Середа
23-06-07
10:43

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Тема 4. 1. Ринкове саморегулювання у сфері туризму


Тема 4. Ринкові І ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ТУРИЗМУ

1. Ринкове саморегулювання у сфері туризму

Ринок являє собою розподільчу систему, в якій ринкові відносини продавця і покупця можуть охоплювати не тільки фізичні і юридичні особи, а й галузі, регіони, взаємини між країнами. При цьому ринок нічого не виробляє, а лише бере участь у розподілі товарів.

Самостійним сегментом ринкової економіки РФ, досить стабільним і конкурентоспроможним в останні роки, став туризм. Його функціонування викликає дедалі більший інтерес у населення, потенційного покупця туристичних послуг. У сфері туризму виробництво і реалізація туристичних послуг розвиваються одночасно з ринковими відносинами між продавцями і покупцями.

Важливим напрямом розвитку ринкової економіки в РФ є підвищення конкурентоспроможності вітчизняних товарів на світовому ринку. У сфері туризму це може бути реалізовано значно швидше, ніж у багатьох інших галузях і сферах діяльності.

Усередині РФ конкуренція між туристичними фірмами вже досить сильна. Розвиток конкуренції в чому визначається економічною незалежністю постачальників туристичного продукту, тобто свободою у прийнятті рішень при укладанні угод, розпорядженні своїми доходами, встановлення вільних цін.

Рівновага між пропозицією та попитом у туристичних послугах може відбутися або за рахунок зсуву кривої пропозиції, або кривої попиту. Так, наприклад, крива попиту може зрушитися з-за зміни споживчих властивостей туристичного продукту або зміни мотивації споживачів туристичних послуг, що показано на рис.1.

Ринкова рівновага пропозиції і попиту в туристичному обслуговуванні населення
Рис.1. Ринкова рівновага пропозиції і попиту в туристичному обслуговуванні населення

Р - рівень пропозиції;
Q - рівень попиту;
Р '- новий рівень пропозиції;
Q '- новий рівень попиту.

Якщо основні споживачі на ринку туристичних послуг мають середній доход на душу населення, то збільшення їх доходу викличе переміщення кривої попиту вправо і вгору. Крива пропозиції в цьому випадку залишиться на колишньому місці. На рис.1 видно, що в новій точці рівноваги ціна і обсяг туристичних послуг встановляться на більш високому рівні.

Зміст


[10-10-17][Все для туристів]
Розшібеник, Парашка, Грофа (0)

[09-08-22][Відпочинок і поради]
Чорна кров турок- чи корисна вона? (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Гороскоп і імена тижн (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Абхазія - чи варто туди їхати цього літа (0)