П’ятниця
24-12-27
01:20

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Легенди про Яремче, карпати.

Скобчатой (ногтевідная) різьблення

Скобчатой (ногтевідная) різьблення

скобчатой резьбаСкобчатая різьблення однозначно відноситься до видів плосковиемчатой різьблення, але щодо точної приналежності у різних авторів різне думка: одні відносять її до різновиду геометричного різьблення, інші виділяють в окремий вид. Мабуть, останнє більш правдоподібно. У будь-якому випадку, очевидно, що скобчатой різьба не отримала такого широкого поширення і є досить рідкісною. Бути може, це пов'язано з тим, що напівкругла стамеска, якій виконується скобчатой різьблення, з'явилася набагато пізніше ножа і не мала такого широкого розповсюдження. В основному її можна було зустріти тільки в будинку професійного майстра.

Прикладіть вістрі напівкруглої стамески до поверхні м'якої деревини і злегка втисніть в неї. На дереві віддрукується слід, схожий на дужку. Звідси і назва скобчатой різьблення. Іноді її ще називають ногтевідной, і теж не випадково. Спробуйте натиснути нігтем на поверхню, наприклад, пластиліну, і ви отримаєте вм'ятину, дуже схожу на ту, яку залишило вістрі напівкруглої стамески на деревині.

Для скобчатой різьблення характерні плавні округлі лінії і м'які переходи світлотіней в жолобчастих виїмках. Найчастіше цією різьбленням прикрашалися ковші, сільнички, вальки для вибивання і рубелі для прасування білизни, іграшки, шкатулки, прядки, деталі ткацьких верстатів. Знамениті городецкіе донця з осики, інкрустовані мореним дубом, прикрашалися одночасно скобчатой і контурним різьбленням.

скобчатой резьбаВ минулому столітті скобчатой різьблення в поєднанні з контурною настільки широко застосовували ярославські різьбярі, що навіть по одному невеликому фрагменту різьбленого оздоблення можна було відразу ж відрізнити ярославські прядки від інших, поширених російською Півночі. Ярославські прядки мали своєрідну форму лопасок, віддалено нагадує силует високого терема. У форму лопаскі-стійки різьбярі вміло вписували багатоповерховий терем, увінчаний гостроверхій вежею, тому ярославські прядки так і називалися - теремковие. Техніка скобчатой-контурній різьблення, застосовувана талановитими майстрами, дозволяла лаконічно і жваво передавати сцени, що відбуваються всередині терема: святкове застілля, бесіду за самоваром, завзяті народні танці. У нижній частині прядки зображувалися сцени, які могли відбуватися тільки поза тереми: прогулянки, гуляння, поїздки нареченого на санях до нареченої ...

Часто елементи скобчатой різьблення можна зустріти в музеях на прялках і пряникових дошках. Наприклад, ярославські майстри вирубували прядки тільки з березової деревини. І це не випадково. На достатньо твердою, щільною й однорідною деревині берези ніж і стамеска залишали дуже чіткий і гладкий зріз без сколів. Скобчатой різьблення можна зустріти і на багатьох інших виробах з дерева, в основному у поєднанні з іншими видами різьблення. Застосовували її і при виготовленні пряникових дощок. Вони вирізалися з твердої деревини, ніж береза, в основному з груші та клена. Майстри знали: чим щільніше і твердіше деревина, тим складніше і дрібніше може бути різьблення з тонкою обробкою деталей.

Скобчатой різьблення нерідко служить декором об'ємної різьби. Її можна зустріти на скульптурно оброблених деталях ткацького верстата, на судинах у вигляді тварин - коня і Утіца. На богородські іграшках вона незамінна там, де потрібно імітувати, наприклад, візерунки на одязі казкових персонажів.

Скобчатой різьблення можна з успіхом застосовувати і при прикрасі сучасних виробів з дерева: шкатулок, коробочок, олівців, виточених на токарному верстаті, обробних дощок і декоративних настінних панно. Для всіх цих виробів потрібно застосовувати добре висушену деревину, має однорідну будову, без сучків і тріщин. Придатна деревина всіх листяних порід без яскраво вираженого текстурного малюнка (берези, груші, горіха, клена, липи, осики, тополі, верби та інших).

Хоча самі по собі прийоми нанесення скобчатой різьблення досить прості, не потрібно відразу намагатися прикрасити нею якесь готовий виріб з дерева. Всі елементи орнаментів бажано попередньо виконати в порядку їх ускладнення на окремій дошці. Дошку потрібно ретельно оструган і отцикльовать, але ні в якому разі не зачищати наждачним папером. Цього робити не рекомендується при виконанні будь-якого виду різьблення. Адже найдрібніші частинки абразиву, застряє у волокнах дерева, при різьбленні потрапляють під лезо стамески або ножа і туплять його. Зачищати дерев'яний виріб наждачним папером можна тільки після завершення всіх різьблених робіт.



[10-10-17][Все для туристів]
У Коломиї трамвая не було (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Зімбабве: визначні пам'ятки (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австралія: корисні дрібниці (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Альпи - добре, а Карпати - краще! (0)

Категорія: Легенди про Яремче, карпати. | Додав: vechervkarpatah (10-11-14)
Переглядів: 786 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: