Середа
25-01-01
20:24

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Як пережити утомливий авіапереліт?

Як пережити утомливий авіапереліт?

У холодні осінні дні туристи прагнуть до оксамитових пляжів і теплого моря. Буває, що поїздки за кордон супроводжуються довгим утомливим перельотом і неприємним процесом адаптації до нового місця перебування. Є декілька способів, як зробити повітряну подорож зручною і комфортною, а відпочинок здоровим і радісним.

Політ викликає немало дискомфортних відчуттів. Це пов'язано з перепадами тиску при зльоті і посадці, сухістю повітря на борту літака, обмеженістю в кріслах. До того ж, якщо це авіапереліт на дальні відстані, то неминуча різка зміна часових і кліматичних поясів. В результаті подорож часто приводить до збоїв біоритмів в організмі людини.

Тривожний сон, млявість, втома, дратівливість, зниження апетиту, простуда - це тільки мала частина симптомів порушення ходу біологічного годинника. Подібний стан нерідко продовжується до двох тижнів, перетворюючи довгождану відпустку на боротьбу з нездужанням.

На жаль, при подорожах по повітрю складно уникнути перерахованих дратівливих чинників, але можна підготувати організм до майбутньої поїздки.

До перельоту

За три дні до від'їзду рекомендується влаштувати розвантажувальний день, наприклад, поїсти овочів або фруктів. Далі слід перейти на низькокалорійну білкову їжу, можна приготувати відварну яловичину або запекти рибу у фользі.

Подібна дієта запобіжить дії перевантажень на організм і дискомфорт при різкому прискоренні літака. В цей же час доцільно почати "підстроювати" свій режим під новий ритм. При русі на захід біологічний годинник мандрівника починає поспішати, тому пробудження і відхід до сну повинні зміститися на пізніший час. При перельоті на схід, навпаки, відбувається відставання, що припускає ранні під'їм і засипання.

Повітряну подорож краще здійснювати в зручній, такій, що не утрудняє руху одягу, так, слід заздалегідь підібрати вільний костюм з м'яких натуральних тканин і взуття без каблука. Крім гімнастики хорошому самопочуттю в літаку сприяють міцний сон.

Під час перельоту

Спеціальна "льотна" гімнастика допоможе з легкістю подолати будь-які відстані. Перед зльотом потрібно зручно розташуватися в кріслі (голова на підголовнику) і виконати дихальні вправи - десять глибоких вдихів через ніс і видихів через рот. Коли літак набрав висоту, можна перейти до розминки кінцівок. Наприклад, кілька разів стиснути і розтискати кулаки, пообертати кисті з витягнутими пальцями, підвестися на миськи на 10 секунд (залишаючись при цьому в кріслі) або виконати кругові рухи стопою. Будуть корисними плавні повороти тулубом вправо-вліво. Перед посадкою можна виконати нерізкі нахили головою до плечей і грудної клітки.

Крім гімнастики, хорошому самопочуттю в літаку сприяють міцний сон і безалкогольні напої. Рідина допоможе позбавитися від сухості в горлі, викликаного зниженою вологістю на борту, попередити виникнення тромбів в кровоносних судинах, а сон - уникнути збою біоритмів. Буде легко заснути, скориставшись пов'язкою для очей і спеціальною дорожньою подушкою, що м'яко фіксує голову в зручному положенні.

Авіапереліт супроводжується різкими перепадами тиску, іноді виникає відчуття "закладання" вух. Від подібного дискомфортного відчуття можна позбавитися, посмоктавши цукерочку або добре позіхнувши.

Після перельоту

Найдієвішим методом позбавлення від синдрому "різниці в часі" є сонячні ванни.

У перші дні перебування за кордоном варто утриматися від місцевої кухні. Дальній переліт є неминучим стресом для організму, йому потрібний час для відновлення. По цих же причинах не рекомендується перенавантажувати себе тривалими екскурсійними прогулянками.

Можна внести до режиму дня нетривалі заняття спортом. Найдієвішим методом позбавлення від синдрому "різниці в часі" є сонячні ванни. Світло, проникаючи через нервові закінчення, зменшує виділення мелатоніна - гормону, що відповідає за сон, і стимулює "пробудження".

Але тут важливо не переборщити, 30-40 хвилин ультрафіолетового випромінювання в день буде достатні, щоб відчути себе бадьоро і не отримати опіків. Таким чином, якщо вже перелетіли "за тридев'ять земель", щоб поніжитися на сонечку біля теплого моря, то не варто втрачати часу.

Літайте комфортно, насолоджуйтеся відпочинком!



[11-01-17][Все для туристів]
Супер-активне літо (0)

[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
Дубай - це модно (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Безпечні автобусні подорожі (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Марокко: купувати дірхами з рук не можна, але можна, проте не стоїть (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: Lubchuk (10-03-30)
Переглядів: 808 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: