Понеділок
24-05-27
00:07

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

ПЕРЕДМОВА


ПЕРЕДМОВА

Подорожі (travel) і туризм (tourism). На прес-конференції, присвяченій відкриттю московської виставки MITT-2000, популярна ведуча телепередачі "П'ять з хвостиком" Анна Саксонову задала питання, який кинув сидять в президії осіб у шок і зневіру, так як вони не змогли дати на нього чіткої відповіді. А питання носив зовні зовсім не складний, якщо не елементарний характер: "Чому ця виставка носить назву" Подорожі та туризм "і в чому полягає різниця між цими поняттями"?

Згідно словникам подорож - це поїздка або пересування пішки куди-небудь далеко за межі постійного місця проживання з будь-якою метою або взагалі без неї. У російській варіанті, в тому числі в тлумачному словнику живої великоросійської мови Володимира Даля, більш вживаним термін: "Мандрувати - ходити і їздити по чужих землях, путнічать, подорожувати, відвідувати інші країни, чужину".

Синонімів у слова "подорож" багато, оскільки воно має не меншу історію, ніж саме цивілізоване людство. Зміст цього слова присутній у лексиконі всіх мов світу (travel, voyage, journey, trip et cetera,), як правило, вживалося в значенні "направлятися кудись за потребою".

У давні часи будь-яке пересування і мандрівка було пов'язано з масою незручностей, небезпек і навіть ризиком для життя. Але з 1815 р. в післянаполеонівської Європі англійські денді взяли собі за правило у досить комфортних умовах здійснювати кругові поїздки (tour) на південь Франції, а потім і до Італії. Цілями таких поїздок були пошук розваг, задоволень, знайомство з романтизмом і перлинами культури спадщини людства. Тому "зробити tour", на відміну від "здійснити подорож", стало відразу ж означати "спрямовуватися туди, куди Ви побажаєте для відпочинку, задоволення, розваг або отримання нових знань і вражень".

З появою пароплавів, паровозів, автомобілів, автобусів і літаків стало можливим здійснювати туристські поїздки в більш віддалені місця й країни. Поступово туризм стає масовим явищем і однієї з найбільших сфер бізнесу.

Туризм як галузь економіки. Розглянемо економічні визначення поняття "туризм", бо їх не менше, ніж визначень поняття "подорож", хоча в тимчасовому та інше плані вони різні.

- Туризм - це подорожі та перебування в місцях, що знаходяться поза межами звичайного середовища подорожуючого, на строк не більше 12 місяців, з будь-якою метою, крім заняття оплачуваною діяльністю там (документи Міжнародної конференції ООН зі статистики подорожей і туризму, схвалені Всесвітньою туристською організацією, 1992 р.).
- Туризм - діяльність, що має в житті народів важливе значення в силу безпосереднього впливу на соціальну, культурну, освітню та економічну сферу життя держав і їхніх міжнародних відносин (Манільська декларація по світовому туризму, 1980 р.).
- Туризм - це всілякі вільні переміщення людей від місця їх постійного проживання і роботи, а також сфера послуг, створена для задоволення потреб, що виникають у результаті цих переміщень (Гаазька декларація з туризму, 1989 р.).
- Туризм джерело валютних надходжень в країну; третя за рахунком індустрія у сфері обслуговування, в якій зайнятий кожен п'ятнадцятий з працюючих людей (підручники з туризму).
- Туризм - індустрія, що розвивається я тих районах Землі, які володіють природними і штучними особливостями, що привертають приїжджих відвідай гелів (професор Пітер Мерфі).
- Туризм - потужний економічний засіб, який може бути використано слаборозвиненими країнами для створення припливу валюти, необхідної для успішної конкурентної боротьби на міжнародному рівні (професор Каролін Купер).
- Туризм це наука, мистецтво і бізнес залучення, облаштування та розваги людей, які подорожують заради задоволення або у справах (професор Джон Уоркер).
- Туризм - це тимчасові виїзди (подорожі) громадян РФ ... з постійного місця проживання в оздоровчих, пізнавальних, професійно-ділових, спортивних, релігійних та інших цілях без зайняття оплачуваною діяльністю в країні (місці) тимчасового перебування (Закон "Про основи туристської діяльності в Російській Федерації", 1996 р.).

Виберемо ключові слова з наведених визначень туризму: діяльність, що має в житті народів важливе значення; потужне економічне засіб; індустрія; джерело припливу валюти; наука, мистецтво і бізнес залучення, облаштування та розваги людей. Це в усіх країнах, за винятком Росії. А у нас, як завжди, своє, законодавчо оформлене окреме, думка: "туризм - це тимчасові виїзди громадян РФ ...".

Тут виникає цілком слушне запитання: чи не в цьому ключовому терміні - "виїзд" полягає першоджерело того, що потік російських туристів за кордон став в два-три рази перевищувати кількість прибуттів до нас іноземних туристів? Чи не це маленьке слово за великим рахунком породило в платіжному балансі країни за статтею "туризм / поїздки" неймовірне за своєю величезною величиною негативно сальдо (до 7 млрд дол щорічно)?

Крім того, у Федеральному законі "Про основи туристської діяльності в РФ" суцільною формалізм і декларативність. Там (як і в аналогічних законах суб'єктів Федерації) говориться не про цілі і завдання розвитку туризму, а лише про визначеннях сфери туризму і способи державного регулювання туристської діяльності. Пріоритети внутрішнього, в'їзного, соціального та самодіяльного туризму згадані мимохіть і звалені в одну купу, без будь-якої черговості і при повній відсутності матеріальної і моральної забезпеченості їх основних позицій. Є там і казки про соціальний туризм, який, як і комунізм, "не за горами". І слова про ніжну турботу держави про самодіяльному туризмі, якому таке регулювання багато в чому просто протипоказано. По суті, такі статті в законах не що інше, як популістські гасла про мниму державної підтримки абстрактної туристської діяльності - "як однієї з основних галузей економіки РФ". Вдумайтеся - "діяльність-як галузь економіки"! Особливо в стані, коли 95% турфірм переймаються лише виїзним туризмом.

Висновок з названих суджень може бути тільки один-Закону "Про основи туристської діяльності в Російській Федерації від 24 листопада 1996 р." вже явно недостатньо! У справжніх умовах необхідний Закон "Про розвиток туризму", будь-то в Російській Федерації в цілому або в окремо взятому її суб'єкт. В таких законах повинні бути обумовлені цілі, завдання і принципи розвитку в'їзного та внутрішнього туризму, як складного міжгалузевого, соціально-економічного комплексу (у якому беруть участь практично всі галузі економіки країни та багатомільйонні маси російських та іноземних громадян).

Ці питання мають настільки загальнодержавне та стратегічне значення, що повинні ставитися тільки до предметів ведення Російської Федерації, а не складових її окремих суб'єктів. І не треба стверджувати, що слово "туризм" в ст. 71 і 72 Конституції РФ відсутня і тому такий федеральний закон не потрібен. Звичайно, значення законодавства суб'єктів Федерації з розвитку як внутрішнього, так і в'їзного туризму надзвичайно важливо, особливо в плані вдосконалення його місцевої інфраструктури, щадного природокористування, охорони культурно-історичної спадщини і т.д. Але в цілому в'їзний туризм і туристський ринок як міждержавний і міжгалузевий комплекс не може бути розтягнуто по окремим "квартирах", а його розвиток ставитися до предметів відання окремих суб'єктів Федерації. І тільки загальнонаціональна продумана політика щодо створення образу Російської Федерації та її регіонів як місць сприятливих для туризму сприятиме притоку іноземних туристів і відповідно надходженню валюти, а також дасть інші вигоди.

У проекті Федерального закону "Про розвиток туризму в Російській Федерації" повинне бути передбачене делегування частини повноважень суб'єктам Федерації та координація роботи з ними за окремими напрямами розвитку туризму.

Необхідно також враховувати той факт, що практика останніх 7 років показала прагнення деяких суб'єктів Федерації мати власні закони про туризм ні до чого хорошого не призвело. Це був всього лише повтор відомих визначень, дефініцій, загальних положень і переказ статей про важливість туризму. У свою чергу, наявність Федерального закону "Про розвиток туризму в Російській Федерації" допоможе суб'єктам Федерації повніше реалізувати заходи щодо вдосконалення туристичної інфраструктури та будівництва готельно-туристських комплексів у кожному з регіонів, поліпшить координацію роботи федеральної і регіональних туристських адміністрацій, допоможе здійсненню колективних маркетингових акцій по просуванню національного туристичного продукту (далі - турпродукт) і одночасно припинить даремні витрати коштів при спробах розрізнено представити на міжнародний рівень турпродукт окремих регіонів країни.

Зміст


[11-01-17][Все для туристів]
Гаряче серце «Гамори» (0)

[09-09-19][Відпочинок]
Турестичний Комплекс "Буковель". (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Перу: Чан-Чан (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Африканські традиції. Кухня Мадагаскару (0)