П’ятниця
24-04-19
03:28

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Яремче, туризм, наш регіон.

Взуття для розваг на льоду

Взуття для розваг на льоду

Якщо порівнювати з гірськими лижами та сноубордингом, то доводиться визнати, що ковзанярство нині значно менше розпопуляризоване. А тим часом ще декілька десятків років тому на території СРСР воно було однією з улюблених форм активного відпочинку. І все ж ситуація міняється: відкриття катків на гірськолижних курортах, льодових арен у містах дозволяє прогнозувати новий спалах зацікавлення ковзанами. Катання на ковзанах не лише приємне, естетичне, а й дозволяє зміцнити здоров’я. Ковзанярство як відпочинок менше пов’язане з ризиком отримати серйозні травми, ніж, скажімо, гірськолижне катання. Воно не вимагає спеціальної фізичної підготовленості — тобто годиться для дітей, молоді і навіть літніх людей. Але у тих, хто захоче вперше «вийти на лід», неминуче виникнуть питання щодо спорядження. Спробуємо відповісти на них.

 

Світ ковзанів розмаїтий

У провідних магазинах спортивних товарів представлено величезне розмаїття ковзанів. Звичайно ж диференціюються вони за певними критеріями, а саме: тип катання, рівень майстерності та додаткові характеристики.

Фактично є три основні типи катання: хокейне, фігурне і звичайне аматорське, так би мовити, задля задоволення (про суто спортивні типи, скажімо біг на ковзанах, у цьому огляді не йтиметься). Головне завдання хокейних ковзанів — захистити від травм гомілку, тож відповідною є і їх конструкція. Фігурні ковзани сконструйовані так, щоб спортсмен мав можливість виконувати на льоду складні технічні елементи. Зокрема лезо спереду мусить бути із зубцями. Найважливіше у ковзанах для непрофесіоналів — легкість. Окремою групою слід вважати дитячі ковзани. Їх обов’язковим елементом є фітнес-вставка, що дозволяє черевичку максимально прилягати до ніжки.

При виборі ковзанів варто визначитись, до якого рівня ковзанярів ви себе зараховуєте: професійного, напівпрофесійного, початкового аматорського. Обираючи професійні ковзани, зверніть увагу на підошву черевичка. Вона обов’язково має бути шкіряною, так само, як і верх. Потрібно, щоб усередині взуття була швидкосохнуча устілка, язик — м’який, дутий, щоб нога не травмувалася.

Напівпрофесійні ковзани ідеально стануть у нагоді тим, хто непогано почувається на льоду. Ковзани для «впевнених користувачів» мають шкіряний чобіток, а також м’які подушки в бокових частинах — для захисту гомілки від бокових ушкоджень. Напівпрофесійні ковзани найчастіше відрізняються хромованими лезами, котрі зазвичай прикріплені до взуття за допомогою шурупів.

Якщо вам не часто доводиться ставати на ковзани, або ж катання для вас просто приємна розвага — не варто зупинятись на професійних моделях. Найкраще придбати модель простішу й дешевшу. Адже більшість часу ковзанам доведеться висіти у коморі. Взуття до ковзанів для новачків виготовляють із штучної шкіри та оснащують не хромованими лезами. Виготовляють ковзани також із високоякісного еластичного поліуретану.

...Пластмасові черевики відрізняються тим, що точно «сідають» по нозі, але якщо не зафіксувати ногу, можна отримати травму гомілково-ступневого суглоба.

Найважливіше, на що необхідно звернути увагу при підборі ковзанів, — це розмір. Треба пам’ятати про рівень катання на ковзанах. Якщо це льодові чи фігурні ковзани, то чобіток повинен збігатися розміром з розміром вашого звичайного взуття. Але якщо ми приміряємо ковзани для хокею, то підбираємо їх таким чином, щоб вони рівно на один розмір були більшими, аніж звичайне повсякденне взуття. Якщо врахувати ці особливості, термін експлуатації ковзанів помітно подовжиться.

Виробники та бренди

...Переважно виробники намагаються так вибудувати свій асортиментний ряд, щоб у ньому були ковзани різних класів та типів. Але все ж є і вузькоспеціалізовані фірми, котрі виготовляють ковзани окремого призначення. Серед них відомою є чеська Botas, що спеціалізується на виготовленні ковзанів для хокею та фігурного катання. Знають у нас і німецького виробника роликових та льодових ковзанів Powerslide — його продукція представлена в наших магазинах достатньо широким асортиментом. Серед суто хокейних фірм слід назвати швейцарську компанію Graf, яка займається виготовленням ковзанів з 1938 року, та Bauer, котра була заснована в далекому 1920 році.

Що ж до фігурного катання, то в колі професійних ковзанярів однією з найавторитетніших вважається італійська компанія Risport. Важливим є той факт, що всі її розробки проводяться за участі найвідоміших спортсменів.

Перед найскладнішим вибором стоять початківці. Не володіючи майстерністю катання, вони повинні максимально спростити для себе перші важкі уроки ковзанярства. Новачкам варто зосередити свою увагу на ковзанах таких виробників, як Roces та Vecra. Одним із європейських лідерів з виробництва льодових ковзанів є компанія Roces. У виробництві ця компанія керується новітніми технологіями…

А тепер — примірка

Отже, якщо ви початківець, у виборі ковзанів необхідно дотримуватись певних правил та порад. Зупиніть свою увагу на фітнес-ковзанах. Їх чобіток відрізняється від взуття для професійних ковзанів певними особливостями:

— внутрішня частина оснащена лайкровими вставками для зручного взування;

— на чобітку є гребінчаста кліпса та нейлоновий ремінець для правильної й швидкої фіксації гомілки;

— взуття має ергономічний язичок, що виконує фіксуючу функцію;

— внутрішня частина чобітка виконана з дихаючих матеріалів;

— чобіток анатомічної будови;

— обов’язковими є бокові вставки у вигляді фіксуючих подушок в гомілковій частині ноги;

— такі ковзани мають безпечне лезо дугоподібної форми, котре зменшує небезпеку падіння назад та вперед;

— по всій довжині леза зроблено жолобок, що розділяє лезо ковзана на внутрішню та зовнішню частини.

Якщо ви обрали фітнес-ковзани, варто поцікавитись у продавців, чи достатньо жорстка шкіра чобітка. Жорсткий чобіток триматиме вашу ногу і вбереже від травми. Загалом, ковзани європейських та американських виробників в більшості випадків відповідають всім вимогам та стандартам, чого не можна сказати про азіатського виробника. Тому не варто ризикувати здоров’ям і спокушатися на найдешевший варіант.

Приміряючи ковзани в магазині, не полінуйтеся переглянути таблицю співвідношення розмірів, бо градація розмірів ковзана може відрізнятися від повсякденного взуття. Не вірте в міф, що ковзани мають бути на розмір більші за ваше взуття…

Щоб ковзани не зношувались

Ковзани вимагають дбайливого догляду — мабуть, більш дбайливого, ніж звичайне взуття. Після кожного використання їх треба висушити. Але не повторюйте помилки багатьох початківців, котрі після катання кладуть свої ковзани, скажімо, на батарею. Від висушування безпосередньо на опалювальних приладах шкіра чобітків псується і зсихається. Крім того, шкіряні ковзани треба змащувати кремом для взуття. Ковзани ж зі штучних матеріалів достатньо протерти вологою ганчіркою…

Особливу увагу слід приділяти лезам ковзанів. Вони перебувають в постійному контакті з вологою та піддаються інтенсивному механічному впливу. Не витираючи леза насухо після катання, ви піддаєте їх небезпеці ржавіння. Не тримайте ковзани надто довго в сумці чи чохлах. А коли сезон катання на ковзанах закінчився, змастіть чобітки безбарвним кремом для взуття, сам чобіток наповніть папером для фіксації форми, а леза покрийте машинним маслом. Так ковзани можна буде зберегти в хорошому стані і насолоджуватись катанням ще не один сезон...

Особлива подяка за допомогу у підготовці матеріалу менеджеру компанії «Екстрем Стайл» Юлії Грушевській та магазину спортивного спорядження «Актив»

 

Джерело: Всеукраїнський туристичний журнал "Карпати"



[11-01-17][Все для туристів]
Веломани відкрили Красію (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Індонезія і її визначні пам'ятки (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Чемпіонат світу по секс-туризму (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
На Говерлу исходные пункты. 1 (0)

Категорія: Яремче, туризм, наш регіон. | Додав: vechervkarpatah (10-01-18)
Переглядів: 1398 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: