Понеділок
24-12-23
05:01

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Масниця

Масниця

Пишний і рум'яний млинець, Маслом змащені одежинки ... Сонцю нашому ти син. Покотити-ка по доріжці, Прямо до батюшки котись! Передай йому уклін! Нехай розфарбує наше життя Яскравими квітами він. Воскресінням прощеним Завершимо своє свято ми. Разом з опудалом спаленим віднесе дух зими!
Масляна Напевно, саме Масляна відображає повною мірою загадку російської душі - її широту, розмах і якусь обезбашенние. Гуляти так гуляти! Передзвонюються бубонці на російських трійках, надривається гармонь, і не зрозумієш, чи то радіє, чи то ридає ...

Тут і крижані гори, і яскраві вбрання, і каруселі ... Гомін, веселі жарти і сміх. Тут, випивши чарку-другу, щоб співати з циганами, розцілуватися з ведмедем і, закутавшись у шубу, самому зобразити ведмедя. Чим не північний карнавал?!

Незважаючи на язичницьке коріння, Масляна зріднилася з християнськими традиціями. І тепер, крім веселого свята, ще є предтечею до Великого посту.

На самій масляного тижня не тільки гуляли, а й працювали. Понеділок, вівторок, середу селяни раніше займалися господарськими роботами, починаючи з четверга працювати було вже не можна. У свої права вступала Широка Масниця.

Понеділок - «зустріч»

У перший день масляного тижня зустрічали Чисту Масляну. Будували снігові гори і зазивали Масляну до себе, спокушаючи гостинністю та млинцями.

Люди починали ходити один до одного в гості, відвідували ярмарки, збиралися біля балаганів і сміялися над примовками скоморохів. Вважалося, що відмова від веселощів загрожує бідою, злиднями і занедбаністю в старості.

З понеділка ж починали пекти млинці. Перший млинець віддавався убогим. Обов'язковим вважалося поминання батьків і померлих родичів. За старих часів на Масницю млинці замішували на талій воді, так як сніг вважався втіленням душ померлих.

Вважається, що і масляничний багаття - не що інше, як поминальний обряд - запрошення до рясного масляного столу всіх залишили цей світ родичів.

Але ще більшою мірою традиції Масниці спрямовані на зміцнення сімейних та родинних зв'язків серед живих.

За старих часів вважалося, що негоже засиджуватися в дівках і довго залишатися неодруженим. Наприклад, дуже цікавий обряд, коли засиділися в холостяках хлопцеві навішували на шию своєрідну колодку у вигляді поліна, з яким він повинен був ходити весь день до вечора і зносити всі глузування. Думаю, багато дівчат були б не проти відновлення такого обряду для неодружених хлопців у наш час.

Але найголовнішим символом Масниці був і залишається млинець. За старих часів опару для млинців починали готувати тільки з появою на небі місяця. Набирали у дворі сніг і зверталися до місяця: «Місяць, ти місяць, золоті твої ріжки! Глянь в віконце, подми на опару! »

Вівторок - «загравання»

У цей день хлопці і дівчата ходили в гості, каталися з гір. Малеча каталася на чому тільки можна весь тиждень.

Молодятам наказувалося ошатними виїжджати «на люди», наносячи візити всім, хто гуляв у них на весіллі. Для неодружених ж була можливість доглянути собі пару і після Великого посту на Червоній гірці зіграти весілля.

Середа - «Лакомка»

Головною подією, пов'язаних з молодятами, було відвідування зятями тещі, яка пекла для них млинці, а для улюбленого зятя частенько влаштовувався цілий бенкет.

У колишні часи у тещі був, як правило, не один зять. Вечорами співали веселі пісні про дбайливих тещ і висміювали невдячних зятів. Вже тоді на Русі була маса всяких примовок і анекдотів про відносини тещі і зятя.

Четвер - «розгул»

З четверга Масляну називали широкої і пускалися в розгул. Влаштовували кулачні бої, брали штурмом снігові фортеці, проводили кінські перегони, організовували санні поїзди. На чолі поїзда сиділа солом'яна лялька в каптані, шапці і постолах, що символізує саму Масляну. Масляну на санях з піснями везли в гору, а слідом йшла ряжень молодь, цигани.

Дітлахи на Масляну колядували, з піснями випрошуючи собі частування на вечір: «Тринци-Бринці, печіть млинці!»

П'ятниця - «тещині вечірки»

У цей день чергу зятя частувати тещу млинцями. Іноді теща запрошувалася на млинці разом з усією своєю ріднею. Зять мав покликати тещу з вечора особисто, а рано послати за нею спеціальних «позиваток».

Одна заковика - перш тесть повинен був вислати зятеві мішок борошна і діжку масла, а теща всі речі для печива млинців - сковороду, ополоник та інше. Ось вже воістину права приказка про те, що «зять любить взяти».

Відмова зятя запрошувати тещу на млинці вважався своєрідним оголошенням війни і ворожнечею на все життя.

Субота - «зовичні посиденьки»

Зовиця - сестра чоловіка. Наші предки вважали, що саме слово зовиця походить від кореня «зло» через недоброзичливості сестри чоловіка до молодої жінки брата.

Якщо зовиця була незаміжньою, то в цей день вона скликала до себе на млинці подружок. Якщо ж сестра чоловіка була одружена, то невістка запрошувала до себе зовичні сім'ю. Невістці наказувалося обдаровувати сестер чоловіка в цей день подарунками.

Неділя - «прощений день»

У Прощену неділю влаштовувалися проводи зими. Діти з ранку збирали дрова для багаття, на якому спалювалося чучело Масляної.

У цей день всі просили один у одного вибачення. Діти кланялися батькам у ноги. Таким чином люди намагалися позбутися всіх образ, які накопичилися за рік.

Наречені знову їздили за рідними, обдаровували подарунками тещу з тестем, сватів і дружок. Не забувалися і куми. Кум отримував шматок мила, а кума - рушник.

За старих часів не тільки спалювали зиму, топили лід і сподівалися на гарний врожай, а й кидали в багаття старі речі, щоб позбавитися від всього непотрібного в новому році.

Опудало Масниці возили на санях по вулиці до глибокого вечора. А потім спалювали на приготованому багатті. Попіл від багаття розвіювали над полями, щоб новий врожай був багатим.

Власне спалення Масляної для наших предків символізувало початок нового хліборобського року. Тепер же це просто веселе і яскраве свято.

Настав час пекти млинці!

Млинці з курагою

Вам знадобиться:
2 склянки борошна, 2 яйця, 1 склянка кураги, ½ склянки цукру, кип'ячена вода на око, 1 чайна ложка лимонного соку.

Курагу промити спочатку у холодній воді, потім залити окропом і почекати, поки не розм'якне. Нарізати шматочками або перекрутити на м'ясорубці.

З яєчних жовтків, цукру, борошна приготувати тісто консистенції густої сметани, додати курагу, лимонний сік, збиті в піну білки. Випікати, як зазвичай.


[10-03-04][Все для туристів]
Чоловічі традиції в Горах! (0)

[09-08-31][Відпочинок і поради]
Карпати влітку! Семінар-презентація (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
У країні пропащих мясоєдов, кухня Аргентини (0)
[09-08-07][Відпочинок і поради]
Жіночий секс-туризм: буде все як я хочу? (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 1198 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: