Субота
21-11-27
16:52

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Великобританія: визначні пам'ятки

Великобританія: визначні пам'ятки

Територія Великобританії повна природних контрастів - стародавні і смутні торф'яники, вересові пустки і неправдоподібно сині озера Шотландії на півночі, живописні берегові обриви і кристально чисті спокійні води у південного і західного побережжя, горбиста окультурена Центральна Англія з парками і лужками, величні гори і зелені долини Уельсу на заході. Кожен регіон країни має характерний зовнішній вигляд, свої самобутні традиції, культуру і звичаї.

Строкатий космополіт
Лондон - космополітична суміш всіх стилів і епох історії країни, щедро "приправлена" строкатим багатонаціональним населенням. У столиці неймовірна кількість визначних пам'яток, включаючи всесвітньо відомі історичні місця, безліч прекрасних магазинів і незрівняне ні з чим нічне життя. У Лондоні близько 80 театрів, більше 30 музеїв, серед яких особливо популярні Британський музей, музей Вікторії і Альберта, музей природної історії, історії Лондона, музей історії імперських воєн, музей транспорту в Ковент-гардене, чарівний музей дитячих іграшок, знаменитий Музей воскових фігур мадам Тюссо, галерея Тейт, Національна Галерея і інститут Курто - найбільші збори живопису і скульптури і множина інших.

Відомі і страшні
Серед безлічі найрізноманітніших пам'ятників культури і історії особливо відомі Вестмінстерське абатство (XIII-XVIII вв.) і грандіозний - собор Св. Павла (XVII-XVIII вв.), головний собор столиці, побудований на честь святого покровсент-політеля Лондона і що став одним з символів міста. Одна з чудасій собору - "галерея шепотов", в якій, приклавши вухо до стіни, можна почути слова, вимовлені пошепки на відстані в 30-40 метрів.

Лондонський замок Тауер(XI-XIV вв.), що був в різний час то просто фортецею, то королівським палацом, то страшною в'язницею, що служила местомом ув'язнення політичних злочинців і местомом страт, то обсерваторією або зоопарком. Відомий у всьому світі замок був побудований норманнським королем Вільгельмом Завоєвателем в XI столітті. Тауер в наші дні - це не просто музей і скарбниця англійських королів, але і цілком самостійне маленьке містечко зі своїми мешканцями - "біфітерамі" (солдатами охорони), гвардійцями і "офіційними резидентами" - воронами, що перебувають на спеціальному королівському постачанні. Незмінний інтерес туристів викликає символ Лондона - готичний міст Тауер. Замок відкритий для туристів по буднях і суботах з 9.00, в неділю з 10.00 до 18.00.

Робочий кабінет монархії
Район Вест-енд славиться виблискуючими вітринами дорогих магазинів Пікаділлі, "богемним" Ковент-гарденом, еклектичним Сохо з його нічними клубами і символічною фігурою Ероса, тут розташовані аристократичний житловий квартал Мейфер, а також знамениті вестмінстер і королівський палац Букингемський - "робочий кабінет монархії". Тут осереддя королівської влади, звідси починаються всі церемоніальні і святкові дії династії, тут відкриваються сесії Парламенту (двері палати общин відкриті щодня для всіх охочих) або церемонії на честь дня народження королеви. Якщо над палацом розвівається прапор, означає Її величність будинку. У Королівській галереї постійно проводяться виставки з королівських колекцій. Відпочинок у Карпатах

Символи і відстані
Трафальгарськая площа - головна площа країни і столиці, звідки відлічуються всі відстані в

країні. Площа прикрашена триметровою фігурою пам'ятника адміралові Нельсону, який стоїть на колоні заввишки в 45 метрів.
Вестмінстерське абатство (у перекладі з англійського - "собор на заході") створювався членами королівською сім'єю різних поколінь, починаючи з 1040 року. У цьому найзнаменитішому абатстві королівства, починаючи з 1066 року, коронуються всі англійські монархи. На кладовищі вестмінстера поховані видатні люди країни - від вінценосних персон Англії ка Діккенса, Киплінга і Шоу. Храм є таким, що діє і в наші дні, тут є власний хор і неодмінна хорова школа.
Біг Бен - ще один символ Лондона. Зазвичай Біг Беном називають башту або розташований на ній годинник, але насправді так іменується 16-тонний дзвін, найбільший в країні, один з п'яти дзвонів "Великої годинної башти", названий так на честь Бенджамина Холла, що керував його установкою. Удар "Вестмінстерського годинника" вважається символом Великобританії, його можна почути як сигнал точного часу навіть по радіомережі Бі-Бі-Сі - вони вважаються найточнішим суспільним годинником Англії.

Будинок на березі моря
Палац святого Джеймса побудований для Генріха VIII в XVI столітті. У палаці живе королівський канцлер.

Заміський Осборн-хаус, одна з резиденцій королеви Вікторії, сторіччя з дня смерті якої країна широко відзначала в 2001 році - ще одна "королівська" визначна пам'ятка країни. Королева завжди дуже любила цей будинок на березі моря, побудований для неї і принца Альберта в 1845 році в тихому містечку недалеко від Лондона. Тут до цих пір все виглядає точно так, як було за життя одній з найшанобливіших в Англії королев. Ще один з цікавих історичних об'єктів країни - головна заміська резиденція англійських королів - замок Віндзорський.

Галереї і парки
Національна Галерея, заснована королем Георгом IV, - один з кращих музеїв миру. Широко

представлені збори західного живопису - колекція складає 2,5 тис. картин, серед яких кращі майстри Відродження, картини знаменитих фламандських, голландських і італійських майстрів, відмінна експозиція сучасного мистецтва.
Британський музей - один з самих багатющих музеїв миру, що славиться своїми історичними колекціями. Кращі предмети мистецтва Давнього Єгипту, Ассірії, Стародавньої Греції, Індії, середньовічні рукописи і безліч інших раритетів всіх часів і народів зібрані в цій колосальній експозиції. Один з найоригінальніших музеїв миру - музей Шерлока Холмса на Бейкер-стріт. Безперечна визначна пам'ятка Лондона - старий в Європі метрополітен, який відкрився в 1863 р.
Столиця вражає великою кількістю парків, найвідоміші з яких - Гайд-парк, Риджентс-парк з прекрасним зоопарком, розташований поряд з Музеєм мадам Тюссо, Кью-гайднз з оранжереєю, акваріумом і "Будинком метеликів", а також Сент-Джеймс - найстаріший парк столиці. Також в місті велика кількість місць, так або інакше пов'язаних з музикою. Окрім класичного Ковент-гардена і численних театрів, обов'язково слід відвідати "Хард-рок кафе", в якому бували Бітлз, Елвіс Преслі, Елтон Джон, Мік Джеггер і багато інших, "Клуб 100" - найзнаменитіший і старіший джаз-клуб в Англії, а також музей "Рок-секус", в якому представлена експозиція, присвячена історії рок- і поп-музики.

Легендарна провінція
Чудова і сама провінційна Англія - оспіване в багатьох легендах місто Лінкольн з якнайдавнішою фортецею Англії, місто Бат, що отримало своє ім'я завдяки римським лазням, що знаходяться там, північний Честер, заснований римлянами ще 2 тис. років назад або Йорк, - одне з красивих середньовічних міст Англії з прекрасним Міністерським собором (найбільший собор в Європі).

 

Дарем - найбільш "драматичне" місто в Англії. Розташований на півострові, оточеному з трьох сторін водами річки Рівер-веа, місто "Цілком у владі" масивного норманнського собору, який зведений на лісистому мисі і виглядає більш схожим на стару кручу, чим на храм. Жоден інший з сотень британських соборів не має такої дії на глядача своєю архітектурою. Собор є сусідами із стародавнім норманнським замком і Університетським Коледжем, тоді як решта частини достатньо живописного самого по собі Дарема ледве вписується в місце, що залишається, на тому, що має форму сльозинки мисі.

 

Стратфорд, де знаходиться Будинок-музей Шекспіра і Королівський шекспірівський театр, а також університетські міста Кембрідж і Оксфорд - кращі місця для знайомства з англійськими традиціями. Оксфорд - найстародавніше університетське місто Англії, цитадель англійської освіти і просто дуже красиве місто з характерною архітектурою.

 

Легендарний Стоунхендж(датується приблизно 3100-1800 р. до н. е.) - найбільш відома доісторична ділянка в Європі. Про призначення Стоунхеджа ведуться спори впродовж багатьох сторіч, серед версій були і припущення про те, що це храм стародавніх кельтів, і астрономічна обсерваторія, і те, що творцями цього мегалітічеського кільця з вертикальних кам'яних плит були інопланетяни, але загадка його так і не розгадана.

Нортумберленд - один з самих "диких" і найменш "зіпсованих цивілізацією" округів в Англії. Тут

розташована, ймовірно, найбільша кількість замків і полів битв, чим де б то не було в Англії. Найцікавіші і відоміші туристичні об'єкти округу -"Стена Адріана" і Нортумберлендський Національний Парк. Трав'янистий Чевіот-хиллс, піднесена частина парка, є найбільш красивою частиною Північної Англії і як не можна краще підходить для подорожей пішки або кінних турів.

 

Котсуолдс - величезний вапняковий укіс в 18 милях на північний схід від Брістоля, є приголомшливо красивим местомом, повним живописної чарівливості Агати Крісті, і прикрашеним величними скелями, колоритними англійськими селами і чудовими видами.

Лэйк-дистрикт("Озерний Край") в графстві Ланкашір - найбільш зелений і

приємний куточок Англії, з рясними зеленими долинами, невисокими, але крутими горами, живописними озерами і середньовічними селами, що гармонійно вписуються в гірський ландшафт. Кожне з озер абсолютно несхоже на "сусіда": Аллсуотер, Грасмере і Уїндермере вважаються найкрасивішими, а Уест-уотер, Краммок-уотер і Баттермере більш захвативающи і набагато менш переповнені натовпами туристів.

Острови Силлі, лежачі в 28 милях південно-західно Лендс-енда, є 140 скелястими острівцями в серці теплого Гольфстріму. Помірний клімат дозволяє виростати тут рослинам і

деревам, які не ростуть більш ніде в Англії, а рясні пташині колонії і цікавий тваринний світ зробили цей регіон одним з кращих об'єктів екологічного туризму в країні. Зелені горби Шропшира формують один з найбільш красивих, мирних і характерних районів Англії. М'який ландшафт і низька щільність населення роблять ці місця абсолютно незвичайним районом туризму - практично в центрі густонаселеної країни можна абсолютно вільно насолодитися екстремальною їздою на велосипеді або зробити легкий треккинг. Столиця графства, Шрусбері, є, ймовірно, найпрекраснішим містом епохи Тюдоров, і відома своїми романськими будівлями і легковажними середньовічними вулицями, в багатьох місцях що абсолютно не змінилися за минулі століття. Поблизу Врокстера лежать руїни Віроконума - четвертого по величині міста в римській Англії. Музей Ущелини Айронбрідж (на південь від Телфорда) - кращий музей індустріальної археології у Великобританії, а можливо - і в світі.

 

Шотландія з її замками і гористими пейзажами - це абсолютно інша країна, сувора і горда, чиї пейзажі створили їй заслужену славу найколоритнішого району у Великобританії. Всього в Шотландії налічується 787 островів, причому майже всі вони жилі. На західних островах можна особливо добре відчути, що Шотландія не дарма вважається одним з останніх в Європі оазисів дикої природи. Знаменитий Хайлендс ("високі землі") - неповторний природний ландшафт на північному заході країни, де гори перемежаються морем, а луги - лісами.

Саме тут розташовані найвища точка Великобританії - гора Бен-

Невіс, а також легендарне озеро Лох-несс, у водах якого нібито мешкає доісторичне чудовисько Несси, що привертає сотні тисяч туристів в Музей лохнесського чудовиська в селі Драмнадрочит. Тут же знаходиться безліч заводів по виробництву першокласного віскі, середньовічних замків, фортець і музеїв. На весь світ відомі палац Холіроуд-хаус в Едінбургу, музей Келвінгроув в Глазго, національний природний музей "Сноудонія" із замком Брин-брас, парком і водопадами.

Найкрупніше місто Шотландії - Глазго(у перекладі з кельтського - "дороге зелене місце"). Місто

дійсно достатньо дорогою і весь утопає в зелені, але при цьому має дуже самобутню архітектурну зовнішність, що поєднує готику, італійське Відродження, григоріанський і вікторіанський стилі. Глазго вважається центром мистецтв Шотландії і местомом проведення численних фестивалів. Тут же знаходиться та, що належить до найбільш багатих музеїв і галерей Європи Художня галерея Глазго і музей Келвінгроув. Абсолютно своєрідний колорит місту додають собор Св. Мунго (1136 р.), Музей Хантеріан, а також Ботанічний сад Глазго і зоопарк. У місті налічується більше 30 картинних галерей і музеїв, включаючи знамениту "Колекцію Бурелла" - одне з найбільших приватних художніх зборів в світі, а також Галерею сучасного мистецтва.

Едінбург - зразок переплетення часів, самою історією розділений на декілька частин: Старий

місто (раннє середньовіччя), "нове" (XVIII сторіччя) і сучасне. Едінбург по праву вважається однією з найкрасивіших, але і найдорожчих європейських столиць і знаменита своїм замком Касл-рок (XII в.), величною церквою Св. Маргарити (XI в.) і королівським палацом Холіроуд-хаус (колишній палац Марії Стюарт, а нині резиденція англійської королеви). Георгианський період міста представлений численними площами і торговими вулицями, головні з яких - старовинні вулиці Ройал-міл і Прінцесс-стріт, на якій знаходяться знаменитий "Шотландський монумент" і Національна картинна галерея. Дуже живописні церква Св. Шахраюючи (XV в.), будівля шотландського Парламенту (1639 р.) і будинок протестантського реформатора XVI в. Джона Нонса. Едінбург оспорює у Глазго і право називатися культурною столицею країни - тут знаходяться знамениті Національна галерея Шотландії і Портретна галерея, Королівський музей, Музей сучасної історії і історії Шотландії. А кількість фестивалів, що проводяться тут, і концертів просто не піддається рахунку.

Всього у годині їзди від шотландської столиці на березі моря розташувалося невелике старовинне містечко Сент-ендрюс, де знаходяться старий шотландський університет і найстаріше в країні поле для

гольфу. Туристи прагнуть відвідати Інверері, щоб побачити готичний замок, що прекрасно зберігся, XII в. на березі озера Файн і залишки форту IV в., або один з шотландських островів. Заслуговує уваги острів Арран (можна добратися поромом від Андроссана), на якому відкритий музей "Шотландія в мініатюрі". А в півгодини їзди від Едінбургу розташований Стірлінг - казково красиве старовинне університетське місто. "Краєм водопадів" називають містечко Вэйл-оф-нит поблизу Національного парку Брекон-біконс. На північно-східному побережжі Шотландії знаходиться історичний Абердін, який часто називають "срібним містом" за особливий колір граніту, з якого складено багато будівель. Місто згадується в середньовічних хроніках вже за часів Вільгельма Завоєвателя, і вже тоді він був відомий на всю Європу, а в XII-XIV вв. він був резиденцією шотландських королів. Окрім величного готичного собору (1336-1552 рр.) зараз він також знаменитий і своїми парками, ботанічними садами і виставками живих квітів, що діють круглий рік. Інвернесс - невелике містечко в 260 км. на північ від Едінбургу, але вважається, що саме з Інвернесса відбуваються більшість старовинних шотландських сімей, що це - справжня батьківщина вівсянки, віскі і волинки.

Уельс - край прекрасних пейзажів і величних середньовічних замків - на кожен квадратний

кілометр тут доводиться більше замків, ніж де-небудь в світі. Найбільш відомі замки "оборонного кільця", побудовані за часів короля Едуарда I, що завоював Уельс в XIII в.: замокнув Харлех, що підноситься на кручі в центрі Уельсу, замокнув Конві, розташований в гирлі річки, замокнув Боумаріс на острові Англси і, звичайно, найбільш вражаючий замок - Кернарфон. У 1969 р. саме в цьому замку відбувалася церемонія введення Королевою сина Чарльза в звання Принца Уельського. Приблизно п'ята частина території Уельсу має статус Національного Парку - скелясті вершини і дзеркальна гладінь озер, піщані бухти і морські затоки, таємничі підземні печери Дан-ір-огоф - царство сталактитів і сталагмітів.

Кардіфф, столиця Уельсу, - історичний, торговий і культурний центр країни. Стоїть обов'язково

поглянути на прекрасний замок Кардіффський, що є поєднанням римського форту і розкішного особняка XIX в. з павичами, що прогулюються. Казково красивий і що є сусідами з ним замокнув Касл-Кох з підйомним мостом, що діяв, і конусоподібними башточками, відновлений з руїн XVI в., а також собор Ландаф і церква Іоанна Крестітеля (XV в.). Сент-дейвідз - найменше кафедральне місто країни. Тут, в соборі XII в., зберігаються мощі Святого Дейвіда, покровителя Уельсу. У районі Солвін-бей можна прокотитися над горами в підвісних кабінках або прямо по схилах на старих трамваях. Канати тягнуться настільки високо в небі, що в ході поїздки можна оглянути все довколишнє побережжя і скелясті навколишні горби.

 

Белфаст(Сівши. Ірландія) знаменитий протестантським собором Св. Ганни, музеєм Ольстера і будівлею муніципалітету. З природних визначних пам'яток Північної Ірландії можна виділити "Дорогу Велетнів" - скельна освіта з тисяч багатогранних базальтових колон до 6 м висоти, а також всього її морського побережжя, наповненого тихою чарівністю скромної природи і постійним мірним шумом вітру і прибою.[10-10-17][Все для туристів]
Гуцульське весілля (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
Автобусний тур: їхати, не їхати (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кухня Малайзії - повнота вражень (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Перспективи розвитку туризму в Горганах (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-07-31)
Переглядів: 11109 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: