Субота
25-01-11
18:39

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Яремче, туризм, наш регіон.

Перспективи розвитку туризму в Горганах

 

Перспективи розвитку туризму в Горганах

Туризм, як одна з провідних галузей світової економіки, окрім соціально економічного, має важливе спортивно-оздоровче значення, природоохоронне, освітньо-виховне та політичне значення. Туризм став частиною стилю життя більш як третини людства і участь у туристичній діяльності можна розглядати як складову якості суспільного становища. Проте, розвиток туристичного бізнесу в Україні спрямований головним чином на вивіз туристів за кордон, що реально означає втрату капіталу для держави та подальше ускладнення сучасне соціально-економічної ситуації у державі.

У зв'язку з цим важливим завданням географічної науки на сьогодні є проведення комплексних досліджень, основою яких є вирішення проблем освоєння нових рекреаційних територій, відновлення старих і стимулювання діяльності існуючих рекреаційних об'єктів, підняття престижу внутрішнього та міжнародного в'їздного туризму.

Українські Карпати завдяки своїй доступності, мікроклімату, наявності збережених природніх ландшафтів, своєрідній та оригінальній культурній спадщині створюють сприятливі умови для розвитку туристичного регіону міжнародного значення.

Особливий інтерес для туристів становлять Горгани – унікальний для Карпат гірський масив, для якого характерним є наявність великої кількості кам'яних розсипів та осипищ при відсутності типових полонин.

Це одна з найбільш важкодоступних і найменш заселених ділянок в Українських Карпатах. Згідно з ландшафтним районуванням Горгани відносяться до низькогірно- та середньогірно скибового видів і розміщені в основному в межах Івано-Франківської області, за винятком привододільних схилів Закарпаття і займають межиріччя верхніх і середніх течій рік Свіча, Лімниця, Бистриця Солотвинська, Бистриця Надвірнянська, Прут. Для Горган характерне різке наростання абсолютних висот від 1300-1400 до 1800 м і вище. Основною рисою Горган, що їх від інших масивів Карпат, є наявність значних площ крупно-брилових розсипів і осипищ, які поширені в основному на гребенях хребтів та на їх південних схилах. Тут майже повністю відсутні класичні карпатські полонини з потужним трав'яним покривом. Субальпійська рослинність має острівний характер поширення з перевагою чагарників.

У лісорослинному відношенні на даній території зберігається панівна роль лісів. Ліси представлені в основному хвойними породами – смерекою та ялицею, які менш вибагливі до едафічних умов. Значно менше поширений бук європейський. У деревостані переважають буково-смерекові смереково-букові ліси, які розповсюджені не вище 1200 м. Вище цієї висоти у складі лісового ярусу зустрічаються окремі масиви сосни кедрової європейської, на болотах – пригнічена сосна європейська.

На території Горган у долині Прута є добре розвинута сітка лікувальних, оздоровчих, туристичних закладів. Серед мальовничої місцевості долини Прута знаходяться відомі в Україні гірсько-кліматичні курорти – Яремче, Микуличин, Татарів. Тут розміщені сучасні рекреаційно-оздоровчі заклади. Загалом на ділянці Яремче-Татарів розміщено 8 лікувально-оздоровчих та 18 туристично-оздоровчих закладів.

Поблизу турбази «Гуцульщина» знаходиться перспективна для використання свердловина сірководневої води.

Збережені народні традиції гірського населення Горган у побуті та промислах сприяють розвитку агротуризму з аспектами етнотуризму. Проте віддаленість невеликих сіл та хуторів від основних транспортних шляхів і, відповідно, погане споучення дещо обмежують належний розвиток даного виду туризму.

Особливої уваги заслуговує розвиток традиційного для Горган пішохідного туризму. Тут виділяється 7 хребтів з висотами понад 1700 м. Перспективним для пішохідного туризму є середньогірні масиви: Синяк-Хом'як, Сивуля-Ігровище-Висока, Грофа-Попадя, Яйко Ілемське-Молода, хребти: Хом, Аршиця, Ліснів. Характерною особливістю гірських хребтів даного регіону є чітка асиметрія схилів і крутосхилих вершин, які вкриті греготами. Вище верхньої межі лісу, часто на греготах, суцільні хащі створює сосна муго – жереп, у зв'язку з чим ці ділянки є важкопрохідними. У суцільних зарослях жерепу пройти можна лише по гірських стежках, які мають місцеву назву «райтшотки». Наявність греготів обмежує можливість організації нічлігу у верхньому ярусі хребтів, з одного боку це пов'язане з відсутнісю питної води, з іншого - кам'янистим покривом.

Можливості організації велосипедного туризму є вздовж освоєних долин рік та на вододілах Запрутських Горган. Тут переважають хребти з плоскими вершинами та пологими схилами. Типові горганські риси характерні лише для центральної найвищої частини ландшафту, а значне господарське використання і наявність полонин та вторинних післялісових лук – царинок зумовлюють зниження природної верхньої межі лісу й добру оглядовість ландшафту. Велосипедні маршрути в основному проходять через хр. Ліснів із спуском до Ворохти або до Космача. Інші припідняті території малопридатні або непридатні для велосипедного туризму через наявність крупнобрилових розсипів і, відповідно, велосипедну непрохідність поверхні.

Оригінальність та природоохоронна цінність ландшафтів Горган зумовила створення на їх території ряду природоохоронних об'єктів, що обмежує можливість розвитку масового туризму. Тому слід приділяти особливу увагу екотуризму, оскільки він передбачає пізнавальну, виховну та природоохоронну діяльність. Особливе естетичне та пізнавальне значення мають пам'ятки природи – водоспади, пороги, відслонення, скелі тощо. Так на ріці Манява є мальовничий водоспад висотою до 16 метрів. Це один з найвищих водоспадів в Українських Карпатах, якмй приваблює багато туристів. До цікавих горганських водоспадів належать: Пробій на ріці Прут в Яремче, Кременецький Гук на ріці Женець, водоспад на потоці Жонка. Цікавим є відслонення ямненської світи з гострокутними складками в Яремче.

Особливістю даної території є наявність унікальних для Українських Карпат гірських боліт «Мшана» та «Лютошара», які мають статус пам'яток природи місцевого та державного значення. На болотах є цікавим низькобонітетний деревостан сосни звичайної, болотні види чагарників та трав'яного покриву. В урочищі Мшана на висоті 750 метрів зростає сосна муго. Це одне з найнижчих її місць зростання у Карпатах.

У Скибових Горганах під горою Грофа (1752 м) знаходиться урочище Став, у якому збереглися льодовикові форми рельєфу. Над верхньою межею лісу є невелике озерце Став, оточене стінками кару. Тут знаходиться заказник загальнодержавного значення «Грофа», де збереглися праліси сосни кедрової. Цікавими є кедровий заказник «Яйківський» - найбільший осередок сосни кедрової в Українських Карпатах і резервати сосни звичайної «Турове» та «Сокіл».

Туристичному освоєнню сприяє даної території сприяє Карпатський національний природній парк. Зокрема, проводиться робота по відновленню і підтриманню в належному стані туристичних маршрутів. На даний час пізнавальні пішохідні маршрути: Женець-Явірник, Женець-Хом'як, Вередівський-Хом'як.

 



[11-01-17][Все для туристів]
Gens fidelissima (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки Бірми (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що подарувати коханим в день Святого Валентина? (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
На Маковицю (0)

Категорія: Яремче, туризм, наш регіон. | Додав: vechervkarpatah (09-07-29)
Переглядів: 2551 | Коментарі: 1 | Теги: Яремче туристичне, про наш тур-регіон, потенціал Яремчанщини., Туризм яремчанщини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: