Четвер
24-11-07
12:29

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Індонезія: що привезти в подарунок

Індонезія: що привезти в подарунок

На острові Балі всюди, куди ні глянь, захоплено працюють майстри, кожен з яких методично доводить до досконалості черговий витвір самобутнього мистецтва. Як і багато століть назад, вони продовжують проводити унікальні сувеніри, мимо яких важко пройти і залишитися байдужим, - обов'язково що-небудь придбаєш на пам'ять. Але не тільки для гостей острова Балі робляться всі ці забавні дрібниці. Самі балійци як і раніше користуються ними в повсякденному житті: амулетами відлякують злих духів, а житла прикрашають масками, які володіють магічною силою. Ось і виходить, що будь-яка куплена на Балі річ має містичний підтекст.

І тарілки, і предмети культу

Чого тільки не зустрінеш в численних дрібних магазинчиках острова. У посудній лавці втрачаєшся серед блюд, чашок і глеків різної форми і зовнішності, мідних, глиняних, дерев'яних, срібних. Поряд пропонують луки, мечі, щити списа, ножі і навіть духові трубки з «отруєними» стрілами, а навпроти зазиває до себе торговець предметами культу - головами і фігурками, дерев'яними і кам'яними, страшними і не дуже, дорогими і дешевими.

Де купувати
Де ж краще всього обзаводитися забавними дрібницями, які потім довго ще нагадуватимуть про чудові дні, проведені на маленькому чарівному світі острова Балі? Все дуже просто: кожна область Балі відрізняється власними унікальними ремеслами, так що запасемося сумками для сувенірів і вперед - на зустріч з унікальною культурою.
Відпочинок у Карпатах

Домашні скульптури
В селі Батубулан (Batubulan), що в перекладі російською мовою означає «місячний камінь», проводять скульптури з піщаного каменя для домашніх або храмових орнаментів. На сільській вулиці можна зустріти майстра, умілою рукою що перетворює сіру глибу каменя в химерну фігуру якого-небудь великого бога або злого духу. Тут же неодмінно крутяться два-три хлопчиська, які з часом освоївши майстерність отця, теж почнуть утілювати в камені фігури героїв стародавніх легенд і міфів.

Тонкість виконання
Головний критерій цінності балійськой скульптури - тонкість виконання. Ні продавця, ні тим більше майстри, у жодному випадку не можна дорікати в грубості виконань роботи - цим можна смертельно образити будь-якого балійца, навіщо ж псувати відносини?

До речі, те ж саме стосується і дерев'яної скульптури, якою особливо славиться острів Балі. Центром різьблення по дереву по праву вважається село під назвою Мас (Mas), де до цих пір живуть талановиті майстри, чиє уміння передається з покоління в покоління вже впродовж багатьох десятків років. Різьблення по дереву тут не ремесло, а мистецтво.

Різне дерево - різне призначення


Для своїх робіт майстра острова Балі використовують самі різні деревні породи. Чорна, важка деревина ебенового дерева відрізняється своєю міцністю, зате біле з сіруватим відтінком дерево панггал буая має більш витіювату текстуру і добре підходить для виготовлення скульптур, що зображають людей. У хід йде і коріння трьохсотрічних пальм коричневого кольору в цятку, дуже важкі і такі, що погано піддаються обробці із-за волокнистості, і сандал - фігурки, виготовлені із запашного дерева, після повернення довго радуватимуть своїх власників вишуканим ароматом. Правда, треба пам'ятати, що сандал на Балі цінується значно дорожче за решту всіх порід дерева, а тому зазвичай використовується лише для виготовлення невеликих статуеток або дрібничок.

Що роблять
Які тільки чудеса не народжуються під умілими руками різьбярів по дереву з острова Балі! Це персонажі балійськой і міфології індуїста: злі демони, священний птах Гаруда, предводитель мавпячого війська мудрий Хануман, балійки, застиглі в ритуальних позах

різні звіри, дерев'яні фрукти, квіти, дерева і навіть майстерно виконані різьблені шахи, фігурки яких є добрими і злими героями балійського епосу. Кожна, навіть виконана поспішно фігурка відрізняється витонченістю і пропорційністю, адже жителів острова Балі відрізняє особливе відчуття гармонії. До речі, якщо є бажання обзавестися не просто красивою статуеткою, а цілим дерев'яним панно - відмінний сувенір, до речі кажучи, - те можна відвідати село Батуан (Batuan) - центр по виготовленню різьблених дерев'яних панелей.

Кераміка


Не менш красиві і цікаві статуетки і інші дрібниці з кераміки, які можна придбати в селі Педжатен (Pejaten). Особливо популярні на Балі фігурки кішок всіляких забарвлень, форм і розмірів, які часто дарили на весілля або просто на пам'ять. Окрім кішок тут можна купити також прикрашені рослинним орнаментом вази, блюда, глеки і виконані у вигляді різних хитромудрих фігурок ароматичні лампи, які створять затишок в будь-якому будинку.

Золотце-срібло
Деревня Челук (Celuk) є местомом для покупки виробів з срібла і золота. Мимо прилавків з ювелірними виробами неможливо просто пройти байдуже. Тут продають і масивні золоті ланцюги, і цілі зв'язки тонких ажурних ланцюжків, і кільця, і сережки, з коштовними каменями і без. Особливо популярні знамениті срібні браслети з

персоною балійськой технікою позолоти. Старовинні вироби і імітація під старизну, морські і річкові перли, перламутр в різних видах - від такого достатку розбігаються очі, але вухо треба тримати гостро: удосталь цьому немало і підробок, особливо якщо купувати прикраси на сільському ринку, а не в лавці.
Не магазини, а шкатулки
Самі лавки на Балі, до межі прикрашені всілякими скульптурами, нагадують, швидше, дорогі дрібнички або вишукані шкатулки, чим звичайні магазини. Тут можна купити не тільки прикраси, але і інші забавні дрібниці, починаючи з мініатюрних макетів традиційних балійських будинків і кораблів з срібла і золота і закінчуючи предметами кухонного начиння. Зазвичай тут же знаходиться і невелика майстерня, де десятки майстрів можуть виготовити на замовлення будь-яку прикрасу, облямувавши в срібло одну з куплених тут же дивно красивих перлин. Орнамент, яким прикрашають вироби, найчастіше включає елементи рослинного миру. На великих предметах рельєфний малюнок поєднується з прорізами, що додає виробам легкість і витонченість. Цікаво, що при всій "потоковій” виробництва сувенірів, тут кожен майстер, як правило, має свій власний орнамент, який служить як би фірмовою маркою. Отже різноманітність просто неминуче: скільки майстрів, стільки і узорів - і два однакових просто не знайти.

Живопис
Щоб познайомитися з живописом острова Балі, потрібно відвідати селище Убуд (Ubud), де трудиться велика група народних художників, чиї роботи виставляються в різних галереях. Зараз живе дихання сучасності все більше примушує художників відходити від найбільш застарілих канонів і частіше звертатися до сюжетів реального миру, чим до стародавніх легенд і оповідей. Проте на Балі як і раніше достатньо місць, де строго дотримуються старих правил.

Наприклад, в селі Камасан (Kamasan) до цих пір можна придбати картини на сюжети із стародавніх епосов. У цих картинах не дотримується перспектива, так що більш видалені персонажі зображаються не зменшеними, а просто поміщаються вище, ніж ті, що знаходяться на передньому плані. Всі елементи виписані з особливою ретельністю, так що можна розгледіти кожен листок на дереві або узор на одязі персонажа. При цьому вся площина картини заповнена фігурами і предметами, які зливаються в суцільний декоративний орнамент, що додає балійськой живопису неповторна чарівність. Треба сказати, що художники острова Балі часто використовують рослинні, ніколи не вицвітаючі фарби, і самі картини частково нагадують гобелени.

Постежити за роботою живописців можна також в селах Пенгосеках (Pengosekah) і Падангтегал (Padangtegal), які розташовані зовсім недалеко від Убуда.

Батік

Побувавши на Балі, звичайно ж, не можна не придбати на пам'ять що-небудь з балійських тканин. Тим, хто небайдужий до батіку (batik), неодмінно слідує хоч ненадовго заїхати в місто Гианяр (Gianyar), де розташовано не менше сорока текстильних фабрик. Процес виготовлення батіка дуже складний. Малюнок створюється за допомогою рисок або воскових крапок на гладкій білій тканині з бавовни, льону або шовку. Мета нанесення воскових узорів полягає в тому, щоб закриті ними місця залишилися нефарбованими, коли тканину занурюють у фарбу. Після багатоступінчатого фарбування залишки воску видаляють частково шляхом зіскоблювання, а частково через відмочування тканини в гарячій воді. Елементами простого орнаменту можуть служити круги, клітки, хвилеподібні узори, різні штрихи, але, як правило, все це є лише фоном для складніших фігур. Для кожної провінції Індонезії характерні свої сюжети і мотиви, і батік острова Балі легко відрізнити по стилізованих зображеннях буйволів, птахів, масок і персонажів індонезійського театру ваянг. Традиційні фарбники, якими користуються для виготовлення батіка, мають рослинне походження, і батіковая тканина, забарвлена подібними фарбами, ніколи не злиняє і збереже неповторний аромат. Правда, зараз для виробництва батіка часто користуються також і сучасними технологіями і фарбниками. Виготовлені таким "фабричним” способом тканини значно дешевше за традиційний батіка, але і якістю істотно йому поступаються. До того ж, перш ніж нарікати на високу ціну виготовленого по класичній схемі полотна, треба пригадати, що справжній батік крім майстерності вимагає ще і терпіння - на створення шматка тканини завдовжки в три метри нерідко йде до напівроку. Ще одне містечко, крім Гианяра, де можна придбати ексклюзивний традиційний батік, це село Тохбаті (Tohbati). У решті місць треба буде постаратися відрізнити традиційний батік від нового і не переплатити за фабричну проведену тканину.

Сонгкет
Не менш приваблива для ока і інший різновид тканини з острова Балі, яка

називається сонгкет (songket). Традиційно її тчуть уручну, використовуючи золоті і срібні нитки, які цілком закривають основу, утворюючи однорідне виблискуюче полотно. Оскільки виготовляють сонгкет зазвичай в селах, то не дивно, що використовуваними для її прикраси узорами є зображення рослинного і тваринного миру острова Балі. Процес виготовлення сонгкет дуже складний і трудомісткий, а техніка виконання узору, яку передають з покоління в покоління, унікальна і тримається в строгому секреті. Для виготовлення тканини традиційним методом потрібний від одного до трьох місяців, а часто набагато більше, тоді як на фабриці її можуть виготовити за три дні. Тому так само, як і батік, сонгкет, виготовлений уручну, стоїть набагато дорожче і є справжнім витвором мистецтва. У колишні часи, до речі, ця тканина була привілеєм виключно вищого стану балійськой знаті. А зараз її використовують для різних церемоній, особливо часто, звичайно, для весільних. Придбати сонгкет можна в селі Тенганан (Tenganan), яке по праву визнане центром виготовлення цієї дивовижної тканини. Крім того, спробувати розгадати таємницю створення сонгкет можна в селі Сидеман (Sideman), яке також відвіку займається її виробництвом.

Містика
Велику роль в житті мешканців острова Балі грають різні предмети культу і інші речі з внутрішнім містичним змістом, які також користуються популярністю як сувеніри. Купити їх можна практично повсюдно, але найактивніше торгівля ведеться в Куте (Kuta) і Легиане (Legian).

Маски
Хорошою прикрасою будь-якого будинку можуть стати балійськие маски, які відрізняються особливо

тонкою роботою. Часто вони мають абсолютно "людську” зовнішність, з волоссям, вусами, стрічками і справжніми сережками. Особливо поширені маски Шиви, богині рису Деві Шрі і деяких інших персонажів місцевої міфології. Проте дві головні маски належать добрій істоті Баронові і його супротивникові злій відьмі Рангде. Ці персонажі вважаються священними, так що далеко не кожен майстер острова Балі бере на себе сміливість їх зобразити.

