Четвер
24-04-25
06:23

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

Державна політика в області забезпечення безпеки споживача туристських послуг

Державна політика в області забезпечення безпеки споживача туристських послуг

Об силу свого географічного положення Росія немає і не може стати країною масового в'їзду туристів з метою традиційного літнього пляжного відпочинку. Проте культурно-історичний, природний потенціал країни величезний, і при правильній постановці маркетингової роботи, а також вдосконаленні н розвитку туристської інфраструктури кількість іноземних туристів, що прибувають до нашої країни, може значно вирости.

Это є підставою для чіткішої спрямованості і агресивнішого маркетингу по основних направляючих країнах, включаючи в першу чергу цілеспрямовану рекламно-інформаційну діяльність. Тільки грамотно побудована маркетингова стратегія, зосереджена на ключових направляючих туристських ринках, дозволить зробити в'їзний туризм найбільш прибуткової складової всієї туристської сфери Росії.

Але всі зусилля, у тому числі і маркетингові, будуть марні, якщо туристам, що прибувають, не буде забезпечений прийнятний рівень безпеки.

езопасность в туризмі - поняття ємке і багатогранне. Першим і основним аспектом забезпечення безпеки туриста є наявність договору на всі послуги, що надаються, між туристським підприємством і туристом, в якому останнє зобов'язується якісно і безпечно організувати відпочинок клієнта на підставі своїх договорів з перевізником, приймаючою стороною, туроператором, готелями, екскурсійними бюро, пунктами живлення, акредитації в МЗС Росії, посольствах. Зовсім по іншому, за умови виконання цього основного і законодавчо закріпленого в туризмі, звучить термін «безпека в туризмі» для активних видів туризму: пішохідного, велосипедного, гірського, лижного, для всіх видів самодіяльного туризму. Тут ми маємо на увазі «донесення повній і достовірній інформації про пропоновані послуги, про заходи особистої безпеки до кожного клієнта».

Основою державної політики в області забезпечення безпеки є Закон РФ «Про безпеку» (із змінами від 25 грудня 1992 р.) від 5 березня 1992 р.  2446-1.

аконом закріплені правові основи забезпечення безпеки особи, суспільства, держави, визначає систему безпеки і її функції, встановлює порядок організації і фінансування органів забезпечення безпеки, а також контролю і нагляду за законністю їх діяльності.

Расс мотрім основні положення цього Закону. Загальні положення, що визначають суть і області додатку цього Закону, розглядаються в розділі I «Загальні положення», в який входять наступні статті:

- ст. 1. Поняття безпеки і її об'єкти:
- ст. 2. Суб'єкти забезпечення безпеки;
- ст. 3. Загроза безпеці:
- ст. 4. Забезпечення безпеки;
- ст. 5. Принципи забезпечення безпеки;
- ст. 6. Законодавчі основи забезпечення безпеки;
- ст. 7. Дотримання має рацію і свобод громадян при забезпеченні безпеки.

Само поняття безпека визначається як стан захищеності життєво важливих інтересів особи, суспільства і держави від внутрішніх і зовнішніх погроз. Під життєво важливими інтересами розуміється сукупність потреб, задоволення яких надійно забезпечує існування і можливості прогресивного розвитку особи, суспільства, держави. На їх зашнту і направлені ті, що розглядаються нами надалі законодавчі акти

До основних об'єктів безпеки відносяться: особа - її права і свободи, суспільство - його матеріальні і духовні цінності і держава - його конституційний лад, суверенітет і територіальна цілісність як основа забезпечення безпеки лічносги і суспільства.

Основним суб'єктом забезпечення безпеки є держава. Воно відповідно до чинного законодавства забезпечує безпеку кожного громадянина на території РФ. Громадянам РФ, що знаходяться за її межами, державою гарантується захист і заступництво.

Гра ждане, суспільні і інші організації і об'єднання є суб'єктами безпеки, володіють правами і обов'язками по участі в забезпеченні безпеки відповідно до законодавства РФ, законодавства республік у складі РФ. нормативними актами органів державної влади і управління країв, областей. автономної області і автономних округів, прийнятими в межах їх компетенції в даній сфері. Держава забезпечує правовий і соціальний захист громадянам, суспільним і іншим організаціям і об'єднанням, що сприяють в забезпеченні безпеки відповідно до закону.

По д загрозою безпеці розуміється сукупність умов і чинників, що створюють небезпеку життєво важливим інтересам особи, суспільства, держави, реальну і потенційну загрозу. Джерела небезпеки зовнішні або внутрішні визначають зміст діяльності по забезпеченню внутрішньої і зовнішньої безпеки.

Забезпечення безпеки досягається проведенням єдиної державної політики, системою мерів економічного, політичного, організаційного і іншого характеру, адекватних погрозам життєво важливим інтересам особи, суспільства, держави. Для створення і підтримки необхідного рівня захищеності в РФ розробляється система правових норм, регулюючих відносини у сфері безпеки, визначаються основні напрями діяльності органів державної влади і управління в даній області, формуються або перетворяться органи забезпечення безпеки механізм контролю і нагляду за їх діяльністю.

Основними принципами забезпечення безпеки є:

- законність;
- дотримання балансу життєво важливих інтересів особи, суспільства, держави:
- взаємна відповідальність особи, суспільства і держави, взаємна відповідальність особи, суспільства і держави по забезпеченню безпеки:
- інтеграція з міжнародними системами безпеки.

аконодательнимі основами забезпечення безпеки є цей Закон РФ «Про безпеку», закони і нормативні акти РФ. регулюючі відносини в області безпеки, міжнародні договори і угоди, укладені або визнані РФ.

При забезпеченні безпеки не допускається обмеження має рацію і свобод громадян, за винятком випадків, прямо передбачених законом.

Гра ждане, організації мають право отримувати роз'яснення з приводу їх прав і свобод від органів, що забезпечують безпеку. На їх вимогу такі роз'яснення даються письмово.

Всі відмічені нами пункти, як показує статистичний аналіз, включені в той, що основний забезпечує безпеку клієнта документ - договір на туристські послуги, що надаються.

Основними елементами системи безпеки, розглянутими в розділі П Закону «Система безпеки Російської Федерації)». є:

- органи законодавчою, старанною і судовою владний;
- державні, суспільні і інші організації і об'єднання;
- громадяни, що беруть участь в забезпеченні безпеки відповідно до закону;
- законодавство, що регламентує відносини у сфері безпеки.

Створення органів забезпечення безпеки, не встановлених законом Російської Федерації, не допускається.

Основними функціями системи безпеки є:

- виявлення і прогнозування внутрішніх і зовнішніх погроз життєво важливим інтересам об'єктів безпеки, здійснення комплексу оперативних і довготривалих мерів після їх попередження нейтралізації;
- створення і підтримка в готовності сил і засобів забезпечення безпеки;
- управління силами і засобами забезпечення безпеки в повсякденних умовах і при надзвичайних ситуаціях;
- здійснення системи мерів по відновленню нормального функціонування об'єктів безпеки в регіонах, пострадавших в результаті надзвичайної ситуації;
- участь в заходах щодо забезпечення безпеки за межами РФ. відповідно до міжнародних договорів і угод, укладеними або визнаними РФ.

Забезпечення безпеки особи, суспільства і держави здійснюється на основі розмежування повноважень органів законодавчою, старанною і судовою владний в даній сфері.

При цьому органи виконавчої влади:

- забезпечують виконання законів і інших нормативних актів, що регламентують відносини у сфері безпеки;
- організовують розробку і реалізацію державних програм забезпечення безпеки;
- здійснюють систему заходів щодо забезпечення безпеки особи, суспільства і держави в межах своєї компетенції;
- відповідно до закону формують, реорганізують і ліквідують державі інші органи забезпечення безпеки.

Судові органи зі свого боку:

- забезпечують захист конституційного ладу в РФ, керуючись Конституцією і законами РФ. конституціями і законами республік у складі РФ:
- здійснюють правосуддя у справах про злочини, що роблять замах на безпеку особи, суспільства і держави;
- забезпечують судовий захист громадян, суспільних і інших організацій і об'єднань, чиї права були порушені у зв'язку з діяльністю по забезпеченню безпеки.

Загальне керівництво державними органами забезпечення безпеки здійснює Президент Російської Федерації, а вирішенням відповідних окремих питань займаються: Уряд РФ, відповідні міністерства, відомства і державні комітети РФ,

Пр езідент Російської Федерації:

- очолює Раду безпеки РФ;
- контролює і координує діяльність державних органів забезпечення безпеки;
- в межах визначеної законом компетенції ухвалює оперативні рішення по забезпеченню безпеки.

Пра вітельство Російської Федерації:

- в межах визначеної законом компетенції забезпечує керівництво державними органами забезпечення безпеки Російської Федерації;
- організовує і контролює розробку і реалізацію заходів щодо забезпечення безпеки міністерствами і державними комітетами Російської Федерації, іншими підвідомчими йому органами Російської Федерації, республік у складі Російської Федерації, країв, областей, автономної області, автономних округів.

Мин стерства, відомства і державні комітети РФ:

- в межах своєї компетенції, на основі чинного законодавства, відповідно до рішень Президента РФ і ухвал Уряду РФ забезпечують реалізацію федеральних програм захисту життєво важливих інтересів об'єктів безпеки;
- ні підставі справжнього Закону в межах своєї компетенції розробляють внутрівідомчі інструкції (положення) по забезпеченню безпеки і представляють їх на розгляд Ради безпеки.

Сили і засоби забезпечення безпеки створюються і розвиваються в Російській Федерації відповідно до рішень Уряду РФ. указами Президента РФ, короткостроковими і довгостроковими федеральними програмами забезпечення безпеки.

Сили забезпечення безпеки включають: Озброєні сили, федеральні органи безпеки, органи внутрішніх справ. зовнішньої розвідки, забезпечення безпеки органів законодавчою, старанною, судовою властей і їх вищих посадових осіб, податкової служби; служби ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, формування цивільної оборони; прикордонні війська, внутрішні війська: органи, що забезпечують безпечне ведення робіт в промисловості, енергетиці, на транспорті і в сільському господарстві: служби забезпечення безпеці засобів зв'язку і інформації, митниці, природоохоронні органи, органи охорони здоров'я населення і інші державні органи забезпечення безпеки, що діють на підставі законодавства.

Служби Міністерства безпеці РФ. МВС Росії, інших органів виконавчої влади, спеціальні сили, що використовують в своїй діяльності, і засоби, діють тільки в межах своєї компетенції і відповідно до законодавства.

Р уководітелі органів забезпечення безпеки відповідно до законодавства несуть відповідальність за порушення встановленого порядку їх діяльності.

По дготовку вирішень Президента РФ в області забезпечення безпеки здійснює Раду Безпеки РФ. що є конституційним органом, має рацію і обов'язки якого встановлені «Положенням про Раду Безпеки РФ»., затвердженим Указом Президента РФ від 2 серпня 1999 п  949.

Рада безпеки РФ розглядає питання внутрішньої і зовнішньої політики РФ в області забезпечення безпеки, стратегічні проблеми державною, економічною, суспільною, оборонною, інформаційною, екологічною і інших видів безпеки, охорони здоров'я населення, прогнозування, запобігання надзвичайним ситуаціям і подоланню їх наслідків, забезпечення стабільності і правопорядку і ответствен перед Урядом РФ за стан захищеності життєво важливих інтересів особи, суспільства н держави від зовнішніх і внутрішніх погроз.

Рада безпеки РФ формується на підставі Конституції РФ. У його склад входять: голова, секретар, постійні члени і члени Ради безпеки. Головою Ради безпеки є за посадою Президент РФ.

Основними завданнями Ради безпеки РФ є:

- визначення життєво важливих інтересів особи, суспільства і держави і виявлення внутрішніх і зовнішніх погроз об'єктам безпеки;
- розробка основних напрямів стратегії забезпечення безпеки РФ. і організація підготовки федеральних програм її забезпечення;
- підготовка рекомендацій Президентові РФ для ухвалення рішень по питаннях внутрішньої і зовнішньої політики в області забезпечення безпеки особи, суспільства і держави:
- підготовка оперативних рішень по запобіганню надзвичайним ситуаціям, які можуть спричинити істотні соціально-політичні, економічні, військові, екологічні і інші наслідки, і по організації їх ліквідації;
- підготовка пропозицій Президентові РФ про введення, продовження або відміну надзвичайного положення;
- розробка пропозицій по координації діяльності органів виконавчої влади в процесі реалізації ухвалених рішень в області забезпечення безпеки і оцінка їх ефективності;
- вдосконалення системи забезпечення безпеки шляхом розробки пропозицій по реформуванню тих, що існують або створенню нових органів, що забезпечують безпеку особи, суспільства і держави.

Рада безпеки РФ відповідно до основних завдань його діяльності утворює постійні міжвідомчі комісії, які можуть створюватися на функціональній або регіональній основі.

У разі потреби вироблення пропозицій ПО запобіганню надзвичайним ситуаціям і ліквідації їх наслідків, окремим проблемам забезпечення стабільності і правопорядку в суспільстві і державі, захисту конституційного ладу, суверенітету І територіальної цілісності РФ Радою безпеки можуть створюватися тимчасові міжвідомчі комісії.

Пор ядок формування постійних і тимчасових міжвідомчих комісій регламентується Положенням про Раду безпеки РФ, затверджуваним Президентом РФ.

По вирішенню Ради безпеки РФ постійні і тимчасові міжвідомчі комісії можуть очолюватися членами Ради безпеки, а також керівниками відповідних міністерств і відомств, їх заступниками або особами, уповноваженими на те Президентом РФ.

Організаційно-технічне і інформаційне забезпечення діяльності Ради безпеки здійснює його апарат, очолюваний секретарем Ради безпеки. Структура і штатний розклад апарату Ради безпеки, а також положення про його підрозділи затверджуються Головою Ради безпеки.

На міжвідомчі комісії і апарат Ради безпеки покладаються:

- оцінка внутрішніх і зовнішніх погроз життєво важливим інтересам об'єктів безпеки, виявлення джерел небезпеки;
- підготовка науково обгрунтованих прогнозів зміни внутрішніх і зовнішніх умов і чинників, що впливають на стан безпеки РФ;
- розробка і координація федеральних програм по забезпеченню безпеки РФ і оцінка їх ефективності;
- накопичення, аналіз і обробка інформації про функціонування системи забезпечення безпеки РФ, вироблення рекомендацій по її вдосконаленню;
- інформування Ради безпеки РФ про хід виконання його рішень;
- організація наукових досліджень в області забезпечення безпеки;
- підготовка проектів вирішень Ради безпеки РФ. а також проектів указів Президента РФ по питаннях безпеки;
- підготовка матеріалів для доповідей Президента РФ про забезпечення безпеки РФ.
ансированіє
Фин діяльності по забезпеченню безпеки залежно від змісту і масштабів програм, характеру надзвичайних ситуацій і їх наслідків здійснюється за рахунок засобів республіканського бюджету РФ. бюджетів республік у складі РФ, країв і областей, автономної області, автономних округів, міст Москви і Санкт-Петербурга, а також позабюджетних засобів.

Контроль над діяльністю міністерств і відомств, підприємств, установ і Організацій по забезпеченню безпеки здійснюється органами державної влади і управління РФ в межах своєї компетенції. Суспільні і інші об'єднання і організації, громадяни РФ мають право на отримання ними відповідно до чинного законодавства інформації про діяльність органів забезпечення безпеки.

Нагляд за законністю діяльності органів забезпечення безпеки здійснює Генеральний прокурор РФ.

У Законі РФ «Про безпеку» проголошені загальні положення по безпеці в туризмі.

Питання забезпечення безпеки в туризмі висвітлене у Федеральному законі «о основах туристської діяльності в Російській Федерації». Також в законі визначені принципи державної політики, направленої на встановлення правових основ єдиного туристського ринку в Російській Федерації, відрегульований механізм відносин, що виникають при реалізації прав громадян Російської Федерації, іноземних громадян і осіб без громадянства на відпочинок, свободу пересування і інших прав при здійсненні подорожей, а також визначений порядок раціонального використання туристських ресурсів Російської Федерації.
ударство
Гос , визнаючи туристську діяльність однієї з пріоритетних галузей економіки Російської Федерації:

- сприяє туристській діяльності і створить сприятливі умови для її розвитку;
- визначає і підтримує пріоритетні напрями туристській діяльності;
- формує уявлення про Російську Федерацію як країну, сприятливу для туризму;
- здійснює підтримку і захист російських туристів, туроператорів, турагентов і їх об'єднань.

Основними цілями державного регулювання туристської

Д еятельності є:

- забезпечення права громадян на відпочинок, свободу пересування і інших прав при здійсненні подорожей;
- охорона навколишнього природного середовища;
- створення умові для діяльності, направленої на виховання, освіту і оздоровлення туристів;
- розвиток туристської індустрії, що забезпечує потреби громадян при здійсненні подорожей, створення нових робочих місць; - збільшення доходів держави і громадян Російської Федерації, розвиток міжнародних контактів, збереження об'єктів туристського показу, раціональне використання природної і культурної спадщини.

Приорит етнимі напрямами державного регулювання туристській діяльності є підтримка і розвиток внутрішнього, в'їзного, соціального і самодіяльного туризму. Державне регулювання туристської діяльності здійснюється шляхом:

- створення нормативних правових актів, направлених на вдосконалення відносин у сфері туристської індустрії;
- сприяння в просуванні туристського продукту на внутрішньому і світовому туристських ринках:
- захисту має рацію і інтересів туристів, забезпечення їх безпеки:
- ліцензування, стандартизації в туристській індустрії, сертифікації туристського продукту (Положення про ліцензування туроператорськой і турагентськой діяльності затверджені Ухвалою Уряду РФ від II лютого 2002 р.);
- встановлення правил в'їзду до Російської Федерації, виїзду з Російської Федерації і перебування на території Російської Федерації з урахуванням інтересів розвитку туризму;
- прямих бюджетних асигнувань на розробку і реалізацію федеральних цільових програм розвитку туризму;
- створення сприятливих умов для інвестицій в туристську індустрію;
- податкового і митного регулювання;
- надання пільгових кредитів, встановлення податкових і митних пільг туроператорам і турагентам, що займається туристською діяльністю на території Російської Федерації і що привертає іноземних громадян для заняття туризмом на території Російської Федерації;
- сприяння кадровому забезпеченню туристської діяльності;
- розвитку наукових досліджень у сфері туристської індустрії;
- сприяння участі російських туристів, туроператорів, тура-гентов і їх об'єднань в міжнародних туристських програмах:

- забезпечення картографічною продукцією;
- іншими способами, вживаними в порядку, встановленому законодавством Російської Федерації.

Координацію туристської діяльності в Російській Федерації здійснює федеральний орган виконавчої влади у сфері туризму - Департамент туризму Мінекономрозвитку Росії.

В цілях захисту має рацію і інтересів туристів здійснюються ліцензування, стандартизація туроператорськой і турагентськой діяльності, а також об'єктів туристської індустрії, сертифікація туристського продукту.

Пор ядок видачі, умови дії, порядок припинення н припинення дії ліцензії на здійснення туристської діяльності встановлюються законодавством Російської Федерації. Дані про туроператорів і турагентах, що отримали ліцензії на здійснення туристської діяльності, вносяться до федерального реєстру туроператорів і турагентов.

Відмова туроператора або турагента від обов'язкової сертифікації, негативний результат сертифікації туристського продукту, а також анулювання дії сертифікату відповідності спричиняють за собою припинення або припинення дії ліцензії на здійснення туристської діяльності.

У Законе "о основах туристської діяльності в Російській Федерації» <../zakon/osn_tur.htm> закріплені наступні права туристів при підготовці до подорожі, під час його здійснення, включаючи транзит:

- на необхідну і достовірну інформацію про правила в'їзду до країни (місце) тимчасового перебування і перебування там, про звичаї місцевого населення, про релігійні обряди, святині, пам'ятники природи, історію, культури і інших об'єктах туристського показу, що знаходяться під особливою охороною, стані навколишнього
дной
приро середовища;
- на свободу пересування, вільний доступ до туристських ресурсів з урахуванням прийнятих в країні (місці) тимчасового перебування обмежувальних мерів;
- на забезпечення особистої безпеки, своїх споживчих прав і збереження свого майна, безперешкодне отримання невідкладної медичною помошн;
- на відшкодування збитків і компенсацію моральної шкоди у разі невиконання умов договору роздрібної купівлі-продажу туристського продукту туроператором або турагентом в порядку, встановленому законодавством РФ;
- на сприяння органів влади (органів місцевого самоврядування) країни (місця) тимчасового перебування в отриманні правовий і інших видів невідкладної допомоги:
- на безперешкодний доступ до засобів зв'язку.

Під час здійснення подорожі, включаючи транзит, турист зобов'язаний:

- дотримувати законодавство країни (місця) тимчасового перебування, поважати цей соціальний пристрій, звичаї, традиції, релігійні вірування:
- зберігати навколишнє природне середовище, дбайливо відноситися До пам'ятників природи, історії і культури в країні (місці) тимчасового перебування;
- дотримувати правила в'їзду до країни (місце) тимчасового перебування, виїзду з країни (місця) тимчасового перебування і перебування там. а також в країнах транзитного проїзду;
- дотримувати під час подорожі правила особистої безпеки.

Туроператори і турагенти в цілях координації їх підприємницької діяльності, а також уявлення і зашиті загальних майнових інтересів можуть створювати об'єднання в порядку, встановленому російським законодавством.

Мо жно назвати ряд тих, що існують об'єднанні: Російська асоціація турагентств, Національна асоціація турагентств. Московська асоціація турагентств. Туроператори об'єднуються також по напрямах послуг, що надаються: Китайський клуб. Ізраїльський клуб. Асоціація ділового туризму. Асоціація дитячо-юнацького туризму і ін.

Туристи в цілях реалізації права на відпочинок, свободу пересування і інших прав при здійсненні подорожей на основі спільності інтересів можуть створювати суспільні об'єднання в порядку, встановленому російським законодавством.

Д еятельность об'єднання туристів може бути направлена на організацію і сприяння розвитку самодіяльного туризму, освіту населення у сфері туризму, захист має рацію і інтересів туристів, формування громадської думки про діяльність організацій туристської індустрії і вирішення інших завдань.

Класифікація, оцінка туристських ресурсів Російської Федерації, режим їх охорони, порядок збереження цілісності туристських ресурсів Російської Федерації і міри по відновленню, порядок використання туристських ресурсів Російської Федерації з урахуванням граничних допустимих навантажень на навколишнє природне середовище визначаються відповідно до російського законодавства.

льшоє значення має міжнародна співпраця у сфері туризму, правову основу якого складають міжнародні договори Російської Федерації, що укладаються відповідно до Федерального закону «Про міжнародні договори Російської Федерації», підписаний Президентом РФ 15 липня 1995 р.

Росси я ратифікувала велику кількість різних міжнародних договорів, конвенцій, декларацій і інших актів, забезпечуючий розвиток і розповсюдження туризму. Розгляд їх лежить поза площиною даної допомоги.

В цілях просування туристського продукту на світовому туристському ринку федеральний орган виконавчої влади у сфері туризму створює представництва за межами Російської Федерації. Порядок створення, діяльності і ліквідації вказаних представництв визначається Урядом Російської Федерації відповідно до міжнародних договорів Російської Федерації.



[10-10-31][Все для туристів]
Лижі (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кухня без вишукувань. Мальтійське живлення (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Як правильно відпочивати з дітьми (0)
[09-09-19][Відпочинок і поради]
10 найвищих пам'ятників миру (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-03-19)
Переглядів: 1272 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: