П’ятниця
24-04-12
23:32

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Екстремальний туризм(Перейти - Головна, - карта сайта RU, UA)

___________________________________________________________________________________________ 
Екстремальний туризмГостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах

 


 


 


Вступ


Однією з розповсюджених форм відпочинку – туризм. Туризм цікавий тим, що кожний з нас може знаходити в ньому те, що захоче. Комусь подобаються  гори, комусь ріки, хтось любить відпочивати на пляжі, а інші - випробувати себе на міцність. Натягнуті нерви теж, як не дивно, можуть допомогти людині зняти втому. Даний спосіб відпочинку стосується екстремального туризму, який останніми роками набуває популярності не тільки в усьому світі, але й в Україні.


Цьому служить що набирає силу в усьому світі, і особливо в  Росії, екстремальний туризм.


Все більше людей прагнуть побачити красу підвідного світу, спуститися по гірському схилу на лижах і навіть стрибнути з парашута. У Європі, наприклад, цей вид туризму почав розвиватися швидкими темпами і ставати більш масовим туризмом наприкінці 80-х на початку 90-х років. В Україні з середини 90-х. 


В даній роботі розглянемо найцікавіші та найпоширеніші види екстремального туризму.


Рафтінг


Рафтінг дуже популярний сьогодні в західному світі. Цей екстрім-тур не для слабких людей. Практикується рафтінг на швидких ріках в надувних латексних човнах, екіпаж, як правило, 3-10 осіб. Від людини тут вимагається максимум фізичної витривалості, сили волі, а взамін Ви насолоджуєтесь дивовижною природою та отримуєте ні з чим не зрівнянні відчуття.


Сплав за течією гірської ріки на плотах - це весела пригода й випробування одночасно. Швидкість і швидкість реакції! Хвилі й пороги! Стрімкий плин і скрегіт весел! І в той же час досвідчений інструктор, завжди готовий надати будь-яку допомогу. Все це називається рафтингом.Ви зробите захоплюючу подорож, повна незабутніх вражень, до якого як не можна точно підходить вислів: “Краще один раз побачити, чим сто разів почути”. На крутих порогах ріки завмирає подих від гострих відчуттів, а на тихих плесах захоплює дух від надзвичайної краси й величі навколишньої природи.Рафтинг не вимагає спеціальної підготовки й у ньому можуть брати участь всі бажаючі, включаючи дітей з 7-ми літнього віку в супроводі батьків або близьких родичів, що несуть за них повну відповідальність.


Найкращий рафтинг у Північній Америці – на ріках Канади, Аляски і Колорадо. Але за такий рафт-тур доведеться викласти мінімум 2500-3500$. Також після паводків карпатські ріки є також досить цікавими.


Дайвінг


Це екстремальний туризм для тих, хто хоче познайомитись з надзвичайним підводним світом. Це потрібно спробувати хоч один раз, і тоді Ви зможете з впевненістю сказати, що бачили багато чого в цьому житті. В наш час з'явилось безліч місць для заняття цим видом екстремального туризму. За бажанням, Ви можете просто милуватись красотами коралових рифів та морськи­ми жителями, або досліджу­вати затонулі судна та залишки давніх міст.


Головне в цьому екстремальному виді спорту — хороший інструктор, якщо ви новачок, надійний напарник — якщо занурюєтеся давно. І, звісно, якісне оснащення. Професійний дайвер сам складає свій комплект оснащення, підбирає балансу­вальні вантажі, перевіряє працездатність редуктора, октопуса. Якщо занурюєтеся вперше, то не слід турбуватися. Перевірять і складуть усе необхідне оснащення, допоможуть його надіти професіонали.Не забувайте: від надійності оснащення та майстерності інструктора залежить ваше життя!


Найбільш популярний дайвінг у Південно–Східній Азії. У таких країнах як Малайзія, Філіппіни, Індонезія майже на будь-якому курорті пропонується висококласний дайвінг. Також чудовий дайвінг на Кубі, Гаваях і природно в Єгипті. Такий курорт як Шарм-ель-Шейх дуже популярний в аматорів цього виду активного відпочинку, які не можуть собі дозволити поїздки на більш фешенебельні курорти. Підводна флора і фауна Червоного моря настільки багата, що під водою можна знаходитися годинами, і увесь час знаходити щось нове і цікаве.


Спелео


Спелео - це особливий вид екстремального туризму, якому можна присвятити не одну сторінку. Печерний екстрім - це дещо особливе: підземні ріки, озера, водоспади, величезні зали… Це кілометрові печери, в яких тільки порожнеча та тиша. Не відмовте собі у задоволенні послухати цю тишу.


Щоб займатися спелеологією, треба мати серйозну підготовку, причому не тільки фізичну, але і технічну, а також і психологічну. Адже печера - зовсім інший світ, де людина позбавлена звичних орієнтирів: неба над головою, лінії обрію... Його можна порівняти хіба що з підвідним або космічним простором.


Печери бувають різні: маленькі і сухі, куди може добратися і новачок; важкі, де до дна треба пробиватися кілька діб через глибокі колодязі, холодну воду, вузькі шкурники. У будь-якому випадку, надзвичайна краса печер заворожує. Озера, вигадливі вигини, незвичайне освітлення. Якщо повезе, можна знайти і печерні перлини (вони утворюються у ванночках із проточною водою).


Сноубординг


Сноубординг - спуск по снігу з гірських схилів на спеціально обладнаній дошці. Це більш агресивний, активний і екстремальний вид, ніж гірські лижі.


Зараз зроблено багато спеціальних трас із трамплінами й іншими всілякими перешкодами, на яких сноубордисти можуть витворяти різні акробатичні трюки.


Взагалі екстремальні захоплення, пов'язані з гірськими лижами і сноубордом, можна розділити на кілька груп: freeskiing чи freeride - це спуск по крутих непідготовлених схилах зі складним рельєфом; heliskiing - тим же саме, але з використанням вертольота як способу доставки на гору; ski-touring (randonee ski) - скі-тур, гірський туризм із використанням лиж і спеціальних кріплень для підйому в гору;   ski-mountaineering (лижний альпінізм) - сходження на гору з метою спуститися з вершини на лижах чи сноуборді (використання страховки, чи якого-небудь додаткового спорядження, крім лиж, на спуску порушує "чистоту" такого сходження); в останні роки з'явилася new school - щось начебто сноубордистського фрістайлу.


Гірськолижний туризм, мабуть, найбільш розвинений із усіх видів екстремального туризму в Україні.


Фрірайд


Фрірайд - це екстремальна пригода для людей, які бажають відчути себе героями-першопрохідцями. Спуск на лижах по схилах, де не прокладені траси - добра доза адреналіну, перевірка майстерності та міцності своїх нервів. Спробуй знайти свій спуск, відірвись від банальностей та поринь у світ гір та снігів. Захоплюючий екстрім-тур!


Вейкбордінг


Вейкбордінг - представляє собою комбінацію водяних лиж, сноуборда, скейта і серфінгу. Катер буксирує рейдера, який стоїть на короткій, широкій дошці. Рухаючись на швидкості 30-40 км/год з додатковим баластом на борту, катер залишає за собою хвилю, яку рейдер використовує як трамплін. У стрибку можна виконати безліч різноманітних трюків.


Особливо динамічно вейкбордінг став розвиватися на початку 90-х років. Він зробив революцію у водяному спорті так само, як у свій час сноуборд у гірських лижах.


Вартість повного комплекту вейкбордичного спорядження від $400. Для вейкбордінга потрібний спеціалізований катер, але такі катери коштують дорого, тому в Україні з'являються рідко. Отже, у нашій країні цей вид відпочинку майже не розвитий через свою дуже велику дорожнечу.


Польоти на повітряних кулях і дельтапланах

Популярні і такі види активного відпочинку як польоти на повітряних кулях і дельтапланах.


Польоти на повітряних кулях, звичайній людині, доступні на різних фестивалях, що проходять і в нашому краї. Дальність польоту на повітряній кулі залежить від сили вітру (в ураган, звичайно, ніхто не полетить), при середній силі вітру це 20-30 км. На фестивалях повітряні кулі піднімаються на висоту до 1000 м. Місце приземлення цілком залежить від метеоумов.


Дельтапланеризм входить у число швидко розвиваються всесвітньо відомих видів спорту. Сьогодні нараховується близько 90000 дельтапланеристів по всьому світу, плюс щороку в небо піднімається біля тисячі новоспечених дельта-пілотів. Апарати сьогоднішніх днів неймовірно стійкі, міцні, і польоти на них можуть бути обмежені лише погодними умовами і досвідченістю самого пілота.


Джайлоо-туризм


Джайлоо-туризм - це один з видів екзотичного екстремального відпочинку - життя в первісному племені з усіма принадностями кочового побуту. Цей захоплюючий вид туризму успішно розвивається на високогірних пасовищах Киргизстану. Пропонується сон прямо на підлозі юрти чабана, поруч з димним вогнищем, свіжа баранина і кумис, а також верхові прогулянки в горах і на пасовищах. Прекрасна можливість відпочити від великого міста.


Список використаної літератури


1. Александрова А. Ю. Міжнародний туризм. - М., 2001.


2. Туристський термінологічний словник / Упорядник І.В.Зорін, - М., 1999.


3. Родіонов Д. А. Енциклопедія спорту. – М.: Ексмо-Пресс, 2002.


4. Дмитриевский Ю. Д. Туристські райони світу: навчальний посібник. – Смоленськ: СГУ, 2000


5. Романов А. А., Закордонне туристське країнознавство: навчальний посібник. - М., 2001


 


    Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах  Гостинний двір «Вечір в Карпатах» Відпочинок в яремче, відпочинок в котеджі, відпочинок в Карпатах       
[10-02-16][All for the tourists of]
Dzhypinh on Svydovtsi (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Рай для гурманів. Кухня Маврикія (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Чорна кров турок- чи корисна вона? (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Китайська особливість - ліхтарі (0)