П’ятниця
24-04-19
08:07

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Екскурсія в зниклий світ

Екскурсія в зниклий світ

Світову спадщину руйнували не тільки варвари античності. Сучасні «цивілізовані» люди поводяться гірше за стародавніх дикунів. Ми відібрали лише 10 цінностей з сотень втрачених із-за політичних розбратів і нехтування, по волі природи або випадку зовсім недавно, на рубежі тисячоліть, цінностей матеріальних і нематеріальних, які могли бачити ми і з якими не призначено познайомитися нашим дітям.

1. Церква Богородиці в Косово


Під час воєн не щадять нікого і нічого. За період конфлікту в Косово було знищено близько 150 стародавніх храмів і монастирів, ще більше розграбовано і поганить. Серед назавжди втрачених пам'ятників - красива церква Пресвятої Богородиці в селі Мушутіште. У травні 1999 року албанські селяни обкрали, а потім висадили унікальний храм Одігитрії, побудований в 1315 році. Ми ніколи більше не побачимо цю однокупольноє будівлю з унікальними зразками сербського живопису - фресками почала XIV століття.

2. Статуя Будди в Афганістані


У 2001 році в Афганістані таліби, що прийшли до влади, зруйнували гігантські статуї Будди, вирізані в скелях долини Баміан більше 1600 років тому. Уряд країни заявив тоді, що має намір винищити всі «антиісламські» пам'ятники, і «язичницькі ідоли» не стануть виключенням. Весь світ мало не в прямому ефірі стежив за тим, як від кам'яних статуй заввишки в 53 і 36 м військові за допомогою артилерійських знарядь методично відбивають шматки каменя. В даний час учені і реставратори декількох країн ведуть роботи по відновленню.


3. Башти-близнята в Нью-Йорку
11 вересня 2002 року терористи атакували один з символів Америки 
. Пасажирські літаки, захоплені смертниками, врізалися в найвищі в місті 110-поверхові будівлі - башти-близнята Усесвітнього торгового центру. Хмарочоси були побудовані в 1970 році, в них орендували офіси 450 компаній з 30 країн світу. За 102 хвилини, які пройшли з моменту катастрофи до повного руйнування хмарочосів, загинули майже три тисячі чоловік. Звична, знайома по сотнях голлівудських кінофільмів панорама Нью-Йорка   змінилася назавжди.

4. Палац в Китаї


Стихійні лиха і випадковості вносять свій внесок. 20 січня 2001 року всього за пару годин перетворився на попіл старокитайський дерев'яний палац Юйчженьгун площею 50000 кв.м. Побудований майже тисячоліття тому, він був внесений до списку пам'ятників світового значення ЮНЕСЬКО. Фатальну роль зіграло місцерозташування палацу - пожежники не змогли оперативно добратися в труднодоступну долину, розташовану в горах Удан на висоті 2000 метрів.



5. «Великі ворота» в Південній Кореї
Ще один архітектурний пам'ятник загинув у вогні зовсім недавно в Південній Кореї. 11 лютого 2008 року в Сеулі дотла згоріли «Великі південні ворота» Намдемун. Стародавні дерев'яні ворота старого міста, побудовані 610 років тому, були справжнім символом столиці. 360 пожежників не змогли справитися з вогнем - уціліла тільки кам'яна підстава. Південнокорейські власті пообіцяли приблизно за три роки звести ворота наново, повністю відновивши їх оригінальну зовнішність.


6. Петрогліфи в Карелії


У жовтні 2002 року невідомі знищили якнайдавніші петрогліфи на півострові Кочнаволок Онежського озера в Карелії. Зображення тварин, людей, сонця, фантастичних створень з'явилися на східному березі ще в III - II-м тисячоліттях до н.е. Поки чиновники і музейні співробітники сперечалися про право на власність і з'ясовували, хто повинен нести відповідальність і охороняти пам'ятники, унікальний музей просто неба ніхто не охороняв. Вандали не тільки пошкодили гострим предметом велику частину малюнків, нанесених на скелі стародавніми людьми епохи неоліту, але і залишили на каменях власні «автографи».

7. Військторг в Москві


Москвичі і гості столиці ніколи більше не побачать колишнього Військторгу. Прославлений магазин на Воздвіженке, одне їх найхарактерніших будівель епохи модерна, було побудовано за проектом архітектора Сергія Залесського в 1910-1913 роках. Не дивлячись на всі протести, весною 2003 року робочі відбійними молотками почали знищувати знаменитих павичів, що прикрашали головний фасад, і незабаром величезна історична будівля перетворилася на купу сміття. Проект реконструкції припускає будівництво нового сучасного торгово-офісного центру з елементами старого фасаду. І це далеко не єдина будівля в сучасній Москві, яка «реконструюється» шляхом зносу.

8. Прісноводі дельфіни в Китаї


Чорні сторінки - список вимерлих тварин в Червоній книзі поповнюється регулярно. Одна з найзначніших втрат останнім часом - представник стародавнього сімейства ссавців прісноводий дельфін: вперше за півстоліттям вимерло крупне хребетне. У 2002 році дельфінов-байцзі бачили востаннє. Група учених з різних країн світу прийшла до висновку, що що мешкав виключно на території Китаю в річці Янцзи рідкісний вид остаточно втрачений. Причина трагедії - неконтрольоване рибальство, будівництво гребель і зіткнення судів в цьому районі. У цьому ж році помер і останній дельфін, що жив в неволі. Деякі учені висловлюють надію, що не все втрачено: офіційно вигляд визнається вимерлим, якщо жодна тварина не була відмічена впродовж 50 років.

9. Мова нушу в Китаї


Наший цивілізації загрожує глобалізація і одноманітність: учені підрахували, що кожні два тижні в світі вмирає одна мова. 20 вересня 2004 року в Китаї у віці 98 років померла Ян Хуань-і, що досконало володіла особливою жіночою мовою нушу. Впродовж 400 років місцеві панночки спілкувалися між собою на особливому таємному прислівнику, що складається з набору код, відомості про яких передавалися виключно по жіночій лінії. Існувала і писемність - інформацію доносили до адресата за допомогою поєднань рисок, крапок і дуг. Жоден з дітей і внуків покійною знання нушу не успадкував, проте учені встигли вивчити цю мову і навіть скласти словник.

10. Плем'я і мова еяк в США


На планеті вимирають цілі племена, з останніми з могікан гине їх культура, традиції, знання. 21 січня 2008 року на Алясці померла якась Мері Сміт-Джонс. Ця звістка рознеслася по всьому світу, тому що 89-річна жінка була останньою повнокровною представницею племені індійців еяков. З нею померла і мова еяк - після кончини брата в 90-х роках XX століття вона залишилася єдиним носієм цього стародавнього прислівника.



[09-10-14][Все для туристів]
Вороненко? (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Кращі блюда з щурів для новорічного столу (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Пісня про Довбуша (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Єгипет: віхи історії (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: vechervkarpatah (09-08-22)
Переглядів: 2110 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: