Понеділок
24-10-28
21:26

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Курортний роман і кінець світу

Курортний роман і кінець світу

Більшість ЗМІ братської Росії і Білорусі давно наклали внутрішня заборона на публікацію матеріалів, які з року в рік, починаючи з травня, леденять кров читачів лякаючими подробицями з кримського життя.

Тури до Туреччини

А тим часом "страшні татари" щосили забезпечують ресторани "Макдональдс" салатом, брати-слов'яни відбудовують готелі, а дівчата з північної і східної України гуськом подаються на ЮБК в надії запрацювати, притому абсолютно не на тому, про що ви подумали.

У редакціях, де давно зрозуміли, що за цим потоком жахів коштують туроператори, організуючі поїздки до Туреччини, Греції, подібні "новини" викликають тільки усмішку, проте деякі видання вчіплюються в них мертвою хваткою. І тоді на публіку обрушуються холера в Ялті, татарські бунти в Судаку, каракурти і кліщі в Алушті, причому все це зрештою накривається селем або обвалом.

Крім нашестя шкідливих комах і спалахів епідемій, потенційних відпускників люблять лякати "достовірною інформацією із компетентних джерел, близьких до українського керівництва" про те, що в Києві придумали яку-небудь чергову гидоту і тепер для в'їзду до України відпочиваючим буде потрібно не тільки закордонний паспорт, але ще і довідка з кожвендіспансера, диплом з відмінністю, а також медаль "За порятунок потопаючих" або, на худий кінець, свідоцтво плавця-розрядника. Проте аж до сьогоднішнього дня до України, у тому числі і до Криму, можна було потрапити по внутрішньому російському паспорту, причому без всяких вкладишів і іншої макулатури.

Відразу потрібно обмовитися, що, ставлячи під сумнів всі безсторонні новини про Крим, не варто відразу відносити їх до розряду відвертої заказухи туроператорів. Все-таки мова йде не про те, що Ай-петрі раптом почала вивергати лаву, а в Бахчисараї скопом матеріалізувалися кровожерні примари всіх кримських ханів. Поза сумнівом, частка істини в деяких повідомленнях негативного характеру є, проте, враховуючи, що подаються вони саме на початок літнього сезону, важко позбавитися від враження, ніби настання червня, липня або серпня діє на природу Криму якось по-особливому. Отже, про що ж слід пам'ятати на півострові потенційному відпускникові?

Тури до Угорщини

Кліщі, радіація і холера

Крим, Никітський ботанічний сад"кримськие кліщі звіріють рік від року" - ну чим не слоган для турфірми, організацією відпочинку, що займається, в Анталії або на Золотих пісках? Проте, як затверджує інтернет-видання "Новий регіон" (між іншим, кримське видання), кліщі в Криму дійсно абсолютно вийшли з-під контролю. За даними республіканської санепідемстанції, в 2004 році в Криму виявлено 1768 кліщів, що постраждали від укусу, у 22 з них при обстеженні виявлений енцефаліт. Це, звичайно, багато, проте є і інші цифри. Так, лікар-паразитолог республіканської СЕС Тетяна Жулаєва заявляє, що з початку поточного року від укусів кліщів постраждало всього біля 460 чоловік, половина з яких - діти.

Та все ж не варто забувати, що Крим є ендемічною зоною по кліщовому енцефаліту з 1980 року. Найбільш небезпечними зонами є Бахчисарай, Белогорський, Кировський, Червоногвардійський райони, а також Судакський і Алуштінський регіони (ліси передгір'я), лісопаркові зони Великої Ялти і Сімферополя. Сьогодні там заборонено проведення групових походів і дитячих військово-спортивних заходів. Найбільша активність кліщів спостерігається в періоди з 8:00 до 11:00 і з 17:00 до 20:00. Небезпечними періодами в році вважаються травень - червень і вересень - жовтень.

Якщо активність кліщів медики підтверджують, то ось з холерою, яку так часто згадують у зв'язку з Кримом, справа йде інакше. Масові захворювання цією неприємною і навіть небезпечною хворобою були зафіксовані на півострові ще в першій половині 80-х років. З тих пір ця зараза з'являється лише епізодично, що, втім, не виключає необхідності дотримувати елементарні правила гігієни. Порятунок потопаючих, як відомо, справа рук самих потопаючих - легко уберегти себе від захворювання, ніж потім удаватися до послуг медиків.

Цього року в середині травня по російських і українських ЗМІ прокотився тривожний слух: Крим під загрозою радіоактивного зараження. Ну, самі розумієте, звідки з'явилася миру ця зловісна новина. Причому оформлена вона була у дусі справжнього тріллера - виявляється, в околицях Керчі під землею знаходяться корпуси стратегічних бомбардувальників, які брали участь у випробуваннях ядерних бомб на полігоні в Семипалатинську. Цього непотребу там зарито, затверджували ЗМІ, не менше десяти тисяч тонн, і кримські власті не знають, що з ним робити.

У пресу навіть потрапили вислови якихось екологів, які затверджували, ніби рівень радіації на місці поховання багато разів перевищує допустиму норму. При цьому "секретний об'єкт", тобто звалище бомбардувальників, практично не охороняється. Місцеві жителі збирають там металобрухт, полюють на зайців і ходять по гриби. І взагалі це - улюблене місце для дитячих ігор. Представникам МНС Криму важко відповісти на питання, як саме стратегічні бомбардувальники потрапили в цю землю, проте завіряють, що звалище охороняється військовими і рівень радіації там відповідає нормі.

Тут вже виводи хай роблять читачі - або, незважаючи на похоронений металобрухт, підійматися на Мітрідатськую сходи або бігти з Керчі геть. Радує, що стихія цього року не загрожує Криму цунамі і землетрусом.

Тури до Єгипту

Бензин, банани і кінець світу

Крим, Гурзуф, скелі Адалариєслі відпочинок в Криму цього року і не загрожує здоров'ю курортників, то їх гаманці, судячи з усього, піддадуться серйозним випробуванням. Принаймні, це відноситься до тим, хто збирається їхати на відпочинок не "дикуном", а по путівках. У нинішньому курортному сезоні, як затверджує заступник міністра курортів і туризму автономії Марина Слесарева, ціни на путівки в кримські санаторії і пансіонати підвищилися в порівнянні з минулим роком в середньому на 20 відсотків. За її словами, основними чинниками, що викликали подорожчання путівок, стали відміна нульової ставки ПДВ на надання послуг в'їзного туризму, зниження курсу долара і проблеми на паливному ринку України.

Ще одна обставина не може порадувати курортників, причому не тільки тих, хто їде відпочивати на власному автотранспорті. У всьому світі від цін на бензин залежить навіть вартість туалетного паперу, і Крим - не виключення. Що стосується піпіфакса, то ціна залишилася колишньою, а ось за літр бензину А-95 кримські водії платять вже 3,33 гривень. При цьому експерти прогнозують подальше його подорожчання. До кінця червня ціна 95-го може досягти 3,5 гривень. Тобто виходить, що за машину з Сімферополя ка Ялти або Судака зараз можуть узяти вже не менше 150 гривень, тоді як минулого року можна було домовитися і за сто.

Але, припустимо, ви потрапили до Криму і лише зібралися йти на пляж, як тут настав кінець світу. У сенсі, кінець електричного світу. Москвичі, що недавно зіткнулися з подібним явищем, до цих пір згадують про нього з кривою усмішкою. Як повідомило Головне управління МНС в Криму, на півострові найближчим часом можуть повторитися події, що трапилися в російській столиці і ряду інших міст, коли із-за аварії на електропідстанції було паралізовано життя величезного мегаполісу.

Те, що Крим - не величезний мегаполіс, не зменшує всі можливі неприємні наслідки знеструмлення. На песимістичні виводи кримське управління МНС наштовхнула техногенна аварія, що відбулася 27 травня в Керчі, де із-за замикання на одній з електропідстанцій виявилися повністю знеструмленими декілька житлових районів приватного сектора, лікарня, дитяча поліклініка, пологовий будинок, хлебзавод, хлебокомбінат, нафтобаза і частково - залізнична станція і аеропорт. Повністю ліквідовувати наслідки вдалося тільки через добу, підключивши половину вказаних об'єктів до резервних джерел живлення. У МНС вважають, що полягання електромереж в більшості кримських міст ні в чому не поступається керченською по ступеню зношеністю, тому виключати повторення подібних аварій в інших містах півострова не можна.

До менш глобальних неприємностей можна віднести вирішення спеціальної комісії Верховної Ради Криму, що перевірила основні бази водних атракціонів. Рейд депутатів був пов'язаний з торішнім інцидентом в Евпаторії, коли 27-річний російський турист на гидромотоцикле врізався на повному ходу в надувний катамаран з відпочиваючими. При зіткненні дев'ять дітей отримали переломи, удари і вивихи. У результаті розважати відпочиваючих цього року буде в три рази менше "бананів" і аналогічних водних звеселянь, ніж у минулому. Чиновники стверджують, що жорсткі заходи по частині видачі ліцензій власникам гидромотоциклов, катерів і інших водних транспортних засобів, які задіяні в атракціонах, оправданни.

Проте, зменшивши число подібних розваг, де людям не можуть гарантувати стовідсоткову безпеку, власті мають намір примножити кількість "сьогодення, класних водних атракціонів", заявила вже згадувана Марина Слесарева. Мається на увазі, що до вже відомим на півострові трьом аквапаркам - в Судаку, Алушті і Сімеїзі - в середині червня додасться ще один центр атракціонів на воді між Саками і Евпаторієй. Доведеться тим, хто відпочиває в Гурзуфе, Коктебеле і інших місцях, їхати за "бананами" за тридев'ять земель. Але цього сміливо можна і не робити - тому, хто переживе кліщів, холеру і "кінець світу", "банани" вже не додадуть гострих відчуттів.

Тури до Чехії

Квитки і пляжікрим, ГАСПРАЇ все ж таки є цього року і позитивні моменти, яких раніше не спостерігалося. Наприклад, залізничні квитки завжди були головним болем для відпочиваючих. Що туди, що назад. Проте як повідомив прес-центр "Української залізниці", "з 31 травня в касах залізниць України знімається броня, яка зазвичай не давала можливості рядовим пасажирам викупити достатню кількість місць в поїздах різних напрямів". Навколо цієї інформації вмить піднявся масовий ажіотаж, адже до Криму їдуть не тільки росіяни - українці не менше люблять відпочивати на півострові. "Відміна броні дозволила виправити ситуацію з браком квитків в "гарячий" сезон літніх відпусток, - затверджували в прес-службі. - В даний час у вільному продажі є квитки навіть в найбільш популярному - кримському напрямі".

Здавалося б, ось воно - вирішення всіх проблем: раніше половину місць в поїздах віддавали під бронювання, тепер - в п'ять разів менше, десять відсотків. Решта квитків прямуватиме в каси. Крім цього залізниця запустила 48 додаткових поїздів. Можуть, якщо виникне потреба, пустити ще тринадцять. Але все не так просто. За твердженням тих, хто вже брав квитки до Криму в травні - початку червня, узяти заповітний квіток почало складніше, ніж минулого року в цей же час. У чому тут справа, поки не ясно, але однією з причин називається саме збільшення потоку відпочиваючих. Приблизно з 2000 року стало очевидне, що Крим повертає собі популярність радянських часів, загублену в смутних 90-х минулого сторіччя.

Останніми роками відпочиваючі в Криму немало обурювалися різким зростанням цін буквально на все підряд. Особливе обурення викликала плата, що стягується за прохід на пляж. Новий прем'єр кримської автономії Анатолій Матвієнко зрозумів, що ситуація складається абсурдна, і пообіцяв її виправити. На засіданні уряду Криму на початку червня він порекомендував мерам всіх прибережних міст забезпечити відкриття безкоштовних пляжів протягом 7-10 днів. "Ми повинні подолати абсурдну ситуацію в Криму з побудовою огорож поблизу набережних", - заявив Матвієнко. Примітно, що попередні керівники кримського уряду вже вносили аналогічні пропозиції, проте за те, щоб підібратися ближче до води, все одно потрібно було заплатити спочатку одну, потім дві, а минулого року подекуди вже і п'ять гривень.

І власне Крим

Крим, Воронцовський палац, вигляд на Ай-петріа власне Крим не змінився. Аю-даг все так само сповзає в морі, а в Магараче не переводяться херес і портвейн. Проте ті, хто регулярно їздить відпочивати до Тавріду, помічають, що зміни мають місце, і зміни істотні. Набережні перебудовуються, старі їдальні, кафе і інші місця громадського харчування часів СРСР, де на сущі за теперішніх часів копійки можна було зажадати звичайну радянську котлету, сходять у небуття, поступаючись позиціями новомодним закладам з татарською, китайською, японською і ще казна-якими кухнями.

Старожили незадоволено бурчать, стверджуючи, що в співвідношенні ціна - якість Крим вже давно програє тій же Туреччині, де сервіс і ціни європейські - в Криму ж тільки друге відповідає рівню Анталії, сервіс же і умови життя в більшості випадків як і раніше занурюють в світле соціалістичне минуле. Хоча не все так погано. До 15 червня в більшості приморських міст і селищ ЮБК ціни на мешкання щадні. Так, за 25 грн в добу в Судаку ще можна зняти непогану кімнату в ста метрах від моря. Тим, хто їде відпочивати, а не показувати наряди під час вечірніх променадів по набережним, є сенс їхати зараз - температура води 21-23 градуси, вода чиста, "аки сльоза", а пляжі напівпорожні.

Татари продовжують захоплювати землі, про що ЗМІ повідомляють так регулярно, що здається, ніби вільної землі в Криму вже не залишилося. Хоча ті ж татари в степовому Криму щосили працюють на український і російський "Макдональдс", поставляючи їм салат-латук. При цьому задоволені і виробники гамбургерів, і татари: перші дешевизною продукції, другі - крупним оптовим покупцем, який вирішує масу їх проблем. Варто відзначити, що кримські фермери - єдині, хто вирощує цю зелень в Україні. При цьому, не дивлячись на всі наші вічні проблеми в сільському господарстві, кримчанам вдається вирощувати продукт, який відповідає світовим стандартам.

Тури по Україні

Ще одне цікаве спостереження: у численних кафе і ресторанчиках, які вже щосили трудяться на ниві громадського харчування, більшість обслуговуючого персоналу - дівча з Вінниці, Житомира, Луганська і Миколаєва. Отже, не дивуйтеся, якщо обслуговувати вас буде сусідка по під'їзду.

У будь-якому випадку можна затверджувати, що б не трапилося, у Криму завжди знайдеться та категорія шанувальників, яка їздитиме сюди, незважаючи на гіпотетичну холеру і реально високі ціни на спиртне. Тому що Крим - це Крим, і іншого такого місця на Землі немає.



[10-03-13][Все для туристів]
Туристичний пальник (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Бродіння «блакитної» крові. Їдемо відпочивати.2 (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Латвійські сувеніри (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Болгарія: мости в горах Орфея (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: Lubchuk (10-05-24)
Переглядів: 1282 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: