Понеділок
24-12-23
04:58

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Різдво православне

Різдво православне

На солоноворота (25 грудня) ведмідь у барлозі повертається на інший бік, а корова на сонечку бог погріє. Передбачається, що вперше Різдво стали відзначати в 4 столітті нашої ери. Серед отців церкви до цих пір немає єдиної точки зору на точну дату народження Христа. І, швидше за все, 25 грудня (за григоріанським календарем) пов'язане з відбувався в дохристиянські часи солярним свят - "Народження Сонця Непереможного».
Різдво православне Після прийняття християнства свято наповнився новим змістом.

Жоден з релігійних свят на Русі не є настільки значимим і відзначається, за винятком Великодня, як Різдво. Відзначається він 7 січня (25 грудня за старим стилем). Християни вірять, що Бог послав у цей розбещений світ Свого Сина Ісуса Христа, щоб врятувати людство від гріхів і вічної загибелі. Він був обіцяний винуватцям в раю Адамові та Єві і прийшов на Землю через 5000 років після первородного гріха. З цього дня почався звіт земного життя Бога, нове літочислення - від Різдва Христового, новий час.

У Росії Різдву передує шеститижневий пост, що виключає скоромну їжу і що пропонує утримання від поганих вчинків, грубості, черствості, егоїзму.

До різдвяного свята будинку прикрашаються вбрані ялинами або хвойними гілками. Тепер в будинках це робиться, як правило, до Нового року. А церква прикрашається до 7 січня. Оздоблення зберігається протягом Святок. Так що не варто викидати ялина 2 січня. І тим більше спалювати.

У XIII столітті, за часів святого Франциска Ассизького, з'явився звичай виставляти у храмах для поклоніння ясла, в які поміщається фігурка немовляти Ісуса. Згодом ясла стали ставити не тільки в храмі, а й у будинках перед Різдвом.

Різдвяна служба починається пізно вночі і закінчується близько 5 годин ранку. Раніше за стіл сідали тільки після нічної служби. Всі члени сім'ї заздалегідь готували один одному подарунки. Роздавали милостиню убогим, допомагали бідним. Існувало повір'я, що в цей день у вигляді жебрака може постати Бог.

6 січня - напередодні Різдва - святвечір. Назва походить від слова "сочиво" - ритуального страви з спеціально приготовленою каші. Її ще називають кутею.

Сочиво різдвяне
Вам знадобиться: 1 л молока, склянку киплячої води, 300 г пшеничної крупи, 100 г меду, родзинки, горіхи.

Варити до готовності пшеницю, засипавши її в підігріту воду, змішану з молоком. Коли сочиво буде готове, додати родзинки, горіхи. Закрити кришкою, укутати в ковдру або накрити подушкою і поставити допревать. Потім додають мед за смаком.

Готують сочиво також з рису. Співвідношення компонентів при цьому зберігається. Іноді за бажанням додають родзинки, попередньо промиті і уварений до м'якості. Готове блюдо повинне бути в буквальному сенсі цього слова соковитим, а рисові зерна повинні зберігати цілісність, тобто бути зернятко до зернятка.

Також обов'язковою стравою на різдвяному столі цього вечора був узвар - компот із сушених фруктів.

Основним святковою стравою на Різдво був смажений гусак.
Вам буде потрібно: 1 гусак 3-4 кг, 1 склянка рису, 100 г чорносливу, 3 великих твердих зелених яблука, 1 чайна ложка кмину, 1 головка часнику, сіль, солодка паприка, чорний за смаком.

Рис замочити в холодній воді на 2 години, потім трохи посолити і відварити по напівготовності. Зняти з вогню, злити воду, додати попередньо замочений у воді чорнослив.

Тушку гусака добре вимити й обсушити рушником. Всередині і зовні посолити, поперчити, посипати солодким червоним перцем-паприкою, всередині натерти часником. Покласти всередину тушки начинку. Отвір тушки зашити ниткою, але не туго.

Поставити гусака в нагріту до 190 градусів духовку і смажити до готовності при цій температурі. Кожні 20-30 хвилин щедро поливати гусака витоплюється жиром і соком. Щоб визначити готовність гусака, потрібно проткнути його ножем або спицею в товстому місці, тобто грудку або стегно. Якщо випливає прозорий сік, гусак готовий. Якщо каламутний або з кров'ю, гусак ще не присмажився. Якщо соку немає, трохи перетримали, терміново потрібно виймати, а то буде сухуватий.

Готового гусака потрібно перекласти на велике гарне блюдо. Нитки витягнути, начинку вийняти і покласти поруч із гусаком. Начинку можна робити не тільки рисову, але і картопляну. А деякі додають родзинки і апельсини.

На Різдво вітався також "Різдвяний порося"
Вам буде потрібно: 1 невеликий молочне порося, 1 / 2 склянки молока, 1 склянка сметани, трохи борошна.

Порося вимити, промокнути рушником, щоб не залишалося вологи. Обваляти злегка в борошні. Обпалити. Промити в холодній воді, посолити і покласти на деко. Налити молоко, зверху змастити сметаною і смажити до утворення легкої скоринки. Під час смаження поливати стекающим жиром. На стіл подати на блюді з гречаною кашею. Зверху полити жиром, отриманим під час смаження.

У Святвечір належало обов'язково робити добрі справи. Ні в якому разі не можна в цей день з'ясовувати стосунки, сваритися. Інакше весь рік буде невдалим.

Як святкувати повечір'я Різдва Христового було встановлено Православною Церквою у IV ст. У V ст. Анатолій, Патріарх Константинопольський, потім Анатолій і Софроній єрусалимські (VI ст.), Козма Маюмський і Іоанн Дамаскін (VIII ст.) Написали для святкування Різдва Христового священні пісні, якими Церква і в даний час прославляє подія.

У повечір'я здавна відбувалися Царські Годинники, звані так через те, що на них було покладено виголошувати многоліття цареві, всьому царюючому дому і всім православним християнам. Сам стіл прикрашався сіном, щоб зробити його схожим на ясла, в яких лежав новонароджений Ісус. Господар будинку в Червоному кутку запалював лампаду, ставив свічки. Члени сім'ї молилися і після цього приймалися трапезувати.

До революції діти з самого ранку Великого дня Різдва ходили «із зіркою» по домівках «Христа славити». Вони співали церковні гімни та народні колядки про народження Немовляти від Діви, про пастухів і мудрих волхвів і вітали господарів. На знак подяки дітей обдаровували солодощами.

Революція 1917 року скасувала релігію, в тому числі Різдво. Віфлеємську зірку замінили на п'ятикутну. Ялинка теж зазнала опалі, але з часом все-таки повернулася до дому. Лише в 1933 році був підписаний спеціальний Указ, реабілітуються вбрану ялина. Але тепер вона іменувалася не Рождественської, а Новорічної. Звичайно, незважаючи на небезпеку не тільки для свободи, але і для життя, знаходились люди, таємно святкували Різдво.

У 1991 році постановою президента РСФСР Різдво Христове знову було оголошено офіційним святковим днем для всіх народів Російської Федерації.

Різдво - це радісний і світле свято. Його слід зустрічати в колі сім'ї з найулюбленішими і дорогими людьми.


[10-01-21][Все для туристов]
«Планета Драгобрат» (0)

[09-08-15][Відпочинок і поради]
Що дратує чоловіка на відпочинку (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Кокос найбільший нежилий острів (0)
[09-08-14][Відпочинок і поради]
Шкідливі поради туристові: нудно не буде! (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 1268 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: