Вівторок
24-05-21
19:50

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Цільові ринки


Цільові ринки

Вивчивши процес сегментації, перейдемо до опису деяких специфічних сегментів і цільових ринків.

Туристи відвідують ті чи інші туристські центри, здійснюючи різні подорожі (залежно від останніх можуть класифікуватися туристські центри). На думку американського вченого В. Сміта, існують шість категорій туризму (Smith V. Hosts and Guests / University of Pennsylvania Press.-Philadelphia, 1977.).

1. Етнічний туризм - це подорожі, здійснювані з метою вивчення культури і способу життя рідкісних чи екзотичних народностей. Вони включають в себе відвідування осель, культових церемоній і можливу участь у релігійних ритуалах.

2. Культурний туризм - подорожі, здійснювані з метою вивчення, а якщо можливо, і участі в житті зникаючих племен. У цьому випадку туристський центр організує дегустацію блюд у сільських готелях, костюмовані фестивалі, фольклорні танці, демонстрацію предметів мистецтва і ремесла.

3. Історичний туризм - тури, які включають ознайомлення з визначними пам'ятками країн, музеями, соборами. Наприклад, він охоплює всесвітньо відомі історичні пам'ятники Рима, Єгипту чи Греції. Завдання цього виду туризму полегшуються тим, що культурні визначні пам'ятки знаходяться у великих містах або в безпосередній близькості від них. Деякі пам'ятки, зокрема, облаштовані для організації масового туризму.

4. Екологічний туризм залучає мандрівників у недоторкані, іноді віддалені місця світу. Він схожий з етнічним туризмом, однак акцент тут робиться на природні визначні пам'ятки. Подорожі, чинені з метою "спілкування з природою", в основному мають географічний характер. На місцях туристам пропонуються пішохідні подорожі чи подорожі верхи на конях, альпінізм, плавання на каное, проживання в табірних містечках, фотографування прекрасних видів природи т. д.

5. Рекреаційний туризм - це подорожі, чинені з метою відпочинку, тобто прийняття сонячних ванн, плавання, соціальні контакти в спокійній обстановці, участь у спортивних іграх. Такі зони відпочинку часто розташовуються на морі, де є облаштовані пляжі, береги, порослі пальмами, або на гірських схилах, покритих снігом, і т. д.

6. Діловий туризм - це подорожі, здійснювані з метою участі в конгресах, зборах, семінарах і інших важливих заходах. Подорожі, чинені з діловими цілями, можуть комбінуватися з іншими приведеними вище видами туризму (більш докладно про діловому туризмі див. гл. 4).

Різні туристські центри можуть залучати туристів з різних секторів ринку. Наприклад, знаменитий американський центр грального бізнесу Лас-Вегас, крім обслуговування ринку рекреаційного туризму, відомий як великий центр конгресного бізнесу. Разом з тим з безлічі туристських центрів турист може вибрати той, який пропонує тільки один вид туризму. Так, турист, що цікавиться гірськолижним спортом, проводить свою відпустку на альпійських курортах.

На думку західних фахівців, основними чинниками, що визначають привабливість туристського регіону, є: доступність регіону; його природа і клімат; ставлення місцевого населення до приїжджих; інфраструктура регіону; рівень цін; стан роздрібної торгівлі; спортивні, рекреаційні й освітні можливості; культурні і соціальні характеристики . Останній фактор, у свою чергу, приваблює туристів з наступних причин: робота, національний одяг, архітектура, ремесла, історія, мова, релігія, освіта, традиції, відпочинок, живопис, музика, гастрономія (Brent Ritchie JR, Zins M. Culture as Determinant of the Attractiveness of a Tourism Region / / Annals of Tourism Research. - 1998, April - June. - P. 256.).

Багато міжнародних мандрівники цікавляться економічним станом тієї чи іншої країни, тобто промисловістю, торгівлею, добробутом народу і т. д. Туристські компанії організують спеціальні тури на заводи і фабрики країни, які сприяють обміну досвідом. Такі заходи в туристських центрах просуваються і підтримуються з боку місцевої торговельної палати, готелів, ресторанів чи інших організацій сфери обслуговування.

Торгові палати організують групові тури для встановлення тісних контактів з потенційними ринками і залучення уваги до своїх товарів. Іншими зацікавленими організаціями є торгові центри і великі магазини, які хочуть продати туристам якнайбільше товарів. У світі існує кілька великих центрів, куди направляються туристи з метою покупок (про них мова піде в гол. 3).

Гостей також може залучати агрокультура країни. Сільськогосподарські ринки чи невеликі торгові стенди на узбіччі дороги, де продаються свіжі продукти з прилеглих сіл, можуть бути важливими елементами обслуговування туристів у багатьох місцях. У деяких країнах організуються спеціальні групові тури працівників сільськогосподарської галузі для ознайомлення з досягненнями колег з інших країн. Наприклад, винороби з усіх кінців земної кулі відвідують виноградники Франції і вивчають досягнення французьких виноробів.

Важливим відображенням культури країни є її продукти і напої. Туристи із задоволенням дегустують національні страви та напої. Тому активна участь тут природно приймають готелі і ресторани, які пропонують туристам багате меню національної кухні, а їхні працівники розповідають про секрети готування того чи іншого блюда.

Культурна спадщина того чи іншого регіону виражається в його історичних пам'ятниках, а деякі туристські центри безпосередньо пов'язані з історією. Інтерес до історії регіону може стати найбільш сильним мотиваційним засобом для відвідування його і, отже, сформувати значний сегмент ринку. Тому збереження історичних пам'ятників архітектури, а також музейних цінностей дуже важливо для успіху туризму (необхідне просування музеїв проводять організації, безпосередньо спілкуються з туристами, наприклад туристські інформаційні центри на курортах, в готелях, ресторанах і ін.)

Зберегти культурні цінності допоможе і створення історичних заповідників. У Європі, а потім і в Америці, і в інших частинах світу впроваджений новий метод презентації історичних пам'ятників архітектури - так звана програма "звук і світло". Наприклад, у Римі відвідання гостями знаменитого Колізею може супроводжуватися звуковими ефектами, тут можна почути промови імператорів, а також шум пожежі, що охопила Рим в епоху імператора Нерона.

Важливою мотиваційною силою при утворенні цільового сегмента можуть служити живопис, скульптура, архітектура, музика і танці, найкраще характеризують неповторний культурний вигляд країни. Наприклад, багато туристів мріють відвідати Москву і побачити російський балет у Великому театрі.

У туристських центрах готелі активно використовують творчість місцевих художників і скульпторів, даючи можливість гостям познайомитися з культурою іншої країни. На стінах холів чи номерів готелів проводять виставки-продажу предметів мистецтва.

Процес прилучення гостей туристського центра до місцевої культури не обмежується тільки вищезгаданими заходами з боку готелів, вони також активно залучають музикантів. У готелях гостям пропонують різні програми народної музики і фольклорних танців (наприклад, тайський танець, танці японського театру кабукі, танець живота і т. д.).

Інший сегмент ринку утворять релігійні пілігрими, наприклад, прочани-мусульмани, які вчиняють хадж до Мекки. Багато віруючих здійснюють подорожі в місця, де знаходяться основні центри їхньої релігії. Так, наприклад, католики активно відвідують Ватикан, а більшість поїздок в Ізраїль носять релігійний характер.

Освічені люди, як правило, хочуть знати, щонайменше, дві мови, і інтерес до мови іншої країни може послужити мотивацією для поїздки в ту або іншу країну. У цьому сенсі помітний ринок студентів, які роблять подорожі для удосконалення своїх мовних знань. По всьому світу розкидані мовні центри, що залучають закордонних гостей, які хочуть вчити мову на його батьківщині і не шкодують для цього грошей.

У багатьох країнах університети, інститути і коледжі, крім студентів, залучають туристів з різних країн, оскільки вони знаходяться в мальовничих місцях. Наприклад, шт. Каліфорнія в США відомий своїми університетськими містечками, розташованими в найкрасивіших куточках, а знамениті старовинні університети Кембридж, Оксфорд і Сорбонна самі є культурними пам'ятками.

Крім того, університетські містечка й інші освітні інститути відвідують закордонні гості і для участі у конференціях та зустрічах, організованих міжнародними науковими та освітніми організаціями. Наприклад, знаменита Лозаннська готельна школа щорічно влітку проводить семінар для студентів та працівників готельної сфери з усього світу.

Спеціальний сегмент можуть сформувати потенційні мандрівники, які цікавляться науковими досягненнями в тій чи іншій країні і можуть відвідувати музеї науки, планетарії, зоопарки, акваріуми, а також центри дослідження космосу й атомні станції. Наприклад, місцями паломництва туристів стали центри космічних досліджень ім. Дж. Кеннеді у Флориді і Х'юстоні в Техасі.

Люди, які цікавляться політикою і вирішенням політичних проблем, а також юристи, що вивчають соціально-економічні проблеми в різних країнах, складають ще один цільовий ринок. При відвідуванні іншої країни вони впізнають її державний устрій і намагаються зрозуміти різницю між країною відвідування і своєю власною країною. Наприклад, західні туристи, які приїжджали до Росії в період перебудови, зауважували цю різницю, і інтерес до альтернативного державного ладу залучав більшість з них в нашу країну.

Приклад формування цільових ринків у США наведений у додатку 1.

Зміст


[11-01-17][Все для туристів]
Стирає час, лікує душу... (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Бразилія: кухня (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Цей загадковий SPA (0)
[09-09-19][Карпати]
Карпати г. Синячка (1400м) біля Яремче. (0)