Економіка в Яремче
У цьому розділі містяться запрошення до участі у запиті цінових пропозицій, оголошення про результати тендерів, зразки документів, звіти та додаткова інформація.
10.01.2011 року затверджено Програму соціально – економічного та культурного розвитку міста Яремче на 2011 рік
Пріоритетами розвитку регіону у 2011 році визначено:
1. Збереження трудового та економічного потенціалу Яремчанщини шляхом:
- недопущення ліквідації та призупинення роботи підприємств регіону;
- залучення до економіки регіону потенціалу викуплених об’єктів, які перебувають в стадії реконструкції, будівництва;
- залучення потенціалу суб’єктів підприємницької діяльності, які зареєстровані в інших регіонах,
- розвитку підприємництва;
- залучення інвестицій;
- створення мікроклімату для організації туризму і інших видів господарської діяльності, розвитку сфери послуг та торгівлі.
2. Забезпечення належного функціонування комунальної інфраструктури та проведення енергозберігаючих заходів.
3. Покращення рівня життя громадян, надання соціальних гарантій і соціального захисту та збереження робочих місць.
Досягнення цілей розвитку Яремчанщини у 2011 році планується шляхом реалізації основних заходів передбачених програмами:
- Стратегією соціально-економічного та культурного розвитку міста Яремче на період до 2020 року;
- Регіональною Програмою підтримки малого підприємництва на території Яремчанської ради на 2011-2012 роки;
- Програмою реформування і розвитку житлово – комунального господарства м. Яремче Івано-Франківської області на 2010- 2014 роки;
- Програмою енергоефективності Яремчанської міської ради на 2009-2012 роки;
- Програмою розвитку інвестиційної діяльності міста Яремче на 2007-2008 роки та на період до 2011 року.
Збереження трудового та економічного потенціалу Яремчанщини, забезпечення соціальних виплат, гарантованих державою та передбачених міським бюджетом, недопущення скорочень та ліквідації окремих підприємств та закладів , створення нових робочих місць шляхом перепідготовки безробітних осіб та підвищення кваліфікації , забезпечення надання соціальних гарантій в оплаті праці найманим працівникам, своєчасна та в повному обсязі виплата заробітної плати працівникам бюджетних установ, ліквідаціїя існуючих заборгованостей по виплаті заробітної плати та недопущення її росту, створення сприятливого середовища для залучення іноземних та внутрішніх інвестицій та чітке виконання основних показників соціально – економічного розвитку дасть змогу забезпечити надходження до бюджетів всіх рівнів, і тим самим забезпечити фінансування бюджетних установ міста, розвиток комунального господарства та покращити якість комунальних послуг.
Реалізація конструктивних заходів вирішить питання орієнтовані на забезпечення добробуту територіальної громади, надання соціальних гарантій і соціального захисту та збереження робочих місць.
Основні показники соціально – економічного, культурного розвитку та бюджету м. Яремче на 2011 рік розроблені виходячи із очікуваних показників розвитку регіону за 2010 рік та
враховуючи пріоритети розвитку на 2011 рік.
5 пріоритетних завдань
керівництва Яремчанського міськвиконкому
щодо соціально-економічного розвитку території
у 2011 році
1. Залучення інвестицій в економіку м. Яремче шляхом продажу на аукціоні земельних ділянок по вул. Курортна, площею 0,69 га та 0.51 га під будівництво лікувально-оздоровчого та спортивно –розважального центрів.
2.Завершення робіт з поновлення грошової оцінки земель м. Яремче та встановлення меж села Микуличин Яремчанської міської ради.
3. Легалізація заробітної плати та найманої праці господарюючими суб’єктами регіону.
4.Забезпечення центральним водопостачанням Яремчанської загальноосвітньої школи №2 (м-н Дора ).
5. Проведення енергозберігаючих заходів в закладах освіти та культури, а саме:
- заміна вікон у ДЗ «Гірський струмочок» м. Яремче ;
- заміна пічного опалення на локальне у дитячій школі мистецтв м. Яремче по вул. Свободи, 252.
На сесії Яремчанської міської ради 18.03.2010 підбито підсумки виконання Програми соціально – економічного та культурного розвитку міста Яремче за 2009 рік та прийнято відповідне рішення
У 2009 році основні зусилля та заходи органів виконавчої влади Яремчанської міської ради були спрямовані на протидію негативному впливу фінансово-економічної кризи на всі галузі економіки і соціальну сферу. Реалізація таких заходів дозволила певним чином зменшити негативні наслідки та сприяла покращенню ситуації в окремих галузях економіки.
За 2009 рік забезпечено поступлення збору до Зведеного бюджету України в розмірі 34 932,7 тис.грн. або виконано на 113,3 відс. розрахункову базу надходжень. В т.ч. обсяг коштів мобілізованих до місцевого бюджету склав 27 078,2 тис.грн.
Фінансування бюджетної сфери міста протягом 2009 року проводилось відповідно до затвердженого обсягу бюджетних призначень. Першочергово, за рахунок коштів міського бюджету забезпечено фінансування захищених статей видатків бюджету. Протягом звітного періоду виконувались цільові програми у комунальному господарстві, освіті, медицині, культурі, інших галузях життєдіяльності міста. Але ряд програм, у зв’язку із зменшенням доходної частини бюджету фінансувались не у повному обсязі.
Підсумки економічного і соціального розвитку у 2009 році засвідчують, що всі галузі економіки міста, крім деревообробної, зуміли втримати досягнуті показники та за підсумками комплексної оцінки соціально-економічного розвитку області м. Яремче протягом року тримало лідерство.
Так, за 2009 рік промисловими підприємствами регіону перероблено 2,3тис. м. куб. деревини. Обсяг реалізованої промисловими підприємствами продукції у відпускних цінах підприємств (без ПДВ та акцизу) за дванадцять місяців 2009 року склав 1702,5тис.грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року скоротились обсяги виробництва практично всіх найменувань продукції, що випускається промисловими підприємствами міста у зв’язку із відсутністю попиту на внутрішньому та міжнародному ринках та зупинкою господарської діяльності ТзОВ „Ворохтянська лісова компанія”. Окрім того, не вийшло на планові завдання таке промислове підприємство регіону як ТзОВ «Вест-вуд».
Призупинення діяльності даних підприємств, через фінансову кризу, значно вплинуло на стан заборгованості із заробітної плати в регіоні, недоїмку до Пенсійного фонду та податковий борг. У травні 2009 року ТзОВ«Вест-Вуд» відновив фінансово-господарську діяльність. Однак, аналіз роботи даних підприємств показав, що у 2009 році реалізовано продукції ТзОВ «Вест-вуд» на суму 987,2 тис.грн.. що складає тільки 20,9% до обсягів 2008 року. Якщо станом на 01.01.2009року заборгованість із виплати заробітної плати на даних підприємствах складала 195,5 тис. грн. або в середньому чотири місячних фонди, то станом на 01.01.2010 року вона склала 139,0 тис. грн., або 2,9 місячних фонди оплати праці.
Згідно поданої інформації, корпорацією «Галичина-ліс» планується нарощення обсягів виробництва товарної продукції у 2010 році. Розпорядженнями міського голови щоквартально узгоджуються та затверджуються графіки з керівництвом ТзОВ „Ворохтянська лісова компанія” та ТзОВ „Вест - Вуд” щодо погашення вище перерахованих боргів. Окрім того, вивчається питання щодо об’єднання двох товариств ТзОВ „Ворохтянська лісова компанія” та ТзОВ „Вест - Вуд”.
Поряд із цим, такі промислові підприємства як: ПВКФ«Скем», ПП«Керманич», ТзОВ «Татарівський лісозавод», ПП«Мантейнс», ТзОВ«Ворохтянська лісова компанія» в 2009 році згорнули свою виробничу діяльність, що вплинуло на зайнятість населення в регіоні, виплату заробітної плати та надходження до бюджету.
У 2009 році на 32,5% зменшилась середньоспискова чисельність працівників у галузі промисловості та склала – 282 особи, відповідно і зменшилась середньомісячна заробітна плата працівників зайнятих в галузі промисловості на 9.8 % та склала –986,9грн.
Рішенням міської ради від 13.01.2009 року № 307-22/2009 затверджено Регіональну програму підтримки малого підприємництва на території Яремчанської міської ради на 2009 – 2010 роки. На 2009 рік згідно Регіональної програми підтримки малого підприємництва закладено в міському бюджеті - 30,0 тис. грн. За 2009 рік профінансовано 23,8 тис. грн. на Інформаційно - туристичний бізнес - Інтернет центр при Фонді підтримки підприємництва м. Яремче, який активно функціонував протягом року. Його послугами користуються особливо підприємці-початківців. Так, за 2009 рік бізнес-центром ФПП м. Яремче з різноманітних питань надано – 255 консультацій. Що стосується бізнес-планування, то до бізнес-центру звернулося 60 громадян. З метою спрощення звітності для 240 підприємців оформлено звітність в електронному вигляді. Окрім того, проведено два тренінги по бізнес-плануванню, в яких взяли участь 32 особи та один тренінг по започаткуванню бізнесу в сільському зеленому туризмі – 15 осіб, конференцію на 54 особи.
Станом на 01.01.2010 року зареєстровано 399 юридичних осіб в т.ч. 248 малих підприємства, з яких 172 або 69,4 % діючі, а також проведено державну реєстрацію 2328 громадян СПД, з яких ст. на 01.01.2010 року сплачували податки 1567 осіб. Так, обсяги надходжень податків і зборів до бюджетів всіх рівнів від діяльності малого та середнього бізнесу за 2009 рік склали 11 504,6 тис. грн. або 34,0% до загальних поступлень, що на 2 435,7тис. грн. більше або на 8,5% більше у порівнянні з 2008 роком.
Розпорядженням міського голови від 21.07.2209 року №209-р затверджено склад міжгалузевої колегіальної ради підприємців міста Яремче та Положення про міжгалузеву колегіальну раду підприємців міста Яремче. 16.10.2009 року відбулося засідання міжгалузевої ради підприємців міста Яремче. Окрім того, 12.11.2009 року заступники міжгалузевої колегіальної ради підприємців міста Яремче взяли участь у засіданні регіональної галузевої ради підприємців з питань торгівлі, побутового обслуговування і ресторанного господарства в м. Івано-Франківську.
Розпорядженням міського голови від 04 грудня 2008 року №457-р затверджено План підготовки Яремчанським міськвиконкомом регуляторних актів на 2009 рік, де передбачено розробити та затвердити протягом року два нових регуляторних акти. Окрім того, розпорядженням міського голови від 09.02.2009 р. №29-р та розпорядженням міського голови від 28.04.2009 року №111-р внесено доповнення до плану підготовки регуляторних актів Яремчанським міськвиконкомом на 2009 рік. Відповідно дані плани розміщено на сайті міськвиконкому WWW.yaremche.org. у розділі «Регуляторна політика» та опубліковано в регіональному часописі «Яремчанський вісник» у встановлені законом терміни. 22 грудня 2008 року затверджено План-графік на 2009 рік з проведення відстеження результативності регуляторних актів прийнятих Яремчанською міською радою, 9 лютого 2009 року та 29 квітня 2009 року внесено доповнення до плану відстеження регуляторних актів. За 2009 рік проведено 15 відстежень результативності регуляторних актів, а саме: 7повторних, 6 періодичних, 2 базових та підготовлено три аналізи регуляторного впливу.
Міськвиконкомом продовжується реалізація вимог Закону України «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності». Про ефективність роботи дозвільного центру свідчить зростання кількості суб’єктів підприємницької діяльності, які скористалися його послугами. За 2009 рік до дозвільного центру міста Яремче звернулося 546 суб’єктів господарювання. Адміністратором дозвільного центру та місцевими дозвільними органами, що беруть участь у роботі дозвільного центру з початку року надано 427 консультацій (роз’яснення, методичну допомогу). Зареєстровано 120 заяв на видачу документів дозвільного характеру та 11 декларацій відповідності об’єкта вимогам пожежної безпеки. Видано 98 пакетів дозвільного характеру (186 висновків), з них: 37 - дозвільні документи, що стосуються земельних питань – відділом Держкомзему міста Яремче; 27 - висновків санітарно - епідеміологічної станції м. Яремче; 28 - висновків відділом культури МВК як уповноваженим органом охорони культурної спадщини; 35 - висновки відділом містобудування, архітектури і будівництва МВК; 29 - дозволів на початок роботи відділом МНС (пожежна служба); 5 - висновки на виконання робіт підвищеної небезпеки видано Територіальним управлінням Держгірпромнагляду; 25 – дозволів на виконання будівельних робіт видано інспекцією архітектурно-будівельного контролю; 20 СПД – відмовлено у видачі документів дозвільного характеру.
В 2009 році почала виходити із фінансової кризи туристична галузь. Станом на 01.01.2010 року на території ради функціонує 61 туристично – рекреаційний та спортивний заклади, загальною потужністю на 5161 місце. Серед найбільших відпочинкових закладів, що розпочали свою діяльність у 2009 році можна відмітити такі готелі, як: «Ворохта», «Десятка», «Квітуча долина», «Рубель», «Магія Карпат» та відпочинковий комплекс «Міленіум», «Гердан», «Вечорниці», «Зелена поляна», «Стара правда», «Марілен», «Марсо», «Бельведер» та інші.
У сфері приватного зеленого туризму послуги з проживання надають 438 садиб – на 6125 ліжко-місць, що дає можливість нарощувати лікувально – оздоровчі, туристичні, спортивні послуги, в тому числі й для іноземних туристів. Зокрема, в 2009 році зареєстровано 130 садиб зеленого туризму, потужність яких складає 994 ліжко-місця.
За січень-грудень 2009 року кількість відпочиваючих, що відвідали Яремчанщину склала 868,417 тис. осіб або 101,71% до відповідного періоду 2008 року. Так, обсяги поступлень податків і зборів до від діяльності сфери туризму та оздоровлення за 2009 рік склали 4 923,1тис. грн. або 14,5% до загальних надходжень бюджетів всіх рівнів, що на 0,35% більше 2008 року. Окрім того, ряд підприємств, які розташовані на території ради надають послуги не тільки відпочиваючим України, а також гостям з закордону. Експорт туристичних послуг у 2009 році надавали: база відпочинку «Карпати», ПП «Горгани», ПП «Скеля», ТзОВ «Амбіком», ТзОВ «Парк-тур», санаторій-профілакторій «Яремче». У зв’язку із економічною кризою за 2009 рік загальна сума експорту послуг зменшилась на 10,1 %, і склала 288,7тис.дол. США.
Плановим завданням Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Яремче на 2009 рік у галузі туризму було рекомендовано закладам туризму зменшити ціни на проживання. Однак, враховуючи стабілізацію та вихід економіки міста та країни в цілому з економічної кризи формування цін на послуги закладів залишились на рівні минулорічних.
Продовжує свій розвиток сфера торгівлі та побутового обслуговування. Так, в регіоні функціонують 194 крамниці, 103 заклади громадського харчування, 7 кіосків і 8 ринків, 10 аптечних кіосків, три аптеки, чотири автозаправочні станції. До послуг місцевих жителів та гостей міста: 4 перукарні, 7 підприємств по будівництву та ремонту житла, 4 заклади по ремонту взуття, три фірми з фото послуг, 3 заклади з порізки скла, 3 заклади по ремонту телерадіоапаратури, 4 заклади по ремонту автотранспортних засобів і по одному закладу ритуальних послуг, ремонту годинників, ремонту ключів, продажу та ремонту ювелірних виробів, виготовленню та ремонту меблів, складної побутової техніки. Так, обсяги надходжень податків і зборів до бюджетів всіх рівнів від даної сфери за 2009 рік склали 4 559,5 тис. грн. або 13,5% до загальних поступлень, що на 1067,1тис. грн. або на 3,69 % більше у порівнянні з 2008 роком.
Розвиток сфери туризму та послуг дає можливість щорічно залучати інвестиційні кошти в економіку регіону. За статистичними даними за 9 місяців 2009 року залучено інвестиції в основний капітал на суму 248 366,0тис.грн., що складає 106,5 % до відповідного періоду 2008 року. Так, за дев’ять місяців 2009 року основними вкладниками інвестиційних коштів були:
- ТзОВ «Скорзонера» - 145792,0 тис.грн., яка здійснює будівництво гірськолижного комплексу «Буковель». Сьогодні, ТК "Буковель" — вже не тільки гірськолижний, але й бальнеологічним курорт із сучасним обладнанням, кращими лікарями, унікальними за своїми властивостями мінеральними водами.
Вже з 2009 року "Буковель" лікує та оздоровлює людей із проблемами опорно-рухового апарату, проблемами шлунково-кишкового тракту та сечовивідних шляхів. На території курорту для всіх бажаючих відкрито бювет. Мінеральні води :«Буковельська 1» та «Буковельська 2» - пройшли всі необхідні сертифікації та погодження. Окрім того, розпочав діяльність SPA - центр «Оазис». До послуг відпочиваючих унікальні програми релаксації, оздоровлення та корекції фігури, які допоможуть забути про щоденні стреси та поринути в світ краси і здоров’я.
- ТзОВ «Карпатські зорі» - 21 323,0 тис.грн. Фінансова криза та зобов’язання інвесторів за кредитами не дали можливість залучити в економіку заплановані обсяги інвестицій даним товариством.
-ТзОВ «Курортний комплекс Яремче» - 3 780,0 тис.грн.
Що стосується житлового будівництва, то за 2009 рік введено в експлуатацію житла загальною площею 34 404,0м2, що складає 76,1 % до попереднього року. У тому числі індивідуальними забудовниками 27255,0 м2, або 60,3%. Загальний обсяг інвестицій у житлове будівництво склав 76 230,0тис.грн. Така ситуація спричинена тим, що з 01 січня 2009 року акти введення в експлуатацію готуються та погоджуються в області, (що значно впливає на часові затрати, а також на отримання різних висновків і погоджень , в середньому їх кількість складає 14), а також із зміною чинного законодавства в частині підготовки вихідних даних та видачі дозволів на проектування житла. Міською радою подавалося клопотання до Кабінету Міністрів України, Верховної ради України, Міністерства регіонального розвитку та будівництва щодо внесення змін до нормативних актів, однак на сьогоднішній день змін ніяких не має.
Річна звітність по залученню інвестиційних ресурсів формується до кінця I-го кварталу 2010 року. Відповідно, згідно оперативних статистичних даних у 2009 році очікується залучення інвестицій на рівні 321 347,0 тис. грн., що складе 84,1% минулорічних.
