Понеділок
24-12-23
17:01

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Великоднє яйце

Великоднє яйце

Одним з головних символів Великодня є пасхальне яйце. І це не випадково. З давніх часів яйце було символом основи нового життя, символом весни і родючості. Ще в Стародавній Персії люди дарували один одному яйця в дні весняного рівнодення, на яке припадало початок нового року.
Великоднє яйце З появою християнства символізм яйця отримав нову релігійну інтерпретацію: у ньому бачили камінь, який закривав вхід до гробниці Христа.

За переказами після воскресіння Ісуса Христа учні його і послідовники розійшлися по різних країнах, всюди сповіщаючи радісну звістку про те, що більше не треба боятися смерті. Її переміг Христос, Спаситель світу. Він воскрес Сам і воскресить кожного, хто повірить Йому і буде любити людей так само, як любив Він.

Марія Магдалина осмілилася прийти з цією звісткою до самого римського імператора Тиберія. Так як до імператора не прийнято було приходити без подарунків, а Марія нічого не мала, вона прийшла з простим курячим яйцем. Звичайно, вибрала вона яйце зі змістом. Яйце завжди було символом життя: у міцній шкаралупі знаходиться прихована від очей життя, яке у свій час вирветься з вапняного полону у вигляді маленького жовтого ципленочка.

Але коли Марія сказала Тиберію про те, що Ісус Христос так само вирвався зі смертельних оков і воскрес, імператор тільки розсміявся: «Це так само неможливо, як твоєму білому яйцю перетворитися на червоне». Не встиг Тиберій закінчити фразу, як яйце в руках Марії Магдалини стало зовсім червоним.

З тих пір яйце, забарвлене в червоний або пурпурний колір, стало символізувати жертовну кров Христа.

Яйце відносилося і відноситься до заборонених під час Великого Посту продуктів, тому його перетворення в символ Великодня цілком логічно.

Звичай фарбувати яйця на Великдень і обмінюватися ними прижився серед народів Північної Європи і християнської Азії незабаром після прийняття нової віри. У країнах Південної Європи і, отже, в Латинській Америці ця традиція не набула поширення.

У середні століття було прийнято обдаровувати крашанками домашніх і прислугу. Так, король Англії Едуард I Плантагенет (1239-1307) наказував перед Великоднем варити і розфарбовувати золотом (або загортати в тонкі золоті листи) близько 450 яєць, які потім вручалися членам королівського двору.

Крашанки - обов'язковий подарунок для дітей (у багатьох країнах діти отримують великодні яйця від хресних батьків). У деяких місцевостях діти і в наші дні ходять по хатах з радісною звісткою про воскресіння Христа, бажаючи здоров'я й щастя господарям, а ті в свою чергу обдаровують їх фарбованими яйцями та солодощами.

Крашанками обмінюються і дорослі. У багатьох країнах існують традиційні великодні ігри, в яких фігурують яйця.

Чистий четвер, четвер Страсного тижня, останнього тижня Великого посту та останнього тижня перед святом Великодня, є днем, коли за традицією печуть паски і фарбують яйця.

Зараз великодні яйця фарбують не тільки в червоний і пурпуровий кольори. Різноманітна колірна гамма забарвлених яєць радує око. Часто яйця прикрашають символічними аплікаціями, малюнками та орнаментами. Пофарбувати великодні яйця в сучасних умовах не становить великої праці: купи фарби в магазині, слідуй інструкціям і складай різні відтінки. Для цього методу фарбування яйця спочатку варять круто, а потім на 10-15 хвилин занурюють у розчин теплої води з харчовим барвником.

Але все-таки більшість людей вважає за краще використовувати старовинні методи фарбування пасхальних яєць, так як заняття це не тільки захоплююче, а й творче. За методом фарбування великодні яйця і називають по-різному.

«Крашанки» - від слова «фарбувати», різнокольорові пасхальні яйця. Найпоширеніший спосіб - фарбування в цибулинні. Сирі яйця поміщають в каструлю з водою, в яку додають лушпиння цибулі й варять 15-20 хвилин, поки яйця не придбають потрібний колір. Інтенсивність кольору залежить від кількості лушпиння (чим її більше, тим насиченіший колір - від світло-коричневого до темно-коричневого).

Способи фарбування пасхальних яєць натуральними барвниками передавалися з покоління в покоління і збереглися в наші дні. Я пам'ятаю, як в дитинстві ходила з мамою на ринок, і ми купували у бабусь якийсь дивовижний «червоний корінь». Яйця, пофарбовані в його відварі, виходили від червоного до красивого темно-червоного кольору.

І зараз багато господинь використовують натуральні барвники і знають, які кольори можна з їх допомогою отримати. Яйця зеленого кольору отримували, якщо у воду додавали молоду зелень озимих сходів або заморожений ще з осені шпинат. Відвар висушених квіток вільхи давав фіолетовий відтінок, а різні відтінки червоного можна було отримати, якщо варити яйця разом з корою вишні або буряком. Бронзовий колір давала кора дуба, а золотий - шафран або жовта резеда.

Якщо ви вирішите скористатися натуральними барвниками, то майте на увазі, що кожен з них дає певний колір (яйця фарбують у відварі того чи іншого продукту).

Світло-червоний: буряк або чорниця.
Помаранчевий: цибулю.
Світло-жовтий: апельсини або лимони, морква.
Жовтий: куркума, шкаралупа волоського горіха.
Світло-зелений: листя шпинату, кропиви.
Синій: листя червоної капусти.
Бежевий або коричневий: кава.

Для фарбування яєць використовують так само журавлинний і виноградний сік і навіть пелюстки фіалки.

Часто крашанки прикрашають різними малюнками та орнаментами. Наприклад, можна прив'язати до яйця перед фарбуванням якийсь різьблений листочок (петрушка, селера або папороть), щоб отримати гарний блідий контур на яскравому тлі основного кольору.

«Писанки» - це майстерно розписані пасхальні яйця. Для малюнка писанки використовують елементи рослинного і тваринного світу, геометричні фігури. Процес створення писанки трудомісткий, вимагає великого вміння й терпіння. Недарма українські писанки вважаються справжніми твори народної творчості. Причому в кожній області України був свій характерний орнамент і колір. У Прикарпатті яйця фарбували в жовтий, червоний і чорний кольори, на Чернігівщині - в червоний, чорний і білий, а на Полтавщині - в жовтий, світло-зелений, білий.

Для виготовлення писанки використовується бджолиний віск, який наноситься у певних місцях на шкаралупу, після чого яйце занурюють у розчин харчового барвника. Щоб отримати особливо складний і багатоколірний візерунок використовують кілька фарб і перед кожним зануренням на поверхню шкаралупи наносять новий воскової контур, під яким зберігається попередній відтінок.

Писанку не малювали, не розписували, а писали на сирому курячому яйці. Будь-яка лінія на писанці - дуга. Дуги утворюють круги і овали і, перехрещуючись, ділять поверхню яйця на поля, які називаються хрестильної сорочкою писанки.

Фарбувати писанки належало з першим ударом дзвону. Спершу яйце занурювали в жовту фарбу - «яблуньку» - і трималася в ній протягом трьох «Отченашем». Кожен колір візерунка захищався воском. До кінця роботи яйця перетворювалися в чорні похмурі колобки. Їх опускали в гарячу воду або підносили до вогню. Віск плавився, і народжувалася писанка, як народжується сонечко з чорноти ночі.

Щоб писанка сяяла, її змащували жиром. Клали віночком навколо паски - для Бога, на блюдо із зерном - для людей, а крашанки на пророслому вівсі - для батьків. І три свічки горіли на честь Отця, і Сина, і Духа Святого.

«Крапанки» отримали свою назву від українського слова «крапать», тобто покривати краплями. Спочатку яйце фарбують одним кольором, потім, коли воно висохне і остигне, на нього наносять краплі гарячого воску. Як тільки віск остигне, яйце кладуть у розчин іншого кольору. Після висихання фарби яйце опускають в гарячу воду. Віск тане, і виходить дуже веселе яйце. Віск можна і акуратно зскребти.

Можна створити «крапанки» і іншим способом. Для цього мокрі яйця обвалюють у сухому рисі, загортають у марлю, зав'язують ниткою і варять в цибулинні звичайним способом.

«Драпанкі» - пофарбовані яйця, на яких нанесений візерунок. Спочатку яйця варять, потім фарбують в який-небудь колір потаємні, потім сушать і після цього наносять візерунок. Візерунок наносять на шкаралупу гострим предметом - ножем, шилом, ножицями, товстої голкою. Але перш ніж видряпати візерунок, його необхідно нанести на яйце олівцем. Під час роботи яйце тримають в лівій руці, а гострий предмет - у правій.

Для драпанкі краще брати яйця коричневого відтінку. Шкаралупа таких яєць міцніше, ніж білих. Ажурний малюнок на драпанке добре виглядає на коричневій чи іншій темній фарбі.

«Мармурові» яйця для створення гарного "мармурового" ефекту фарбувалися по-особливому: обмотували їх сухими листям дуба, берези, кропиви, перев'язували нитками і варили.

Можна використовувати і такий спосіб: обернути яйця в лушпиння цибулі, а зверху зав'язати який-небудь бавовняною тканиною і варити 15-20 хвилин. Можна загортати яйця в клапті (добре, щоб вони були «линючі») і також варити їх круто. Фарбують яйця і в шовкових клаптиках. Для цього варять яйця у воді з содою, потім обертають їх у різнокольорові клапті, перев'язують ниткою і знову кип'ятять в тій же воді.

Інший спосіб - фарбування в різнокольорових нитках. Яйця обмотують різнокольоровими нитками, тоді на них вийдуть цікаві розводи.

Поставтеся до процесу фарбування пасхальних яєць з терпінням і любов'ю. Залучіть дітей: вони завжди будуть раді допомогти. І, звичайно ж, прислухайтеся до порад знавців.

1. Перед тим як фарбувати яйця, протріть їх мильним розчином або спиртом - фарба буде лягати рівніше.

2. Щоб яйця при варінні не лопнули, їх треба близько години потримати в теплі при кімнатній температурі, при варінні додати в каструлю столову ложку солі.

3. Щоб яйця при варінні не лопнули, на одному кінці кожного яйця проколіть маленькі отвори.

4. При фарбуванні великодніх яєць в фарбуючих розчині залиште їх у ньому до охолодження, а потім поставте яйця з фарбою на всю ніч у холодильник. Забарвлення буде більш яскравою.

5. Для додання яйцям дивного блиску, потрібно протерти їх рослинною олією.

6. Якщо фарбовані яйця ви будете подавати на стіл, використовуйте тільки спеціальні органічні барвники для холодної розпису яєць або натуральні барвники.


[10-02-09][Все для туристів]
Ґринджоли — зі сміхом до перемоги! (0)

[09-09-19][Карпати]
Зимові Краєвиди Карпат. (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Канада: розвага в Торонто (0)
[09-09-01][Відпочинок і поради]
Кішки - справжні господарі Кіпру (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 1530 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: