Четвер
24-05-30
03:33

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

4.7. Маркетинг в Інтернеті


4.7. Маркетинг в Інтернеті

У залежності від того, як ви на це подивіться, Інтернет може бути або заплутаним і складним лабіринтом, якої потужної мережі, яка дозволяє вам рекламувати, звертаючись безпосередньо до потенційними або існуючим клієнтам, причому витрати на цю рекламу становитимуть лише невелику частку тих коштів, які довелося б сплатити за рекламу з використанням інших методів.

Відмінною рисою Інтернету є його швидке зростання. За оцінками, в 2001 р. більш 400 мільйонів чоловік були користувачами мережі. До 2005 р. майже всі жителі розвинених країн будуть мати доступ до Інтернету. Доступ можна отримати різними шляхами: через комп'ютер, відеотелефон, мобільний телефон. З часом, можливо, в Інтернет можна буде виходити з таких побутових приладів, як телевізор або мікрохвильова піч. У деяких країнах, зокрема у Швеції, більше 50% населення вже регулярно користується Інтернетом. Профіль користувачів Інтернету змінюється. Пішло в минуле час, коли серед них переважали чоловіки або специфічні сектора населення. Користувачі мають самі різні соціальне походження, рівень освіти та доходу.

Організатори збуту, природно, хочуть отримати інформацію про розмір аудиторії всесвітньої мережі, перш ніж братися за розробку сайтів та реклами в Інтернеті. Поки що отримати достовірні дані з цього питання досить складно. Однак органи, що займаються аудитом ЗМІ, такі як Британське бюро аудиту накладів, Бюро аудиту накладів США та інші аналогічні організації, проводять спільну роботу, прагнучи прийти до згоди щодо шляхів верифікації суджень про розмір аудиторії. Крім того, росте число компаній, які займаються оцінкою трафіку веб-сайтів і надають інструменти для аналізу.

Одна з особливостей Інтернету - це новий словник, який вже став частиною нашої мови. Пояснення деяких з найбільш вживаних "жаргонізмів" можна знайти в кінці розділу, присвяченого Інтернету.

Найбільш швидкозростаючою частиною Інтернету (яка також, швидше за все, представляє найбільший інтерес для галузі туризму) є "всесвітня мережа" ("World Wide Web", "WWW", або "Web"). По суті, вона являє собою набір простих у використанні сторінок, які завантажуються в Інтернет і цілодобово доступні для відвідувачів. Будь-який, хто переглядає Інтернет ("ковзає" по ньому), може бачити ці файли і заходити на інші сторінки, натиснувши на відповідні піктограми, або "посилання".

Посилання використовуються для зв'язку або всередині одного і того ж веб-сайту, або між різними сайтами. Саме ці посилання роблять всесвітню мережу таким інтерактивним засобом. На відміну від друкованих ЗМІ, сторінки в мережі не надаються користувачам автоматично. Інтернет дає користувачам можливість не переходити з однієї сторінки на іншу послідовно, а фактично "викликати" сторінки, натиснувши на підкреслені слова-посилання або піктограми, замість того, щоб автоматично перевертати сторінки, як вони б робили це з книгою. Користувачі переглядають різні сайти і сторінки, переходячи з одного на інший.
Які переваги всесвітньої мережі як інструменту промоушн?

Найдоцільніше розглядати Інтернет просто як ще один інструмент промоушн, який повинен використовуватися поряд з іншими, такими як піар, друкована продукція, реклама, зокрема пряма поштова реклама, тощо (або замість них). Всесвітня мережа має кілька ключових переваг:

- Веб-сайт потенційно дозволяє звертатися до масової аудиторії безпосередньо. Це означає, що, хоча Інтернет є масовим засобом, у кожного відвідувача сайту створюється враження, що він бачить його індивідуально (на відміну від того, коли ми дивимося на рекламні щити або оголошення в журналах, усвідомлюючи, що одночасно з нами їх бачить багато людей ). В Інтернеті відвідувач робить свідомий вибір, чи дивитися інформацію.
- Веб-сайти можуть служити каналами комунікацій, а також збуту - ви можете надати своїм клієнтам можливість зробити замовлення в режимі реального часу; таким чином, ви надаєте інформацію і одночасно продаєте свій продукт або послугу, що робить украй важливий процес переходу від інтересу до дії більш прямим.
- Інтернет ближче до телебачення, ніж до традиційних друкованих ЗМІ. До того ж він виключно багатогранний. Щоб передати свій сигнал, ви можете використовувати текст, ілюстрації, звук, анімаційну графіку і навіть короткі фільми. Дана інформація може відносно легко змінюватися й оновлюватися.
- Інтернет особливо корисний для замовлень "в останню хвилину", оскільки користувачі можуть купувати продукти в режимі реального часу і тоді, коли інші агентства закриті.
- На відміну від деяких інструментів промоушн ви можете проводити моніторинг використання та ефективності веб-сайтів, отримуючи детальну інформацію про користувачів, а також відслідковувати замовлення.
- Інтернет дозволяє негайно реагувати на зрушення в кон'юнктурі ринку, даючи можливість змінювати ціни та наявність місць, як тільки ви про них дізнаєтеся. Якщо конкурент робить спеціальну пропозицію, ви можете зробити хід у відповідь негайно, в той час як у випадку використання друкованої та інших форм реклами затримка з відповідним ходом була б набагато більш тривалою і обійшлася б дорожче.
- Ви можете запропонувати різним клієнтам послуги різних типів, наприклад, захистивши паролем розділ свого веб-сайту, адресований туристичним організаціям.
- Інтернет та електронна пошта можуть використовуватися, щоб допомогти вам побудувати відносини зі своїми клієнтами.

Однак Інтернет здатний привести до посилення конкуренції між деякими продуктами. Це більшою мірою стосується роздрібних торговців, що пропонують однотипні продукти, ніж туристичних організацій, але деякий вплив він може надати і на них. Автоматичні пошукові системи здатні здійснювати пошук конкретних продуктів на сайтах і повідомляти, де можна знайти найдешевший продукт, - по всьому світу. Вони конвертують ціни в місцеву валюту, а потім додадуть імпортне мито та витрати на доставку.

Ціна не завжди є вирішальним чинником у виборі місця призначення, але для деяких туристичних послуг вона дуже важлива, наприклад, у разі оренди автомобілів. Використовуючи Інтернет, зараз можна замовити машину напрокат через офіси в Сполучених Штатах, де ціни більш конкурентноздатні, а забрати машину на місцевій базі.
Розробка веб-сайту

Щоб веб-сайт був успішним, він повинен:

- Бути розроблений професійно і з урахуванням ваших цільових ринків;
- Мати зміст, що забезпечує "додану вартість";
- Просуватися за допомогою традиційних методів промоушн і через Інтернет;
- Бути невід'ємною частиною маркетингової стратегії.

Пам'ятайте, що якщо ваша мета - просування невеликого регіону, готелю або пам'ятки, ваші зусилля будуть набагато ефективнішими, якщо ви об'єднаєте їх з іншими аналогічними організаціями. Рекомендується почати з розробки веб-сайту, пов'язаного з вашим регіональною радою з туризму, так як в даному випадку широкій публіці буде легше знайти ваше місце або організацію. Інша альтернатива: можна "прив'язатися" до організацій аналогічного типу, розташованих в інших регіонах.
Веб-дизайн

Потенційно займатися веб-дизайном більш захоплююче, ніж дизайном для традиційних ЗМІ, оскільки в даному випадку є можливість використовувати звук, анімовану графіку, відео та ін Однак, інструктуючи дизайнера, ви повинні пам'ятати, що не у всіх є швидкісні модеми (внаслідок чого веб -сайти будуть повільно "завантажуватися") і відповідне програмне забезпечення (у зв'язку з цим вони не зможуть отримати задоволення від хитрих відеоефектів).

Краще всього скористатися послугами дизайнера, якого вам порекомендували, якщо ж у вас немає такої можливості, то обов'язково подивіться власний сайт дизайнера і сайти, над якими він працював.

Вам необхідно буде проінструктувати веб-дизайнерів так само, як ви інструктіруете інших дизайнерів, подбавши про те, щоб заздалегідь усвідомити собі наступні моменти:

- Що саме ви хочете від веб-сайту? Чи повинен він просто містити інформації або ж бути інструментом для того, щоб робити замовлення?
- Яким ще цілям повинен служити сайт? Чи знадобиться вам часто оновлювати інформацію на сайті, і як ви будете це робити? Якщо в більшості випадків змінюватися буде тільки текст, попросіть свого дизайнера показати вам, як це робити, можливо, використовуючи шаблон, щоб не довелося платити дизайнерові за внесення змін, які під силу вам зробити самостійно.
- Які рівні інформації відвідувачі будуть шукати на вашому сайті? Присвятіть певний час проведення "мозкового штурму" з метою визначення змісту та розміщення інформації на вашому сайті, щоб відвідувачі з різним рівнем інтересу до вашого продукту могли знайти на ньому те, що їм потрібно.
- Як ваш веб-сайт буде пов'язаний з іншими? Попросіть свого дизайнера показати вам, як додавати посилання на інші сайти, щоб ви могли встановлювати посилання у міру створення нових сайтів.
- Якого роду люди складають ваш цільовий ринок і з яких причин вони стануть відвідувати ваш сайт? Як ви можете додавати інтерактивні елементи, які підходять їм?
- Як ви могли б налагодити процес моніторингу ефективності роботи сайту? Очевидно, можна використовувати анкету для отримання зворотного зв'язку або "лічильник відвідувачів".
- Що входить у гонорар дизайнера? Наприклад, чи включає він реєстрацію в пошукових системах?
Просування вашого веб-сайту

Створивши свій веб-сайт, ви повинні подбати про те, щоб люди знали, де його знайти, і щоб вони постійно його відвідували. Розробляючи веб-сайт, ви повинні розглядати його як дворівневий промоушн. По-перше, ви повинні зосередити увагу на самому веб-сайті, а по-друге - на просуванні його. Нижче наведені деякі рекомендації, які допоможуть вам забезпечити успіх вашого сайту.

1. Зареєструйте доменне ім'я, яке підходить для вашого сайту і легко запам'ятовується. Ви можете використовувати вільний URL (адреса веб-сайту), наданий вашим інтернет-провайдером, але ці адреси, як правило, довгі і погано запам'ятовуються. Краще зареєструвати зручне для користувачів доменне ім'я, яке у них буде асоціюватися з вашою організацією. Ви можете зареєструвати своє доменне ім'я в таких організаціях, як NetNames, але часто виявляється, що дешевше зареєструвати обране доменне ім'я через вашого інтернет-провайдера, оскільки інакше ви платите за реєстрацію імені, а також за передачу імені вашого інтернет-провайдера. Подбайте, щоб ваше ім'я не було занадто довгим і не містило незвичних сполучень букв.
2. Зареєструйте свій сайт в пошукових системах, таких як Lycos, Yahoo і ін, за допомогою яких ті, хто не знає вашого доменного імені або URL, зможуть знайти ваш сайт. Є два способи зробити це: або завітавши до кожного сайт і виконавши відповідні інструкції, або скориставшись програмним забезпеченням, що прискорює цей процес.
3. Попросіть свого дизайнера передбачити МЕТА-таг (це інформація у верхній частині документа, яка зазвичай не відображається, але може використовуватися для індексування інформації), завдяки якому пошуковим системам буде легше знаходити ваш сайт. Якщо ви цього не зробите, то більшість пошукових систем будуть використовувати просто перші 250 знаків на ваших сторінках при пошуку сайтів. У МЕТА-таг необхідно включити додаткову інформацію, зокрема ключові слова і описи.
4. Подбайте, щоб зміст вашого сайту було цікавим і доступним. Якщо відвідувачам потрібно переходити через кілька сторінок, щоб опинитися в їх цікавить місці, їм це набридне і вони підуть на інші сайти. Зробіть так, щоб ваш сайт не вимагав додаткових пояснень, для цього необхідні короткий вступ до його зміст і хороші внутрішні посилання. Корисно помістити піктограми для пересування по вашому сайту уздовж кожної "сторінки", щоб відвідувачам не доводилося "прокручувати" довгі шматки тексту.
5. Викличте у відвідувачів бажання знов і знов повертатися на ваш сайт. Один з ключів до успіху в Інтернеті полягає в тому, щоб розробити сайт, що утримує відвідувачів, заохочуючи відвідувачів переглядати ваш сайт і заходити на нього повторно. Є кілька способів досягти цього:

- Зробіть так, щоб ваш сайт сам по собі був корисним джерелом інформації; для цього його потрібно регулярно оновлювати, додаючи нові матеріали та корисні посилання на інші сайти.
- Подбайте, щоб на інших сайтах також були посилання на ваш. Для цього найкраще розшукати інші сайти подібної тематики та запропонувати їм безкоштовно розмістити посилання з вашого сайту на них і навпаки.
- Деякі сайти мають величезну кількість відвідувачів, оскільки на них можна знайти корисні або цікаві матеріали для скачування або "хранителів екрану", які самі по собі можуть служити додатковими інструментами промоушн (на кшталт "хранителя екрану", запропонованого компанією "Гіннес"). Запропонований відвідувачам привабливий "зберігач екрану", яким вони стануть користуватися, буде постійно нагадувати їм про ваш продукт і сайті.

Не забудьте, що вам потрібно просувати свій вебсайт, використовуючи і традиційні засоби. Подбайте, щоб його адресу було надруковано на вашому фірмовому бланку і згаданий у всіх рекламних оголошеннях та прес-релізах.

Всім успішним сайтам притаманні такі відмінні риси:

- Вони є частиною загального маркетингового плану з ретельно продуманими цілями і завданнями, тому веб-дизайнер отримує ретельно продумані інструкції, що відображають детальний аналіз потреб і очікувань клієнтів. Успішні веб-сайти доповнюють інші інструменти промоушн.
- Розробкою дизайну сайтів займається не комітет, а одна людина. Всесвітня мережа активно розвивається, і всі, що займаються розробкою веб-сайтів, повинні мати можливість швидко реагувати - це рідко вдається, якщо даною діяльністю займається комітет, тому важливо наділити одну людину повною відповідальністю за розробку веб-сайту та забезпечення його регулярного оновлення.
- Успішні сайти використовують переваги всесвітньої мережі. Це означає не тільки залучення нових технологій та програмного забезпечення, де це необхідно, але, особливо, використання формату Інтернету, який дозволяє уникати послідовних переходів. Кращі сайти, як правило, розроблені фахівцями з веб-дизайну, і для них характерна відсутність простого сканування існуючих друкованих матеріалів.
- Вони будують відносини з користувачами, запрошуючи їх висловлювати зауваження, здійснювати зворотний зв'язок, ділитися інформацією, що дозволяє "підштовхувати" відповідні сигнали промоушн до користувачів.
- У них закладено метод кількісної оцінки успіху веб-сайту. Його можна виміряти на підставі числа відвідувачів, частоти відгуків на прохання про надання зворотного зв'язку або ж шляхом прямої реєстрації віддачі від інвестиції у вигляді кількості замовлень або активних запитів на надання більш детальної інформації.

Пам'ятайте, що Інтернет є найшвидше інструментом промоушн, і вам необхідно бути в курсі змін. Є широке коло журналів з питань Інтернету, розрахованих на читачів будь-якого рівня підготовки; вони можуть бути корисні вам, щоб стежити за новинками та користуватися всіма перевагами цього потужного засобу масової інформації.
Розуміння жаргону

- Браузер - програма перегляду веб-ресурсів, найбільш популярними є програми "Internet Explorer" компанії "Майкрософт" і "Navigator" компанії "Нетськейпом".
- Веб-майстер - особа, яка відповідає за веб-сайт.
- Доменне ім'я - частина ієрархії назв в Інтернеті; локалізує компанію або обличчя в Інтернеті.
- Інтернет-провайдер - фірма, що забезпечує зв'язок з Інтернетом.
- МЕТА-теги - ярлики HTML, розташовані з обох сторін ключових слів, які використовуються при подачі сайта у пошукову систему.
- Пошукова система - база даних інформації про адреси веб-сайтів, пов'язаної з певними ключовими словами. Користувачі Інтернету можуть скористатися цими даними, щоб знайти необхідну їм інформацію.
- Відвідування - послідовність хітів, складових відвідування протягом заздалегідь визначеного періоду (як правило, блокується через 30 хвилин).
- Пропускна здатність - максимальна кількість інформації, що пропускається через з'єднання в секунду.
- Перегляди реклами - кількість переглядів сторінки, на якій розміщена реклама в Інтернеті.
- Сервер - комп'ютер або програмне забезпечення на комп'ютері, що дозволяє іншим комп'ютерам отримати до нього доступ через мережу або Інтернет.
- СНТ - вартість на тисячу (переглядів реклами) - звичайний спосіб оцінки ефективності реклами в Інтернеті.
- Спам - "макулатура", розсилається по електронній пошті.
- Унікальні користувачі - кількість, відвідувачів сайту за певний період.
- Хіт - запис в системному журналі веб-сервера, що генерується кожен раз, коли посилається запит, таким чином, число хітів не збігається з кількістю користувачів або відвідувачів.
- HTML (HyperText Markup Language) - коди, що вставляються у файл з метою відображення у веб-браузері. Містять вказівки щодо того, як інформація повинна відображатися на екрані.
- URL (unique resource locator) - адреса веб-сайту або доменне ім'я.

Зміст


[10-03-16][All for the tourists of]
Call of mountain streams (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Побачити Париж і... поїсти (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Єгипет: за історією до Каїра! (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Франція: замки Луари (0)