Відмінності доброго і злого
Ті, хто особливо не вірить в містику, цілком можуть дозволити собі купувати маски, не замислюючись про те, злий це дух або добрий, позитивний або негативний герой народного епосу. Тим же, хто вважає за краще не дратувати вищі сили, для початку кращого розібратися, кого ви збираєшся привезти додому з острова Балі. Відрізнити злого духу від доброго не так вже і складно, оскільки образ персонажа створюється традиційними зовнішніми засобами, часто умовними. У злих духів звичайне червоне лице з грубими рисами і витріщеними очима, довгі, м'ясисті носи, випнуті губи і ікла, що стирчать, у деяких левова грива. І взагалі по-осторожнєє з червоним - на Балі це колір злих персонажів. Найбільш досягли успіху в мистецтві виготовлення масок майстра селенію Мас (Mas), славного також своїм різьбленням по дереву.

Ляльки театру ваянг
Не меншою, а може бути і більшою магічною силою, чим маски, володіють ляльки традиційного тіньового театру ваянг (wayang). Різновидів ваянга десятки, але найголовнішим з них є ваянг куліт пурво (wayang kulit purwa), який є тіньовим ефектом від плоских шкіряних ляльок на білому екрані. Представлення ваянг на острові

Балі традиційно показують під час релігійних свят, а також перед початком посівних робіт і інших важливих подій. Вважається, що за допомогою таких уявлень можна викликати в світ живих тіні померлих предків і попросити у них ради і захисту. У останні десятиліття ваянг, звичайно, показують і просто так - спеціально для туристів, але його магічна дія на глядачів від цього майже не змінилася.

Ляльки ваянга виготовляють з сиром'ятної шкіри, яка в процесі спеціальної обробки набуває вигляду пергаменту кольору слонячої кістки, а потім забарвлюється в п'ять основних квітів: білий, жовтий, синій, червоний і чорний, нерідко з рясним використанням позолоти. Фантазія і робота майстра створюють з цієї кольорової шкіри витончені, із стилізованими рисами ляльки ваянг, які є, мабуть, самими традиційними сувенірами не тільки острова Балі, але і Індонезії взагалі.

Неот'емлімая частина декорацій представлення ваянг - це гунунган (gunungan), стилізоване зображення гори, символізуюче переплетення міфічного миру з реальним життям. Гунунган теж часто набувають як сувенір, особливо знаючі люди: вважається, що він приносить успіх і допомагає досягти духовної і фізичної досконалості.

Оркестр
Безпосередньо з ваянгом зв'язаний традиційний оркестр гамелан (gamelan). Число і вид інструментів в нім може варіюватися, але що входить завжди - це ударні інструменти типу металлофонов, гонги, барабани і бонанги, схожі на ряд сполучених між собою лежачих гонгів. Крім цього, в складі можуть з'явитися смичковий ребаб, схожий на деякі кавказькі інструменти, і щипковий челемпунг, що нагадує гуслі, а також дерев'яна духова флейта, яку називається сулінгом. Ті частини інструменту, з яких власне витягується звук, зазвичай роблять з мідних сплавів, а останнє - з дерева тика, покритого ажурним орнаментом і позолотою. Всі інструменти, що входять в оркестр гамелан, теж вважаються священними і вимагають до себе шанобливого відношення з боку власників. Як сувеніри їх можна придбати в селі Саван (Sawan).

Найзагадковіший
Звичайно ж, не можна обійти увагою і один з найзагадковіших і містичних сувенірів, який можна привезти з острова Балі, - священна зброя, яка називається кріс (keris). Це традиційний меч або кинджал з клинком, викованим у вигляді язика полум'я. Хороших крісов зовсім небагато, адже на виготовлення одного єдиного кинджала потрібний біля

шести кілограмів високоякісної сталі, велика частина, якою йде у відходи, і близько трьохсот кілограмів вугілля з дорогого дерева тика для випалення. Рукоять кинджала, що часто має вид якої-небудь фантастичної істоти, зазвичай робиться з сандала.

Згідно повір'ю, кріс володіє найбільшою магічною силою, тому, вибираючи його, треба слідувати ряду правив. По-перше, число вигинів леза повинне відповідати гороскопу його власника. Якщо купити кріс, число вигинів якого не відповідає гороскопу, то можна накликати на себе біду. По-друге, велике значення має памор - малюнок на зовнішній стороні клинка, оскільки кожен з них володіє властивою лише йому спеціальною чарівною силою. Є памори, здатні відводити кулі, є ті, що приносять багатство або успіх, інші сприяють успіху в любові, а є і такі, що приносять нещастя. Памори створюють з трьох видів матеріалу: з білого або сірого заліза метеоритного походження, із сталі темного кольору і з жовто-сірого каменя аероліта. Вартість кріса залежить від числа шарів памора (яке може досягати чотирьох тисяч!) і майстерність виконання, але будьте готові до того, що вам доведеться заплатити ще і за піхви. Їх гущавині всього виготовляють з чорного ебенового дерева, покритого різьбленням з основними мотивами стародавніх оповідей.

Окрім перерахованих правил, знаючі люди звертають увагу і ще на одну тонкість. Перед покупкою кріса вони обов'язково вимірюють його лезо, причому вимір проводиться притиснутими один до одного великими пальцями. Вважається, що довжина кріса повинна відповідати числу філософських переконань майбутнього власника.

Втім, самі балійци часто шахраюють, з успіхом обводивши навколо пальця прискіпливу долю, і купують той, що припав до душі кріс всупереч всім позначеним правилам. Так, один покупець, щоб отримати бажану довжину леза, пощільніше зрушив пальці і обзавівся покупкою, що придивилася.
Суміші, масла, пахощі
Декілька слів треба сказати і про різні масла, пахощі і трав'яні суміші, які відомі на Балі під загальною назвою джаму (jamu) і продаються в невеликих магазинчиках при кожному SPA-

центрі. У колишні часи кожна сім'я зберігала свої секрети виготовлення джаму, яке використовувалося для підтримки здоров'я і краси. Втім, і зараз ще деякі балійци самостійно шукають інгредієнти для виготовлення своїх чудодійних сумішей, проте треба пам'ятати, що купувати з рук бульбашки з сумнівним зіллям краще не стоїть - адже невідомо, в яких умовах і з чого саме його готували. Зате джаму, яке продається в магазинах, виготовлено відповідно до старовинних рецептів і цілком заслуговує довіри. Його можна сміливо набувати як сувеніра на згадку про відвідини тропічного раю на острові Балі.

Обов'язково торгуйтеся
Нарешті, останній, і, можливо, найважливіша рада. Купуючи будь-яку річ на Балі треба пам'ятати про те, що місцеві жителі люблять торгуватися, так що не варто позбавляти їх цього задоволення і відразу платити за товар запитану ціну, яку зазвичай можна зменшити удвічі, а то і втричі. Хоча Балі порівняльне недорогий острів, місцеві жителі упевнені, що всі європейці - щонайменше мільйонери, і тому не соромляться заламувати абсолютно фантастичні ціни. Крім того, треба пам'ятати, що ніхто ще не виїжджав з Балі, не обзавівшись двома-трьома новими валізами, тому що встояти перед наполегливістю і природною чарівливістю місцевих продавців практично неможливо. Та і як не купити на пам'ять хоч би по одному сувеніру кожного виду, опинившись на острові, який чудесами своїми може потягатися з казковою печерою Аладдіна?



[10-03-04][Все для туристов]
Рыбалка (2)

[09-09-01][Відпочинок і поради]
All inclusive: їжте, пийте, все сплачено? (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Сінгапур: визначні пам'ятки (2)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Канадські види: визначні пам'ятки (1)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-08-14)
Переглядів: 1794 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: