Вівторок
25-01-14
03:30

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Легенди про Яремче, карпати.

Збірна рама з різьбленим сюжетним фризом

Збірна рама з різьбленим сюжетним фризом

  Описувана рама (рис. 16) має переваги, що складаються в тому, що її каркас виготовлений зі звичайних соснових дощок, облицьованих буковими планками (дошки від підлоги дитячого манежу), а для її виконання використовувалися тільки ніж і столярні інструменти.
Збірна рама з різьбленим сюжетним фризом

  Але дрібна, мініатюрна різьба вимагає ретельності і терпіння. Різьбяр може сам підібрати для себе малюнок і сюжет різьби, тому ми розповімо спочатку про ті завдання, які повинні стояти перед майстром при розробці композиції і конструкції рами.

Рама є незвичною для традиційних рам, куди поміщається картина, так як вона сама має різьблений сюжет. Її різьблення можна представити як панель з вийнятої серединою: де є низ і верх з гілками дерев і птахами на них. Панель має також свою зовнішню раму. Композиційно елементи різьблення виконані так, що утворюють фриз по внутрішньому периметру всієї рами, де є строгий ритмічний кант, зовнішній кручений кант з рослинних елементів, деяка симетрія у вигляді віньєтки з лебедів знизу і дитячих голівок зверху.

  Звідси випливають два завдання: з одного боку, ритм дрібної різьблення по всьому фризу, що не порушує спільності рами, з іншого - багатоплановість різьбленого сюжету, де є і більші горельєфні фігури переднього плану, і фон, створений карбуванням. Сюжетний задум дати пейзаж з рослинністю, з фігурами тварин і людей дозволив використовувати відповідні для теми ілюстрації, доповнені та об'єднані власною уявою.

  Рельєфною різьбленні внутрішньої частини рами протиставлена гладка частина її кривої поверхні, замикається, в свою чергу, поясом більш крупно-структурної різьби геометричної форми. Технічне рішення рами показано на рис. 107. Всю конструкцію її можна представити як приміщення однієї, різьблений рами меншого розміру (1), в іншу, гладку (11) - більшого розміру. Різьблені букові планки (1) приклеєні до каркаса (2), виконаному в жорсткій конструкції із соснових дощок, склеєних на вус. Дві букові планки (3) і (4) і соснова каркасна дошка (5) склеєні разом так, що утворюють округлий профіль основного каркасу рами.

Рейки зовнішнього поясу рами (6) прикріплені і до рейок (4) і до основи (5). Дві часткові планки (7) з тильної сторони пов'язують з допомогою шурупів кути каркасних дощок (5) і фіксують положення внутрішньої рами (1).

  Рама виконана без фальца для можливої маневреності у виборі розміру картини (маркетрі) (8). Букові планки (3) і (4) перед склеюванням ретельно пріфуговиваются по кромці контакту між собою, округлюються начорно за профілем, і кромка склеювання ще раз перевіряється на щільність прилягання розгляданням на просвіт.

  Підганяються також їх поверхні зіткнення з дошкою (5), потім усі три планки склеюються роздільно по кожній стороні рами і обмотуються гумовим шнуром. Спилювання цих сторін на вус та в'яже кутів рами робляться після висихання клею.

  Як правило, майже неможливо навіть за допомогою стусла відпиляти кути сторін рами під 45. У тих випадках, коли сторони товсті, уточнення площині зрізу робиться наступним чином. Сторони закріплюються на який-небудь плоскою основі строго під прямим кутом одна до одної. Вивіряються однакові розміри протилежних сторін як всередині, так і зовні рами. Потім по всіх чотирьох швах робляться пропили ножівкою. Після цього рама "осяде", зменшиться дещо в розмірі. З урахуванням цього при спилюванні на вус у стусле дається допуск довжини кожної зі сторін.

Конструкція рами

  Іноді потрібно і вторинний наскрізний пропил. У цьому випадку можна обмежитися пропилом тільки двох діагонально протилежних кутів, якщо два інших вийшли досить щільними. Саме через невпевненість в отриманні точних розмірів кожної з двох рам (різьблений і гладкою) зроблена конструкція не жорсткого, а вільного приміщення однієї з них до іншої. Сторони внутрішньої рамки спочатку підганяються на вус по кутах (з урахуванням різьблених деталей, про це див далі), потім кожна зі сторін-планок обробляється різьбленням, і після цього ними облицьовується заготовлений для неї підрамник.

  Кутову в'язку брусків підрамника можна виконувати довільно, наприклад на вус внакладку, як на рис. 107, а в'язку кутів зовнішньої, гладкою рами, крім склеювання по плоскому зрізу, краще ще зробити за допомогою круглих дерев'яних штифтів, пропущених крізь вуса горизонтальних сторін у вертикальні, а також за рахунок зображених на рис. 107 пайових планок (7). Планки паска зовнішньої окантовки рами приклеюються в останню чергу з підгонкою в кут, утворений планками (4) і (5) (див. рис. 107, a).

  Слід особливо звести наклеп в'язку кутів різьблених планок внутрішньої рамки. За сюжетом і характером різьби бажано замаскувати стикувальний шов цих планок. На правій вертикальній планці під цей шов підігнані кордону або канавки деяких деталей різьблення, а для двох лівих кутів передбачена спеціальна конструкція. Так, частина корпусу півня, зроблена з матеріалу вертикальної планки, заходить на поверхню горизонтальної планки, будучи для неї елементом накладної різьблення. З урахуванням цього вертикальна планка зрізалася остаточно на вус після виконання фігури птаха, так, щоб птах залишилася не відтятою. Аналогічно цьому частину різьблення нижньої горизонтальної планки (голова і плечі хлопчика) заходить на поверхню вертикальної. Для маскування шва стику по цій же лінії зрізаний і пеньок поруч з хлопчиком (див. рис. 16). Як видно з рис. 16, фігури дітей, феї і тварин виконані у горельефной різьбленні.

  Тонке різьблення болотяної трави на нижній планці, там, де канавки йшли поперек волокон деревини, робилася при частковому змочуванні поверхні даної ділянки. Ні в якому разі не можна зловживати змочуванням букової деревини: поверхня вироби 'відразу ж втратить свою форму, пожолобиться і доставить багато клопоту по її висушування і виправлення під пресом.

  Остаточна різьблення верхньої частини птиці та голови хлопчика на лівих кутах рами робилася в зборі різьблений рамки, з додатковою вибіркою деревини і на тій планці, на яку різьблені деталі накладалися. Різьба на планках зовнішнього поясу рами починається з засверлювання отворів (підклеїти із зворотного боку папір, щоб уникнути відколу деревини, дати хороший при жим до опорної площини). Середній хвилеподібний ремінець - це наклеєна набірна смужка.

 



[10-12-28][Все для туристів]
Феномени Старуні (0)

[09-09-18][Яремче]
Карпати-Яремче Рафтінг (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Острів богів (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
«Золотий голос» Канади - Селін Діон (0)

Категорія: Легенди про Яремче, карпати. | Додав: vechervkarpatah (10-11-14)
Переглядів: 1400 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: