На Маковицю
Легкий одноденний похід на безлісу вершину, з якої відкривається захоплююча панорама Карпатських гір.
Довжина маршруту – 8 км.
00 км. Залізнична станція Ямна. Ідем по дорозі до Пруту, а тоді через Прут до асфальтованої дороги.
500 м. Поперечна асфальтова дорога. Тут починаються дві різні дороги на Маковицю. Одна в напрямку міста Яремче, друга – Микуличина. Ідем першим варіантом.
1 км. Розвилка доріг: прямо – на Яремче (3.5 км), а також і на Маковицю (5 км.) хребтиком, що іде від крутого вигину Прута; направо – на Маковицю долиною потоку Маківчика і по схилах хребтиків; направо. Дорога іде вздовж потоку. Через 200 м – розвилка: правіше – дорога на Маковицю правим схилом долини Маківчика; прямо – на Маковицю лівим схилом; обилві перетинаються на Маковиці; прямо. Дорога спочатку іде полого наверх селом, а тоді – круто наверх – лісом.
3 км. Верхні хати Ямної (хутір серед сінокосів). Веще хат – хребтик, що іде на Маковицю від крутого вигину Пруту і дорога цим хребтикомвід асфальтової дороги Яремче – Ямна на Маковицю. На дорозі перехрестя: прямо і круто вниз – в Яремче; направо наверх по хребтику – на Маковицю; направо. Справа і зліва від хребтика сінокоси і пасовища.
4 км. Гора Маковиця. Із голої вершини Маковиці (984 м) відкриваються захоплюючі краєвиди. На півночі і сході далеко внизу синіє долина потоку Боярського, за ним полонинський хребет із відомими вершинами – Рокитою Великою (1111; віддаль 9 км, на ній розташована телевежа) і Лисиною Космацькою (1451; 20 км). Навколо Маковиці з трьох сторін темніє глибока долина Пруту, за нею на заході синіє голий крутий хребет Довбушанки, лівіше – плоский хребет Синяка, а на південному заході – гострий пік Хом'яка(1542; 12 км.). На півдні в мерехтливій синяві видніється Кукульський Хребет, а зовсім на краю горизонту найвищі вершини Українських Карпат – красуні Говерла і Петрос.
Вершина Маковиці і її схили покалічені траншеями окопів, виритих, ще в часи Першої і Другої світових війн. Тут відбувалися тяжкі бої. А на горі Смерічок, що поблизу, від артилерійського вогню росіян загинуло багато румунських вояків. Жителі із ближніх сіл у свята ходять на гору Смерічок молитися. Щн дотепер знаходять стріляні гільзи від рушниць і гармат, а корпуси гарматних снарядів гуцули використовують як ковадла для клепання кос.
4.5 км. Гора Маковиця. Ідем дорогою вниз спочатку на південний схід, а тоді на південний захід в обхід верхів Маківчика.
5.5 км. Розвилка. Прямо – дорога в Ямну спочатку по хребтику, а тоді – долиною Маківчика; наліво – в Микуличин і до асфальтової дороги вище 1 км моста через Прут; прямо.
6.5 км. Верхні хати Ямної.
7.5 км. Асфальтована дорога. На дорозі на ліво на Ямну. Через 500 м розвилка до станції. Направо.
8 км. Залізнична станція Ямна.
|