Четвер
24-04-25
06:35

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Визначні пам'ятки Бірми

Визначні пам'ятки Бірми

Янгон (Рангун)- столиця Мьянми - порівняно молоде місто. Він заснований в середині XVIII в., хоча невелике поселення Оккала існувало на цьому місці декілька століть. Завершуючи об'єднання країни, засновник останньої бірманської династії Конбаунов Алаунпая зайняв дельту Іраваді і проголосив закінчення військової кампанії у священної пагоди Шведагон, селище біля якої на честь пагоди називалося Дагон. Закладене тут місто і порт було назване Янгон, що означає «кінець ворожнечі». Під цією назвою, згодом спотвореною англійцями в Рангун, місто відоме і понині. Янгон є столицею країни, яку більшість по-старому називає Бірмою. До 1947 р. разом з сусідніми Індією, Сінгапуром і Малайзією Бірма була британською колонією. Саме англійці побудували місто в його сучасному вигляді в кінці 19 століття. Відвічна назва Янгон замість англійського Рангун столиці було повернено в 1989-му році, після приходу до влади військових. Тоді ж і Бірма перетворилася на Союз Мьянми - все-таки країну населяють більше 135 народностей і входять 7 штатів, кожен з яких впродовж всієї історії претендував на суверенітет.

У Янгоне знаходиться позолочена ступа Шведагон Паю, яка домінує над містом своєю висотою. Легенда свідчить, що спочатку ступа була побудована для зберігання восьми волосся Будди. Сьогоднішній монументальний пам'ятник був побудований в XVIII сторіччі і оточений неймовірною кількістю статуй, храмів, святинь і павільйонів. Киплінг назвав Шведагон "красивим дивом", що переливається, і це дійсно - чарівне місце. Поверхня пагоди обшита листами золото, яке раз в п'ять років знімають для реставрації, - перший раз в Бірмі ми потрапили якраз на такий рік - пагода була вся в лісах, але через рік - в другий наш візит - ми побачили її у всьому блиску виблискуючого золота. Масштабом вражає також і колосальний лежачий Будда в Чаукхатги Паю - виявлений англійцями при розчищенні схилів горба при буріння тунеля (спочатку ноги Будди прийняли за величезні валуни і трохи не висадили їх). Іншими визначними пам'ятками міста є колоніальна архітектура легендарного Strand Hotel, міський ринок Скоч-маркет, цікавий для іноземців, охочих прикупити сувеніри, спокійні озера, порослі лотосами, Інья і Кандоджі - королівське озеро, про що нагадує тура-ресторан Каравейк, пришвартована біля берега. Також не можна не назвати два тисячолітню Сулла-пагоду в історичному центрі міста на перехресті двох головних вулиць - однойменною Сулла-пагода-роуд і Маху Бандола Роуд. Відпочинок у Карпатах

Мандалай - культурний центр країни, колишня імператорська столиця, зведена в 1858 році, в якій обов'язково варто відвідати бронзову статую Будди в храмі Махамьямуні - справжній центр для паломників зі всього буддійського світу. Навколо статуї Будди, єдиної створеної по доданню за життя Будди з оригіналу, побудований цілий комплекс пагод і храмів, проте можна сміливо йти відразу до статуї, яка вражає не стільки розмірами, скільки шарами золотих пелюсток, що покривають її, а також хорошим підсвічуванням і безліччю квітів і інших підношень. У сусідньому павільйоні розташовані цікаві бронзові скульптури і величезний гонг з Араканського царства, також як і статуя захоплені як військові трофеї. По дорозі з аеропорту можна заїхати в Амарапуру - насправді, столиця тут була дуже давно - якраз до перенесення її в Мандалай, а від королівського палацу залишилися тільки колоди дерева тика, з яких і складений відомий всім міст Убейн, - щонайдовший дерев'яний міст в світі - 1200 метрів (не намагайтеся дійти до іншого берега - автобус виїде без Вас).

Поряд цікавий храм, повністю покритий дзеркальним череп'ям як мозаїкою, від чого він здається буквально витканим з повітря. Тут можна сміливо робити покупки сувенірів - особливо, виробів з дерева тика, ціни нижчі, ніж в столиці. Розташовані неподалеку стародавні міста Сагаїнг і Ава є безліччю монастирів, пагод і храмів, що залишилися з тих часів, коли ці міста були столицями. Тут не так багато туристів і атмосфера тиші і спокою настроює на особливий лад. Сам же Мандалай - це величезне галасливе місто, що розкинулося навколо Кремля - правильного квадрата з довжиною кріпосної стіни майже два кілометри. Стіна оточена широким каналом з водою, через який перекинуто 4 мости з кожного боку. Над містом підноситься величезна гора з розташованим на неї храмовим комплексом - Мандалай Кволий (Горб). Величезний Будда неначе передбачив будівництво нового міста у своїх ніг. До Будди ведуть тисячі ступенів в критих сходових галереях. За звичаєм сюди возять туристів дивитися захід, хоча більше вражає панорама, що відкривається: навколо міста багато монастирів, найцікавіший з яких - Кутодав-пагода - найбільша книга в світі: 729 стел з висіченими на них буддійськими письменами на палі. Поряд - шедевр дерев'яної архітектури Бірми - монастир Shwenandaw з унікальним різьбленням по тику, раніше покритий золотом. Одним словом, Мандалай буде цікавий для поклонників учення Будди і історією його процвітання в Бірмі.

Баган - мертве місто в годині літа від столиці, тисячі пагод (монолітна ступа) і храмів (можна увійти усередину, де є або був вівтар з Буддою), основні це Швезигон-пагода і Храм Ананди. Перший розташований недалеко від ринку по дорозі з аеропорту, є комплекс з основною пагодою, підтримуваною у хорошому стані, - тобто забарвленою золотом, і десятками розташованих в окрузі різною мірою запустіння. Пагода не висока, але бути схожим цікаво, шкода не можна прочитати, що написане на численних табличках і релігійних текстах - переважно це мова палі, близький до санскриту, який вивчають ченці і деякі миряни для вивчення текстів Тхеравади, - гілки Буддизму т.з. Малої Колісниці. Храм Ананди це величніша споруда, вражаючі масштабом і архітектурою - безліч башточок, арок, усередині 4 величезних статуї Будди, що дивиться в 4 сторони світла, дві статуї сьогодення, дві відновлені.

Ще безліч фігурок Будди розташовані в нішах в переходах храму, храм діє. Подібних величезних храмів близько сотні на території стародавнього міста в декілька гектарів, усипаного тисячами дрібніших пагод і їх останків. Ось це роздолля для тих, що копають! Тільки тут їх немає, а державі не до цього. Взагалі, в Бірмі традиційно зводять нові пагоди для «своєї» карми, а старі, чужі храми мало підтримуються, невеликі пагоди швидше руйнуються і на їх місці зводять нові. Можна представити гігантські розміри міста - колись пагоди і храми були на кожному розі, а всі житлові і світські споруди робили з дерева і інших підвладних часу матеріалів, ось і залишилися тільки храми та міські ворота. Таких крупних покинутих храмових комплексів як в Багане не дуже багато, це Борободур на Яві, Ангкор в Камбоджі і трохи поступливий їм Мішон у В'єтнамі.

Озеро Інле - красиве гірське озеро протяжністю 22 км. знаходиться на висоті 1400 метрів над рівнем морить. Озеро величезне - 8х20 кілометром, оточене горами, що йдуть в грозові хмари, зелені чагарники і що випливають на вас з туману зловісні контури обителей злих духів. Ці чорні дерев'яні будови з похилими дахами, які спочатку можна прийняти за стародавні храми, але які є сучасними готелями де-люкс класу, побудованими з тика і просочені смолами. У це не віриш, поки не потрапиш всередину цих бунгало на палях. В центрі озера розташований головний храм - священна пагода Пхаундо У - Храм П'яти Будд. Чотири Будда вже відвідали цей світ і тепер буддисти чекають приходу п'ятого Майтрейі, а на Інле йому вже зробили статую: все п'ять невеликих статуй розташовано на вівтарі за склом і покрито товстим шаром сухозлітного золота, від чого більше схоже не колобків. До речі, на стінах храму дана дуже докладна і барвиста ілюстрація з житія Будди. Але кульмінація подорожі на Інле - це поїздка на сампанах до підніжжя гір, що оточують озеро, по нешироких загачених протоках мимо рисових полів і чагарників бамбука. Індейн - цілий комплекс стародавніх пагод і зруйнованих храмів, який відвідують ченці зі всього світу буддиста вже півтори тисячі років! Деякі пагоди виглядають на тисячу років, багато вже на межі руйнування, в центрі комплексу старі пагоди легко розбирають і будують на їх місці нові - як і їх тисячу років назад будували не місці ще стародавніших. Реставрація сюди ще не добралася, а ось джунглі загрожують поглинути цю святу землю.

На озері, в плаваючих селах, живуть рибаки народності Інта - «діти озера». Тут дійсно загублений мир - це видно по будинках з дранки на високих палях, упевненості і незворушності людей. Обов'язково побувайте на плавучому ринку, де можна за невеликі гроші придбати оригінальні статуетки, низки річкових перлин, срібні вироби. Крім того, на озері проживає багато національностей, чиї спосіб життя і звичаї неодмінно викличуть інтерес: це інта, що живуть в будинках на воді і що гребуть однією ногою, і карени - дуже добродійний народ в червоному одіянні, і плем'я падуан, чиї дівчата з дитинства прикрашають свої шиї, зап'ястя і щиколотки мідними кільцями, стаючи схожими на єгипетських Нефертіті. Але, головне, не забувайте насолоджуватися красою навколишньої природи і чистотою гірського повітря.

Національний Музей Союзу Мьянми в Янгоне - розташований на Pyay Road і представляє експозицію на п'яти поверхах, серед яких 8-ми метровий Трон Льва Sihasana, який належав Королеві Тібо, останньому королеві Бірми з династії Koung Baung. Трон і 52 інших королівських регалії були захоплені британцями після узяття Мандалая в 1886 році. У Тронному залі представлені мініатюрні моделі восьми видів тронів стародавніх королів Бірми і прекрасного королівського Трону Льва останнього монарха короля Тібо у всьому його первинному блиску. Інші знайдені експонати від ранньої історії Бірми в Beikthano, Sri Khitara і Bagan. Археологічний розділ музею включають бронзове знаряддя 18 століть і арфу у вигляді крокодила, картини, рукописи, традиційні плаття різних етнічних груп Бірми, традиційні музичні інструменти і так далі

Botataung Пагода розташована в Східній частині Янгона біля річки Yangon. Коли вісім індійських ченців більше 2000 років тому принесли сюди реліквії Будди, 1000 військових офіцерів - Botatung - як їх називали - сформували почесну варту в місці, де відновлена пагода стоїть сьогодні. Оригінал Botataung Пагода билу знищена при бомбардуванні авіацією Союзників в листопаді 1943. Коли пагода була відновлена після війни, усередині було вирішено зробити прохід в ступу для відвідувачів. Там можна побачити скляні мозаїки і безліч маленьких ніш для медитацій. Ця пагода у формі дзвону заввишки 40 метрів. Щорічно в грудні в Botataung Пагоді проводиться фестиваль.

Музей Коштовних каменів, розташований на вулиці Kaba Aye Pagoda, цілком варто відвідати. У цьому триповерховому Музеї магазини коштовностей розташовані на першому і другому поверсі, тоді як музей знаходиться на третьому поверсі. Двічі в рік, в березні і жовтні, проводиться ярмарок коштовних каменів і аукціон, які привертають багато ділерів коштовних каменів зі всього світу. Музей може похвалитися найбільшими перлами в світі, світлими самородками сапфірів, соковитими золотими перлами, рубіном крові рідкісного іскристого голуба, peridot і іншими різноколірними каменями, плитами дорогоцінного нефриту всіляких розмірів і відтінків, золотими прикрасами, сріблом і статуетками з яшми.

Янгонський Зоопарк був заснований британцями в 1906, розташований біля Shwedagon Пагоди і Королівського Озера Kandawgyi . Площа 69.25 акрів, різноманіття тварин, птахів і рептилій головним чином місцевої фауни. Також широко представлена місцева фауна, яка для туристів напевно виявиться достатньо екзотичною, крім того, деякі види є лікарськими і використовуються в традиційному бірманському лікуванні.

Bago - місто в 80 км. на північний схід від Янгона. Заснований в 825 н.е. при Королеві Byinnya U Баго став столицею при другому Королеві династії Мон в 1365 і процвітав аж до 16 століття.

Британське Військове Кладовище Htaukkant - знаходиться в 40 хвилин від Янгона, в містечку Htaukkyant. Тут поховано 27 000 солдатів Союзників, які загинули в битвах з Японською Імператорською Армією під час Другої Світової Війни в Бірмі.

Shwemawdaw Пагода - розташована в східній частині Bago і сильно нагадує Shwedagon Пагоду в Янгоне. У ній також зберігаються волос Будди і вона трохи вища за велику Пагоду Шведагон, її висота 114 метрів. Пагода була побудована при Дінастії Мон в14-16 століттях.

Kyaikhtiyo Пагода - Золота Скеля - одна з найвідоміших визначних пам'яток Бірми в 65 км. на схід від Bago в містечку Kyaikhto (160 км. від Янгона), в штаті Мон. Скеля знаходиться на висоті приблизного 1100 метрів над рівнем морить. Є одним зі священних місць буддистів, стоїть на горі Paunglaung, Bago Yoma. Її назва в перекладі з монського означає пагоду, яку відлюдник несе на своїй голові. Сама пагода заввишки близько 5 метрів у висоту і 35 метрів в обхваті, розташована на горбі, на величезному круглому гранітному валуні, навислому над скелею. До Kyaikhto можна добратися потягом або автомобілем через Bago.

Thanlyin (Сиріам) - це місто, розташоване в декількох годинниках шляху від Янгона. Місто було центром торгівлі на початку 17 століття - тут знаходилися контори португальських, голландських, французьких і англійських купців. Свого світанку місто досягло при якомусь авантюристові з Португалії Пилипі Голено, який оголосив в нім власне приватне королівство. Місто процвітало недовго, поки не був зруйнований Королем Alaungpaya в 1756. Більше 100 років пізніше Британія захопила Південну Бірму, але Сиріам вже не знайшов минулого благополуччя - оплотом міжнародної торгівлі став Янгон. У місті Thanlyin збереглися споруди колоніального періоду, в декількох милях на південь від міста на горбі підноситься Пагода Kyeik Khauk, подібна Shwedagon Пагоді в Янгоне.

Kyauktan Ye Пагода - Пагода Острова - знаходиться приблизно в 20 км. на південь від Thanlyin на притоці річки Yangon, в 45 хвилинах їжі на автомобілі від міста Thanlyin. Пагода дійсно розташована на острові в середині річки, вона була побудована сьомим королем Династії Пада Zeyasana, в третьому сторіччя до наший ери. Спочатку вона була заввишки всього біля 3.5 метрів.

Пьінмана - це місто в 240 милях на північ від Янгона. Нова столиця розташована рівно на середині шляху між Янгоном і Мандалаєм. Варіанти назви нової столиці: "Нейпьідо" (Ney Pyi Do - Сонячне королівське місто) або Шві Мьодо Пьінмана (Shwe Myodo Pyinmana - Золота столиця Пьінмана). Нова столиця розташована в горах і є окремим містом адміністративних і службових будівель для всіх міністерств і відомств.

Околиці гірського озера Інле

Піндая - відоме завдяки красивим печерам місто в околицях озера Інле. У печерах можна побачити тисячі статуеток Будди, залишених тут паломниками багато століть назад. До входів в печеру ведуть криті галереї з дерев'яним павільйоном, прикрашеним барвистими схемами всесвіту, - мандаламі і золотими зображеннями Будд. В глибині печери - ряд залів з озерами і сталактитами. Ще одне нереальне місце!

Околиці Мандалая

Мінгун (MINGUN) - розташований приблизно в 11 км. вгору по річці від Mandalay на західному березі річки Ayeyarwaddy, відомий 90-тонним дзвоном - найбільшим що діє дзвоном в світі (трохи легше московського). У Мінгуне також знаходиться незавершена Пагода Mingun, яку почав будувати король Бодопайя в 1790 році, але не закінчив - тридцять років пішло тільки на зведення підстави. Нащадки не продовжили будівництва, а землетрус дещо зруйнував її, але до цих пір Мингун-пагода вражає своїм розмахом навіть в недобудованому вигляді! У околицях можна подивитися інші стародавні пагоди, а також місцеві села.

Pyin oo Lwin (Maymyo) - місто в передгір'ях Шанського плато в 70 км. від Мандалая, на висоті більше 1000 метрів над рівнем морить. Колись тут знаходилася резиденція британського полковника Mr.May, командира Бенгальської Піхоти Його Величності Короля Англії. До цих пір збереглися будівлі тієї пори, побудовані з сосни і срібного дуба. Не відмовіться від поїздки на кінській упряжці і обов'язково відвідаєте водопади Ani-sakan і Pwe Kauk.

Моніва - розташована в 136 км. на північ від Мандалая в заплаві річки Chindwin - другою за величиною річкою Бірми, важливій торговій артерії країни. Monywa був заснований під час Баганського Царства (1044-1287), і його колишня назва була Thalarwady і був відомий завдяки своїм незвичайним храмам. Один з найбільш відомих - Храм Thanboddhay, який схожий елементами художнього оздоблення на Borobudur в Індонезії на острові Ява . Не дивлячись на те, що він був побудований в Багаський період, 512 028 статуй, деякі гроти і живопис на стінах - все ще у хорошому стані. Можете також відвідати дивовижне місце 1000 дерев Boddhi (вид дерева Banyan) під кожним з яких знаходиться зображення Будди. В околицях міста є цікаве природне явище - Crater Lake of Twin Hills - Озеро-кратер Горбів-близнят, що виникло чи то на місці вимерлого 5 мільйонів років назад вулкана, чи то на місці метеорита, що впав. Також цікавий Po Win Taung / Shwe ba Taung на західному березі річки Chindwin - там знаходяться храми і печери у вулканічній породі, де на стінах можна бачити розпис 13-18 століть. Поїздка на пароплаві від Моніви до Багана займає близько 4,5 годин, проте, час пролетить непомітно із-за приголомшливих пейзажів на обох берегах.

Араканськоє королівство - Штат Рахин (Rakhine State) на північному заході Мьянми

МРАУК-У (Mrauk U) - столиця Штату Ракхин - т.з. Араканського Царства. Німецький мандрівник, МРАУК-У, що відвідав, в 16-м сторіччі, описує місто як одне з найбагатших міст в Азії, порівнянним з Амстердамом і Лондоном в розмірі і процвітанні. Аракан був сильною і процвітаючою державою, яка контролювала тисячемільний морський шлях від гирла Гангу на заході до гирла щонайдовшої річки Бірми Салуїна, що впадає в Мартабський заливши, на сході. Аракан значно відрізняється від решти Мьянми - тут популярна гостра їжа і яскраві кольори в одязі. МРАУК-У - єдине місто в Бірмі, де більшість стародавніх будівель кам'яні. Основні визначні пам'ятки МРАУК-У це Храм Kothaung з тисячею маленьких барельєфів Будди на його стінах, Ступа Sakyamanaung форми дзвону з парасолькою, що обертається, з дзвіночками на верху, Ступа Mahabodi Shwegu з 550 сценами з минулих життів Будди, а також Pitakateik - бібліотека буддиста дуже красивої і оригінальної архітектури. МРАУК-У має унікальну топографію: місто оточують ряди горбів з природними проходами між ними, що робило доступ до міста порівняно легеням. Для захисту міста ці проходи були перегороджені земляними і кам'яними стінами, які вирівняли лінію горбів, утворивши безперервну нюхову лінію.

У сприятливих місцях були споруджені греблі і дамби, які служили як для запасу води, так і для захисту від нападу (Kyon Pinlei), У порти Сандовея і МРАУК-У заходили кораблі арабських і індійських князівств, Камбоджі, сіаму, Цейлону і Мальдів. Цей багатий край привертав торговців і служивих людей, які осідали тут надовго. Особлива шана була вихідцям з тодішньої Персії (совр. Іран), багато хто полягав в королівській гвардії і посідав важливі посади при дворі, перська мова була мовою ученості і книжності того часу, на нім публікували царські укази і вели дипломатичне листування. Один з небагатьох дослідників Бірми - Н.А.Лістопадов в своєму величезному творі «Бірма - країна на південь від гори Міру» дає дуже докладний опис особливостей цього краю. Він доводить її повну схожість із згаданою в «Ходіння за три морить» тверського купця Опанаса Никітіна таємничою країною Шабат, який в своїх записках дає захоплений відгук про цей край: «А Шабатськая пристань на Індійському океані дуже велика. У Шабате народиться шовк, та сандал, та перли - і все дешево».

Храми в околицях МРАУК-У

Храм Htukkanthein (або Dukkhan) стоїть на горбі, висота 10 метрів, має плоску поверхню подібно до барабана. Король Мінфалаунг побудував пагоду в 1571 році наший ери. Подібно до святинь Shitthaung і Andaw, Dukkhanthein був побудований з висіченого пісковика з прошарками з цегли по даху, розмір якого приблизно 65 метрів з півночі на південь і 70 зі сходу на захід. На верх ведуть кам'яні сходи з півночі, півдня і сходу шириною більше 30 метрів, зроблені з масивних каменів, а західна веде в довгасту внутрішню палату.

Пагода Koethaung знаходиться на рівнині серед полів рису, поряд з МРАУК-У - Старим містом або, як його називали раніше, Мрохаунгом. Її назва переводиться як 90000 і, ймовірно, означає кількість зображень Будди, які передбачалося на ній розмістити. Пагода побудований Королем Min Taikkha, сином Короля Min Bin, який побудував Храм Shitthaung, що означає Храм 80000 Образів Будди, так що син обійшов отця на цілих 10000 Будд! Це - найбільша пагода в МРАУК-У. Подібно Shitthaung, ця пагода має структуру кам'яної фортеці - побудована з кам'яними стінами і терасами. Її оточують 108 менших пагод зроблених з пісковика. Усередині в'юнкий коридор, по якому можна досягти центральної палати. Внутрішня галерея руйнувалася і більше недоступна. у центрі восьмикутна пагода, оточена сотнею пагод трохи менше. На відміну від більшості інших храмів, пагода побудована не тільки з пісковика, але і з використанням цеглини.

Пагода Laymyetnha - так звана "Пагода з 4 лицями", знаходиться в 50 метрах на північний захід від Пагоди Dukkhanthein. Король Мінсавмон, перший король династії МРАУК-У, побудував її в 1430 році наший ери. Це - одна з п'яти пагод, побудованих на початку будівництва міста. Формою це квадрат, внутрішня кімната має форму восьмикутника, в центрі якого восьмикутна колона, яка підтримує круглу башту по центру даху. На кожному з чотирьох кутів тераси побудовані ступи трохи менше. Центральна башта має форму куполу з колом 25 метрів в підставі і заввишки 23 метри. На пагоді 28 зображень Будди згідно священному писанню Sambuddha



[10-01-29][All for the tourists of]
Autumn with a taste of coffee (events calendar) (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Розваги в Ісландії (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Магічна сила лікарських трав (0)
[09-08-22][Відпочинок за кордоном.]
Перу: Мочика або що було до інків? (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: vechervkarpatah (09-07-30)
Переглядів: 2086 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: