D). Мова йде про боротьбу великих компаній, які мають значними ресурсами, які дозволяють їм різними способами усувати конкуруючі підприємства і дрібних підприємців. Це змушує дрібні фірми створювати і розвивати неформальні альянси, звертатися по допомогу до уряду або застосовувати обхідні шляхи, щоб не стикатися зі сферами діяльності великих компаній (застосовуються аспекти S5 і S7).

Якщо в традиційних підходах до стратегії підкреслюється важливість "створення переваги", то Річард Д'Авені вказує на необхідність "творчого руйнування переваги конкурента" серією швидких дій та протидій. Для конкурентів поведінка компанії має бути непередбачуваним, щоб їх стратегії, розраховані на протидію, не спрацювали. У своїй книзі "Конкуренція на межі: стратегія як структурний хаос" Ш. Браун і К. Айзенхардт відзначають, що стратегія являє собою різнопланове, динамічне і складне явище, а досягається перевага завжди є тимчасовим.

Для реалізації сформульованої стратегії розробляються конкретні плани, програми і проекти, які переслідують мету ефективного розподілу і використання ресурсів та адаптацію до змін зовнішніх і внутрішніх умов.

Зміст


[09-10-12][Все для туристів]
Музеї нашого краю - А Вам цікаво? (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрійська казка - Хайлігенблют (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кухня без вишукувань. Мальтійське живлення (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Ісландська кухня (0)