Подорож по Криму
Крим - край незвичайної краси. Він не залишив байдужим нікого, хто хоч раз у житті побував тут. Саме він багато десятиліть надихав художників, письменників, композиторів. Природа подарувала йому безліч сонця, тепла, красиві пейзажі і унікальний на планеті клімат.
Крим, ТарханкутНаше подорож пропоную почати з «дикого заходу» Кримського півострова-мису Тарханкут. Він овіває з усіх сторін вітрами, а море знаходиться не на півдні, а на ... півночі (Чорноморське) або на заході (Оленівка). Кількість сонячних днів у році тут саме найбільше в Україну, а постійні вітри дозволяють встановлювати вітряні альтернативні джерела енергії. Тарханкут вражає своїми скелями, схожими на дірчасту твердий сир, грязьовими ваннами і затоками. Саме його околиці надихнули режисерів на зняття тут фільмів «Пірати ХХ століття» і «Людина-амфібія».
Наш маршрут далі лежить до Севастополя і його околицях. Саме місто-герой є культурною столицею Криму. Він був заснований Катериною Другою в 1783 році як оборонна фортеця і важливий стратегічний морський порт. Через своїх ландшафтів його ще називають «містом пагорбів». Севастополь, Акваріум-МузейВ ньому поєднано і широкі вулиці, і військові кораблі, й історичні заповідники («Херсонес Таврійський»). Обов'язково відвідайте військово-морські музеї (панораму, діораму), музей-акваріум і екзотаріум. У двох останніх демонструються чорноморські риби, безхребетні тварини, мешканці тропічних морів і прісноводні риби.
На Фіоленті знаходиться Яшмовий пляжНеподалеку від Севастополя розташований мис Фіолент, який тягнеться вздовж моря до самої Балаклави. На Фіоленті знаходиться Яшмовий пляж, де по розповідях місцевих жителів, можна відшукати справжню яшму, А також Маяк і Свято-Георгіївський монастир, заснований в 9 столітті грецькими моряками. Балаклава ж спочатку служила притулком для розбійників, які промишляли в Херсонесі. А після завоювання турками в 1492 році придбала свою нинішню назву. У Балаклаві можна побачити безліч приватних білосніжних яхт, покуштувати чорноморської риби в затишних морських кафе і просто «відпочити душею».
|