З метою популяризації регіону на загальноукраїнському та міжнародному ринку відділом туризму та рекреації міськвиконкому спільно з інформаційно-туристичним Бізнес-інтернет центром ФПП взято участь у XVI Міжнародній туристичній виставці UITT2009 "Україна-подорожі-туризм» та «VisitUkraine2009» в м. Києві. Окрім того, на щорічній всеукраїнській виставці «Велобайк» проект «ВелоКраїна» представив туристичний потенціал Яремчанського регіону та першу в історії карту карпатських веломаршрутів. Міською молодіжною громадською організацією «Центр соціальних та ділових ініціатив» м.Яремче на території краю реалізовується Проект «ВелоКраїна», завдання якого - розширення кількості послуг для туристів краю, шляхом створення інфраструктури для велосипедних поїздок карпатськими стежками, популяризація відпочинку серед внутрішніх та іноземних туристів. Проект втілюється за підтримки Європейського Союзу на території Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей.
21 травня 2009 р. делегація представників Європейського Союзу на чолі з головою Представництва Європейської Комісії в Україні Жозе Мануелем Пінту Тейшейрою відвідали м. Яремче, і мали можливість ознайомитись з досягненнями проекту. Окрім голови представництва Євросоюзу, у складі делегації, були надзвичайний та повноважнол посли Великої Британії Лі Тернер, Греції - Харіс Дімітріу та Туреччини - Ердоган Шериф Ішджан.
Яремче інтенсивно розвивається як весняно-літній та літньо-осінній центр активного відпочинку. Підчас літнього сезону 2009 року ТК«Буковель» розпочав своє позиціювання як літній курорт. Найпопулярніші види відпочинку – велосипедні, піші та кінні прогулянки, подорожі на квадро циклах, позашляховиках,пізнавальні екскурсії, рафтинг, корпоративний відпочинок. В червні 2009 році відкрито Екотуристичний візит-центр, побудований в рамках проекту Європейського союзу . Окрім того, успішно діє проект «Інформаційний потік до Яремче».
З метою збільшення обсягу залучення інвестицій в економіку Яремчанщини реалізовуються Проекти по Програмі прикордонного співробітництва Румунія-Україна (проект «Довгостроковий розвиток туризму в Північних Карпатах»). Проект розраховано на 7 років, загальна вартість складає 300,0 тис. євро. Окрім Яремчанського міськвиконкому участь у проекті беруть м. Коломия, м. Косів, м.Верховина. У червні 2009 року відбулось офіційне відкриття маршруту "Урочище Женець – водоспад Гук". Маршрут розроблявся як частина мікропроекту "Ми зустрінемось з тобою біля водоспаду" в рамках проекту "Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат"
Дуже популярним напрямком стає так званий «подієвий» туризм, базовою основою якого є фестивалі, Дні міста. Так, у 22 серпня 2009 року ПП «САВІК» відзначалось 50-річчя ресторану «Гуцульщина» - пам’ятника архітектури, візитки нашого краю. На святкуванні були присутні актори та артисти, які знімали свої виступи або фільми на території ресторану «Гуцульщина» та туристичної бази «Гуцульщина», а саме: Іван Гаврилюк, Іван Попович, гурт «Ватра» та інші. Окрім того, серед запрошених була родина архітектора Боднарука, будівельники та працівники ресторану.
У смт. Ворохта на берегах річки Прут біля підніжжя гори Говерла готельний комплекс «Десятка» організував театралізоване дійство «В ніч на Івана Купала». Також 11-13 вересня у смт. Ворохта відбулося «Свято грибів у Ворохті», що стало новим форматом фестивалю в Україні, поєднавши багато мистецьких напрямків. Метою події було впровадження нового рівня культури буття людей.
Окрім того, міськвиконкомом налагоджені тісні зв’язки із такими містами як: Намислів Малопольського воєводства та Альверня Опольського воєводства (Республіка Польща), м. Валенсія (Іспанія), м. Еврон (Франція) та країнами Грузією (Кахетинський край), Литвою, Румунією. Відповідно, проводиться співпраця в таких напрямках: спорт, туризм, торгівля, молодіжна політика, культура, шляхом участі у виставках, круглих столах, семінарах та зустрічах.
З метою надання якісних послуг населенню міста проводиться реформування житлово-комунального господарства та закладів бюджетної сфери. Реалізація заходів здійснюється за рахунок коштів фонду розвитку із надходжень від продажу землі та приватизації об’єктів комунальної власності міста. Так, за 2009 рік з фонду розвитку та загального фонду використано 4 599,8 тис. грн., перелік заходів додається.
З початку року проведено ряд заходів, щодо розвитку таких галузей як освіта, охорона здоров’я та культура. Зокрема, продовжуються роботи по завершенню будівництва Яремчанської ЗОШ №2 в мікрорайоні Дора, а саме: встелено підлоги з брусків, керамічної плитки, проведено облицювання стін, встановлено двірні блоки та електросвітильники, проведено побілку стін(профінансовано 976,96 тис.грн., з них з міського бюджету – 25,0тис.грн., обласного – 523,26 тис.грн., коштів ВАТ «Укрнафта» -428,7 тис.грн.), завершено будівництво школи в с. Поляниця (у 2009 році використано – 5800,0 тис.грн.(загальна вартість будівництва склала 21 000,0 тис. грн.), та продовжуються роботи по добудові Яремчанської ЗОШ №1 (профінансовано з міського бюджету - 1144,589тис.грн.). Окрім того, виготовлено проектну документацію та розпочато будівництво загальноосвітньої школи в с. Татарів.
Рівень оплати населенням за житлово-комунальні послуги за січень-жовтень 2009року склав 105,6 % до відповідного періоду 2008 року. Заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг на початок січня 2010 року відсутня, переплата становить 178,1 тис.грн. У грудні 2009 року мали борг за 3 місяці і більше: за вивезення побутових відходів – 40,8% власників особових рахунків, газопостачання – 18,9%, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 13,4%, централізоване водопостачання та водовідведення – 3,0%. Однак, одне підприємство регіону, яке надає комунальні послуги, а саме: ВУВКГ м.Яремче у 2009 році спрацювало збитково. Сума збитків склала 63,5 тис.грн. Підприємство у своїй господарській діяльності допускає збитки в зв’язку з тим, що затверджені тарифи не відповідають економічно - обгрунтованим витратам на виробництво послуг для населення. ВУВКГ з міського бюджету щорічно надається дотація вирівнювання по різниці в тарифах.
У 2009 році забезпечено виконання покладених завдань і Яремчанським РЕМом. Так, з метою безперебійного електропостачання населених пунктів міської ради замінено трансформатори на більш потужніші у таких населених пунктах: с. Татарів(вул. Яблунецька та уч.Вербівський) – 26,0 тис.грн. Окрім того, в смт.Ворохта (вул. Б.Хмельницького) встановлено розвантажувальну підстанцію вартістю - 67,0 тис.грн., с. Яблуниця (уч. Село) – 40,0 тис.грн., а також в с. Татарів замінено стару підстанцію. З метою покращення якості напруги в мережах ТП 10/0,4 кВ № 8 проведено монтаж розвантажувальної ТП 10/0,4 кВ м.Яремче та реконструкцію повітряної лінії потужністю 10 кВ у с. Яблуниця до с.Поляниця.
З метою покращення екологічного стану територій міської ради комунальним підприємством «Благоустрій» облаштовано та відкрито пункт приймання ПЕТ - пляшок та макулатури. Придбано дві ваги на суму 4.8 тис.грн. та гідравлічний прес для пресування макулатури і ПЕТ – пляшок на суму – 29.7 тис.грн.
Через недостанє фінансове забезпечення не вдається в повній мірі вирішити всі питання поточних та капітальних ремонтів дошкільних навчальних закладів. Згідно заходів Програми було заплановано провести капітальні ремонти: приміщень ДЗ «Гірський струмочок» м. Яремче; системи опалення Татарівської амбулаторії та реконструкцію системи опалення школи мистецтв та дитячої бібліотеки в м. Яремче. Однак, що стосується Татарівської амбулаторії, то сьогодні ставиться питання її будівництва. А в школі мистецтв та дитячій бібліотеці м. Яремче у 2009 році в зв’язку із виникненням нагальної потреби проведено перекриття дахів.
Медичну допомогу населенню регіону надають Яремчанська ЦМЛ потужністю на 135 ліжко-місць, Ворохтянська міська лікарня на 15 ліжко-місць, дві лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини та чотири фельдшерсько-акушерські пункти. В поточному році забезпечено надання медичної допомоги та посилено профілактичну спрямованість медичних послуг. Для пільгового забезпечення медикаментами населення та з метою виконання Програми «Здоров’я нації», «Профілактика та лікування артеріальної гіпертензії» за січень-грудень придбано медикаментів для невідкладної медичної допомоги на суму 39,4 тис. грн. У 2009 році в Яремчанській ЦМЛ відкрито палату інтенсивної терапії на три ліжка. Загальна вартість виконаних робіт склала 183,732тис.грн. Окрім того, за рахунок спонсорських коштів придбано два санітарні автомобілі для амбулаторії ЗПСМ с.Микуличин та с. Татарів, медичне обладнання та інвентар на суму – 386,9 тис.грн.
З метою забезпечення належного функціонування бібліотек регіону отримано 129 періодичних видань на суму 6,3 тис. грн. та 910 примірників літератури на суму 20,3 тис.грн. Хочеться відмітити роботу відділу культури міськвиконкому по організації тематичних, творчих вечорів та відзначенню всіх пам’ятних дат протягом року. Так, за 2009 рік відділом культури спільно з аматорськими та художніми колективами проведено біля ста таких заходів.
Для облаштування етнографічної експозиції в методичному кабінеті м.Яремче проведено ремонт методкабінету за рахунок благодійних коштів - 8,5тис.грн. Окрім того, проведено капітальний ремонт кінозалу Будинку культури в с.Татарів та реконструкцію клубу в с. Яблуниця. Загальна вартість проведених робіт склала відповідно 240,0 тис. грн. та 230,0 тис. грн. Проведено роботи по реконструкції даху приміщення дитячої школи мистецтв м. Яремче та капітальний ремонт площадки біля будинку культури в м. Яремче. Станом на 01.01.2010 р. на дані заходи профінансовано 404,874 тис. грн.
З початку року проведено ряд заходів спрямованих на підтримку сімей різних категорій. Поновлюються банки даних різних категорій сімей і дітей (багатодітні, неповні, малозабезпечені, функціонально-неспроможні сім’ї, сім’ї в яких батьки-інваліди, діти-сироти і позбавлені батьківського піклування, обдаровані діти). З метою визначення родин, що найбільше потребують допомоги з боку держави, проведено паспортизацію багатодітних сімей. Розпорядженням міського голови від 21.05.2009 року № 137-р затверджено склад координаційної ради міськвиконкому з питань відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2009 року та мережу відпочинкових закладів, які здійснюватимуть оздоровлення дітей в поточному році. Протягом літнього сезону 2009 року оздоровлено 400 дітей пільгових категорій.
З метою соціального захисту найбільш вразливих верств населення за 2009 рік забезпечено стабільну виплату всіх видів державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям. Так, загальна сума виплат наростаючим підсумком з початку року склала 17 661,32 тис. грн. Станом на 01.01.2010 року заборгованості по виплаті державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям немає. На території Яремчанської міської ради кількість зареєстрованих одиноких та одинокопроживаючих громадян станом на 01.01.2010 р. складає 395осіб. Поряд із цим, з початку року за рахунок коштів міського бюджету у зв’язку із важкими умовами проживання та на лікування надано одноразових допомог 129 громадянам на суму 23,88 тис. грн.
Що стосується розвитку соціальної сфери, то підвищення заробітної плати, зменшення рівня безробіття, шляхом забезпечення стабілізації економічного розвитку міста, подальша ліквідація заборгованості із заробітної плати були основними пріоритетними напрямками в діяльності керівництва міської ради. Так, середньомісячна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника (по статистичній звітності) за 2009 рік склала 1 606,43 грн., що становить 110,6% до відповідного періоду 2008 року та перевищує у 1,7 рази мінімальну заробітну плату, включно із виплатою 25% гірських. Проведений аналіз показав, що у зв’язку із складним фінансовим становищем сьогодні підприємства та суб’єкти підприємницької діяльності-фізичні особи виплачують найманим працівникам заробітну плату на рівні законодавчо встановленої без будь-яких винагород та премій.
Середній розмір пенсії по регіону за 2009 рік в порівнянні з початком року збільшився на 14,1 % або на 115,41грн. і станом на 01.01.2010р. склав 936,49 грн., кількість пенсіонерів – 5288 осіб, тобто в розрахунку на одного пенсіонера припадає 1,16 працюючих, що на 0,05 менше порівняно з 2008 роком.
Фактичні видатки на виплату пенсій та допомог за дванадцять місяців 2009 року склали 55 697,1 тис. грн. Пенсійні виплати за січень-грудень 2009 року виплачені в повному обсязі. Заборгованості з виплати пенсій громадянам немає. Так, відсоток покриття власних надходжень Пенсійного фонду у 2009 році склав тільки 57,3%,
При міськвиконкомі створено робочу групу з детінізації зайнятості населення, до складу якої включено представників всіх контролюючих служб міста. Так, протягом 2009 року контролюючими службами міста проведено перевірки 102 суб’єктів господарювання, де виявлено 37 неоформлених працівників. В ході перевірок оформлено 14 трудових договорів, сума легалізованої заробітної плати склала 10,3тис.грн. З початку 2009 року за результатами спільних перевірок щодо легалізації найманої праці згідно ст.172 КК України прокуратурою міста Яремче порушено 12 кримінальних справ та 12 суб’єктів господарювання притягнуто до адміністративної відповідальності .
Міська влада дієво реагувала на питання щодо заборгованості по виплаті заробітної плати на підприємствах міста. За 2009 рік при міськвиконкомі проведено 7 засідань робочої групи з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати обов’язкових платежів, заробітної плати, пенсій та соціальних виплат, де заслухано 28 керівників підприємств-боржників. Окрім того, управлінням Пенсійного фонду м. Яремче проведено 2 семінари з платниками, організовано 23 зустрічі в трудових колективах, 139 громадян взяли участь у проведенні«гарячих ліній», 1609 громадянам особисто роз’яснено порядок сплати страхових внесків та зарахування страхового стажу.
Однак, ще значною залишається недоїмка зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду. Борг економічно-активних платників станом на 01.01.2010 року становить 124,9 тис.грн. В порівнянні з 01.01.2009р. недоїмка (97,0 тис. грн.) зросла на 27,9 тис.грн. Дієвий борг становить 124,9 тис.грн., в тому числі штрафні санкції 53,6 тис.грн. Зокрема, питома вага підприємств ТзОВ «Ворохтянська лісова компанія» та ТзОВ «Вест-Вуд» в загальній недоїмці зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду складала 81,9% або102,3тис.грн.
З метою погашення заборгованості до бюджету Фонду управлінням проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота та вживаються відповідні заходи. Так, Пенсійним фондом м.Яремче до виконавчої служби направлено 75 вимог про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на суму 302,0 тис.грн., погашено 200,9 тис.грн. Прокуратурою м. Яремче в інтересах Пенсійного фонду направлено в адміністративний суд м. Івано-Франківська 23 позови на суму боргу 136,7тис.грн.
Станом на 01.01.2010 року податковий борг склав 354,0 тис. грн., в т.ч. до місцевого бюджету – 322,5 тис. грн., кількість підприємств-боржників – 11. Питама вага ТзОВ «Ворохтянська лісова компанія» в загальній сумі боргу складає 50,05% або 177,2 тис.грн. Загальна сума погашеного податкового боргу по вжитих заходах за 2009 рік склала 1010,4тис.грн., в т.ч. до місцевого бюджету – 656,1тис. грн. та державного бюджету – 354,3 тис. грн., зокрема ТзОВ «Ворохтянська лісова компанія» - 319,7 тис.грн. та ТзОВ «Вест-вуд» -48,3 тис.грн.
Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування (у фактичних цінах, усього) за 2009 рік склав – 382 082,7 тис. грн. Питома вага підприємств, які одержали збиток у загальній кількості підприємств склала – 14,3 %, або тільки два підприємства основного кола спрацювали збитково.
На підприємствах житлово-комунального господарства та підприємствах, установах, організаціях, що фінансуються з місцевого бюджету борги із виплати заробітної плати, недоїмка до Пенсійного фонду та бюджетів всіх рівнів відсутні. Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, що фінансуються з місцевого бюджету відсутня.
Середня чисельність населення згідно статистичних даних по регіону на 01.01.2010 року складає 22,00 тис. чол. Згідно з балансом трудових ресурсів у місті їх чисельність залишається в межах 12,545 тис. чоловік. Згідно даних Пенсійного фонду м. Яремче за 2009 рік на території ради офіційно були зайняті – 6180 громадян, при плановому показнику 6 350осіб. Такий результат пов’язаний із ситуація, яка склалася в промисловій галузі регіону. Але, якщо провести аналіз реальної зайнятості громадян, то фактично не працюють біля 1.5 тис. осіб, тому що, звітністю не враховуються громадяни які працюють в інших регіонах, за кордоном, студенти, особи, які перебувають по догляду за дитиною, інваліди I-ої групи та інші. Офіційний рівень безробіття станом на 01.01.2010 року склав – 2,23 %. Порівняно з 01.01.2009 року даний показник зменшився на 4,78%. На обліку в центрі зайнятості перебувало – 312 осіб незайнятого населення, в т.ч. 280 безробітних. За 2009 рік кількість створених нових робочих місць склала – 935 одиниць, що становить 93,5 % виконання Програми зайнятості населення на 2009рік. Станом на 01.01.2010 року всього 219 незайнятих громадяни взяли участь у громадських роботах. З коштів фонду загальнообов’язкового державного соціального ст
[г. Грофа] |
[10-01-23] | [All for the tourists of] |
How to define the date of Easter (0) |
[09-08-14] | [Відпочинок за кордоном.] |
Дивні слова ізраїльської кухні (0) |
[09-08-19] | [Відпочинок і поради] |
Софіївський парк в Умані: розповідь та відео (6) |
[09-07-30] | [Відпочинок і поради] |
Безпечні автобусні подорожі (0) |
[Гори] |