Субота
24-06-22
18:05

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

4.2. Єдність і різноманіття розумінь та визначень менеджменту туризму


4.2. Єдність і різноманіття розумінь та визначень менеджменту туризму

Людина XX ст. створив науку управління в самому широкому сенсі цього поняття, буденно уживаного в тому числі і в актуальній проблематиці сучасного туризму.

Склалося багато визначень поняття «управління туризмом», використовуваних науковцями і практиками. Менеджмент бачиться як складна система взаємозалежних предметів, цінностей, дисциплін і методів, що розвиваються для подолання незліченних і різноманітних по своїй величині проблем, складностей і невизначеностей, які притаманні туристської діяльності. Постійний пошук усе більш ефективних управлінських рішень, концепцій і процесів для приборкання стихійних наслідків туризму виступає як змагання з часом, відчайдушна сутичка. Ціна програшу - вимирання туризму. У той час як ціна перемоги може стати поштовхом у розвитку туристської діяльності на більш високому якісному рівні. Сьогодні актуальний саме науковий підхід до прийняття управлінських рішень.

Деякі менеджери вищої ланки управління мають тенденцію зачіпати проблеми людської справедливості, філософських цінностей та інших незліченних елементів управління. Виходячи з цього акцент в цьому розділі зроблено на стратегію, ніж на власне науку управління. Вибір зроблено, звичайно, навмисно і легко пояснюється.

У той же час очевидно зростаюче занепокоєння розмірковують менеджерів про те, що проблема може поступово наближатися до наукового завершення всього управлінського спектру туризму. І в цьому сенсі важливо виявити дві різні реальні небезпеки.

З одного боку, зростає ймовірність, що образ управління як професійної кар'єри починає втрачати свою ат-трактівность серед найбільш здібної молоді. Одна з причин - брак людського участі. Молоді люди бачать в менеджменті систему збільшується безликості, тобто стану, коли невидимий монстр викидає запрограмоване рішення, яке підкоряє жива істота (людини) системою. Така реакція думаючих людей в даному випадку явно викривлена.

Стає очевидним, що навіть у XXI ст. якість управління буде залежати від особистісних якостей менеджера. Бачення ситуації, чесність, справедливість, інші соціальні та моральні цінності - усе це як і раніше буде необхідно в управлінні. Навіть сьогодні це є спільним знаменником для стійких і процвітаючих туристських організацій. Життєздатність кожної організації, яка впродовж довгого періоду демонструє свій успіх, безпосередньо пов'язана зі здібностями людей. Немає майбутнього у науки управління, якщо ця зв'язок слабкий.

З іншого боку, винятковий розмах наукового осмислення методів управління таїть в собі небезпеку безпосередньо для практиків-менеджерів. Розширення універсальності нових методів управління веде до того, що для багатьох менеджерів з'являється тривожна тенденція стати власне бранцями цих методів замість використання їх в якості інструментарію дії.

Управлінські методи стануть насправді більш спеціалізованими, бо саме по собі управління як функція - спільна основа будь-якого процесу.

Зміст


[11-01-16][Все для туристів]
Ковальський букет (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Кращі блюда з щурів для новорічного столу (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки Киргизстана. (0)
[09-09-01][Відпочинок за кордоном.]
Пекін - тут варто побувати хоч би раз в житті! (0)